Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-08-12 · 3191 wyświetleń Ta, wydawałoby się, klarowna sytuacja, nieco się komplikuje na odcinku wewnętrznym po Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Most" z 18 czerwca br., podczas której ubecy starszej i najnowszej generacji, za rekomendacją ubeków izraelskich, złożyli Amerykanom ofertę swoich usług w zakresie utrzymywania w ryzach mniej wartościowego narodu tubylczego w zamian za możliwość dalszego pasożytowania na nim - i wszystko wskazuje na to, że oferta została przyjęta
Komentarz · serwis "Prawy.pl" (prawy.pl) · 2015-08-11 · 8678 wyświetleń Zahamowanie ześlizgu Platformy Obywatelskiej w polityczny niebyt, a nawet jego zastopowanie oznacza, że Amerykanie ofertę ubowców przyjęli i to ze wszystkimi konsekwencjami. Dlatego właśnie popularność "Nowoczesnej.pl" pana Ryszarda Petru nagle przestała rosnąć, a z kolei na równi pochyłej znalazł się ruch firmowany przez pana Pawła Kukiza, który w tej kombinacji jest potrzebny na politycznej scenie jak psu piąta noga.
Małgorzata Sadurska – nowa szefowa Kancelarii Prezydenta RP JE Andrzeja Dudy. A tutaj ta wypowiedź w formie nagrania:
Klub Jagielloński postuluje ustanowienie raz do roku „Dnia referendalnego", w ramach którego pod głosowanie obligatoryjne poddawane byłyby wszystkie pytania, pod którymi zebrano minimum pół miliona podpisów.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne, państwowy operator systemu przesyłowego elektroenergetycznego, który jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa, nie radzą sobie i wprowadziły ograniczenia w dostawach i poborze energii w całej Polsce.
Ilość przepisów we Francji może być nawet większa niż połączone razem regulacje wszystkich innych krajów UE
Czy pan prezydent rzeczywiście przejrzał swą armię? To nawet możliwe, bo ostre słońce tego dnia mogło rozproszyć nawet bardzo gęste opary obłudy, jakie musiały towarzyszyć ceremonii objęcia przez nowego prezydenta zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi
Arkadiusz Sieroń z Instytutu Ludwiga von Misesa wyjaśnia, jakie są prawdziwe przyczyny greckiego kryzysu, w którym najbardziej poszkodowani są przeciętni zjadacze chleba.
Równocześnie "jestem zainteresowany szerszymi projektami politycznymi niż szyld KORWiN. Trudno mi sobie wyobrazić członkostwo w partii".
Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Telewizją Polską przygotował cykl programów historycznych pod przewodnim tytułem „Narodziny Solidarności". Zostanie w nim przedstawiony gorący polski sierpień 1980 roku. Wówczas nie tylko powstawała „Solidarność", ale tak naprawdę rozpoczął się demontaż ustroju komunistycznego zarówno w Polsce, jak i całej Europie Wschodniej. Program startuje w czwartek 13 sierpnia, a jego ostatni odcinek – emitowany 3 września – będzie poświęcony podpisanemu właśnie w tym dniu Porozumieniu w Jastrzębiu. 3-minutowe odcinki będą pokazywane przez TVP 1 każdego dnia przez trzy tygodnie. W dni powszednie premierowa emisja odbędzie o godz. 8.30, w soboty około 12, a w niedziele około 11.30.
„Narodziny Solidarności" nie będą nudnym programem edukacyjnym, ale dynamicznym, „fleszowym", przedstawionym dzień po dniu,
Na zaproszenie burmistrza Miasta i Gminy Sędziszów, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. AK w Sędziszowie w uroczystych obchodach 71. Rocznicy pacyfikacji Swaryszowa weźmie udział Agnieszka Szczerba z Delegatury IPN w Kielcach.
Program: 14.00 – uroczysta Msza święta 15.00 – montaż słowno-muzyczny 15.15 – Apel Poległych 15.30 – składanie wieńców i wiązanek pod pomnikiem
Uroczystości odbędą się na cmentarzu ofiar egzekucji z 1944 r. w Swaryszowie.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza na uroczystość odsłonięcia pomnika Anny Walentynowicz (1929–2010), która odbędzie się 15 sierpnia br. w Gdańsku-Wrzeszczu.
Odsłonięcia dokonają Janusz Walentynowicz (syn) oraz Piotr Walentynowicz (wnuk, radny Miasta Gdańska). W uroczystościach wezmą członkowie stowarzyszenia „Godność" (inicjatorzy odsłonięcia pomnika), władze Gdańska, NSZZ „Solidarność". Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku reprezentował będzie dr Karol Nawrocki, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej.
W programie przewidziano wystąpienie dr hab. Sławomira Cenckiewicza (b. pracownika IPN), autora książki poświęconej Annie Walentynowicz, który przypomni najważniejsze fakty z jej życiorysu, a także po
Na zaproszenie wójta Gminy Zagnańsk i nadleśniczego Nadleśnictwa Zagnańsk w uroczystych obchodach 71. rocznicy sformowania 4 pułku piechoty Legionów Armii Krajowej weźmie udział Agnieszka Szczerba z Delegatury IPN w Kielcach.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą świętą w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Zagnańsku. Po Mszy świętej nastąpi przejazd pod pomnik w m. Siodła (trasa Kielce – Zagnańsk), gdzie zostaną złożone kwiaty i znicze.
Na zaproszenie dowódcy Garnizonu Kielce płk. dypl. Wiesława Mitkowskiego w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego weźmie udział dr Marek Jedynak z Delegatury IPN w Kielcach.
Program: 14.00 – uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego w kościele garnizonowym w Kielcach przy ul. Chęcińskiej 2
15.00 – przemarsz pododdziałów i uczestników uroczystości w miejsce uroczystego apelu –Plan Wolności (pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego)
15.30 – uroczysty apel na Placu Wolności - meldunek o gotowości do uroczystego apelu - podniesienie flagi państwowej RP na maszt, odegranie hymnu państ
Międzynarodowa konferencja naukowa
Gospodarcza Żelazna Kurtyna. Część II: Pieniądz i systemy finansowe
Warszawa, CE „Przystanek Historia" im. Janusza Kurtyki, 17–18 listopada 2015 r.
Instytut Pamięci Narodowej – Biuro Edukacji Publicznej oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie – Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Gospodarcza Żelazna Ku
11 sierpnia 2015 r. na cmentarzu rzymsko–katolickim Parafii pw. Opatrzności Bożej w Bielsku– Białej odbyła się uroczystość poświęcenia odrestaurowanego grobu śp. płk. Józefa Kossarka, dowódcy 10. Kaniowskiego Pułku Artylerii Lekkiej. W wydarzeniu wziął udział dr Andrzej Sznajder, dyrektor Oddziału IPN w Katowicach.
Józef Kossarek urodził się 25.03.1889 r. w Dziewiętnikach–Bóbrce koło Lwowa. W latach 1912–1914 był członkiem Drużyn Strzeleckich. W sierpniu 1914 roku został zmobilizowany do armii austriackiej i po szkoleniu skierowany do służby w artylerii. W czasie I wojny światowej walczył na różnych frontach. Po zakończeniu wojny zgłosił się do tworzonego Wojska Polskiego i 10.12.1918 r. rozpoczął służbę. Walczył na froncie polsko–czeskim w obronie Śląska Cieszyńskiego. Wiosną 1919 skierowany do tworzącej się 3 Dywizji Piechoty
Wystawa „Polska Walcząca" przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej IPN wyruszyła w roczną trasę po Ameryce Północnej. Pierwsza prezentacja odbyła się w trakcie festiwalu polonijnego — Twin City Polish Festival w Minneapolis w stanie Minnesota (USA) w dniach 6–9 sierpnia 2015 r. Kolejne miasta w USA i Kanadzie, w których będzie można zobaczyć tę ekspozycję to m.in. wielkie skupiska Polonii: Orchard Lake, Chicago, Ottawa, Toronto, Nowy Jork, Waszyngton i Boston.
Wystawa przypomina o Polskim Państwie Podziemnym, zjawisku wyjątkowym w okupowanej podczas II wojny światowej Europie. Opowiada o początkach polskiej konspiracji we wrześniu 1939 r., jej rozwoju i różnorodnych formach walki podziemnej przeciwko obu okupantom − Niemcom i Sowietom. Archiwalne zdjęcia i dokumenty z epoki ukazują najważniejsze wydarzenia, w tym akcję „Burza" i Powsta
Read More...
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz