Pierwsze przemówienie Ojca Świętego Franciszka I

Neomarksizm - o co chodzi ?

Grzegorz Braun o obłędzie wojennym i durniach którzy nie uczą się na własnych błędach

2014-08-08, Grzegorz Braun

Manipulacja w mediach.. (1/2) - ks. dr Marek Dziewiecki

BRUTALNA PRAWDA - dlaczego nie pokazano tego w żadnych wiadomościach ?

Kryzys finansowy wyjasniony w 3 minuty

19.08.2015

Tylko prawda jest ciekawa

Sanhedryn ruszył na wojnę
Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-08-19 · 3490 wyświetleń O ile arogancja zatrudnionych w żydowskiej gazecie dla Polaków nie mogła być dla nikogo żadnym zaskoczeniem, to już mobilizacja czytelników pokazuje, iż nie tylko redakcyjny sanhedryn, ale i środowisko czytelników "GW", gotowe jest bezwarunkowo dać się użyć w charakterze mięsa armatniego w wojnie przeciwko prezydentowi Dudzie.
Zamiast "strefy buforowej"
Komentarz · serwis "Prawy.pl" (prawy.pl) · 2015-08-18 · 8387 wyświetleń W tym samym czasie, gdy różni amerykańscy ważniakowie sadzą Polsce komplementy, jaki to z nas sojusznik i w ogóle - 46 kongresmenów pisze do sekretarza stanu Johna Kerry'ego list z żądaniem "wzmocnienia nacisków" na Polskę, by zadośćuczyniła tzw. "roszczeniom żydowskim", to znaczy - pozwoliła Żydom się obrabować.
Korwin-Mikke: Nie widzę sensu głosowania w referendum
"Głupio brać w tym udział i myślę, że będziemy wśród znacznej większości Polaków, których wzywamy do pozostania w domu. Nasz sukces pojawi się wtedy, gdy 80 procent Polaków nie pójdzie na referendum".
Dlaczego zginął generał Sławomir Petelicki?
Zobaczysz jaka będzie awantura za niedługo, jak to opublikujemy – tak powiedział wiosną 2012 roku generał do swojego przyjaciela Szeremietiewa, byłego wiceministra obrony.
Jak Komorowski zablokował ekshumacje Żołnierzy Niezłomnych
W kwaterze „Ł" warszawskich Powązek Wojskowych żadne ekshumacje nie są prowadzone i prawdopodobnie nie odbędą się nigdy.
Czekając na wyrok. Politycy PO pogodzili się z przegraną
Najwięksi optymiści w PO uważają, że sukcesem będzie taka sytuacja, w której PiS nie będzie w stanie zmienić konstytucji samo lub z koalicjantem.
Ta inna Italia
Zjednoczone w XIX wieku przez liberalną włoską masonerię Włochy robią wszystko, co możliwe, aby zatrzeć pamięć o swojej katolickiej tradycji.
Czy Kukiz podniesie tę rękawicę?
W czasie konferencji prasowej eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke wyzwał Pawła Kukiza na cykl debat przy placu Zamkowym w Warszawie na temat wrześniowego referendum.
Tak tworzy się miejsca pracy
Lewicowy portal strajk.eu wymienił pozytywne skutki legalizacji marihuany w amerykańskim stanie Kolorado.
Rocznica rozbicia więzienia św. Michała przez oddział Józefa Kurasia ps. „Ogień"
18 sierpnia 2015 przy murze Muzeum Archeologicznego w Krakowie, gdzie wcześniej mieściło się więzienie św. Michała zebrali się patrioci, bu uczcić 69. rocznicę akcji na więzienie przeprowadzonej przez oddział mjr Józefa Kurasia ps. "Ogień". 18 sierpnia 1946 r. partyzanci krakowskiego oddziału Józefa Kurasia pseudonim „Ogień", dowodzeni przez Jana Janusza „Siekierę" rozbili więzienie św. Michała w Krakowie. To jedna z najbardziej brawurowych i skutecznych akcji żołnierzy antykomunistycznego podziemia. W roku 1946 Kraków był istotnym ośrodkiem instytucjonalnym władzy ludowej - mieściła się tam wojewódzka komenda milicji, siedziba Urzędu Bezpieczeństwa oraz sztaby Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i dowództwa jednostek wojskowych. Więzienie św. Michała przy ulicy Poleskiej podlegało Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego. Było ściśle strzeżone przez 52. strażników pełniących dyżury oraz 21. pozostających w odwodzie na wypadek alarmu.
71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – uczczenie pamięci o płk. dypl. Józefie Szostaku pseud. „Filip", I zastępcy szefa

W związku z 71. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego przedstawiciele łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej wraz z Zarządem Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Pabianicach w dniu 31 lipca 2015 r. uczcili pamięć o płk. dypl. Józefie Szostaku „Filipie", składając kwiaty i znicze przy mogile pułkownika na Cmentarzu św. Józefa w Łodzi-Rudzie, przy ul. Mierzejowej 1.

Jednocześnie Zarządy Klubów Historycznych im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Sieradzu i Kaliszu zorganizowały uroczystości w kolejności przy grobie księdza Infułata mjr. Apolinarego Leśniewskiego, kapelana Armii Krajowej w Powstaniu Warszawskim na cmentarzu parafialnym w Sieradzu oraz przy obelisku poświęconym księdzu Józefowi Sieradzanowi, kapelanowi w Powstaniu Warszawskim, który mieści się przed Zespołem Szkół

Prezentacja wystawy „Anna Walentynowicz. Legenda »Solidarności«" – Gdańsk, 15 sierpnia – 4 września 2015

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą plenerową poświęconą życiu Anny Walentynowicz pt. „Anna Walentynowicz. Legenda »Solidarności« 1929–2010".

Prezentacja została przygotowana przez gdański oddział IPN. Jej autorem jest Arkadiusz Kazański, historyk z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej. Ekspozycja wystawy ma charakter okolicznościowy, związany z odsłonięciem pomnika działaczki „Solidarności" w dniu 15 sierpnia br. W bezpośrednim sąsiedztwie (Grunwaldzka 49) znajduje się dom, w którym Anna „Solidarność" mieszkała. Informuje o tym tablica.



Miejsce: plac Ann
Wystawa zdjęć Ireny Hauck „Spojrzenia wstecz. Zdeterminowani" – Warszawa, 22 sierpnia – 16 września 2015

Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie serdecznie zaprasza na wystawę zdjęć Ireny Hauck „Spojrzenia wstecz. Zdeterminowani", prezentującą obraz współczesnej Polski na tle fotografii Polski z lat 70. i 80. Wystawę można oglądać od 22 sierpnia do 16 września 2015.

Irena Hauck (Jurkiewicz) jest fotografką, w latach 70. pracowała jako fotoreporterka magazynu „Na Przełaj". Przez całą dekadę dokumentowała na zdjęciach codzienne życie Polaków, zwłaszcza mieszkańców Suwalszczyzny. Gdy w 1980 r. wybuchły strajki, fotografowała protestujących ludzi z różnych środowisk. Od 1981 r. mieszka w Kanadzie. Po latach przyjechała do Polski wraz z mężem Michaelem i na zdjęciach uwieczniła przemiany, które zaszły w tym okresie. Zestawione razem stare i nowe zdjęcia stanowią niezwykłą fotograficzną podróż w czasie, ukaz

Ekspozycja wystawy „Z dziejów oporu społecznego w Polsce południowo-wschodniej 1956–1990. Od »ostatnich leśnych« do »Solidarnośc

Od 5 do 30 sierpnia 2015 r. na placu Farnym w Rzeszowie eksponowana będzie wystawa „Z dziejów oporu społecznego w Polsce południowo-wschodniej 1956–1990. Od »ostatnich leśnych« do »Solidarności«".

Wystawa powstała w rzeszowskim oddziale IPN, ma charakter okolicznościowy, ponieważ  przygotowana została w związku z obchodami XXX-lecia powstania NSZZ „Solidarność". Opór społeczny w Polsce południowo-wschodniej to niezwykle szeroki temat historyczny, jego przedstawienie na niewielkiej wystawie to zadanie prawie niemożliwe. Zdecydowaliśmy się zaprezentować na ekspozycji kilka, naszym zdaniem, najbardziej istotnych dla naszego regionu przejawów niezgody na narzucony odgórnie system. Wystawa ma układ chronologiczny. Zagadnienia, które przedstawiamy, to m.in. działalnoś

Uroczystości poświęcone Federacji Młodzieży Walczącej – Warszawa, 11–12 września 2015

Instytut Pamięci Narodowej oraz Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej serdecznie zapraszają na uroczystości poświęcone Federacji Młodzieży Walczącej. Odbędą się one w dniach 11–12 września 2015 r. w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia im. Janusza Kurtyki, ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa.

W programie:

11 września 

  • godz. 17.30 – debata wokół książek „Federacja Młodzieży Walczącej" oraz „No Future! Historia krakowskiej FMW" z udziałem: dr. Łukasza Kamińskiego, dr. hab. Marka Wierzbickiego, Macieja Gawlikowskiego, Mirosława Lewandowskiego,  ks. dr. Jarosława Wąsowicza SDB, prowadzenie – Bogdan Rymanowski.
Warsztaty „Symbole naszej historii" – Myczkowce, 20 sierpnia 2015

20 sierpnia 2015 r. w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym „Caritas" Diecezji Rzeszowskiej odbędą się warsztaty „Symbole naszej historii" dla uczestników kolonii letnich w Ośrodku, które poprowadzi Maciej Rędziniak. Rozpoczęcie – godz. 9.30.

Warsztaty mają charakter zamknięty.

Wystawa „Krzyk szarego człowieka. Ryszard Siwiec (1909–1968)" – Ropczyce, 19 sierpnia – 29 września 2015

Od 19 sierpnia do 29 września 2015 r. na placu przed Starostwem Powiatowym w Ropczycach eksponowana będzie wystawa „Krzyk szarego człowieka. Ryszard Siwiec (1909–1968)". 

Wystawę przygotowali pracownicy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Celem ekspozycji jest przypomnienie osoby Ryszarda Siwca. Wystawa powstała w związku z obchodami 40. rocznicy dokonania przez niego aktu samospalenia na Stadionie X-lecia w Warszawie w proteście przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Na wystawie umieszczono materiały ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej oraz rodziny Ryszarda Siwca, dokumentujące jego życie i tragiczną śmierć. Był humanistą, żarliwym katolikiem i gorącym patriotą, kultywującym w domu rodzinnym narodowe tradycje. Pasją Ryszarda Siwca była literatura, miał ogromny księgozbiór liczący około 3 tysięcy woluminów. By

Brak komentarzy:

Poparcie G. Busha (ojca) dla kandydatury W. Jaruzelskiego na prezydenta Polski w lipcu 1989 roku

Leszek Balcerowicz - portret doktrynera - Dla Polski - Informacje donosi ogólnopolska gazeta Nasz Dziennik: "Wpływowe zachodnie, a zwłaszcza amerykańskie, kręgi gospodarcze, a także MFW, gorąco popierały 'dogadanie się' z czołowymi komunistami w Polsce (i na Węgrzech) w oparciu o zabezpieczenie sobie nawzajem realizacji podstawowych celów na zasadzie wzajemności. Dla przywódców komunistycznych celem tym było utrzymanie w swych krajach centralnych pozycji, zwłaszcza w życiu gospodarczym, w okresie po rozpoczęciu transformacji systemowych. Dla przedstawicieli zaś Zachodu najważniejsze w Europie Środkowej było dalsze spłacanie odpowiednio oprocentowanego zadłużenia z czasów komunistycznych. Jak zwykle dla Zachodu pieniądz (money, money...) miał dużo większe znaczenie niż względy moralno-wolnościowe. Stąd na przykład wynikało ogromne poparcie prezydenta G. Busha (ojca obecnego prezydenta USA) dla kandydatury W. Jaruzelskiego na prezydenta Polski w lipcu 1989 roku. (Bush przebywał w Polsce na tydzień przed wyborem Jaruzelskiego i skutecznie naciskał na kierownictwo OKP w sprawie uratowania jego kandydatury). Balcerowicz nieprzypadkowo stał się głównym gwarantem spłaty polskiego zadłużenia wobec Zachodu. Jeszcze w 1989 r. stanowczo stwierdził w Sejmie, że trzeba jak najszybciej spłacać komunistyczne długi, aby nie wywołać zaniepokojenia zachodnich bankierów. Rzecz w tym, że właśnie w latach 1989-1990 istniała bezpowrotnie zmarnowana przez Balcerowicza szansa całkowitego anulowania polskich długów wobec Zachodu."

Suwerenność

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=139
"Traktat Reformujący, będący modyfikacją Traktatu Konstytucyjnego, zachowuje najistotniejsze postanowienia swego poprzednika, proklamujac w art. 1 utworzenie Unii Europejskiej, jako nowego podmiotu prawa międzynarodowego, który będzie następcą prawnym Wspólnoty Europejskiej. Podpisanie tego traktatu „przez Polskę”, a więc przez jakiegoś polskiego dygnitarza, dajmy na to, panią Fotygę, oznacza formalne zrzeczenie się w imieniu Polski jej suwerenności państwowej. Pozostaje to w oczywistej sprzeczności z treścią przysięgi, jaką składa prezydent, bo wspomina on tam, że będzie strzegł niepodległości państwa."

Tylko prawda jest ciekawa

Ostateczne zwycięstwo Ukrainy i Tuska Komentarz · tygodnik "Goniec" (Toronto) · 2022-06-05 · 3540 wyświetleń Wojna...

SZOK Ekspert potwierdza!!! Testowo dopisano głosy i zgłoszono burmistrza do drugiej tury..