Pierwsze przemówienie Ojca Świętego Franciszka I

Neomarksizm - o co chodzi ?

Grzegorz Braun o obłędzie wojennym i durniach którzy nie uczą się na własnych błędach

2014-08-08, Grzegorz Braun

Manipulacja w mediach.. (1/2) - ks. dr Marek Dziewiecki

BRUTALNA PRAWDA - dlaczego nie pokazano tego w żadnych wiadomościach ?

Kryzys finansowy wyjasniony w 3 minuty

30.10.2015

Tylko prawda jest ciekawa

Co wolno wojewodzie...
Felieton · tygodnik "Najwyższy Czas!" · 2015-10-30 · 1120 wyświetleń Winston Churchill mawiał, że gdyby Hitler napadł na Piekło, to on z pewnością znalazłby ciepłe słowa pod adresem Belzebuba, a cóż dopiero - "Wujka Joe" - jak Franklin Delano Roosevelt i Winston Churchill nazywali Józefa Stalina! Skoro ten mechanizm działa w jedną stronę, to dlaczego nie miałby działać i w drugą - skoro wojujemy z Putinem, to i Hitler dobry!
Alternatywa świetnie przygotowana
Felieton · Radio Maryja · 2015-10-29 · 9134 wyświetleń W rezultacie tych przygotowań politycznej alternatywy mamy taką oto sytuację, że uznane za zwycięzcę tych wyborów Prawo i Sprawiedliwość zaledwie balansuje na granicy większości potrzebnej do utworzenia rządu. Gdyby Platforma Obywatelska, Nowoczesna i PSL zawiązały koalicję, miałyby prawie tyle samo szabel w Sejmie, co Prawo i Sprawiedliwość, bo dysponują zaledwie o 0,7 procenta głosów mniej, a większość mogłyby sobie zapewnić podbierając odpowiednie grono posłów z trzódki pana Kukiza, która - jak sądzę - już niedługo stanie się największym skupiskiem tak zwanych "posłów niezależnych".
Marsz ku przeznaczeniu
Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-10-28 · 12870 wyświetleń Myślę, że na właściwy trop naprowadzają nas żydowscy sponsorowie "Otwartej Rzeczypospolitej". Zwracam uwagę, że przyczyną, a w najgorszym razie pretekstem tej kolejnej wędrówki ludów, jest stan krwawego chaosu, w jaki za sprawą Stanów Zjednoczonych i Francji zostały wepchnięte kraje, uważane w przeszłości za potencjalne zagrożenie dla Izraela.
MSW chce bardziej łupić kierowców!
Na koniec pazernych na kieszenie podatników rządów PO-PSL Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało rozporządzenie, które być może wejdzie w życie jeszcze w tym roku, podnoszące wysokość mandatów w ruchu drogowym, co ma przynieść budżetowi dodatkowo ponad 103 mln zł rocznie.
Prelekcja „Współtwórcy niepodległości Polski (Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Haller)" – Ruda, 6 listopada 2015

6 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej im. J. Gorlacha w Rudzie odbędzie się prelekcja Zenona Fajgera „Współtwórcy niepodległości Polski (Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Haller)" podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczęcie – godz. 9.00.

Prelekcja Zenona Fajgera „Wybory czerwcowe 1989" – Rzeszów, 30 października 2015

30 października 2015 r. w budynku rzeszowskiego oddziału IPN (ul. Szopena 23) odbędzie się prelekcja Zenona Fajgera „Wybory czerwcowe 1989" dla uczniów Zespołu Szkół w Tyczynie (dwie grupy, godz. rozpoczęcia poszczególnych prelekcji: 9.00 i 11.30).

Reportaż z charytatywnego „Biegu dla Rodziny" – Polskie Radio Katowice, 29 października 2015

29.10.2015 r., po godz. 20.00, na antenie Polskiego Radia Katowice zostanie wyemitowana audycja „Gdzieś obok nas". W programie reportaż z charytatywnego „Biegu dla Rodziny", zorganizowanego 17 października 2015 r. w Parku Śląskim w Chorzowie, w ramach jubileuszu 15-lecia Instytutu Pamięci Narodowej.

W gronie pracowników katowickiego oddziału IPN są tacy dzielni bohaterowie, którzy na co dzień zmagają się z ciężkimi chorobami swoich dzieci i wnuków. Chcieliśmy ich wesprzeć finansowo, dlatego zorganizowaliśmy bieg charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczony został dla TADEUSZA CELUCHA, MALWINY NIEWOLIK oraz WOJCIECHA PRZEWŁOKI.

Katowicki oddział IPN na Śląskich Targach Książki – Katowice, 6–8 listopada 2015

Od 6 do 8 listopada 2015 r., w godz. 10.00–18.00, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (al. Korfantego), odbędą się Śląskie Targi Książki. Zapraszamy wszystkich na stoisko Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, gdzie będzie czekać na Państwa kompletna oferta wydawnicza naszego oddziału w atrakcyjnych, promocyjnych cenach!

Więcej na stronie www.slaskczyta.pl

Wstęp na targi jest bezpłatny.

Inauguracja II edycji projektu „Świat po drugiej stronie muru", skierowanego do klas V i VI szkół podstawowych – Katowice, 6 li

6 listopada 2015 r. w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach im. Henryka Sławika, przy ul. Św. Jana 10, III piętro, odbędzie się inauguracja II edycji projektu skierowanego do klas V i VI szkół podstawowych, zatytułowanego „Świat po drugiej stronie muru". Projekt realizowany jest przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach oraz Szkołę Podstawową nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Będzinie.

PROGRAM
9.00 – przywitanie
9.10 – 10.40
I grupa – Kultura żydowska – prowadzenie Larysa Michalska, Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie (sala konferencyjna)
II grupa – Sprawiedliwi wśród Narodów Świata – Anna Skiendziel, IPN Katowice (sala wykładowa)

Edukacyjny tydzień Instytutu Pamięci Narodowej – Chicago, 9–15 listopada 2015

W dniach 9–15 listopada br. delegacja Oddziału IPN w Warszawie będzie przebywać w Chicago. W ramach edukacyjnego tygodnia Instytutu Pamięci Narodowej zaprezentowana zostanie wystawa „Rzeczpospolita utracona", odbędą się zajęcia edukacyjne i wykłady historyków z warszawskiego oddziału IPN (prof. Jerzego Eislera, dr. Tomasza Łabuszewskiego i Jacka Pawłowicza) w szkołach, Domu Podhalan i Związku Narodowym Polskim.

PROGRAM

  • Prezentacja wystawy „Rzeczpospolita utracona" w kościele św. Ferdynanda

Uroczyste otwarcie: 10 XI 2015 (wtorek), po Mszy za Ojczyznę, godz. 19.00 (7 PM)

St. Ferdinand Parish, 5900 West Barry Avenue Chicago, IL 60634

Warsztaty „Symbole naszej historii" – Łańcut, 3 listopada 2015

3 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łańcucie (ul. Kościuszki 17) Maciej Rędziniak przeprowadzi warsztaty dla młodzieży zatytułowane „Symbole naszej historii". Rozpoczęcie – godz. 10.00. Spotkanie ma charakter zamknięty.

Wspomnienie śp. Marcina Kani – Zawiercie, 13 października 2015

13 października 2015 r. w Zawierciu odszedł od nas niespodziewanie nasz kolega Marcin Kania. Przeżył 45 lat. Od 1 lipca 2007 r. pracował w Oddziałowym Biurze Lustracyjnym IPN w Katowicach, zajmował się katalogiem funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa PRL.

Był członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r."

W 2014 r. został uhonorowany srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, przyznanym przez Przewodniczącego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa za działalność społeczną na płaszczyźnie budowania pamięci historycznej, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów formacji policyjnych II RP (Policji Państwowej i Policji Województwa Śląskiego) oraz losów ich funkcjonariuszy w latach 1939–1945 i w Polsce Ludowej. Wieloletnie zaangażowanie w tej dziedzinie i współpraca z instytucjami publicznymi oraz organ

Uroczyste otwarcie wystawy „Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948" – Grodzisk Mazowiecki, 11 listopada 2015

W środę, 11 listopada  br., o godzinie 16.30, w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Piaskowej 21 w Grodzisku Mazowieckim zostanie otwarta wystawa „Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948".

Ekspozycja, składająca się z 30 paneli, przygotowana została przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Scenariusz opracował Jacek Pawłowicz (kierownik Referatu Edukacji Historycznej Oddziału IPN w Warszawie) we współpracy z Zofią Pilecką-Optułowicz i Andrzejem Pileckim (dziećmi Witolda Pileckiego).

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie wystąpienie dr. Dariusza Gałaszewskiego z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie.

Promocja książki „Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Stanach Zjednoczonych 1953–1990" – Białystok, 4 listopada 2015

W dniu 4 listopada 2015 r. o godz. 16.30 na białostockim „Przystanku Historia" (siedziba Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku, ul. Warszawska 48) odbędzie się promocja książki pt. „Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Stanach Zjednoczonych 1953–1990" autorstwa dr. Piotra Kardeli, pracownika naukowego Delegatury IPN w Olsztynie. Autor będzie też gościem spotkania. Na miejscu będzie możliwość zakupienia książki. Zapraszamy!

Apel IPN: zapal świeczkę na grobach bohaterów

Prezes IPN apeluje o pamięć o poległych bohaterach i ofiarach terroru komunistycznego. Instytut planuje wiosną przyszłego roku wznowić poszukiwania szczątków ofiar na Łączce na stołecznych Wojskowych Powązkach.

1 i 2 listopada – Wszystkich Świętych i Zaduszki – to w polskim kalendarzu dni wyjątkowe. Przychodzimy na mogiły najbliższych. Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni, by zostawić światełko na grobach bezimiennych i opuszczonych. I jest jeszcze jedna świąteczna tradycja, wynikająca z naszej historii. Kwatery i groby żołnierzy i partyzantów, bohaterów w mundurach i w cywilu – od dziewiętnastowiecznych powstań, przez I i II wojnę światową, aż do czasów Solidarności – nie powinny w te dni być zapomniane. Są też miejsca szczególne – ślady totalitarnej nazistowskiej i komunistycznej zbrodni.

Inauguracja VII edycji projektu IPN „Kamienie Pamięci »…za to, że byli Polakami…«" – Wrocław, 2 listopada 2015

Jednym z bardziej oryginalnych działań wpisujących się w sferę edukacyjnej aktywności Instytutu Pamięci Narodowej jest projekt „Kamienie Pamięci". Jest on swoistą kwintesencją ustawowych zapisów dotyczących misji i zadań Instytutu. Historia, pamięć, kreatywność, tożsamość są treścią, a nagrodą za wszystko jest osobista satysfakcja. Projekt adresowany jest do młodzieży szkolnej, drużyn i zastępów harcerskich, kół naukowych, grup rekonstrukcyjnych lub kół kombatantów oraz uczestników indywidualnych – pasjonatów historii najnowszej.

Inauguracja projektu będzie miała miejsce 2 listopada br. (poniedziałek) o godz. 12.00 w sali audytoryjnej Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Szewska 49). Podczas spotkania z przedstawicielami środowisk nauczycielskich oraz młodzieżą odbędzie się prezentacja założeń przedsięwzięcia oraz zasad, na jakich można się

„Szolka Tyju – I Fest Literacki" – Ruda Śląska, 5 listopada 2015

5 listopada 2015 r., w godz. 12.00–17.00, zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej (ul. 1 Maja 32) na imprezę literacką „Szolka Tyju – I Fest Literacki". Odział IPN w Katowicach jest współorganizatorem wydarzenia. W programie m.in. promocja „CzasyPisma".

Tego dnia w pałacyku Donnersmarcków będzie można zakupić najnowsze książki śląskich wydawnictw, w tym katowickiego oddziału IPN. Odbywać się będą także prezentacje autorskie. Wśród zwiedzających zostaną rozlosowane i wręczone nagrody książkowe.

W ramach „Szolki Tyju" przewiduje się także biesiadę literacką, w tym krótki występ muzyczny, wręczenie Tabulki (corocznego wyróżnienia dla śląskiego autora) oraz luźne dysputy związane z kondycją śląskiej książki. Osoby chcące wziąć udział w biesiadzie proszone są o zgłoszenie telef

X Rajd historyczny „Szlakiem Pamięci – Rok 1945 na Górnym Śląsku" – Radzionków – Świętochłowice – Przyszowice – Bytom, 23 paździ

23 października 2015 r. odbył się X Rajd historyczny „Szlakiem Pamięci – Rok 1945 na Górnym Śląsku", zorganizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach. Tematem rajdu były wydarzenia 1945 r. na Górnym Śląsku.

Celem rajdu było upowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy o sytuacji polityczno-społecznej na Górnym Śląsku w 1945 r., ze szczególnym uwzględnieniem działań militarnych Armii Czerwonej, „rozrachunków politycznych", funkcjonowania systemu obozów pracy, wywózek Górnoślązaków do ZSRS.

Trasa rajdu prowadziła poprzez następujące miejscowości: Radzionków – Świętochłowice – Przyszowice – Bytom. Młodzież odwiedziła Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie, w którym wysłuchała wykładu dr Kornelii Banaś

Benefis Joanny i Andrzeja Gwiazdów – Gdańsk, 29 października 2015

29 października br. w restauracji „Cała Naprzód", mieszczącej się w budynku Narodowego Muzeum Morskiego nad Motławą, odbył się benefis Joanny i Andrzeja Gwiazdów. Przemówienia poświęcone szanownym benefisantom wygłosili: dr Karol Nawrocki, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku, dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku prof. Mirosław Golon, a także przyjaciele i znajomi Joanny i Andrzeja Gwiazdów – Karol Krementowski, Magdalena i Marek Czachorowie, Janina Reliszko. Dalszej części wydarzenia towarzyszył koncert piosenek. Wśród gości byli najbliżsi przyjaciele i znajomi benefisantów.
Organizatorem uroczystości był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Wykład dr. Krzysztofa Zajączkowskiego „Westerplatte jako miejsce pamięci 1945–1989" – Lublin, 9 listopada 2015

9 listopada br., o godz. 12.00, w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (Al. Racławickie 14, sala CTW-204) odbędzie się spotkanie z dr. Krzysztofem Zajączkowskim pt. „Westerplatte jako miejsce pamięci 1945–1989". 

Obrona Westerplatte we wrześniu 1939 r. nie miała istotnego wpływu na przebieg kampanii wrześniowej. Mimo to urosła do rangi symbolu i stała się składnikiem kanonu historycznego Polaków. O tym, co do tego doprowadziło i jakie mechanizmy zadziałały, opowie dr Krzysztof Zajączkowski, autor książki Westerplatte jako miejsce pamięci 1945–1989.

Jest to kolejne spotkanie z cyklu „Seminariów otwartych z historii Polski XX wieku", organizowane przez Kate

Otwarcie wystawy „Symbole naszej historii" oraz warsztaty związane z tematyką wystawy – Chicago, 6–7 listopada 2015

6 listopada 2015 r. w Chicago, w Polskiej Szkole im. św. Maksymiliana Kolbego (5841 W. Strong St., Chicago, IL  60630), o godz. 17.00, a następnie 7 listopada 2015 r. w Orchestra Hall at Symphony Center (220 S. Michigan Ave. Chicago), o godz. 17.00, dr Ewa Leniart – dyrektor Oddziału u IPN w Rzeszowie otworzy wystawę „Symbole naszej historii". 

Wystawa przygotowana została przez pracowników OBEP IPN w Rzeszowie i jest swego rodzaju podróżą poprzez symbole, te mniej i bardziej znane. Szczególne miejsce poświęcone zostało symbolice państwowości – godłu, fladze, barwom, hymnowi i znakom z nimi powiązanymi. Na wystawie znalazły się też znaki, które stały się symbolami swoich czasów – godła, logotypy, odznaczenia, a nawet przedmioty… 

Otwarcie wystawy „Symbole naszej historii" – Rzeszów, 3 listopada 2015

3 listopada 2015 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie – Filia nr 7 (ul. Osmeckiego 51), o godz. 9.00, odbędzie się otwarcie wystawy „Symbole naszej historii". Otwarcie połączone będzie z zajęciami edukacyjnymi dla młodzieży związanymi z problematyką wystawy. 

Wystawa jest swego rodzaju podróżą poprzez symbole, te mniej i bardziej znane. Szczególne miejsce poświęcone zostało symbolice państwowości – godłu, fladze, barwom, hymnowi i znakom z nimi powiązanymi. Na wystawie znalazły się też znaki, które stały się symbolami swoich czasów – godła, logotypy, odznaczenia, a nawet przedmioty…

Serdecznie zapraszamy.

„Polskie nekropolie katyńskie" – audycja Radia Kielce SA – Kielce, 2 listopada 2015

2 listopada 2015 r. o godz. 21.00 w Radio Kielce SA – 101.4 FM wyemitowana zostanie audycja historyczna „Polskie nekropolie katyńskie" z udziałem Marka Jończyka, historyka z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

Podczas audycji poruszona zostanie problematyka związana z Polskimi Cmentarzami Wojennymi w Katyniu, Miednoje, Charkowie i Bykowni oraz prawdopodobnym miejscem pochówku części ofiar Zbrodni Katyńskiej w Kuropatach k. Mińska

Wystawa „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Pomoc Polaków dla ludności żydowskiej w Małopolsce w latach 1939–1945" – Goczałków,

W terminie od 1 listopada 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. w Muzeum Gross-Rosen w Goczałkowie (ul. Ofiar Gross-Rosen 26) eksponowana będzie wystawa „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Pomoc Polaków dla ludności żydowskiej w Małopolsce w latach 1939–1945".

Wystawa jest już drugą o tej tematyce stworzoną w Oddziale IPN w Rzeszowie. Dotycząca całej Małopolski ekspozycja jest poszerzeniem wystawy poświęconej pomocy Polaków udzielanej Żydom na Rzeszowszczyźnie. Otwarcie wystawy odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Rynku Głównym w Krakowie 27 stycznia 2008 r. i ściągnęło do Krakowa wielu znakomitych gości z Polski oraz z całego świata.

Prelekcja „Współtwórcy niepodległości Polski (Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Haller)" – Średnia Wieś, 10 listopada 2015

10 listopada 2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Średniej Wsi Katarzyna Kyc wygłosi prelekcję „Współtwórcy niepodległości Polski (Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Haller)" dla uczniów tej szkoły. Rozpoczęcie – godz. 10.00.

Polsce grozi utrata konkurencyjności i skarga Komisji Europejskiej ws zakazu GMO

Parlament Europejski odrzucił projekt Komisji Europejskiej, który pozwalałby na ograniczanie lub zakaz stosowania GMO na poziomie krajów członkowskich. Jednak w 2017 roku w Polsce ma wejść w życie zakaz stosowania pasz genetycznie zmodyfikowanych.
Read more...
Syn banderowca zarekomendowany na wicemarszałka Warmińsko-Mazurskiego

„Nie dostał się do sejmu" - cieszą się bezwiednie krytykanci Mirona Sycza, posła PO, który sam przyznał, że był wychowywany w nienawiści do Polaków. Najwyraźniej Platforma swoim zginąć nie da.
Read more...
Sąd nie dopuścił do ekstradycji Romana Polańskiego

Po rozpoznianiu wniosku amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości o ekstradycję Romana Polańskiego sąd zdecydował o niedopuszczalności wydania stronie amerykańskiej wspomnianego reżysera, poszukiwanego przez prokuraturę Los Angeles, oskarżonego o dopuszczenie się niedozwolonego stosunku płciowego z nieletnią.
Read more...
ONZ przeciw japońskim pedofilom

Maud de Boer-Buquicchio w ramach konferencji Japan National Press Club w poniedziałek wezwała Japonię do walki z pedofilią. Zbadała skalę nadużyć seksualnych w Tokio, Osace i Okinawie. Wedle jej ustaleń molestowanie dzieci nie jest należycie karalne. Uważa, że jest "społeczna i instytucjonalna tolerancja" zjawisk związanych z przestępstwem.
Read more...
Polscy politycy odpowiedzialni za oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom staną przed obliczem Temidy

Z Witoldem Waszczykowskim, nowo wybranym posłem wymienianym jako kandydat na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych rozmawia Anna Wiejak.
Read more...
O rzekomej homofobii i islamofobii

Naszą przestrzeń publiczną opanowały pewne pojęcia, które są niczym innym jak tylko cyniczną bronią terroryzmu kulturowego. I emanacją chorej poprawności politycznej w języku. Taki słowami są homofobia, transfobia, czy ostatnio coraz popularniejsza islamofobia.
Read more...
Szokujący dokument – Nord Stream 2 ma stanowić element systemu dywersyfikacji gazu do UE!

Publikujemy odpowiedź udzieloną przez komisarza Miguela Ariasa Cañete w imieniu Komisji Europejskiej na pytanie eurodeputowanego Zbigniewa Kuźmiuka w sprawie zagrożenia dla państw Europy Środkowo-Wschodniej płynącego z podpisania we Władywostoku umowy o budowie gazociągu Nord Stream 2.
Read more...
Prezydent Andrzej Duda zapowiada stworzenie Narodowej Rady Studiów Strategicznych

Miała by ona powstać wskutek przekształceń w nowo powołanej Narodowej Radzie Rozwoju. Prezydent zapowiedział, że zgłosi projekt ustawy.
Read more...
Niestety wszystko wskazuje na to, że budowa Nord Stream II jest przesądzona

Jeszcze niedawno w debacie przedwyborczej w telewizji publicznej premier Ewa Kopacz oświadczyła, że inwestycja Nord Stream II nie będzie realizowana. Niestety wszystko wskazuje na to, że jej rząd nie zrobił nic zarówno na forum Unii Europejskiej jak i podczas dwustronnych kontaktów ze stroną niemiecką aby to przedsięwzięcie zablokować (choć ponoć rządy Platformy i PSL należały do najlepszych po 1989 roku).
Read more...
Abp Hoser: Czeka nas ciekawy okres postsynodalny

Abp Henryk Hoser podczas spotkania podsumowującego zakończony w Rzymie synod zauważył, że czeka nas ciekawy okres postsynodalny.
Read more...
300 polskich Spartan będzie mieć swój film

O zamiarach zrealizowania filmu o obronie Zadwórza przed konnicą Budionnego pod Lwowem, a także swojej opinii, że błędy w kwestii polityki historycznej popełniała nie tylko Platforma - z nowo wybranym posłem Michałem Jarosem, założycielem Parlamentarnego Zespołu do Spraw Kresów, Kresowian i Dziedzictwa Dawnych Ziem Wschodnich rozmawia Aleksander Szycht.
Read more...
Muszą przeprosić za prawdę o aborcji. Sporą sumkę zainkasuje Gazeta Wyborcza

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał stwierdzenie rzeszowskiego Sądu Okręgowego, który nakazał przeprosić za stwierdzenie, że w tamtejszym szpitalu zabijane są dzieci.
Read more...
Projekty ustaw o repatriantach trafiły do kosza. I co dalej?

Mimo prób parlament przez ostatnie osiem lat nie przyjął prawa zmieniającego sytuację repatriantów. Wraz z końcem kadencji projekty ustaw dotyczące repatriantów – w tym złożony pięć lat temu projekt obywatelski – trafiły do sejmowej niszczarki. W najbliższych miesiącach czeka nas spór o najlepszą propozycję. W grze są trzy koncepcje: rozszerzenie Karty Polaka, wprowadzenie nowej ustawy o pochodzeniu oraz stworzenie projektu realizującego ideę tzw. „polityki zadośćuczynienia".
Read more...
Zmniejszyć liczbę posłów, ograniczyć biurokrację

Wiele piszemy o demokracji, o wolności, o przedsiębiorczości. Wciąż przewija się temat jak refren – ograniczyć biurokrację.
Read more...
Pod naszym patronatem: CHWAŁA KRUCJAT

Znakomicie napisana, obalająca rozpowszechnione mity historia zbrojnych wypraw, mających na celu odzyskanie chrześcijańskich ziem zagrabionych przez muzułmanów.
Read more...
To nie żart: Ukrainka oczekuje odszkodowań od Polski

Za wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat Polacy powinni wypłacić odszkodowania - wynika ze słów ukraińskiej twórczyni filmu dokumentalnego „Ofiary władzy", wypowiedzianych na jednym z portali społecznościowych w reakcji na słowa profesora Jana Żaryna wypowiedziane w wywiadzie dla portalu Prawy.pl.
Read more...
Od 2016 r. Ukraina nie będzie kupowała gazu od Rosji

W przyszłym roku Ukraina będzie w stanie poradzić sobie bez zakupu gazu od Rosji, koncentrując się na rewersie w imporcie gazu z Europy – oświadczył w czwartek szef Naftogazu Andrij Kobolew podczas trwającego Forum Przewodników Zmian w Kijowie.
Read more...
Tajemnice i kłamstwa Hansa Klossa

„Stawka większa niż życie" jest jednym z najlepszych, ze względu na warsztat, seriali w dziejach PRL, oraz przykładem doskonałej komunistycznej propagandy i manipulacji. Do dziś agent NKWD Hans Kloss, zagrany przez Stanisława Mikulskiego, wzbudza sympatię wielu Polaków.
Read more...
Partia komunistyczna Chin zezwoliła małżeństwom na posiadanie drugiego dziecka

Liberalizacja polityki jednego dziecka była przewidywana już od kilku lat z powodu trudnej sytuacji społecznej w Chinach spowodowanej dysproporcją w liczbie chłopców i dziewcząt. To właśnie te ostatnie padają najczęściej ofiarą aborcji.
Read more...
Jedna Rzesza jeden pogląd i Otwarta Rzeczpospolita

Właśnie z Bundeswehry wyleciał żołnierz, którego przestępstwem okazała się straszliwa mowa nienawiści. Otóż w przeciwieństwie do swoich kolegów na wiadomość , że jego oddział spędzi zimę pod namiotami, zamiast w koszarach, ponieważ w nich zamieszkają imigranci nie okazał właściwego entuzjazmu.
Read more...
Chiny ruszą gaz łupkowy w Polsce

Jak donosi Business News Europe 28 października Polska podpisała memorandum z Chinami w sprawie gazu łupkowego. Ze strony polskiej minister Sławomir Brodziński podkreślił, że Chińczycy mają doświadczenie w wydobyciu w trudnych warunkach geologicznych. Pozyskane przy okazji współpracy wiedza ma pomóc w zwiększeniu tempa wydobycia.
Read more...
Europosłowie przeciwko pozostawieniu państwom członkowskim decyzji ws. obrotu GMO

Eurodeputowani podczas środowego głosowania w Parlamencie Europejskim odrzucili wypracowany z krajami członkowskimi kompromis, zgodnie z którym poszczególnym państwom przyznano prawo samodzielnej decyzji w kwestii przyzwolenia na uprawy GMO oraz obrót na rynku roślinami genetycznie modyfikowanymi.
Read more...
W Paryżu prezydent Andrzej Duda prezentuje nową polską politykę klimatyczną

Media, na razie głównie internetowe, obiegł właśnie materiał mający za zadanie przygotować i redaktorów, i czytelników do trwającej wizyty w Paryżu polskiego prezydenta Andrzeja Dudy. Ponieważ artykuł ten jest dziełem Polskiej Agencji Prasowej – nie prezentuje ani polskiej racji stanu, ani racji naukowych związanych z tzw. ociepleniem klimatu.
Read more...
Podatek CIT od zagranicznych firm to zaledwie 1% całości jego wpływów

Na początku października poseł Jacek Żalek ze Zjednoczonej Prawicy złożył interpelację do ministra finansów dotyczącą płacenia podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) przez podmioty z udziałem kapitału zagranicznego funkcjonujące w Polsce.
Read more...
W końcu zwycięstwo. Samodzielne rządy PiS

PiS zwyciężył, a wraz z nim zwyciężyliśmy my, jego twardy elektorat, który nawet w jego najcięższych chwilach, zawsze trwał przy nim.
Read more...
Płacą kredyty, a głosują na Petru

Nie jest zaskoczeniem, że w naszej rzeczywistości politycznej wyborcy głosują na dziwnych kandydatów i medialnie wykreowane komitety. Dziwi jednak, że wykształceni i z dużych miast mający kredyt mieszkaniowy w CHF zagłosowali na Nowoczesną, partię Ryszarda Petru – byłego bankowca.
Read more...
Kiedy rozmawiać z dzieckiem o śmierci?

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to z pewnością również czas dla rodziny. Niemalże wszyscy rodzice zabierają ze sobą dzieci i podążają w tym dniu na cmentarze. To dobra okazja do pokazania bliższej i dalszej rodzinie, jak wyrosły nasze pociechy. Jedni wspominają bliskich zmarłych, inni modlą się nad ich grobami. Tak czy inaczej jest to czas spotkania z rodziną i zapalania zniczy, światła pamięci. Jednak dla kilkuletniego dziecka to przede wszystkim okazja do spotkania ze śmiercią. Ale czy na pewno? Bo czym dla kilkuletniego dziecka jest śmierć?
Read more...
Prof. Jan Żaryn obiektem hejtu i trollingu neobanderowców

Wściekłość i bezradność nacjonalistów ukraińskich oraz ich przyjaciół w Polsce, wobec opinii nowo wybranego senatora Prawa i Sprawiedliwości widać w poszczególnych internetowych publikacjach i postach.
Read more...
Facebook ostrzega przed atakiem hakerów i... rządów

Alex Stamos, szef bezpieczeństwa Facebook, zapowiedział, że serwis wprowadził nowe ostrzeżenia. Portal będzie informował o atakach rządów na użytkowników. Wedle założeń system infomatyczny będzie badał "potencjalnie podejrzaną aktywność". Po jej wykryciu wyświetli się monit o zabezpieczeniu konta a w przypadku dostępu na nowym urządzeniu na telefon zostanie wysłany specjalny kod potrzebny do zalogowania się.
Read more...
Dyniogłowi

Przekazy medialne przepełnione są straszeniem, bronieniem i sprzecznymi informacjami na jego temat, a wiele wypływa po prostu z ignorancji. A czy wiedzą obrońcy tego święta, iż Halloween niesie za sobą zagrożenie nie tylko duchowe, ale i kulturowe?
Read more...

Brak komentarzy:

Poparcie G. Busha (ojca) dla kandydatury W. Jaruzelskiego na prezydenta Polski w lipcu 1989 roku

Leszek Balcerowicz - portret doktrynera - Dla Polski - Informacje donosi ogólnopolska gazeta Nasz Dziennik: "Wpływowe zachodnie, a zwłaszcza amerykańskie, kręgi gospodarcze, a także MFW, gorąco popierały 'dogadanie się' z czołowymi komunistami w Polsce (i na Węgrzech) w oparciu o zabezpieczenie sobie nawzajem realizacji podstawowych celów na zasadzie wzajemności. Dla przywódców komunistycznych celem tym było utrzymanie w swych krajach centralnych pozycji, zwłaszcza w życiu gospodarczym, w okresie po rozpoczęciu transformacji systemowych. Dla przedstawicieli zaś Zachodu najważniejsze w Europie Środkowej było dalsze spłacanie odpowiednio oprocentowanego zadłużenia z czasów komunistycznych. Jak zwykle dla Zachodu pieniądz (money, money...) miał dużo większe znaczenie niż względy moralno-wolnościowe. Stąd na przykład wynikało ogromne poparcie prezydenta G. Busha (ojca obecnego prezydenta USA) dla kandydatury W. Jaruzelskiego na prezydenta Polski w lipcu 1989 roku. (Bush przebywał w Polsce na tydzień przed wyborem Jaruzelskiego i skutecznie naciskał na kierownictwo OKP w sprawie uratowania jego kandydatury). Balcerowicz nieprzypadkowo stał się głównym gwarantem spłaty polskiego zadłużenia wobec Zachodu. Jeszcze w 1989 r. stanowczo stwierdził w Sejmie, że trzeba jak najszybciej spłacać komunistyczne długi, aby nie wywołać zaniepokojenia zachodnich bankierów. Rzecz w tym, że właśnie w latach 1989-1990 istniała bezpowrotnie zmarnowana przez Balcerowicza szansa całkowitego anulowania polskich długów wobec Zachodu."

Suwerenność

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=139
"Traktat Reformujący, będący modyfikacją Traktatu Konstytucyjnego, zachowuje najistotniejsze postanowienia swego poprzednika, proklamujac w art. 1 utworzenie Unii Europejskiej, jako nowego podmiotu prawa międzynarodowego, który będzie następcą prawnym Wspólnoty Europejskiej. Podpisanie tego traktatu „przez Polskę”, a więc przez jakiegoś polskiego dygnitarza, dajmy na to, panią Fotygę, oznacza formalne zrzeczenie się w imieniu Polski jej suwerenności państwowej. Pozostaje to w oczywistej sprzeczności z treścią przysięgi, jaką składa prezydent, bo wspomina on tam, że będzie strzegł niepodległości państwa."

Tylko prawda jest ciekawa

Ostateczne zwycięstwo Ukrainy i Tuska Komentarz · tygodnik "Goniec" (Toronto) · 2022-06-05 · 3540 wyświetleń Wojna...

SZOK Ekspert potwierdza!!! Testowo dopisano głosy i zgłoszono burmistrza do drugiej tury..