„Po co jest ten miś? (…) Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co … Czytaj dalej
Nowa koszulka „Głosowanie na PO, PiS, SLD, PSL poważnie szkodzi Tobie i osobom w Twoim otoczeniu" już dostępna w Sklep KORWiN. Koszulki dostępne pod tym linkiem: https://www.sklepkorwin.pl/pl/c/Koszulki/18
Skandal! Na otwarciu sesji PE p.Marcin Schulz zażądał pilnego uchwalenia propozycji Rady EU w/s uchodźców. Padła kontr-propozycja, by jednak najpierw omówić to na komisjach. P.Schulz zarządził głosowanie przez podniesienie rąk – i oświadczył, że większość jest za Jego propozycją. Tymczasem … Czytaj dalej
Felieton · tygodnik "Polska Niepodległa" · 2015-09-18 · 596 wyświetleń Podczas gdy przy okazji ostatniego referendum przekonaliśmy się, że "suweren", to znaczy - "naród polski", co to według art. 4 konstytucji, sprawuje w naszym nieszczęśliwym kraju "władzę zwierzchnią", najzwyczajniej w świecie abdykował, to znaczy - odmówił wykonywania kompetencji suwerena - południowe granice Europy trzeszczą i ustępują pod naporem rosnącej fali "uchodźców".
Na czele zarejestrowanej w wyborach do Sejmu listy partii KORWiN w Krakowie stoi Konrad Berkowicz, były rzecznik Janusza Korwin-Mikkego i kandydat na prezydenta Krakowa w minionych wyborach.
Instytut Pamięci Narodowej – Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów
zaprasza na
konferencję naukową
PRAWO AUTORSKIE W DOBIE CYFRYZACJI
objętą honorowym patronatem Polskiego Komitetu do spraw UNESCO
27.10.2015 r. – Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego „Przystanek Historia" Centrum Edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej im. Janusza Kurtyki, Warszawa, ul. Marszałkowska 21/25
W dniach 22 i 23 września Czytelnia Akt Jawnych OBUiAD w Warszawie, zlokalizowana przy ul. Kłobuckiej 21, będzie zamknięta.
W tym czasie będzie czynna czytelnia w siedzibie OBUiAD na pl. Krasińskich 2/4/6.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
Muzeum Mazowieckie w Płocku, przy ulicy Tumskiej 8, zaprasza na spotkanie z cyklu „Konfrontacje historyczne". W dyskusji zatytułowanej „Wyzwolenie czy zniewolenie 1945", która odbędzie się 23 września 2015 (środa) o godzinie 17.00, udział wezmą: prof. Jerzy Eisler (dyrektor Oddziału IPN w Warszawie, pracownik naukowy IH PAN – znawca powojennej historii Polski i najnowszych dziejów Francji) i dr hab. Grzegorz Motyka (członek Rady IPN, adiunkt Katedry Ukrainoznawstwa UJ, pracownik naukowy IH PAN).
17 września 2015 r., w 76. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, przedstawiciele białostockiego oddziału IPN: naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu prokurator Janusz Romańczuk oraz naczelnik Oddziałowego Biura Lustracyjnego prokurator Andrzej Ostapa złożyli kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim, a następnie na Grobie Nieznanego Sybiraka przy kościele Ducha Świętego.
Dzień wcześniej na białostockim „Przystanku Historia" odbył się pokaz filmu „Za pierwszego Sowieta" (2008, reż. A. Sikorski), który obejrzało kilkadziesiąt osób. Po filmie odbyła się dyskusja, którą poprowadzili dr Jan Jerzy Milewski i Krzysztof Jodczyk z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie zapraszają na prezentację publikacji „Franciszek Wilk 1914–1990. Biografia ludowca niezłomnego", która odbędzie się 24 września 2015 r. w lobby Grand Hotelu w Rzeszowie (ul. Dymnickiego 1a). Rozpoczęcie – godz. 18.00.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Do 30 września br. w Galerii „Pod Aniołem" w Tryńczy eksponowana jest wystawa „Polska Walcząca / Fighting Poland".
Wystawa prezentuje fenomen powstania i działania Polskiego Państwa Podziemnego. Kolejne plansze opowiadają o początku konspiracji we wrześniu 1939 r., formach walki przeciwko okupantowi zarówno niemieckiemu, jak i sowieckiemu, powstaniu i działalności władz Rzeczpospolitej na uchodźstwie, działalności podziemnego sądownictwa i edukacji, przebiegu Akcji „Burza", wybuchu Powstania Warszawskiego. Na wystawie znajdują się także informacje o „Żołnierzach Wyklętych", którzy kontynuowali walkę o niepodległą Polskę po 1944 roku. Ekspozycję uzupełniają zdjęcia z prac poszukiwawczych prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej w kwaterze „Ł" cmentarza na Powązkach, gdzie w ostatnich latach odnajdywane i identyfikowane są szczątki bohaterów Polski Walczącej,
18 września 2015 r. w budynku rzeszowskiego oddziału IPN (ul. Szopena 23) odbędą się lekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół w Tyczynie, które poprowadzi Zenon Fajger. Temat lekcji: „»Kasia kręci z Jasiem« – czyli jak SB inwigilowała rzeszowskich harcerzy". Rozpoczęcie – godz. 9.00.
22 września 2015 r. odbędzie się uroczystość nadania imienia Danuty Siedzikówny „Inki" Zespołowi Szkół Przemysłu Spożywczego – Technikum nr 3 i Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 3 w Kielcach.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą świętą celebrowaną przez Biskupa Kieleckiego ks. dr. Jana Piotrowskiego w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Dalsza część uroczystości odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury przy placu Stanisława Moniuszki 2B. W ramach akcji edukacyjnej wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych w Kielcach otrzymają publikację IPN „Danuta Siedzikówna Inka (1928–1946)", przygotowaną w ramach projektu edukacyjnego IPN „Patroni naszych ulic".
Dyrekcja i cała społeczność Zespołu Szkół Pr
24 września 2015 r., o godz. 11.00, W Zespole Szkół Ogólnokształcących – Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Szermentowskiego w Bodzentynie, przy ul. Suchedniowskiej 6, odbędzie się wykład Marka Jończyka z Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach, zatytułowany „Geneza i struktura Polskiego Państwa Podziemnego".
Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów 76. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza do udziału w kolejnej edycji Grand Prix Siedlec im. Antoniego Browarczyka, która odbędzie się w niedzielę 4 października br. Celem edukacyjnym wydarzenia będzie uczczenie pamięci jednej z najmłodszych ofiar stanu wojennego w Gdańsku, celem sportowym – promowanie biegania jako najprostszej ogólnodostępnej formy rozwoju fizycznego i rekreacji.
Zawodnicy wystartują w kilku kategoriach wiekowych. Dystans Biegu Głównego przeznaczonego dla osób dorosłych liczy 5 km (w pięciu pętlach po 1 km). Przygotowane zostały także odcinki dla młodszych biegaczy: mieszczą się one w przedziale 900–1300 m. Nowością jest Bieg Malucha na odcinku ok. 400 m.
Zawody rozpoczną się w południe od otwarcia Biura Zawodów, następnie odbywają się biegi dla młodszy
We wtorek, 15 września br., o godz. 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego (aula Jana Nowaka Jeziorańskiego) odbyło się spotkanie z cyklu „Historie alternatywne", poświęcone książce Macieja Parowskiego „Burza".
W dyskusji obok Autora udział wzięli: prof. Jerzy Eisler (dyrektor Oddziału IPN w Warszawie) i Rafał Ziemkiewicz (dziennikarz, publicysta, komentator).
Rozmowy będzie można wysłuchać na antenie radiowej Dwójki w niedzielę 20 września o 12.00.
.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza na obchody 15 lat działalności Instytutu Pamięci Narodowej.
PROGRAM
1 października 2015 r. – Dzień dla szkoły
I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, ul. 3 Maja 15
- 12.00 – Spotkanie z „komiksem historycznym" oraz pokaz filmu dokumentalnego „W ostatniej chwili. O komiksie w PRL-u" w reżyserii Mateusza Szlachtycza
Zainteresowane grupy szkolne prosimy o kontakt pod numerem tel. 17 8606026
Od 22 do 29 września 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie (ul. Podkarpacka 16) eksponowana będzie wystawa „Podkarpacki wrzesień 1939", przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Na wystawę zapraszają Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Rzeszowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie oraz IPN Oddział w Rzeszowie.
Wystawa została przygotowana w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej i jest poświęcona jej początkowemu etapowi w południowo-wschodniej części obecnej Polski. Pokazano polskie jednostki wojskowe stacjonujące na terenie Dowództwa Okręgu Korpusu nr X w Przemyślu przed wrześniem 1939 r. Zamieszczone fotografie pochodzą zarówno z lat dwudziestych, jak również z końca lat trzydziestych, kiedy następowały zmiany w wyposażeniu wojska i powstały
31 sierpnia bieżącego roku mija 35 lat od podpisania porozumień w Gdańsku, które doprowadziły do powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność". Z tej okazji w dniach 21 i 22 września 2015 r. (poniedziałek, wtorek) będzie można odwiedzić w Rzeszowie stanowiska związane z Żywym Muzeum – projektem edukacyjnym skierowanym do wszystkich: uczniów, nauczycieli, rodziców, mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia.
Organizatorami projektu są: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Regionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność". Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Patronat medialny projektu : TVP Rzeszów, Radio Rzeszów, Radio VIA, Super Nowości.
28 września 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych w Milczy (ul. Szkolna 16) odbędzie się lekcja „Podkarpacki wrzesień 1939" dla uczniów tej szkoły. Zajęcia poprowadzi Zenon Fajger. Rozpoczęcie – godz. 11.45.
W związku z obchodzonym w tym roku 15-leciem Instytutu Pamięci Narodowej we wszystkich oddziałach w Polsce odbywają się imprezy przybliżające uczestnikom pracę Instytutu. W Łodzi, po uroczystościach w ramach „Dnia dla nauki", zorganizowanych przez oddział IPN 2 września br., przy okazji 35. rocznicy Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność", przyszedł czas na „Dzień dla edukacji" i „Dzień dla rodziny".
PROGRAM
„Dzień dla edukacji"
25 września 2015 r. (piątek)
Przez cały dzień będzie organizowana gra miejska „Ślady wolnego słowa w Łodzi", opracowana na podstawie przygotowanej
Władze Chorwacji zdecydowały w piątek o zamknięciu granic po tym, jak do tego niewielkiego kraju napłynęło ponad 11 tys. imigrantów. Mimo podjętych działań tych ostatnich stale przybywa.
Read more...
1 września weszła do szkół znowelizowana ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Ministerstwo Zdrowia opracowało dyrektywy zakazujące w szkołach propagowania jedzenia śmieciowego. Chciało by się powiedzieć – nareszcie! Wszyscy jesteśmy za tym, aby nie truć nas niezdrową żywnością. A najbardziej na nią podatne są dzieci.Niestety wszystko, co wychodzi z gabinetu Ewy Kopacz, przybiera kabaretowy charakter.
Read more...
Jeden z największych polskich dystrybutorów kinowych Kino Świat wprowadzi na ekrany kin w Polsce długo oczekiwany pierwszy fabularny patriotyczny film o Żołnierzach Wyklętych „Historia Roja". Premiera kinowa przewidziana jest na 4 marca 2016.
Read more...
Niemiecki minister spraw zaranicznych Frank-Walter Steinmeier powiedział w piątek, że kraje UE niechętne przyjęciu kwot uchodźczych mogą zostać przegłosowane, a ich sprzeciw – oddalony przez wspólnotę.
Read more...
Ciekawe spotkania patriotyczne na najbliższy tydzień od 19 do 25 września 2015, w tym promocje książek: o polskim Lwowie a także książek autorstwa Krzysztofa Szczerskiego (z udziałem prof. Andrzeja Nowaka, Antoniego Macierewicza, prof. Ryszarda Legutki). Piknik naukowy. Konferencje naukowe i wykłady o historii najnowszej PRL, II wojny światowej, zbrodniach sowieckich i niemieckich, II RP. Festiwal filmów dokumentalnych o Żołnierzach Wyklętych. Marsz pamięci NSZ. Demonstracje i pikiety antyimigracyjne.
Read more...
Izraelski prokurator generalny Yehuda Weinstein zaaprobował użycie ognia snajperskiego przez wojsko wobec palestyńskich dzieci rzucających kamieniami.
Read more...
W ostatnią środę odbyła się na tzw. minisesji w Brukseli debata w Parlamencie Europejskim dotycząca jak to określono w jej tytule "Obecnego kryzysu w sektorze rolnictwa".
Read more...
Obrońcy życia i rodziny nie kryją zaniepokojenia opublikowaną przez Watykan listą tych hierarchów kościelnych, którzy będą uczestniczyli w zbliżającym się synodzie poświęconym rodzinie. Szczególne poruszenie budzi lista prałatów wybranych osobiście przez Ojca Świętego Franciszka, jako że większość z nich publicznie wspiera światopogląd przeciwny nauczaniu Kościoła katolickiego.
Read more...
W nocy z 17 na 18 września 1939 r. we wsi Sławentyn w województwie tarnopolskim ukraińscy nacjonaliści z OUN dokonali masowego mordu na kilkudziesięciu Polakach. Zbrodni dokonano przy pomocy siekier, noży i wideł, czyli arsenału typowego dla przyszłych „walk" o niepodległość Ukrainy.
Read more...
W Słupsku dziś minął termin przekazania Urzędowi Miejskiemu danych ze szkół i przedszkoli na temat zainstalowanych symboli religijnych.
Read more...
Na temat nowego przymierza wypowiedział się papież w ostatniej katechezie z cyklu rozważań o małżeństwie i rodzinie, które prowadził od kilku miesięcy na audiencjach ogólnych.
Read more...
Satysfakcjonująca i dobrze płatna praca nie musi pozostawać w sferze marzeń – szczęściu można (i warto) pomóc, dzięki rozważnemu zaplanowaniu ścieżki swojej kariery. Przemyślane decyzje mogą zaowocować sukcesem zarówno w Polsce, jak i za granicą, dlatego kwestii rozwoju zawodowego nie warto odkładać na później.
Read more...
Komisja Europejska wyraźnie potwierdza, że w przypadku środków poronnych, „państwa członkowskie są upoważnione do stosowania (…) własnych restrykcyjnych przepisów".
Read more...
Ostatnie tygodnie na europejskiej scenie politycznej są pełne zwrotów akcji. Jedni politycy zmieniają zdanie, inni je modyfikują nieznacznie. Co bardziej tchórzliwi milczą, albo chowają się za Angelą Merkel.
Read more...
Kaja Godek otrzymała w czwartek zaproszenie do TVP na 18:30 do programu „Świat się kręci", gdzie miała uczestniczyć w dyskusji o pochodzeniu z in vitro w dokumentach USC. Drugim rozmówcą miała być Anna Krawczak ze Stowarzyszenia Nasz Bocian. Zaproszenie dla Godek anulowano, ponieważ Krawczak nie życzyła jej sobie w programie.
Read more...
Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa poinformowała, że zgodnie z wolą większości Rodzin zidentyfikowanych dotychczas Ofiar reżimu komunistycznego, których doczesne szczątki zostały wyekshumowane w toku prac na „Łączce" (kwaterze „Ł") na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie w latach 2012 i 2013 – kończą się przygotowania do pierwszego uroczystego państwowego pogrzebu Wyklętych Niezłomnych.
Read more...
Ewa Kopacz w odpowiedzi na groźby ze strony Martina Schulza użycia siły, jeżeli Polska nie przyjmie imigrantów, zamiast ostrej noty dyplomatycznej potępiającej niemieckiego polityka, umieściła w swoim spocie wyborczym zdjęcia, na których premier rządu RP ściska mu rękę. - Ten spot jest emitowany w telewizji – podkreślali Stanisław Karczewski i Marcin Mastalerek podczas czwartkowej konferencji prasowej.
Read more...
Parlament Europejski poparł w czwarkowym głosowaniu przygotowany przez Komisję Europejską dyktat imigracyjny wobec państw Europy Środkowej. W UE ma zostać rozlokowanych łącznie 160 tys. imigrantów.
Read more...
Czy to przypadek, że miliarder, zdeklarowany ateista, który istnienie Boga nazywa absurdem, wydaje przewodnik dla islamskich imigrantów, w którym znajdują się mapy, przydatne numery telefonów oraz inne ułatwiające podróż informacje?
Read more...
Media w Polsce, w tym i Prawy pl, padły ofiarą dezinformacji na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej, dotyczącej ostatecznej liczby komitetów, które wystawią swoje listy we wszystkich okręgach i będą miały możliwość prowadzenia kampanii wyborczej w mediach publicznych. Dezinformacja dotyczyła ilości ogólnopolskich komitetów. Na razie ma być ich 8, a nie 7 jak podawały media za stroną PKW.
Read more...
Respektuję węgierskie prawo, nie wiedziałem, że popełniam przestępstwo – oświadczył pierwszy postawiony przed sądem imigrant, który nielegalnie przekroczył węgierską granicę od strony Serbii. Za nielegalne przekroczenie granicy grozi mu według nowo wprowadzonego prawa do trzech lat więzienia, a następnie wydalenie z kraju.
Read more...
Komitet Nagrody Polsko-Niemieckiej zdecydował o pośmiertnym przyznaniu jej ministrowi Władysławowi Bartoszewskiemu jako jednemu z głównych architektów – jak napisano w uzasadnieniu - polsko-niemieckiego pojednania.
Read more...
Wczoraj odbyła się wreszcie sejmowa debata dotycząca sytuacji w Unii Europejskiej w związku z nieustającym napływem imigrantów, a także stanowiska polskiego rządu w tej sprawie.
Read more...
Proboszcz w Górze Kalwarii, w czasie okupacji hitlerowskiej wygłaszał kazania, w których piętnował zbrodnie niemieckie. W gestapowskich więzieniach był bity i torturowany. 17 września 1940 r. wraz z grupą ok. 200 osób został rozstrzelany w masowej egzekucji w Palmirach.
Read more...
Dr Kevin McCarthy na łamach „Belfast Telegraph" napisał, że bliżej nieokreśleni naziści dlatego wybrali Polskę na miejsce stworzenia obozów zagłady, ponieważ antysemityzm Polaków gwarantował, że ludność zaakceptuje eksterminację ludności żydowskiej.
Read more...
Po drogach porusza się z roku na rok coraz więcej aut, a każde z nich trzeba ubezpieczyć. Sprawdź, jakie są ubezpieczenia komunikacyjne i dlaczego są takie ważne. Które ubezpieczenia są obowiązkowe, a które dobrowolne?
Read more...
Jedno trzeba przyznać. Protestanci w Stanach Zjednoczonych robią świetne kino religijne. I nie jest to obraz niszowy.
Read more...
Pani nam gwarantuje, że będzie w stanie przypilnować 12 tys. uchodźców, jak pani nie była w stanie przypilnować dwóch kelnerów – zauważył poseł Patryk Jaki (SP). Podkreślał, że jeżeli służby takich krajów jak Niemcy, Izrael czy Stany Zjednoczone nie są w stanie oddzielić rzeczywiście potrzebujących od terrorystów, to niech premier Kopacz nie okłamuje Polaków, że polskie służby będą w stanie tego dokonać.
Read more...
Publikujemy fragment wywiadu-rzeki, jakiego udzielił Leszkowi Sosnowskiemu prof. Krzysztof Szczerski, wydanego przez wydawnictwo Biały Kruk pod tytułem "Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej".
Read more...
Jedynie słuszny pogląd na graffiti, które zostało namalowane na ścianie przy ul. Głowackiego w Krakowie najpierw wyraził rzecznik policji, nazywając je „pseudokibicowskim i ksenofobicznym". Bardzo szybko podchwyciły to mainstreamowe media.
Read more...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz