Kol. Stanisław Michalkiewicz: „Chętnie poprę Korwina. Nie chodzi o niego, tylko o Polskę!". Dziękuję bardzo za poparcie! A tutaj zaległe nagranie z protestu transportowców. Jak informuje poseł Partii KORWiN WCz. Tomasz Górski: „Firmy transportowe kupiły paliwo od dystrybutora, który nie … Czytaj dalej
Proszę zobaczyć jak media promują niektóre ugrupowania. Na poniższej grafice wyraźnie widać że TVP nas zwyczajnie bojkotuje. Dlatego proszę dołączać do wydarzenia MONEY SPOT BOMB i zapraszać swoich znajomych: https://www.facebook.com/events/1511226845860862/ Spot Partii KORWiN – Krótka satyra o biurokracji: W … Czytaj dalej
Spot Partii KORWiN – Normalne państwo Obecność antysystemowców w reżimowych mediach i moje dzisiejsze wystąpienie to czysty przypadek ze względu na start cyklu, w którym będą prezentowane programy komitetów ogólnopolskich. „My myślimy o konsumencie. Mamy w Polsce 38 mln konsumentów … Czytaj dalej
Spot Partii KORWiN – Nic o nas bez nas
Podczas konferencji prasowej w Warszawie, europoseł Janusz Korwin-Mikke odniósł się do najnowszych informacji na temat sposobu prowadzenia kampanii przez Ryszarda Petru i ocenił jego karierę pod kątem rzekomej wolnorynkowości. - Pan Ryszard Petru był uprzejmy powiedzieć, że jestem szalony, ja nie będę się obrażał – przypomniał prezes partii KORWiN. - Mogę powiedzieć jedno: pan Ryszard […]
Jak informuje Radio Katowice, podczas antyrządowej manifestacji Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności" w Rudzie Śląskiej liderzy związkowi namawiali do rozsądnego głosowania podczas wyborów parlamentarnych i niewybierania polityków PO i PSL.
Fundacja Republikańska przedstawiła mapę marnotrawstwa Platformy Obywatelskiej, z której wynika, że podczas rządów tej partii zmarnowano niemal 450 mld złotych!
Jak poinformowała Komisja Europejska, w 2016 roku unijni producenci rolni dostana od unijnych podatników 111 mln euro na zmarnowanie. Według eurobiurokratów pieniądze mają umożliwić szukanie nowych rynków poza Unią Europejską oraz promowanie konsumpcji w Unii i poza nią.
Po wypuszczeniu na rynek pierwszego numeru czekaliśmy na jakiś rezonans. I rezonans się pojawił w postaci listu do Redakcji napisanego przez pana dr. Tadeusza Majewicza z Poznania.
„Świnie się zmieniają, ale trzeba zlikwidować koryto" – to hasło, które ruch wolnościowy stosuje w swoich kampaniach wyborczych chyba od zawsze.
Na nczas.com publikujemy wybrane teksty z tygodnika, teksty napisane przez naszych autorów specjalnie na potrzeby portalu oraz teksty osób, których publicystyka zwykle nie trafia na łamy gazety. Aby uzyskać dostęp do wszystkich artykułów z bieżącego numeru należy wykupić: ● pojedyncze e-wydanie (plik pdf, który prześlemy na Twój adres email - 4 zł za e-numer) ● […]
Nwet pani premierzyca uznała za stosowne przedstawić swój stosunek do propozycji publikacji sławnego dokumentu!
Demoliberalne i lewicowe media ponoszą odpowiedzialność za to, że Jan Tomasz Gross urósł do rangi prawie oficjalnego reinterpretatora dziejów polskich. Przez kilka ostatnich lat reklamowano go jako rewizjonistę historycznego, który burzy nasze dobre samopoczucie jako narodu, który ratował Żydów.
Wojciech Cejrowski, znany pisarz i podróżnik, w wywiadzie w "Do Rzeczy" powiedział, że premier Ewa "Kopacz to nieudolny, wredny, brzydki babsztyl".
Licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w spotkaniu wspomnieniowym poświęconym postaci kpt. Kazimierza Kamieńskiego „Huzara" na białostockim „Przystanku Historia". Gościem honorowym spotkania był Wiesław Kamiński, bratanek „Huzara".
Wprowadzenia historycznego dokonał dr Łukasz Lubicz-Łapiński z białostockiego oddziału IPN opowiadając o historii rodziny Kamińskich na Podlasiu sięgającej kilka wieków wstecz. Genealogiczna wycieczka w przeszłość w przystępnej a zarazem fascynującej formie unaoczniła zebranym często przywoływaną tradycję rodzin drobnoszlacheckich. W przekonywujący sposób potwierdziła, że wartości przypisywane tej grupie społecznej miały bardzo konkretne przełożenie w postaci masowego poparcia dla działań podziemia antykomunistycznego na Podlasiu i Mazowszu. Gość honorowy spotkania opowiedział o losach rodziny napiętnowanej przez władze komunistyczn
Wykład Piotra Łapińskiego, historyka białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, pt. „VIII Uderzeniowy Batalion Kadrowy – bitwa pod Stryjówką" stanowił główną część drugiego Przystanku Historia w Sokółce. Tak jak podczas inauguracji „Przystanku", również i tym razem przybyła liczna grupa uczestników. Nie zabrakło także pytań i dyskusji, tym razem m.in. na temat powojennych losów niektórych dowódców Uderzeniowych Batalionów Kadrowych.
Całe rodziny przybywały w niedzielę do Hali Stulecia, by skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Piknik Historyczny okazał się ciekawą propozycją spędzenia czasu dla Wrocławian (i nie tylko) w każdym wieku.
Sklejanie modeli, turnieje gier strategicznych, warsztaty czy pokazy walk powietrznych modeli samolotów z czasów II wojny światowej to tylko część propozycji, z których mogli skorzystać przybyli goście. Nie zabrakło chętnych do śpiewania z legendarnym bardem Jackiem Kleyffem czy odbijania graffiti z Dariuszem Paczkowskim. Najmłodsi mieli zaś okazję do poznawania historii poprzez zabawę.
8 października br. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się inauguracja wrocławskich obchodów 15-lecia Instytutu Pamięci Narodowej. W uroczystości wzięli udział m.in.: Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, w imieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego – Paweł Aszkiełowicz, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – Barbara Zdrojewska, w imieniu Kuratora Oświaty Beaty Pawłowicz – wicekurator Danuta Leśniewska, Zastępca Prezydenta Miasta Wrocławia – Anna Szarycz, w imieniu Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu insp. Jacka Kaczmarka – młodszy inspektor Dariusz Kokornaczyk, w imieniu Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Dolny Śląsk Kazimierza Kimso – Zastępca Przewodniczącego Maria Zapart, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Dolnośląskiego – mjr. Ryszard Filipowicz,
Ze smutkiem informujemy, że w najbliższy czwartek, 15 października odbędzie się pogrzeb śp. Józefa Krenza. Msza święta zostanie odprawiona o godz. 13.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach (Wielkopolskie), ul. Lipowa 10. Ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym znajdującym się przy kościele – bezpośrednio po mszy.
Józef Krenz od pierwszych dni powstawania Instytutu w roku 2000 był związany z Oddziałem IPN w Poznaniu. Przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
Prokurator Józef Krenz ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zanim trafił do IPN, pracował w Prokuraturze Rejonowej w Szamotułach oraz Prokuraturze Wojewódzkiej i Okręgowej w Poznaniu.
17 października 2015 r. w Centrum Kultury Ekumenicznej w Ośrodku Caritas w Myczkowcach Artur Brożyniak wygłosi referat „Narodziny i rozwój nacjonalizmu ukraińskiego" podczas konferencji „Kwestie narodowo-religijne w Małopolsce w latach 1918–1939". Rozpoczęcie referatu – godz. 11.45.
Organizatorzy konferencji: Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny w Myczkowcach, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana" Okręg w Rzeszowie, Zakład Historii Nowożytnej Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Pracy Socjalnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Instytut Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie.
15 października 2015 r. w budynku rzeszowskiego oddziału IPN (ul. Szopena 23) odbędą się zajęcia edukacyjne dla młodzieży z Niemiec, która odwiedza w ramach wymiany Gimnazjum nr 3 w Rzeszowie. Spotkanie poświęcone będzie Powstaniu Warszawskiemu. W ramach spotkania zaplanowano wykład historyka oraz pokaz filmu „Powstanie Warszawskie" w reż Jana Komasy. Rozpoczęcie – godz. 14.00. Spotkanie ma charakter zamknięty.
W sobotę, 10 października br. w Obwodowym Muzeum Krajoznawczym w Winnicy odbył się wernisaż wystawy „Milcząc, wołają". W uroczystości udział wzięli m.in. Konsul RP w Winnicy Wojciech Mrozowski i przedstawiciele Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie: Jacek Pawłowicz i dr Dariusz Gałaszewski.
W niedzielę natomiast historycy z warszawskiego IPN spotkali się ze społecznością Polską. W podziemiach kościoła oo. Kapucynów w Winnicy Jacek Pawłowicz opowiedział o Instytucie Pamięci Narodowej, ekshumacjach koordynowanych przez prof. Krzysztofa Szwagrzyka i o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.
***
Wystawa „Milcząc, wołają" poświęcona jest poszukiwaniom szczątków ofiar systemu komunistycznego, prowadzonym przez IPN w kwaterze „Ł" Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach w latach 20
Dlaczego usuwamy sowieckie pomniki
17 września br. władze Pieniężna, niewielkiego miasta w północnej Polsce, zdemontowały pomnik gen. Iwana Czerniachowskiego. Wywołało to ostre reakcje ze strony władz rosyjskich. Polska ambasador została wezwana do MSZ Federacji Rosyjskiej. Oburzenie i emocjonalny ton wypowiedzi strony rosyjskiej świadczą o niezrozumieniu polskich dziejów i wrażliwości historycznej, zaś kłamstwa powielające stalinowską propagandę świadczą o podporządkowaniu historii bieżącym wydarzeniom politycznym. To zły sygnał. Warunkiem dobrych relacji sąsiedzkich jest wzajemne zrozumienie, które musi opierać się na prawdzie.
II wojna światowa wybuchła 1 września 1939 roku, kiedy Polska – jako pierwszy kraj – zbrojnie przeciwstawiła się III Rzeszy. 17 września, gdy Wojsko Polskie stawiało zacięty opór Niemcom, na Po
W dniu 7 października 2015 r. osadzeni Zakładu Karnego w Garbalinie wysłuchali kolejnego wykładu zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Wygłosił go dr Adam Sitarek, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi. Prelekcja nosiła tytuł Obozy niemieckie w Łodzi.
W dniu 12 października 2015 r. odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Kaliszu. Z wykładem Początek konfliktu polsko-czechosłowackiego w okresie międzywojennym wystąpił dr Sebastian Pilarski, pracownik Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN w Łodzi.
Klubowicze spotkali się w II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu.
W ostatniej dekadzie zamknięto na Litwie kilkaset szkół, co powoduje duże zaniepokojenie rodziców z powodu utrudniania dostępu do kształcenia się ich dzieci. Nauczyciele tracą pracę, a ich zawód staje się coraz mniej prestiżowy i doceniany w społeczeństwie.
Read more...
13 października 1985 r. w Zakopanem zmarł gen. Mieczysław Boruta-Spiechowicz, żołnierz II Brygady Legionów, dowódca 5. Wileńskiej Dywizji Piechoty i I Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, działacz opozycji w PRL, współzałożyciel Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela.
Read more...
Podczas gdy mnóstwo kandydatów do Sejmu i Senatu stręczy się nam w charakterze Umiłowanych Przywódców, kiedy komitety wyborcze, jeden przez drugiego przedstawiają coraz to nowe propozycje wiekopomnych reform i tylko patrzeć, jak zaczną proponować nam trony, żebyśmy tylko na nich głosowali – w Lublinie zakończył się siedmioletni proces „o antysemityzm", w których w charakterze oskarżonego wystąpił pan Grzegorz Wysok.
Read more...
To pytanie retoryczne zadał znany publicysta podczas poniedziałkowej debaty "Quo vadis Europae?" w konktekście faktu wymuszania przez Niemcy na Polsce przyjmowania islamskich imigrantów.
Read more...
Do 18 października potrwa 31 Warszawski Festiwal Filmowy. Filmy wyświetlane są w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki oraz w Multikinie w Złotych Tarasach. Widzowie mają okazję obejrzeć 111 filmów pełnometrażowych (90 fabularnych, 21 dokumentalnych) i 66 filmów krótkometrażowych. Na festiwalu reprezentowane są produkcje z 57 krajów.
Read more...
A przynajmniej tak uważa prof. Adam Wielomski, specjalista w dziedzinie nauk politycznych. Taką opinię wyraził podczas poniedziałkowej debaty pt. "Quo vadis Europae?".
Read more...
Na ekranach kin w Polsce widzowie mają okazję obejrzeć doskonały polski dramat obyczajowy z jednoznacznym antyaborcyjnym przesłaniem „Chemia". To historia umierającej na raka kobiety, która wbrew swoim planom poznaje mężczyznę, zakochuje się w nim, zostaje jego żoną, i wbrew lekarzom nakłaniającym ja do aborcji, chce urodzić dziecko. Film, z którego część zysków przeznaczana jest na leczenie chorych na raka kobiet w ciąży.
Read more...
Codziennie w TV trwa przedwyborczy festiwal dokonań rządu. Patrząc w ekran telewizyjny mam wrażenie, że przeniosłam się w czasy PRL. To za rządów Gierka karmieni byliśmy propagandą sukcesu.
Read more...
Kryzys obsługiwalności długu publicznego w Polsce przypadnie na lata 2020-2030, a w jego konsekwencji nastąpi skokowa podwyżka podatków – to jedna z głównych tez zaprezentowanych podczas konferencji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, której towarzyszyła publikacja Raportu „Polski dług publiczny jako jedno z największych wyzwań najbliższych lat".
Read more...
W sobotę o godzinie 16:00 w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej 61 odbędzie się demonstracja antyimigrancka zorganizowana przez Klub imienia Romana Dmowskiego.
Read more...
Eksmisja grozi rekordowej liczbie Węgrów, którzy zadłużyli się na kupno domów i mieszkań. Rządowi udało się pomóc niewielkiej części kredytobiorców.
Read more...
Do wzruszających scen doszło wczoraj przed Aresztem Śledczym w Szczecinie, gdzie rolnicy pikietowali, solidaryzując się z aresztowanymi kolegami – odmówili modlitwę i odśpiewali Rotę.
Read more...
Komisja Środowiska Parlamentu Europejskiego głosami 47 do 3 odrzuciła we wtorkowym głosowaniu ciężko wypracowany kompromis zezwalający krajom członkowskim samodzielnie decydować, czy chcą czy nie chcą zezwolić na import genetycznie modyfikowanych organizmów w celach spożywczych oraz na paszę.
Read more...
W ostatni poniedziałek w Parlamencie Europejskim na posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się dyskusja dotycząca problemu wykupu ziemi rolnej przez cudzoziemców w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Read more...
W czwartek o godzinie 18:00 w Warszawie (ul. Wspólna 51), odbędzie się kolejne czwartkowe spotkanie ruchu społecznego Porozumienie Pokoleń Kresowych. Tym razem uczestnicy przeniosą się na polskie Kresy.
Read more...
Agencja ochrony granic UE Frontex poinformowała, że w tym roku do UE przybyło ponad 710 tys. islamskich imigrantów. To znaczący wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy to przyjechało ich 282 tysiące.
Read more...
Nakładem wydawnictwa Fronda ukazał się wywiad Remigiusza Okraski i Agnieszki Niewińskiej z Joanną i Andrzejem Gwiazdami pt „Historia przyznała nam rację". W wywiadzie dla redaktora naczelnego antyglobalistycznego czasopisma legendarni opozycjoniści nie kryli swoich lewicowych i antyklerykalnych opinii.
Read more...
W czwartek, o godzinie 17:00 w I LO im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (Zaułek Prosowy 1) odbędzie się spotkanie poświęcone naprotechnologii, skutecznej metodzie leczenia niepłodności. Weźmie w nim udział Tomasz P. Terlikowski, autor książki-wywiadu z twórcą tej metody, prof. T. W. Hilgersem. Spotkanie jest organizowane przez Obywatelski Ruch Promocji Naprotechnologii oraz Wydawnictwo Fronda.
Read more...
Naczelna Rada Adwokacka już po raz kolejny zaprasza do Kina Muranów na przegląd „Adwokat w roli głównej" prezentujący wybór najlepszych tytułów o tematyce prawniczej. Przegląd odbędzie się w weekend 16-18 października. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.
Read more...
Gdy socjalizm chylił się ku upadkowi, Polacy masowo zaczęli rozwijać zręby gospodarki wolnorynkowej, tworząc różnorakie przedsiębiorstwa zarówno produkcyjne, jak i handlowe. Ten proces został jeszcze przyspieszony przez uchwalenie przez rząd Rakowskiego ustawy o faktycznej wolności gospodarczej.
Read more...
W Wielkiej Brytanii w ramach walki z ekstremizmami wprowadzono nowe prawo, które kwalifikuje islamofobię jako osobną kategorię przestępstwa podlegającego analogicznej karze jak antysemityzm i wszelkie inne przejawy nienawiści.
Read more...
Na temat bandyckich praktyk litewskiego rządu w stosunku do mieszkających na Litwie Polaków z Renatą Cytacką z Forum Rodziców Szkół Polskich na Litwie rozmawia Anna Wiejak.
Read more...
- Tak jak przypomniał nam Papież Franciszek, my tutaj obecni nie chcemy i nie mamy żadnej władzy, aby zmienić doktrynę Kościoła – podkreślił metropolita poznański podczas trwającego w Rzymie Synodu. Publikujemy pełną treść wystąpienia abp. Stanisława Gądeckiego w sobotę, 10 października, podczas VI sesji generalnej:
Read more...
Wczoraj miała miejsce w Świnoujściu z udziałem premier Ewy Kopacz i ministra skarbu Andrzeja Czerwińskiego, uroczystość oddania do użytku Gazoportu, inwestycji niezwykle ważnej dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Read more...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz