Felieton · Radio Maryja · 2015-06-18 · 7920 wyświetleń Nic nie pomogą nawoływania pana profesora Krzemińskiego w "Gazecie Wyborczej", by Platforma Obywatelska ponownie nawiązała więź z masami. O żadnej więzi Platformy Obywatelskiej z "masami" nie może być mowy, bo "masy" już straciły do niej cierpliwość.
Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-06-17 · 10244 wyświetleń Co ma bowiem oznaczać kreowanie proizraelskiego lobby w polskim Sejmie w momencie, gdy Izrael, w osobie swojego prezydenta, otwarcie angażuje się w egzekwowanie od Polski wspomnianego haraczu? Jakie konkretne dowody miłości do Izraela zamierzają złożyć panowie posłowie?
Felieton · tygodnik "Najwyższy Czas!" · 2015-06-19 · 6054 wyświetleń Co tu dużo gadać; gołym okiem widać degrengoladę i schyłek, z czego wnioski musi też wyciągnąć razwiedka. Rzecz w tym, że jak tak dalej pójdzie, to już niedługo zostanie postawiona w obliczu alternatywy: albo powystrzelać młodych Polaków w ulicznych rozruchach, a resztę wygonić za granicę na emigrację, albo odblokować narodowy potencjał ekonomiczny, choćby w postaci NEP-u, urządzonego w swoim czasie przez ministra Mieczysława Wilczka.
Tu ja w „Kropce nad ı": http://korwin-mikke.pl/…/janusz_korwin_mikke_w_kropce_…/2950 i kol.Konrad Berkowicz w „TAK czy NIE":
Jak w oficjalnym komunikacie poinformowało Biuro Prasowe Partii KORWiN, zakończyły się rozmowy między partią KORWiN a przedstawicielami Pawła Kukiza na temat współpracy politycznej i wspólnego startu w wyborach parlamentarnych.
Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła budowę portu lotniczego w Modlinie. W działaniach spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin (współwłaścicielami spółki są podmioty państwowe i samorządy) oraz nadzoru budowlanego Izba dopatrzyła się szeregu nieprawidłowości, a inwestycja została źle przygotowana. Nadzór nad przebiegiem procesu inwestycyjnego nie zapobiegł powstaniu nieprawidłowości polegających m.in. na: wadliwym wykonaniu pasa startowego, udzielaniu zamówień […]
Jak donosi Instytut Ordo Iuris, koalicja rządząca wraz z lewicą przegłosuje rządowy projekt ustawy legalizującej in vitro, który przewiduje wprowadzenie do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego art. 75¹ tworzącego możliwość uzyskania statusu prawnego ojca mężczyźnie względem obcego mu dziecka poczętego in vitro. Zgodnie z proponowaną w rządowym projekcie ustawy o leczeniu niepłodności treścią nowego art. 75¹ […]
- Zacznę od przypomnienia pewnej wypowiedzi pana Donalda Tuska rok temu, że nie wiadomo, czy 1 września dzieci pójdą jeszcze do szkoły – mówił na konferencji prasowej w Sejmie europoseł Janusz Korwin-Mikke. – Przypomnę, że 3 lata temu pan Rostowski wrócił z Brukseli i mówił, że groźba wojny jest prawie że nieunikniona, jeśli tak dalej […]
Katastrofa demograficzna przyspiesza i ogarnia cały świat. Wszystkie statystyki pokazują, że wbrew mitom, już 80% ludzi na tej planecie ma mniej niż dwójkę potomstwa, a więc wymiera.
Komisja Europejska przedstawiła plan działania, którego celem jest zwalczanie unikania opodatkowania poprzez m.in. ustalenie wspólnej podstawy opodatkowania osób prawnych oraz ram zapewniających opodatkowanie zysków tam, gdzie zostały wypracowane, co oznacza wyższe opodatkowanie firm. - Plan opiera się na założeniu, że wszystkie przedsiębiorstwa, duże czy małe, lokalne czy międzynarodowe – muszą płacić sprawiedliwą część podatków tam, […]
18 czerwca 2015r. odbyło się ostatnie spotkanie w Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie. Gościem Księgarni był prof. Andrzej Nowak. Temat, który poruszył "Pierwsza zdrada Zachodu" ma związek z najnowszą książką Profesora o tym samym tytule. Spotkanie prowadził Jakub Maciejewski.
17 czerwca 2015r. w Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie odbyło się spotkanie z Tadeuszem Płużańskim. Spotkanie prowadził Jan Lorek.
W poniedziałek, 22 czerwca 2015 r., zapraszamy Państwa na telewizyjny i internetowy Wielki Test z Historii „Od niepodległości do niepodległości". To ciąg dalszy obchodów 15. rocznicy powstania IPN.
Powstały we współpracy z IPN program wyemitowany zostanie w TVP1 o godz. 20:25, a poprowadzą go Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.
Internauci będą mogli rozwiązywać test na portalu interia.pl. Do wygrania atrakcyjne nagrody!
Delegatura IPN w Olsztynie oraz tamtejszy Instytut Kultury Chrześcijańskiej zapraszają na wykład prokuratora Andrzeja Ostapy, naczelnika Oddziałowego Biura Lustracyjnego IPN w Białymstoku, zatytułowany „Rozliczenia z przeszłością? Między teorią a praktyką lustracji w Polsce". Wykład odbędzie się 22 czerwca 2015 r., o godz. 19.15, w siedzibie IKCh przy ul. Kopernika 47. Wstęp wolny.
Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" zaprasza na pokaz filmu „Na tropie zdrady" w reżyserii Piotra Mielecha i Jędrzeja Lipskiego. Spotkanie filmowe odbędzie 23 czerwca 2015 (wtorek) o godz. 10.30 w Multikinie 51 przy ul. Królowej Jadwigi 51 w Poznaniu. Gościem specjalnym spotkania będzie twórca filmu Jędrzej Lipski.
Jest początek stycznia 1990 roku. Witold Pronobis, historyk, dziennikarz Radia Wolna Europa udaje się z magnetofonem do mieszkania Edwarda Ciesielskiego, bibliotekarza Polskiej Misji Katolickiej w Monachium. Ma informacje, że Ciesielski działał w Wywiadzie Armii Krajowej i zajmował się ochroną żołnierzy AK przed komunistycznym podziemiem, przez co musiał uciekać z PRL. Liczy na zdobycie ciekawego wywiadu dla Radia. Tymczasem kilka dni wcześniej miał możliwość obejrzenia fotografii jednego ze zdrajców - Ludwika Kalksteina. I teraz, już po kilku
11 czerwca br. w Pruszczu Gdańskim odbyło się wystąpienie Piotra Szubarczyka poświęcone postaci rotmistrza Witolda Pileckiego. W kameralnej atmosferze pracownik gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej opowiedział m.in. o harcerskiej młodości rotmistrza oraz o „raportach Pileckiego", dokumentujących ludobójstwo w Auschwitz.
Organizatorami spotkania były Stowarzyszenie Traugutt.org oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.
Witold PILECKI (1901–1948) ps. „Witold", „Tomek", „Romek", „Druh", oficer rezerwy Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, dobrowolny więzień KL Auschwitz, oficer Komendy Głównej AK i organizac
25 czerwca 2015 r. osadzeni Zakładu Karnego w Łowiczu wysłuchają kolejnego wykładu zorganizowanego przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Wygłosi go dr Sebastian Pilarski z Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN w Łodzi. Prelekcja nosi tytuł „Ucieczki piłkarzy w czasach PRL".
Spotkanie ma charakter zamknięty.
Instytut Pamięci Narodowej, Telewizja Polska i Polskie Radio ogłaszają ósmą edycję konkursu „Książka Historyczna Roku". Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.
Na mocy trójstronnego porozumienia, podpisanego w lipcu 2007 r., Instytut Pamięci Narodowej, Polskie Radio i Telewizja Polska ogłosiły coroczny konkurs „Książka Historyczna Roku" o nagrodę im. Oskara Haleckiego. Nagroda w konkursie przyznawana jest w dwóch kategoriach:
- najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku
- najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku
Laureaci nagrody im. Oskara Haleckiego zostaną wyłonieni w trzech etapach.<
16 czerwca br. na Zamku Królewskim w Warszawie odbywały się centralne obchody 15-lecia IPN. Jednym z punktów uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych zasłużonym pracownikom IPN przez szefa Kancelarii Prezydenta RP Jacka Michałowskiego. „Za zasługi w upamiętnianiu historii Polski" Złoty Krzyż Zasługi otrzymał dr hab. Igor Hałagida, pracownik gdańskiego Oddziału IPN.
Igor Hałagida (ur. 1971) – historyk, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, od 2001 r. pracownik pionu naukowego IPN (m.in. na stanowisku kierownika Referatu Badań Naukowych), profesor Zakładu Najnowszej Historii Polski Uniwersytetu Gdańskiego, swoje zaint
22 czerwca 2015 r. (poniedziałek), o godz. 13.30, w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Biskupa Teodora Kubiny, przy ul. Śląskiej 23 w Wieluniu, odbędzie się wykład Sławomira Frątczaka, dyrektora Muzeum Katyńskiego (Cytadela Warszawska), pt. „Duchowni w grobach katyńskich"
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 22 czerwca 2015 r. (poniedziałek) odbędzie się wykład pt. „Duchowni w grobach katyńskich", który wygłosi Sławomir Frątczak, dyrektor Muzeum Katyńskiego (Cytadela Warszawska).
Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.50 w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek w al. Słowackiego 33a w Ostrowie Wielkopolskim.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach na prezentację wystawy pt. „Urna to jest taki pniak. Wrzucisz »nie«, wychodzi »tak«. Referendum 30 czerwca 1946 roku w województwie gdańskim". 12 czerwca br. opowiedział o niej Krzysztof Drażba, autor, kierujący pracą Referatu Edukacji Historycznej IPN w Gdańsku.
Wystawa opowiada o kulisach sfałszowanego przez władze komunistyczne referendum z 30 czerwca 1946 r. Składa się z 22 plansz. Więcej informacji o wystawie (klik).
Miejsce: Muzeum Kaszubskie w Kartuzach (ul. Kościerska 1)
28 czerwca 2015 r., o godzinie 12.00, w sali kinowej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, podczas Małopolskiego Pikniku Lotniczego, odbędzie się premiera gry edukacyjnej „7", najnowszej historycznej „planszówki" Instytutu Pamięci Narodowej. Weźmie w niej udział Prezes IPN dr Łukasz Kamiński. Na zorganizowaną w związku z 95. rocznicą wojny polsko-bolszewickiej imprezę zostali zaproszeni żyjący w Polsce potomkowie organizatora eskadry, Meriana Coopera: dr. Małgorzata Pierzchalska i Wojciech Słomczyński. W ciągu całego Małopolskiego Pikniku Lotniczego (27–28 czerwca) będzie można zagrać w wielkoformatową wersję gry „7", a także spróbować swoich sił we wcześniejszych grach, czyli „111" i „303".
O Dywizjonie 303 słyszał praktycznie każdy Polak. Piloci legendarnego dywizjonu, którzy w 1940 roku na swoich Hurricanach dokonywali nad
22 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Dylągówce odbędą się lekcje „Polski Wrzesień 1939 r." oraz „Historia herbu i flagi Polski" dla uczniów tej szkoły. Lekcje poprowadzi Zenon Fajger. Rozpoczęcie – godz. 8.00.
19 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie (ul. Spytka Ligęzy 12) odbędzie się prelekcja Zenona Fajgera „Stan wojenny" dla uczniów tej szkoły. Rozpoczęcie – godz. 8.00.
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy, która umożliwia ekshumację i godny pochówek ofiar terroru komunistycznego z lat 1944–1956. Pozwoli ona m.in. zakończyć ich poszukiwania na „Łączce" na stołecznych Powązkach Wojskowych. Prezes IPN Łukasz Kamiński zapowiedział, że Instytut natychmiast po wejściu w życie ustawy złoży wniosek do wojewody mazowieckiego, aby jak najszybciej zakończyć prace na „Łączce".
Nowela była inicjatywą ustawodawczą Prezydenta, a obejmuje zmiany w trzech ustawach: o grobach i cmentarzach wojennych, o cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz o IPN. W uroczystości wzięli udział m.in. Hanna Pawełek, siostra cioteczna Danuty Siedzikówny „Inki", oraz Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego.
„Ta nowelizacja otwiera możliwość działania na rzecz trwałego i odpowiednio godnego p
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz