Komentarz · tygodnik "Goniec" (Toronto) · 2015-08-30 · 8297 wyświetleń Posługując się ulubioną teorią spiskową możemy się domyślić, że po przyjęciu przez Stany Zjednoczone oferty zgłoszonej 18 czerwca br. przez tubylczych bezpieczniaków, by w zamian za pomoc w utrzymywaniu w ryzach mniej wartościowego narodu tubylczego Amerykanie zagwarantowali im dalsze na nim pasożytowanie, między bezpieczniackimi watahy musiało dojść do wojny o to, która z nich zostanie tymi gwarancjami objęta, a która nie.
Felieton · tygodnik "Polska Niepodległa" · 2015-08-29 · 9234 wyświetleń "Porwały mnie plemiona zdziczałych tubylców, zbrojne w maczugi światła, strzały laserowe, ponaddźwiękowe dzidy, kobaltowe proce, paraboliczne bębny, flety bioplazmy, wtórujące podskokom sztucznych serc lub krwawych, wydartych z piersi trupów jeszcze nie ostygłych. O, drogi Panie Hrabio, jakże mi daleko do dworu ukrytego w sadach, do komnaty ksiąg pełnej, gdzie rozmowy wiedliśmy przy kawie - wonnej kawie, słodzonej z cukiernicy srebrnej..."
Antoni Słonimski
Felieton · tygodnik "Najwyższy Czas!" · 2015-08-28 · 8853 wyświetleń Premierzyca najwyraźniej obawia się, że cokolwiek uczyni, będzie niedobre; nawoływać do bojkotu nie może, bo referendum ma być tego samego dnia, co wybory parlamentarne. Wzywać do odpowiedzi negatywnych też nie bardzo może - bo zrodziłoby to podejrzenia, że pogłoski o zamiarze sprzedania Lasów Państwowych, żeby uzyskanymi w ten sposób pieniędzmi zatkać paszcze żydowskim organizacjom przemysłu holokaustu, wcale nie były takie bezpodstawne. Nawet potępianie samej idei referendum, czyli wypytywania obywateli, jak przychylić im nieba, też jest ryzykowne w sytuacji, gdy trzeba się wyborcom podlizywać na wszelkie możliwe sposoby.
Proszę Państwa: referendum nas nie interesuje – ale wybory nadciągają. Powtarzam trzy prośby: (1) Zbiórka podpisów (2) Zasilenie naszego konta (3) Ostateczny wybór haseł wyborczych. Szczegóły tu: http://korwin-mikke.pl/…/wyborcze_tematy__pelna_wersja_/2699
Podczas konferencji prasowej europoseł Janusz Korwin-Mikke mówił o tym, w jaki sposób Unia Europejska doprowadziła do podwyższenia cen energii w Polsce. Walka o tanią energię będzie głównym przedmiotem prac polityka w drugim roku jego kadencji eurodeputowanego. - Benzyna w Polsce kosztuje około 1,3 zł, a na stacji benzynowej około 5 zł. Różnicę stanowią różnego rodzaju […]
Zastępca szefa Służby Wywiadu Wojskowego w 2010 roku wysłał do Smoleńska dwóch podwładnych, nie zaopatrując ich w dokumenty legalizacyjne, na fikcyjne nazwiska. Oficerowie przekroczyli granicę na prywatnych paszportach.
28 sierpnia 2015r. w Krakowie odbyło się spotkanie z Grzegorzem Braunem, na którym poruszono temat jednoczenia "antysystemu". Pan Grzegorz przedstawił osoby działające w KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże" na terenie Krakowa i okolic.
1 września 2015 r., o godz. 17.30, filmem dokumentalnym „Krew na bruku. Grodno 1939" zostanie zainaugurowana działalność „Przystanku Historia" w Sokółce. Na projekcję zapraszają Dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku, Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury w Sokółce oraz Prezes miejscowego Stowarzyszenia im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej. Nowym miejscem comiesięcznych spotkań miłośników historii będzie Sokólski Ośrodek Kultury przy ul. Grodzieńskiej 1. Wstęp na wszystkie spotkania wolny.
6 września 2015 r., o godz. 12.00, w Muzeum Narodowym w Kielcach (Pałac Biskupów Krakowskich) w ramach cyklu spotkań „Niedziela z Muzeum" odbędzie się wykład dr Tomasza Domańskiego z Delegatury IPN w Kielcach, zatytułowany „Wrzesień 1939 roku na Kielecczyźnie".
1 września 2015 r., o godz. 18.00, w Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach, przy ul. Partyzantów 3, odbędą się uroczystości upamiętniające 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W ramach uroczystości dr Tomasz Domański z Delegatury IPN w Kielcach wygłosi wykład „II wojna światowa na Kielecczyźnie. Wybrane zagadnienia". Po wykładzie odbędzie się pokaz filmu „17 września 1939".
W całym kraju odbywają się obchody 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność". Prezes IPN Łukasz Kamiński w środę uczestniczył w uroczystościach we Wrocławiu, a w czwartek – w Krakowie.
We Wrocławiu uroczystość odbyła się w Narodowym Forum Muzyki. Wzięło w niej udział około 1500 osób. Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność" Dolny Śląsk Kazimierz Kimso wręczał odznaczenia „Zawsze Solidarni" oraz Medale 35-lecia. W drugiej części uroczystości odbył się koncert utworów Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz" w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka oraz piosenek artystów wrocławskich w wykonaniu Agi Damrych, Marty Dzwonkowskiej i Jerzego Skoczylasa.
W Krakowie w Filharmonii Krakowskiej
31 sierpnia 2015 r. w prasie lokalnej („Super Nowości") na terenie województwa podkarpackiego zamieszczona zostanie ulotka informacyjna „Dzień Solidarności i Wolności".
3 września 2015 r. w Jastrzębiu-Zdroju odbędą się obchody 35. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. W ramach tegorocznych uroczystości odbędzie się ceremonia wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności działaczom opozycji antykomunistycznej w PRL. Aktu dekoracji dokona Prezes IPN dr Łukasz Kamiński.
W programie:
- 9.00 – Uroczysta msza św. w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła („na górce"), ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1A.
- 11.00 – Złożenie kwiatów pod pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego, plac przy kopalni Zofiówka
- 14.00 – Ceremonia wręczenia – Dom Zdrojowy ul. Witczaka 5
- Uroczyste rozpoczęcie ceremonii wręczenia odznaczeń państwowych przez Dyrektora Oddziału IPN w Katowicach dr. Andrzeja
1 września 2015 r., o godz. 18.00, dr Waldemar Brenda, naczelnik Delegatury IPN w Olsztynie, zainauguruje swoim wykładem działalność „Przystanku Historia" w Piszu. Wykład będzie nosił tytuł „U źródeł II wojny światowej. Kampania wrześniowa 1939 r.". Nowym miejscem comiesięcznych spotkań miłośników historii będzie Zespół Szkół Katolickich w Piszu, pl. Daszyńskiego 9A. Wstęp na wszystkie spotkania wolny.
Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach (ul. Polaka 1) zaprasza 3 września 2015 r., o godz. 11.00, na konferencję, współorganizowaną z Oddziałem Instytutem Pamięci Narodowej w Katowicach, poświęconą losom Powstańców Śląskich w czasie II wojny światowej.
PROGRAM
- dr Grzegorz Bębnik (IPN Katowice) – „Sonderfahnungsbuch Polen" jako źródło do historii prześladowań Powstańców Śląskich
- prok. Ewa Koj (IPN Katowice) – Losy Powstańców Śląskich w okresie II wojny światowej w świetle śledztw katowickiego IPN
- Grzegorz Grześkowiak – Aspirant Policji Województwa Śląskiego Jan Kala – Powstaniec Śląski – ofiara Zbrodni Katyńskiej