Felieton · specjalnie dla www.michalkiewicz.pl · 2015-08-06 · 6869 wyświetleń Oczywiście ani w przypadku kurew zawodowych, ani w przypadku polityków o żadnym "wianuszku" nie może być mowy; pieniądze w obydwu przypadkach otrzymuje się jako nagrodę za jawnogrzesznictwo. W przypadku kurew zawodowych - za frymarczenie ciałem, w przypadku polityków - za frymarczenie duszą.
Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-08-05 · 9692 wyświetleń Nieukrywana stronniczość polityki amerykańskiej w rejonie Bliskiego i Środkowego Wschodu została oczywiście zauważona przez narody arabskie, co wzbudziło, a w każdym razie - spotęgowało ich wrogość wobec Zachodu i jego cywilizacji. Do tej wrogości w ostatnich dziesięcioleciach dołączyła pogarda, wynikająca z przekonania o degrengoladzie cywilizacji zachodniej.
Krótki wykład Śp. Milton Friedman-a, (można włączyć polskie napisy) nt. potrzeby kooperacji i wolnego rynku na podstawie książki Leonard E. Read-a „Ja, ołówek" W sklepie https://www.sklepkorwin.pl/ tańsze i szybsze dostawy https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1155034677856291&id=1045975558762204 a zainteresowanych lekturą zapraszam do księgarni. W księgarni nowe … Czytaj dalej
Podwyżka podatków, wzrost biurokracji, ogromne zadłużenie państwa, pełzający wzrost gospodarczy, fiskus walący przedsiębiorców jak za czasów peerelowskiej bitwy o handel, brak jakiegokolwiek pomysłu na państwo – to najkrótsza recenzja rządów Platformy Obywatelskiej.
Niektóre propozycje są całkiem rozsądne, inne – bardzo szkodliwe. Niezbyt długo czekaliśmy też na odpowiedź ze strony rządzącej PO.
Z analiz Willisa Eschenbacha z www.wattsupwiththat.com wynika, że im więcej stawia się instalacji do produkcji energii odnawialnej, tym wyższe są ceny energii w danym kraju.
Wystawa plenerowa o Wołyniu w Tucholi
Za każdą ofiarą kryje się ludzki los
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku – Delegatura w Bydgoszczy zapraszają na prezentację wystawy „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma".
Otwarcie wystawy nastąpiło 31 lipca br. Poprzedziła je prelekcja dr Tomasza Wójtowicza (pracownika pionu naukowego Delegatury IPN w Bydgoszczy) na temat rzezi wołyńskiej, która odbyła się w Sali Kameralnej Tucholskiego Ośrodka Kultury.
Wystawa została przygotowana przez szczeciński Oddział IPN. Jej autorką jest Ewa Siemaszko. Pierwsza odsłona miała miejsce w 2013 r. Więcej informacji na stronie internetowej IPN wolyn1943.pl.
Przez cały sierpień w siedzibie Siemiatyckiego Ośrodka Kultury w Siemiatyczach (ul. Legionów Piłsudskiego 1) prezentowana jest wystawa „Zagłada dworów w woj. białostockim po 1939 r." przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku. Ekspozycja przedstawia represje, jakim poddawano przedstawicieli warstwy właścicieli ziemskich w latach 1939–1990, ich losy w czasie II wojny światowej okupacji sowieckiej i niemieckiej, a także wymierzone w nich represje już po zakończeniu działań wojennych w okresie PRL. Na wystawie przedstawiono osoby, będące egzemplifikacją szerszych akcji, jak deportacje, aresztowania, zesłania do sowieckich łagrów, ofiary Zbrodni Katyńskiej czy też niemieckich obozów koncentracyjnych w formie listy strat i represji ziemiaństwa, na podstawie literatury, wspomnień i innych źródeł archiwalnych. Po roku 1944 przedstawiciele grupy właścicieli ziemskich zostali zak
Zapraszamy wszystkich wypoczywających nad morzem do zabawy w gry edukacyjne przygotowane przez Oddział IPN w Gdańsku.
Od 3 do 14 sierpnia w Jelitkowie obecny będzie nasz punkt, w którym będzie można:
- Zagrać w gry „Pamięć '39", „ZnajZnak", „Polak Mały", „111. Alarm dla Warszawy", „303. Bitwa o Anglię" i „7. W obronie Lwowa"
- Przejrzeć i wygrać w naszych konkursach materiały edukacyjne IPN, w tym najnowsze numery „Pamięci.pl" i wiele innych niespodzianek!
Nasze gry edukacyjne to dynamiczna (w granicach 20 min.) zabawa przeznaczona dla młodszych (od 4 lat) jak i starszych uczestników. W rozgrywkach może wziąć udział od 2 do 32 zawodników.&
W dniu 7 sierpnia b.r. o godzinie 11.00, odbędzie się wykład dr. Marcina Chorązkiego dla międzynarodowej grupy młodzieży z Niemiec i Francji pt. „Das Schickasal polnische Bevölkerung während zweiten Weltkrieg". Wykład odbędzie się w ramach międzynarodowej inicjatywy spotkań młodzieży szkolnej w ramach akcji opieki nad grobami ofiar wojen „Versöhnung über den Grabern – Arbeit für den Frieden". Wykład odbędzie się w Sali Lectorium Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, przy ulicy Bernardyńskiej 4.
Inscenizacja „Wola 44" ma na celu upamiętnienie walk w dzielnicy Wola na początku Powstania Warszawskiego, a także tragiczne losy ludności cywilnej, która dostała się w ręce Niemców. „Chcemy w ten symboliczny i szczególny sposób oddać hołd wszystkim bohaterom, którzy gotowi byli ponieść najwyższą cenę za wolność" – mówi Tomasz Karasiński z Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław".
Po zakończeniu inscenizacji planowana jest uroczysta defilada powstańcza z udziałem grup historycznych i rekonstrukcyjnych, która przejdzie ulicami: Młynarską i Wolską, aż do pomnika Ofiar Rzezi Woli, gdzie odbędzie się Apel Poległych.
Inscenizacja „Wola 44" organizowana jest przez Grupę Historyczną „Zgrupowanie Radosław", SMBPiH „Pancerny Niedźwiedź" przy udziale wielu grup rekonstrukcyjnych we współpracy z Instytute
12 sierpnia 2015 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Stalowej Woli (ul. Orzeszkowej 2) odbędzie się prezentacja gier edukacyjnych IPN połączona z mini-turniejem gier. Spotkanie poprowadzą Zenon Fajger i Maciej Rędziniak. Rozpoczęcie - godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
13 sierpnia 2015 r. w budynku Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie (ul. Szopena 23) odbędą się warsztaty „Symbole naszej historii" dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rzeszowie, które poprowadzi Maciej Rędziniak. Rozpoczęcie - godz. 10.00. Warsztaty mają charakter zamknięty.
W dniach 10 i 18 sierpnia w trakcie turnusów kolonijnych dla polskich dzieci z Grodzieńszczyzny, które odbywają się w Żytkiejmach (pow. gołdapski) Paweł Kalisz i Jarosław Wasilewski z OBEP IPN w Białymstoku poprowadzą turnieje gier historycznych.
Od 1 do 17 sierpnia 2015 r. w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli (ul. Trakt Węgierski 38) eksponowana będzie wystawa „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Pomoc Polaków dla ludności żydowskiej w Małopolsce w latach 1939-1945".
Wystawa jest już drugą o tej tematyce stworzoną w Oddziale IPN w Rzeszowie. Dotycząca całej Małopolski ekspozycja jest poszerzeniem wystawy poświęconej pomocy Polaków udzielanej Żydom na Rzeszowszczyźnie. Otwarcie wystawy odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Rynku Głównym w Krakowie 27 stycznia 2008 r. i ściągnęło do Krakowa wielu znakomitych gości z Polski oraz z całego świata.
Serdecznie zapraszamy.
Od 5 do 30 sierpnia 2015 r. na Placu Farnym w Rzeszowie eksponowana będzie wystawa „Z dziejów oporu społecznego w Polsce południowo–wschodniej 1956–1990. Od »ostatnich leśnych« do »Solidarności«".
Wystawa powstała w rzeszowskim oddziale IPN, ma charakter okolicznościowy, ponieważ przygotowana została w związku z obchodami XXX-lecia powstania NSZZ „Solidarność". Opór społeczny w Polsce południowo–wschodniej to niezwykle szeroki temat historyczny, jego przedstawienie na niewielkiej wystawie to zadanie omalże niemożliwe. Zdecydowaliśmy się zaprezentować na ekspozycji kilka, naszym zdaniem, najbardziej istotnych dla naszego regionu przejawów niezgody na narzucony odgórnie system. Wystawa ma układ chronologiczny. Zagadnienia, które przedstawia
Premiera książki IPN na Festiwalu Literackim w Sopocie
Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na premierę książki Josefa Pazderki pt. „Inwazja na Czechosłowację 1968. Perspektywa rosyjska". W spotkaniu wezmą udział zaproszeni goście: Petr Blažek i Nikita Petrov, poprowadzi je Aleksander Kaczorowski.
O książce
W nocy z 20 na 21 sierpnia 1968 r. co najmniej 300 000 żołnierzy pięciu państw Układu warszawskiego, w tym 28 612 żołnierzy Ludowego wojska Polskiego, wkroczyło do Czechosłowacji. Tak zakończyła się praska wiosna, unikatowa próba demokratyzacji systemu komunistycznego. Niniejsza książka ukazuje spojrzenie Rosjan na inwazję – dowódców i szeregowych żołnierzy armii Radzieckiej, działaczy partii komunistycznej i dysydentów, oficerów służb specjalnych, artystów, zwykłych mieszka
To już pewne: przyszły Sejm bez Anny Grodzkiej. Krzysztof Bęgowski vel. Anna Grodzka pożegnała się z wielką polityką. Oświadczyła dziś, że nie będzie startowała w wyborach parlamentarnych, ale z polityki się całkiem nie wycofuje. Swoje stanowisko zaprezentowała na Facebooku.
Read More...
Read More...
Read More...
Read More...
Same w sobie symbolizują niekończącą się miłość między dwojgiem zakochanych. Ale nie wszyscy poprzestają wyłącznie na tej symbolice. Dlatego coraz popularniejsze stają się obrączki ślubne, które przekazują coś jeszcze – wspomnienia, historię związku czy też zapewnienie o uczuciach nowożeńców. Niektóre z tych symboli mogą rozszyfrować tylko oni, inne są powszechnie znane. Poznaj najpopularniejsze z nich.
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz