W międzyczasie zdążyłem odbyć konferencję prasową, na której zagroziłem JE Teresie Piotrowskiej, bawiącej się w ministerkę SW, Trybunałem Stanu – jeśli nie wykorzysta wszystkich możliwości zablokowania wciskania nam tych imigrantów w pęczkach. Ciekawe, co z tego pokażą – bo wszystkie … Czytaj dalej
W Niemczech uchodźcy trzymani są w Dachau i Buchenwaldzie. To są rzeczy skandaliczne. Proszę zwrócić uwagę na pewną rzecz – ci ludzie nie chcą być w Polsce. A Niemcy domagają się od nas, żebyśmy my, wbrew naszej woli, trzymali u … Czytaj dalej
Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-09-23 · 598 wyświetleń Pani Labuda powiedziała kiedyś sarkastycznie, że "zygota" stała się wartością konstytucyjną. Najwyraźniej nie zdawała sobie sprawy, że ona sama też jest "zygotą", tyle, że wyrośniętą, a taki na przykład pan Ryszard Kalisz może być uznany za zygotę przerośniętą. Dlaczego jednak prawo miałoby bardziej chronić zygoty wyrośnięte, czy nawet przerośnięte od zygot małych?
Komentarz · serwis "Prawy.pl" (prawy.pl) · 2015-09-23 · 568 wyświetleń Jest mianowicie w USA wspólnota eklezjastyczna, która nie może już doczekać się powtórnego przyjścia Chrystusa na Ziemię i pragnie ten moment przyspieszyć. Sęk w tym, że wspólnota ta jest przekonana, że Chrystus nie może powtórnie przyjść na Ziemię wcześniej, nim nad światem nie zapanuje bezcenny Izrael. Toteż członkowie owej wspólnoty eklezjastycznej robią wszystko, żeby ten warunek sine qua non został spełniony.
Polski rząd zdradził państwa Grupy Wyszehradzkiej, a poparł kraje Europy Zachodniej i pomysły Brukseli, głosując za podziałem przez Unię Europejską 120 tysięcy uchodźców.
Gross, przeszedł samego siebie i w związku ze zbyt małym entuzjazmem Polaków do trzymania w klatkach muzułmanów, których nie chcą w Niemczech, ogłosił, że Polacy podczas II wojny światowej zabili więcej Żydów niż Niemców.
Na nczas.com publikujemy wybrane teksty z tygodnika, teksty napisane przez naszych autorów specjalnie na potrzeby portalu oraz teksty osób, których publicystyka zwykle nie trafia na łamy gazety. Aby uzyskać dostęp do wszystkich artykułów z bieżącego numeru należy wykupić: ● pojedyncze e-wydanie (plik pdf, który prześlemy na Twój adres email - 4 zł za e-numer) ● […]
Podczas konferencji prasowej przed budynkiem Państwowej Komisji Wyborczej przedstawiciele partii KORWiN poinformowali o złożeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Ryszarda Petru.
Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt ustawy zakładający przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego - obniżenie go z 67 lat do 60 lat dla kobiet i do 65 lat dla mężczyzn.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz Kino „Rialto" w Poznaniu zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami do udziału w bezpłatnych spotkaniach filmowych w ramach piątej edycji projektu „Historia na dużym ekranie", przybliżającego młodzieży realia życia w czasie wojny i okupacji oraz w państwie komunistycznym.
28 października 2015 roku (środa) zapraszamy na film Ryszarda Bugajskiego „Generał Nil". Projekcję filmową poprzedzi krótki wykład historyczny.
„Generał Nil" Film fabularny, Polska 2009, w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Historia burzliwego życia Augusta Emila Fieldorfa, tytułowego generała Nila, który podczas II wojny światowej był dowódca Kedywu Armii Krajowej. Jako dowódca Dywersji AK kierował najważniejszymi akcjami w okupowanej Wa
Elżbieta Zawacka „Zo", jedyna kobieta wśród cichociemnych, była pierwszym laureatem nagrody IPN Kustosz Pamięci Narodowej. Nawet w konspiracji, gdzie przecież panuje anonimowość, „Zo" stała się postacią legendarną, a jej życiorys mógłby posłużyć za scenariusz sensacyjnego filmu. Książkę o pani generał napisała jej bliska współpracowniczka z Fundacji „Archiwum i Muzeum Pomorskie AK" dr Katarzyna Minczykowska.
Spotkanie wokół książki Katarzyny Minczykowskiej „Cichociemna. Generał Elżbieta Zawacka »Zo« 1909–2009", opublikowanej przez wydawnictwo Rytm, odbędzie się 23 września (środa) w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia. W dyskusji udział wezmą: prezes IPN Łukasz Kamiński, dyrektor BEP Andrzej Zawistowski, dyrektor gdańskiego oddziału IPN Mirosław Golon, wicemarszałek Jan Wyrowiński, przewodniczący rady Fundacj
Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia" w Bibliotece Raczyńskich zaprasza 24 września, o godz. 18.00, na spotkanie dyskusyjne wokół książki Piotra Wrońskiego „Spisek założycielski. Historia jednego morderstwa" (wyd. Editions Spotkania) z udziałem Autora. Moderator: Piotr Jegliński.
Piotr Wroński był oficerem wywiadu i kontrwywiadu. Do Służby Bezpieczeństwa wstąpił w okresie stanu wojennego. Służył w Biurze Techniki, gdzie obsługiwał tzw. CPO (Centralny Punkt Odbioru, czyli podsłuchy stacjonarne). Następnie ukończył 10-miesięczny kurs w Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadu w Kiejkutach Starych i podjął służbę w osławionym Wydziale CXI Departamentu I SB MSW, zajmującym się zwalczaniem dywersji ideologicznej. Uczestniczył w operacjach mających na celu rozpoznanie, a następnie
24 września 2015 r., o godz. 17.00, w Centrum Współdziałania Społecznego „Dom Pastora" w Łomży (ul. Krzywe Koło 1) odbędzie się inauguracja projektu „Przystanek Historia".
Projekt „Przystanek Historia" to inicjatywa otwartych spotkań lokalnej społeczności, zainteresowanej najnowszymi dziejami Polski. W ramach comiesięcznych sesji, współorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Centrum Współdziałania Społecznego Urzędu Miejskiego w Łomży, odbywać się będą wykłady, projekcje filmów i spotkania autorskie.
Na najbliższym spotkaniu (24 IX) wykład „Powstanie i obsada PUBP w Łomży" wygłosi dr hab. Krzysztof Sychowicz.
Kolejne spotkanie, podczas którego można będzie obejrzeć film „Marsz wyzwolicieli" w reż. Grzegorza Brauna, odbędzie się 2 października 2015.&
Niemieccy historycy twierdzą, że po utworzeniu w 1949 roku RFN byli naziści kontynuowali kariery – „nazistowska przeszłość nie stanowiła po wojnie żadnej istotnej przeszkody w karierze w zachodnioniemieckim wymiarze sprawiedliwości" brzmiał komunikat specjalnej komisji. Oficerowie Wehrmachtu i SS w latach sześćdziesiątych zajmowali wysokie stanowiska np. w Policji, a według akt ujawnionych przez niemiecką Federalną Służbę Wywiadowczą część z nich tworzyła w początkach istnienia państwa „tajną armię" RFN. Dieter Schenk, w książce poświęconej zbrodni na lwowskich profesorach, wspomina, że nikt ze zbrodniarzy nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Czy można mówić o denazyfikacji i rozliczeniu się ze zbrodniczą przeszłością narodu niemieckiego?
Historię powojennych rozliczeń zbrodniarzy niemieckich przedstawi
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim kinie „Zorza", zaprasza na pokaz filmu „Gry uliczne" w reżyserii Krzysztofa Krauzego. Film poprzedzony zostanie prelekcją historyka.
Pokaz odbędzie się 13 października 2015 r. w kinie „Zorza" w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28), o godzinie 18.00. Organizatorem pokazu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
Dostępność bezpłatnych biletów do sprawdzenia pod numerem telefonu 17 86 06 026. Odbiór wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18, od poniedziałku 5 października, od godziny 13.00. Film dozwolony od lat 16. Czas trwania seansu: 100 minut.
Opis filmu za:
25 września 2015 r. odbędą się w Przemyślu obchody święta 5. batalionu strzelców podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy.
W godz. od 9.00 do 13.00 na placu apelowym 5 batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu (ul. 29 listopada 1) odbędzie się „Dzień otwarty koszar", gdzie żołnierze zaprezentują sprzęt wojskowy i uzbrojenie, a pracownicy rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzą działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży odwiedzających w tym dniu koszary. Tematyką działań będzie program „Symbole naszej historii", a w szczególności wystawa oraz gry i zabawy edukacyjne dla najmłodszych.
Rekonstruktorzy z „X D.O.K." rozdawa
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku serdecznie zaprasza nauczycieli historii, WOS-u, etyki i religii do uczestnictwa w seminarium pt. „Zbrodnia Wołyńska 1943–1945".
24 września 2015 r., o godz. 17.00, w Domu Kultury Polskiej w Wilnie (ul. Naugarduko 76) zainaugurowana zostanie działalność „Przystanku Historia", placówki edukacyjnej Oddziału IPN w Białymstoku, gdzie cyklicznie prezentowane będą filmy, wygłaszane wykłady historyczne, prowadzone dyskusje, otwierane wystawy. Podczas pierwszego spotkania wyświetlony zostanie film „Obława" w reżyserii Beaty Hyży-Czołpińskiej, zrealizowany w 2015 r. przez TV Belsat na zlecenie białostockiego oddziału IPN.
Film opowiada o Obławie Augustowskiej – największej powojennej zbrodni popełnionej przez sowietów na Polakach. W lipcu 1945 r., a więc dwa miesiące po zakończeniu II wojny światowej, na terenie północno-wschodniej Polski oraz po drugiej stronie tzw. linii Curzona sowieci zorganizowali wielką obławę na partyzantów, w której aresztowali ponad 7 tys. osób. Co najmniej 592 osoby
24 września 2015 r., o godz. 9.00, w siedzibie Oddziału IPN w Białymstoku (ul. Warsztatowa 1A) odbędzie się uroczystość wręczenia not identyfikacyjnych rodzinom ofiar totalitaryzmu, zamordowanych na terenie więzienia w Białymstoku. Wręczenia not dokonają prezes IPN dr Łukasz Kamiński oraz prof. Andrzej Ciechanowicz, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia" w Bibliotece Raczyńskich zaprasza 29 października, o godz. 18.00, na spotkanie dyskusyjne wokół książki pod redakcją Jarosława Kłaczkowa „Kościoły luterańskie na ziemiach polskich (XVI–XX w.)" z udziałem Jarosława Kłaczkowa i Tadeusza Stegnera. Moderator: Konrad Białecki.
W prezentowanych czytelnikom tomach autorzy zajmują się dziejami Kościołów luterańskich na ziemiach polskich. Artykuły nie podejmują jedynie dziejów politycznych, ich autorzy opisują również zagadnienia dotyczące kwestii społecznych, demograficznych oraz architektury luterańskiej. W tekstach pojawia się życie codziennie, sposoby wyrażania religijności i opisy różnic zachodzących w niej na poszczególnych terytoriach.
29 października 2015, godz. 18.00
17 września 2015 r. na Cmentarzu Starym w Kielcach (ul. ks. P. Ściegiennego) przy pomniku Sybiraka oraz Pomniku Katyńskim odbyły się uroczystości 76. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Odmówiona została modlitwa oraz złożone kwiaty i zapalone znicze. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Delegatury IPN w Kielcach – naczelnik Delegatury dr Dorota Koczwańska-Kalita oraz dr Tomasz Domański.
Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza na sesję naukowo-edukacyjną w rocznicę powstania w 1939 r. Polskiego Państwa Podziemnego. Sesja rozpocznie się w Spichlerzu Książki w Brzeźnicy (Rynek 1), o godz. 10.00, w dniu 26 września 2015. Sesji towarzyszyć będzie otwarcie wystawy IPN pt. „Burza. Armia Krajowa 1944 roku" oraz sprzedaż książek historycznych wydanych przez OIPN w Krakowie.
Sesję objęli honorowym patronatem dr Marek Lasota (Dyrektor OIPN w Krakowie) oraz Bogusław Antos (Wójt Gminy Brzeźnica).
W programie sesji:
dr Piotr Sadowski, Między wrześniem a styczniem. Działania frontowe w okolicach Brzeźnicy w 1939 i 1945 r.
Zbyt duży opór społeczny przeciwko przyjmowaniu uchodźców z Afryki i Syrii, stał się powodem wdrożenia nowej taktyki, przez ludzi będących zwolennikami witania imigrantów „chlebem i solą".
Read more...
Zapisy Kodeksu karnego są bezwzględne: ten, kto z upoważnienia RP podejmuje szkodliwą dla kraju decyzję dyplomatyczną, podlega karze bezwzględnego pozbawienia wolności do 10 lat.
Read more...
Zgoda rządu polskiego na przymusowy podział kwot muzułmańskich imigrantów jest nie tylko zgodą na osiedlenie w Polsce potencjalnie bardzo niebezpiecznej mniejszości, ale stwarza bardzo niebezpieczny precedens strukturalnego ograniczania suwerenności państwa polskiego.
Read more...
- Decyzja rządu w sprawie uchodźców to skandal. Została podjęta wbrew bezpieczeństwu i bez zgody Polaków - oświadczyła dziś w Senacie RP Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło odnosząc się do zakończonych wczoraj negocjacji ws. przyjęcia do Polski imigrantów. Jej zdaniem rząd złamał obietnice dane państwom Grupy Wyszehradzkiej.
Read more...
Ok 3 tys. Sybiraków nie posiada uprawnień inwalidy wojennego, a tym samym nie posiada uprawnień statusu osoby represjonowanej, a co za tym idzie – jest pozbawiona jakichkolwiek świadczeń. Co więcej, lekarze-orzecznicy ZUS nagminnie podważają opinie lekarzy, kierujących osoby represjonowane na komisje lekarskie w celu uznania danej osoby za inwalidę wojennego.
Read more...
23 września mija kolejna rocznica zamordowania w Kielcach ks. Stanisława Ziółkowskiego. Idącego katechizować dzieci proboszcza zastrzelił z karabinu młody milicjant, parafianin. Pierwszym strzałem zranił kapłana, a gdy ten uciekał, dogonił go i dobił czterema strzałami.
Read more...
3,5 mln m3 drewna w Puszczy Białowieskiej gnije – alarmował na forum Sejmu poseł Jan Szyszko (PiS). Podkreślał, że mieszkańcy okolicznych wsi są zmuszeni sprowadzać węgiel i nim ogrzewać domy, ponieważ drewna brakuje na lokalnym rynku. O niszczeniu tego kompleksu leśnego informował wcześniej poseł Jarosław Zieliński.
Read more...
W tych dniach w mediach pojawiły się informacje, że Gazprom przekazał Komisji Europejskiej propozycję porozumienia w sprawie tzw. śledztwa antymonopolowego i zarzutów, jakie ona postawiła rosyjskiej firmie.
Read more...
W dniach 8-23 października, w czasie trwania Synodu o Rodzinie, w Auli Jana Pawła II przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie, zostanie zaprezentowana wystawa fotograficzna „Matki: mężne czy szalone?" autorstwa Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej.
Read more...
Polska jest krajem biednym, którego po prostu nie stać na przyjmowanie imigrantów. Większość Polaków żyje w nędzy. Nawet praca na cały etat daje zarobek niewystarczający. Przemęczeni i źle odżywiający się Polacy o wiele częściej cierpią na wszelkie choroby. Dlatego, by sytuacja w Polsce się poprawiła, państwo musi przestać generować nowych kosztów wynikających z przyjmowania imigrantów.
Read more...
Polska nie dostanie pieniędzy z Unii Europejskiej na zakwaterowanie i utrzymanie imigrantów – poinformował Zbigniew Ziobro podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie. Co więcej imigranci będą najprawdopodobniej umieszczani w mieszkaniach socjalnych, zabranych polskim rodzinom.
Read more...
Zdaniem Sørena Espersena z Duńskiej Partii Ludowej, opuszczone budynki po bazie wojsk NATO na Grenlandii są idealnym miejscem na przyjęcie uchodźców.
Read more...
Jedno z czołowych francuskich wydawnictw ma wydać i rozprowadzić wśród uchodźców specjalnie pomyślane o nich książki, mające na celu pomoc migrantom w komunikowaniu ich postawowych potrzeb.
Read more...
Rząd Ewy Kopacz zlecił Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, aby jej funkcjonariusze nachodzili przedstawicieli samorządów w celu znalezienia mieszkań dla imigrantów – poinformował poseł Zbigniew Zobro (SP) po wizycie w województwie świętokrzyskim i rozmowach z oburzonymi samorządowcami.
Read more...
Przeraziła mnie i zarazem bardzo zasmuciła informacja, że nasz kraj, Polska, jest w trakcie zawierania współpracy - według mnie umowy handlowej - która dotyczy naszych polskich dzieci z domów dziecka.
Read more...
Polskę czeka fala protestów przedsiębiorców oraz rolników - klientów firm nieodprowadzających podatku paliwowego. Świadomi, iż prawo w Polsce karze klienta, nie sprzedającego, handlujący paliwem coraz częściej nie płacą należnych podatków, zdając sobie sprawę, że Urząd Skarbowy będzie ścigał nie ich, ale kupujących.
Read more...
21 września w Teatrze Wielkim odbyła się Uroczysta Gala z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność". Jednym z gości gali był redaktor naczelny portalu Prawy.pl ksiądz Ryszard Halwa, który obserwował uroczystość z... loży Kulczyka. Wydarzenie uświetnił doskonały koncert zespołu Contra Mundum.
Read more...
– Inne miejscowości powinny pójść śladem Pieniężna, gdzie właśnie decyzją władz samorządowych zdemontowano pomnik gen. Iwana Czerniachowskiego, odpowiedzialnego m.in. za likwidację Armii Krajowej na Wileńszczyźnie – powiedział dr Paweł Ukielski podczas prezentacji monografii historycznej „»Pomniki Wdzięczności« Armii Czerwonej w Polsce Ludowej i w III Rzeczypospolitej" autorstwa Dominiki Czarneckiej.
Read more...
Im częściej wypowiadają się publicznie przedstawiciele rządu w sprawie przyjmowania przez Polskę imigrantów, tym wyraźniej widać, że miotają się w tej sprawie od ściany do ściany.
Read more...
Pełniąca funkcję dyrektora aborcyjnego giganta Planned Parenthood na południowozachodnie Ohio Carol Kabel pełni jednocześnie wysoką funkcję w instytucji edukującej na temat Holokaustu (Center for Holocaust and Humanity Education).
Read more...
22 września 1939 r. Niemcy dokonali jednej z pierwszych zbiorowych egzekucji w Lesie Szpęgawskim koło Starogardu Gdańskiego na kilkudziesięciu pacjentach miejscowego szpitala psychiatrycznego. Między wrześniem 1939 r. a styczniem 1940 r. zamordowano tam od 5000 do 7000 Polaków.
Read more...
Jeszcze nie ucichły echa rewelacji, że Niemcy, przeżywający – jak się okazało – coraz dotkliwsze trudności lokalowe, musieli umieścić syryjskich uchodźców w – jak się okazało – chwilowo nieczynnym obozie Buchenwald, a już zbliżamy się do spełnienia kolejnej przepowiedni.
Read more...
Amnesty International oznajmiła, że muzułmanie mieszkający w Republice Środkowoafrykańskiej są poddawani przymusowym konwersjom na chrześcijaństwo.
Read more...
Wraz z powolnym umieraniem książki rozpoczęło się powolne umieranie myślenia symbolicznego Czytelnika. Niektórzy twierdzą, że domeną zła – również eksponowanego w literaturze – jest zbytnio dosłowność, a dobro -jako schematyczne i „przewidywalne" budzi coraz mniej emocji.
Read more...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz