Komentarz · serwis "Prawy.pl" (prawy.pl) · 2015-10-27 · 10372 wyświetleń Ale bywają też sytuacje odwrotne, to znaczy takie, kiedy wariactwo jest tylko kostiumem, rodzajem parawanu, za którym skrywa się łajdactwo. O takie właśnie postępowanie podejrzewam pana profesora Andrzeja Romanowskiego, literaturoznawcę z Uniwersytetu Jagiellońskiego i pracownika Polskiej Akademii Nieuk, to znaczy pardon - oczywiście Polskiej Akademii Nauk.
Po dojściu PiS do władzy Układ oczywiście ani drgnie – ale przynajmniej ryje rozmaitych salonowych świń zostaną odcięte od koryt, do których wepchną się teraz Nowe, Lepsze Świnie.
Poza narodem żydowskim nacjonalizm nie jest potrzebny żadnemu innemu narodowi; w szczególności nie jest potrzebny mniej wartościowemu narodowi tubylczemu w naszym nieszczęśliwym kraju.
Ta książka nie spodoba się Żydom. Zarówno nastawionym ateistycznie – Zolli ściśle współpracował z papieżem Piusem XII – jak i ortodoksyjnie, ponieważ eks-rabin Rzymu uznaje w Chrystusie Mesjasza wszystkich żyjących.
Mamy dziś do czynienia z rażącą dysproporcją sił pomiędzy konserwatystami a liberałami i postmodernistami, zarówno w społeczeństwie jako takim, w mediach, jak i w środowisku naukowym.
Dla mnie to oczywiście duży zawód, zwłaszcza że współtworzyłem udaną kampanię unijną, a szczególnie napracowałem się przy tej drugiej, która nie przyniosła sukcesu.
Na nczas.com publikujemy wybrane teksty z tygodnika, teksty napisane przez naszych autorów specjalnie na potrzeby portalu oraz teksty osób, których publicystyka zwykle nie trafia na łamy gazety. Aby uzyskać dostęp do wszystkich artykułów z bieżącego numeru należy wykupić: ● pojedyncze e-wydanie (plik pdf, który prześlemy na Twój adres email - 4 zł za e-numer) ● […]
Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda podpisał 22 ustawy, a zawetował 3 ustawy przegłosowane w parlamencie przez koalicję PO-PSL.
– PO naruszyła fundamentalne bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej. Wprowadziła do praktyki podatkowej pojęcie nagłej zmiany interpretacji bez zmiany prawa, co wiąże się z naliczaniem odsetek pięć lat wstecz. Tego nie było ani za AWS, ani za SLD, ani za PiS. Ten wynalazek wiceministra finansów Jacka Kapicy był głównym powodem, dla którego przedsiębiorcy odwrócili się od […]
Nowa ekipa rządowa, aby znaleźć pieniądze na wdrożenie zmian, będzie musiała zacząć od uporządkowania systemu finansowego państwa. Będzie to jednak bardzo trudne.
6 listopada 2015 r. w Hotelu Polskim przy ulicy Pijarskiej odbędzie się konferencja inaugurująca projekt edukacyjny „Utracone dziedzictwo – ziemianie w XX wieku". Konferencja inauguruje równocześnie jubileusz piętnastolecia Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz jest jedną z kilku imprez w ramach dwudziestopięciolecia Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego. W bieżącym roku szkolnym Polskie Towarzystwo Ziemiańskie, Małopolskie Kuratorium Oświatowe w Krakowie, a także Oddziałowe Biura Edukacji Publicznej IPN w Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie oraz Gdańsku współorganizują wspomniany ponadregionalny projekt edukacyjny, którego tematem są dzieje ziemiaństwa polskiego, elity polskiego społeczeństwa do zakończenia II wojny światowej. Projekt dotyczy grupy społecznej, która przez ponad 150 lat nie tylko walczyła o wolną Polskę, ale także pracowała na rzecz
11 listopada br., z okazji Święta Niepodległości, w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu (ul. Serbska 5a) odbędą się zajęcia i warsztaty. W ramach programu swój blok zajęć będzie miał również Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Dr Joanna Hytrek-Hryciuk poprowadzi z najmłodszymi uczestnikami spotkania, warsztaty i zabawy w ramach projektu „Historia w kolorach".
W dniach 12 i 13 listopada 2015 Czytelnia Akt Jawnych OBUiAD w Warszawie, zlokalizowana przy ul. Kłobuckiej 21, będzie zamknięta.
W tym czasie będzie czynna czytelnia w siedzibie OBUiAD na pl. Krasińskich 2/4/6.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
Miło nam poinformować, że film dokumentalny „Bagaż strachu" w reż. Jerzego Bojanowskiego, dofinansowany przez Instytut Pamięci Narodowej, otrzymał Złotą Rybę w kategorii „najlepszy profesjonalny film dokumentalny" na 13 Multimedia Happy End Festiwal w Częstochowie.
„Bagaż strachu" dotyczy wydarzeń rozgrywających się w latach 70. ubiegłego wieku. Kilku ówczesnych studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – Piotr Jegliński, Janusz Krupski, Bogdan Borusewicz i Wit Wojtowicz – postanowiło, że będą drukować książki zakazane przez PRL-owskie władze. Jeden z nich wyjeżdża do Paryża, tam kupuje powielacz, który następnie przez Londyn przemycają do Lublina. Dzięki temu w Lublinie od 1976 r. działa środowisko niezależnego ruchu wydawniczego w okresie PRL.
Gratulujemy!
W dniach 22–25 października 2015 r. w Kiszyniowie w Mołdawii przebywała delegacja Instytutu Pamięci Narodowej w składzie: Agnieszka Rudzińska – zastępca prezesa IPN i Anna Piekarska – zastępca dyrektora Biura Edukacji Publicznej IPN.
Wizyta przedstawicielek IPN w Kiszyniowie związana była z prezentacją w Centrum Kultury i Historii Wojskowości w Kiszyniowie wystawy „Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń". Prezentacja wystawy była możliwa dzięki współpracy Instytutu z Ambasadą RP w Kiszyniowie.
Wystawa, która była prezentowana w Kiszyniowie przez prawie miesiąc, spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Na polecenie mera Kiszyniowa wystawę odwiedzali uczniowie miejscowych szkół.
Przedstawicielki IPN spotkały się z panem Aurelem Fondosem –
5 listopada 2015 r., o godz. 18.00 w kinie FENOMEN – Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, ul. ks. P. Ściegiennego 2, odbędzie się kolejny pokaz w ramach II edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie", traktującego o najnowszej historii Polski. Widzom zostanie zaprezentowany film „Przypadek" w reż. Krzysztofa Kieślowskiego. Słowo wstępne wygłosi Marek Jończyk, pracownik Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach.
Organizatorami przeglądu są Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Delegatura w Kielcach oraz Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach we współpracy z Cyfrowym Repozytorium Filmowym i Studiem Filmowym „Kadr". Na filmowe spotkania zapraszamy raz w miesiącu, od marca do grudnia 2015 r. Patronat Hon
29 października 2015 r., o godz. 8.30 w Kinie „Moskwa" przy ul. S. Staszica 5 w Kielcach, odbędzie się projekcja filmu „Pilecki" w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego.
Pokaz poprzedzi prelekcja pracownika Biura Edukacji Publicznej IPN w Kielcach Marka Jończyka „Witold Pilecki – patriota i żołnierz". W pokazie filmowym wezmą udział uczniowie Gimnazjum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Górnie k. Kielc.
30 października 2015 r. Marzena Grosicka z kieleckiej delegatury IPN poprowadzi spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rakowie dotyczące II wojny światowej.
Prelekcja i pokaz multimedialny przybliżą uczniom wybrane zagadnienia z okresu II wojny światowej, w tym postawy najmłodszych bohaterów polskiego podziemia. W drugiej części spotkania odbędzie się prezentacja gier edukacyjnych IPN: „303", „Pamięć '39" i „Awans – zostań marszałkiem Polski".
Znamy oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła dane z podziałem na uzyskane mandaty.
Read more...
Lista najnowszych polskich produkcji filmowych: od „najlepszego z najgorszych" do najbardziej rozczarowującego, które z utęsknieniem wyglądane, a z zawodem oglądane były przez patriotyczną część społeczeństwa.
Read more...
- Czego wy jesteście pyszni? - m.in. tymi słowami, w dramamatycznej wypowiedzi, polska emigrantka opisuje Polskę podczas ulicznej sondy w Warszawie.
Read more...
Szef Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) nie pozostawił we wtorek przysłowiowej suchej nitki na Unii Europejskiej, przyrównując ją do Związku Sowieckiego, natomiast prowadzoną przez nią politykę nazwał realizowaniem współczesnej doktryny Breżniewa.
Read more...
Z nowo wybraną (z list PiS) poseł prof. Krystyną Pawłowicz rozmawia Anna Wiejak.
Read more...
Sprzeczne z zasadą demokracji i parlamentaryzmu progi wyborcze odebrały wyborcom prawicy i lewicy prawo posiadania swoich reprezentantów w parlamencie. Tylko dzięki Pawłowi Kukizowi w Sejmie znaleźli się przedstawiciele zarówno lewicy, jak i prawicy.
Read more...
Stowarzyszenie Reduta Dobrego Imienia – Liga Przeciwko Zniesławieniom domaga się od prezydenta Andrzeja Dudy odebrania Janowi Tomaszowi Grossowi Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP.
Read more...
Sprawa wyszła na jaw, kiedy Maksym Udowiczenko zamiast wykonywać zadania monitora OBWE w regionie Ługańskim, zaangażował się w prowadzenie prorosyjskiej propagandy, przy okazji nadużywając alkoholu.
Read more...
Kandydatem na premiera jest Beata Szydło – poinformowała rzecznik prasowa Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek, ucinając spekulacje, jakoby stanowisko to miał objąć Jarosław Kaczyński.
Read more...
Wczoraj w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata nad projektem budżetu UE na 2016 rok, która miała na celu przygotowanie stanowiska tej instytucji do negocjacji z Radą w kwestii ostatecznej wersji unijnego planu finansowego.
Read more...
Sąd w Jarosławiu orzekł we wtorek, że sześcioro dzieci zabranych rodzinie z Pruchnika ma powrócić do domu.
Read more...
Mija 50 lat od słynnego „przebaczamy i prosimy o przebaczenie" skierowanego przez Episkopat Polski do Niemiec. Władze PRL uznały to jako stanowisko przedstawione w imieniu komunistycznych władz, co nie było prawdą…
Read more...
W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się dziś debata na temat uchodźców w kontekście niedzielnego szczytu zwołanego przez Jean-Claude'a Junckera. Ryszard Legutko, wiceprzewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, podczas debaty wskazywał na duże rozbieżności w danych dotyczących imigrantów przybywających do Europy.
Read more...
PiS w niedzielnych wyborach zdobyło 235 mandatów - poinformowali przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej podczas zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej.
Read more...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz