Pierwsze przemówienie Ojca Świętego Franciszka I

Neomarksizm - o co chodzi ?

Grzegorz Braun o obłędzie wojennym i durniach którzy nie uczą się na własnych błędach

2014-08-08, Grzegorz Braun

Manipulacja w mediach.. (1/2) - ks. dr Marek Dziewiecki

BRUTALNA PRAWDA - dlaczego nie pokazano tego w żadnych wiadomościach ?

Kryzys finansowy wyjasniony w 3 minuty

4.12.2015

Tylko prawda jest ciekawa

"Sanacja" i "fołksfronty"
Felieton · tygodnik "Najwyższy Czas!" · 2015-12-04 · 3281 wyświetleń Z punktu widzenia naszego sojusznika najlepiej, gdy na politycznej scenie dominują watahy rywalizujące o jego względy - oczywiście każda na swój sposób. Więc kiedy Prawo i Sprawiedliwość odgrywa powtórkę z "sanacji", RAZWIEDUPR, wierny stalinowskim tradycjom, a może tylko ulegając inercji, odgrywa powtórkę z "fołksfrontów", przy pomocy których robiono "no pasaran" złowrogiemu "faszyzmowi". Służąc bowiem naszemu sojusznikowi, muszą się one bowiem "pięknie różnić" między sobą, a czyż zmagania o kształt demokracji, czy też jej obrona przed "faszyzmem" nie jest różnicą piękną?
Cholewy wystają spod płaszcza
Felieton · Radio Maryja · 2015-12-03 · 10147 wyświetleń Weźmy na przykład niezależne media głównego nurtu. Zatrudnieni tam funkcjonariusze są o stan demokracji w naszym nieszczęśliwym kraju najboleśniej zatroskani i na każdym kroku dają temu wyraz. Czy jednak nie chodzi im przypadkiem o zmniejszenie wpływów finansowych, jeśli na przykład spółki Skarbu Państwa w nowej obsadzie personalnej przestaną futrować ich reklamami?
Wolę PiS niż PO!
Nie jestem zwolennikiem PiS-u ani apologetą jego polityki. Wręcz przeciwnie – ukazało się wiele moich tekstów krytycznych wobec obietnic i poczynań tej partii, ale takiego totalnego braku obiektywizmu, jaki zaserwował w swoim artykule jeden z działaczy Nowoczesnej dawno nie widziałem.
O biedzie, bogactwie i mądrym pomaganiu. Spotkanie z księdzem Jackiem Stryczkiem.
3 grudnia 2015 w Centrum Kultury "Ruczaj" w Krakowie odbyło się spotkanie w Saloniku Dziennikarskim z księdzem Jackiem Stryczkiem. Spotkanie prowadził Piotr Legutko. ks. Jacek Stryczek Popularność zdobył jako niekonwencjonalny duszpasterz akademicki przy Kolegiacie św. Anny oraz w Collegium Medicum UJ. W 2001 stworzył Stowarzyszenie Wiosna, które realizuje takie projekty jak „Szlachetna Paczka" i „Akademia Przyszłości". Zajmuje się także działalnością duszpasterską w ramach Wspólnoty Indywidualności Otwartych oraz Męskiej Strony Rzeczywistości. Słynie z oryginalnych pomysłów ewangelizacyjnych, np. postawienia konfesjonału przed Galerią Krakowską, wygłaszania odezw przed urzędem skarbowym albo zgłoszenia swojej kandydatury na przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od 2007 jest Duszpasterzem Ludzi Biznesu i Duszpasterzem Wolontariatu w Małopolsce. Niedawno wydał książkę o pieniądzach w świetle ewangelii.
Spotkanie z dr. Pawłem Rokickim "Glinciszki i Dubinki. Zbrodnie wojenne na Wileńszczyźnie w 1944 roku - Lublin, 10 grudnia 2015

10 grudnia o godz. 12.00 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (Al. Racławickie 14, CTW 204) odbędzie się spotkanie z dr. Pawłem Rokickim wokół jego najnowszej książki „Glinciszki i Dubinki. Zbrodnie wojenne na Wileńszczyźnie w 1944 roku".
W czerwcu 1944 r. na Wileńszczyźnie, „doszło do bezprecedensowej sekwencji wzajemnych zbrodni na ludności cywilnej, popełnionych przez Litwinów w służbie niemieckiej oraz – w odwecie – przez partyzantów Armii Krajowej". W dużym stopniu właśnie te wydarzenia ukształtowały obecny dziś na Litwie społeczny wizerunek wileńskiej Armii Krajowej.
Będzie to kolejne spotkanie z cyklu „Seminaria otwarte z historii Polski XX wieku" organizowane przez IPN Oddział w Lublinie oraz Katedrę Historii i Historiografii Europy Wschodniej KUL.
Serdecznie zapraszamy.
Spotkanie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Stanisławem Płatkiem, przywódcą strajku w kopalni Wujek w grudniu

10 grudnia 2015 r., o godz. 12.00, w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach im. Henryka Sławika „Przystanek Historia" (ul. św. Jana 10, III piętro) rozpocznie się spotkanie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, poświęcone kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Z młodzieżą spotka się jeden z przywódcą strajku w kopalni „Wujek" w grudniu 1981 r., Stanisław Płatek. Uczestnicy będą mieli także okazję zobaczyć film dokumentalny pt. „Internowane".

Film opowiada o kobietach, które ze względu na działalność opozycyjną trafiły w czasie stanu wojennego w 1982 r. do Ośrodka Odosobnienia Internowanych w Bytomiu – Miechowicach. Głównym celem jaki postawili sobie autorzy dokumentu, oprócz określenia okoliczności historycznych, jest opowiedzenie historii pobytu w obozie, a także codzienność, sposoby na r

Wizyta przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej w Budapeszcie – 2-3 grudnia 2015 r.

W dniach 2–3 grudnia 2015 r. na zaproszenie węgierskiego Komitetu Pamięci Narodowej (Nemzeti Emlékezet Bizottsága, NEB) w Budapeszcie przybywała delegacja Instytutu Pamięci Narodowej na czele z Prezesem IPN dr. Łukaszem Kamińskim.

Wizyta ta związana była z prezentacją na Uniwersytecie Eötvös Loránd (Eötvös Loránd Tudományegyetem) wystawy „Zimna wojna. Krótka historia podzielonego świata", przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, oraz z polsko-węgierską konferencją naukową poświęconą problematyce użycia siły przez władze komunistyczne podczas tłumienia buntów społecznych w latach 1956–1970/1971 w Polsce i na Węgrzech, zatytułowaną „Kiedy dyktatury każą strzelać. Zbrojna przemoc jako narzędzie władzy".

Prezentacja wystawy oraz konferencja zorganizowane zostały w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowe

Gra miejska „Gdzie jest Janek Kowalski?" – Szczecin, 17 grudnia 2015

Zapraszamy uczniów szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Historycznej Grze Miejskiej „Gdzie jest Janek Kowalski?", która odbędzie się 17 grudnia 2015 r., w godzinach 9.00–11.45. Gra została wpisana w ogólnomiejskie obchody 45. rocznicy Grudnia '70 w Szczecinie.

Minęło 45 lat od Grudnia '70 w Szczecinie, a w dalszym ciągu nie są do końca jasne losy młodego chłopaka, Janka Kowalskiego. Zadaniem uczestników jest znalezienie informacji o nim poprzez zebranie elementów specjalnego klucza. Pomóc w tym może kilka osób, które można odnaleźć na terenie miasta, wśród nich będą: „nauczyciel Janka", „pracownicy Stoczni Szczecińskiej", „lekarze" oraz członkowie „rodziny Kowalskich".

Gracze pójdą szlakiem najważniejszych miejsc związanych z Grudniem '70 w Szczecinie. Będą m

Wystawa „Opozycja i opór społeczny w regionie świętokrzyskim w latach 1975–1989" – Oblęgorek, 4–11 grudnia 2015

Od 4 do 11 grudnia 2015 r. w Zespole Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza i Gimnazjum nr 2 przy ul Gimnazjalnej 15 w Oblęgorku eksponowana będzie wystawa „Opozycja i opór społeczny w regionie świętokrzyskim w latach 1975–1989" przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Ekspozycja zostanie zaprezentowana w związku z 34. rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i upamiętnienia ofiar stanu wojennego.

Zapal Światło Wolności

W oknach milionów domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji 13 grudnia, o godz. 19:30, zapłoną symboliczne świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego. IPN zachęca wszystkich do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności". Symboliczne Światło zapłonie na pewno w oknach prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął akcję honorowym patronatem, oraz abp. Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce i abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Udział w kampanii zapowiedział również abp. Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski Wojciech Polak.

Kampania społeczna IPN „Zapal Światło Wolności" nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. Na znak j

Upamiętnienie Mariana Rejewskiego – Białe Błota, 2 grudnia 2015

2 grudnia 2015 r. w auli Publicznego Gimnazjum im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach odbyła się uroczystość poświęcona upamiętnieniu patrona szkoły. W trakcie obchodów promowana była wydana przez IPN, w ramach serii „Patroni naszych ulic", broszura o Marianie Rejewskim. Autor broszury, dr Krzysztof Osiński, wygłosił ponadto wykład w którym przedstawił sylwetkę wybitnego kryptologa i jego dokonania związane z pracą kryptologiczną i złamaniem kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Po jego zakończeniu przeprowadził jeszcze krótki publiczny wywiad z córką Mariana Rejewskiego panią Janiną Sylwestrzak. Podczas rozmowy córka kryptologa dzieliła się z zebranymi osobami ciekawostkami z życia swojego taty. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali broszury poświęcone Marianowi Rejewskiemu. Zostały one również przekazane do zasobu biblioteki szkolnej.

Premierowy pokaz filmu „Internowane" – Bytom, 11 grudnia 2015

11 grudnia 2015 r., o godz. 17.00, w sali kameralnej Centrum Handlowo-Usługowego AGORA w Bytomiu (u. Tadeusza Kościuszki 1) odbędzie się premierowy pokaz filmu „Internowane". Pokaz odbywa się pod patronatem honorowym Oddziału IPN w Katowicach.

Film opowiada o kobietach, które ze względu na działalność opozycyjną trafiły w czasie stanu wojennego w 1982 r. do Ośrodka Odosobnienia Internowanych w Bytomiu-Miechowicach. Głównym celem, jaki postawili sobie autorzy dokumentu, oprócz określenia okoliczności historycznych, jest opowiedzenie historii pobytu w obozie, a także codzienność, sposoby na radzenie sobie z uwięzieniem, poczucie wspólnoty. Film próbuje też odpowiedzieć na pytanie, jak internowanie wpłynęło na postawy kobiet więzionych w czasie internowania oraz po internowaniu.
Realizacja: Paweł Przybylski oraz Michał Dolny.

Spotkanie z działaczami „Solidarności" w 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego – Pisz, 11 grudnia 2015

11 grudnia 2015 r., o godz. 18:00 na „Przystanku Historia" w Piszu (Zespół Szkół Katolickich, pl. Daszyńskiego 9a) odbędzie się potkanie z działaczami „Solidarności" w 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Organizatorem spotkania jest olsztyńska delegatura IPN. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wykład „Zagłada Żydów siemiatyckich. W 73. rocznicę zbrodni" na „Przystanku Historia" – Siemiatycze, 15 grudnia 2015

W dniu 15 grudnia 2015 r. o godz. 16.30 na „Przystanku Historia" w Siemiatyczach (Siemiatycki Ośrodek Kultury, ul. Zaszkolna 1) będzie można wysłuchać wykładu Anny Pyżewskiej (Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku) pt. „Zagłada Żydów siemiatyckich. W 73. rocznicę zbrodni". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wykład dr. hab. Krzysztofa Sychowicza „Stan wojenny w Łomży i woj. łomżyńskim" na „Przystanku Historia" – Łomża, 17 grudnia 2015

17 grudnia 2015 r., o godz. 17:00, na łomżyńskim „Przystanku Historia" (siedziba Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora" w Łomży, ul. Krzywe Koło 1) będzie można wysłuchać wykładu dr. hab. Krzysztofa Sychowicza „Stan wojenny w Łomży i woj. łomżyńskim". 

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Pokaz filmu „To był cud" o powstaniu białostockiej „Solidarności" na „Przystanku Historia" – Białystok, 16 grudnia 2015

16 grudnia 2015 r., o godz. 16.30, na białostockim „Przystanku Historia" (siedziba Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku, ul. Warszawska 48) odbędzie się pokaz filmu „To był cud" w reżyserii Tomasza Piotrowskiego (2010). Film poświęcony jest powstaniu białostockiej „Solidarności". 

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wykład „NSZZ Solidarność Regionu Pojezierze w latach 1980–1981" na „Przystanku Historia" – Suwałki, 15 grudnia 2015

15 grudnia 2015 r., o godz. 17:00, na „Przystanku Historia" w Suwałkach (Muzeum Okręgowe, ul. Kościuszki 81) można będzie wysłuchać wykładu dr. Marcina Zwolskiego (Oddział IPN w Białymstoku) pt. „NSZZ „S" Regionu Pojezierze w latach 1980–1981". 

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Spotkanie uczestników projektu edukacyjnego IPN „O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły piekło łagrów

W dniu 11 grudnia 2015 r., o godz. 9:00, w sali konferencyjnej Oddziału IPN w Białymstoku (ul. Warsztatowa 1a) rozpocznie się spotkanie uczestników projektu edukacyjnego IPN „O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły piekło łagrów i obozów". W programie spotkania – wykład dr. Łukasza Lubicz-Łapińskiego (Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej) na temat: „Totalitaryzmy XX w. – nazizm i komunizm" oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli „Jak przygotować i przeprowadzić wywiad ze świadkiem historii?", które poprowadzą Anna Klimowicz z BEP IPN w Warszawie oraz reżyser filmowy Karol Kalisty.

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli pt. „Z Solidarnością do wolności" – Olsztyn, 7 grudnia 2015

W dniu 7 grudnia 2015 r., o godz. 16:00, w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie (ul. Turowskiego 3) dr Dominik Krysiak i Renata Gieszczyńska z miejscowej Delegatury IPN poprowadzą warsztaty metodyczne dla nauczycieli pt. „Z Solidarnością do wolności".

Wykład „Olsztyński grudzień 1981 r." na olsztyńskim „Przystanku Historia" – Olsztyn, 10 grudnia 2015

W dniu 10 grudnia 2015 r., o godz. 18:00, na „Przystanku Historia" w Olsztynie (Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie, ul. Kopernika 47) Renata Gieszczyńska z miejscowej Delegatury IPN wygłosi wykład pt. „Olsztyński grudzień 1981 r.".

Zapraszamy! Wstęp wolny.

Zmarł ppłk Stanisław Grzybacz – wiceprezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Z przykrością informujemy, że zmarł ppłk Stanisław Grzybacz – wiceprezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Stanisław Grzybacz ps. „Wrzos", „Selim" urodził się 19 XI 1922 r. w Naprawie w pow. suskim. Żołnierz 3 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej Oddziału „Harnasie", działającego na terenie Podhala w okresie od czerwca 1944 do stycznia 1945 r. Od marca 1945 do kwietnia 1947 członek Oddziału AK „Bunt-Iskra" na terenie Podhala i Beskidów.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 3 grudnia 2016 r. o godz. 12.40 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Wręczenie Krzyży Wolności i Solidarności działaczom opozycji solidarnościowej – Białystok, 8 grudnia 2015

W dniu 8 grudnia, o godz. 12:00, w sali konferencyjno-wystawienniczej Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku (ul. Warsztatowa 1a) Prezes IPN dr Łukasz Kamiński odznaczy Krzyżami Wolności i Solidarności grupę działaczy opozycji lat osiemdziesiątych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczonych zostanie 21 osób, w tym 3 pośmiertnie. Wśród odznaczonych znajdą się m.in. Stanisław Marczuk, przewodniczący podziemnych struktur Regionu Białystok NSZZ „Solidarność", jeden z jego zastępców Jerzy Rybnik czy jeden z głównych organizatorów podziemnego druku Dariusz Boguski. Odznaczony zostanie też były doradca ZR Białystok NSZZ „S" prof. Stanisław Prutis, jeden z pierwszych organizatorów związku Bernard Bujwicki oraz kilku działaczy terenowych: Kazimierz Chodzicki, Kazimierz Leszczyński, Marian Chojnowski. Wśród odznaczonych pośmiertnie znalazł się historyk, prof. Henryk Ruciński, jeden z orga

Wystawa „586 dni stanu wojennego" – Chęciny, 14–23 grudnia 2015

Od 14 do 23 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół nr 2, przy ul. Białego Zagłębia 1 w Chęcinach, eksponowana będzie wystawa „586 dni stanu wojennego" przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Ekspozycja zostanie zaprezentowana w związku z 34. rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i upamiętnienia ofiar stanu wojennego.

Wykład Marka Jończyka „Stan wojenny w regionie świętokrzyskim" – Końskie, 16 grudnia 2015

16 grudnia 2015 r., o godz. 11.00, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie, przy ul. Partyzantów 1, odbędzie się wykład „Stan wojenny w regionie świętokrzyskim". Zajęcia poprowadzi Marek Jończyk, pracownik Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach. Spotkanie odbędzie się w ramach 34. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i uczczenia ofiar reżimu komunistycznego w Polsce.

Sesja i uroczystość Święta Szkoły w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz wykład Marka Jończyka „St

10 grudnia 2015 r., o godz. 10.00, w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, przy ul. 11 Listopada 3 w Staszowie, odbędą się uroczystości Święta Szkoły oraz sesja poświęcona ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

 W programie:

  • Wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie Hymnu Państwowego
  • Przemówienie Dyrektora szkoły
  • Złożenie kwiatów przed popiersiem Patrona w Muzeum Szkolnym
  • Spektakl poetycko-muzyczny pt. „Aby kształtem stała się chwila"
  • Ks. dr. hab. prof. KUL Roman Sieroń „Prymas Wyszyński – wychowawca młodego pokolenia"
  • Ks. kan. Szczepan Janas „Ksiądz kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Maryjny"
  • Marek Jończyk
Prelekcja Marka Jończyka „Stan wojenny w regionie świętokrzyskim" – Kielce, 11 grudnia 2015

11 grudnia 2015 r., o godz. 11.00, w Zespole Szkół Informatycznych im. Józefa Hauke-Bosaka, przy ul. gen. J. Hauke-Bosaka 1 w Kielcach,  odbędzie się prelekcja i pokaz multimedialny „Stan wojenny w regionie świętokrzyskim". Zajęcia poprowadzi Marek Jończyk, pracownik Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach. Spotkanie odbędzie się w ramach 34. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i uczczenia ofiar reżimu komunistycznego w Polsce.

Wykład Marka Jończyka „Stan wojenny – przyczyny, przebieg, konsekwencje" – Małogoszcz, 15 grudnia 2015

15 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w Domu Kultury przy ul. 11 Listopada 17 w Małogoszczu odbędzie się wykład pracownika Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach Marka Jończyka „Stan wojenny – przyczyny, przebieg, konsekwencje". Wykład skierowany jest do uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów 34. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i uczczenia ofiar reżimu komunistycznego w Polsce.

Prelekcja i pokaz multimedialny Marka Jończyka „Stan wojenny w Polsce" – Małogoszcz, 15 grudnia 2015

15 grudnia 2015 r. o godz. 9.30 w Domu Kultury przy ul. 11 Listopada 17 w Małogoszczu odbędzie się prelekcja i pokaz multimedialny pracownika Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach Marka Jończyka „Stan wojenny w Polsce". Prelekcja skierowana jest do uczniów Publicznego Gimnazjum w Małogoszczu. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów 34. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i uczczenia ofiar reżimu komunistycznego w Polsce.

VII edycja konkursu "Orła WRONa nie pokona" - Starachowice, 3 grudnia 2015

3 grudnia 2015 r. o godz. 12.00 w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbyła się VII edycja konkursu „Orła WRONa nie pokona", zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Wolni i Solidarni 1980-1989", kielecką delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej oraz Starostwo Powiatowe w Starachowicach.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji byli „Młodzi Podziemni". W ramach konkursu uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu starachowickiego rozwiązywali test związany z najważniejszymi wydarzeniami z lat 1980-1989, okresem legalnego funkcjonowania „Solidarności" oraz wprowadzeniem stanu wojennego, zarówno w aspektach ogólnopolskich jak i regionalnych.

Najlepszy spośród 28 uczestników okazał się Bartłomiej Zapała z II LO w Starachowicach, który zdobył 29 punktów na 30, zaś dwa równorzędne drugie miejsca zdobyli

Rozstrzygnięcie konkursu historycznego „II wojna światowa we wspomnieniach pokoleń" – Katowice, 18 grudnia 2015

Jury organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach konkursu historycznego „II wojna światowa we wspomnieniach pokoleń" informuje, że laureatami zostali:

  1.  Patrycja Włoczek
  2. Julita Kwak
  3. Joanna Habdas
  4. Faustyna Śleziak
  5. Katarzyna Błońska
  6. Wiktor Kruczek
  7. Michał Dawidziuk
  8. Maciej Morgalla
  9. Adam Strzelecki

Laureatów, jak i pozostałych uczestników konkursu zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 18 grudnia 2015 r., o godz. 12.30 w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach im. Henryka Sławika „Przystanek Historia" (ul. św. Jana 10, III piętro).

Wyciekła tajna notatka FSB dotycząca dżihadystów. Oto potencjalne cele

Teeranai Charuvastra z Khaosod opublikował wczoraj notatkę dla Tajskiej Policji od Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Zawiera informacje z rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, że ISIS przemieściło w połowie października 2015 agentów do Tajlandii.
Read more...
Rząd Węgier zaskarżył UE ws imigrantów

Węgry zaskarżyły do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości Unię Europejską z powodu obowiązkowych kwot imigracyjnych. Nie zgadzają się na przymuszanie krajów do lokowania islamistów na ich terytoriach.
Read more...
Wybory samorzadowe we Francji: Front Narodowy bliski sukcesu

Ruch Narodowy odniesie ogromny sukces w zaplanowanych na 6 i 13 grudnia wyborach samorządowych we Francji - wynika z dondaży publikowanych przez prasę nad Sekwaną.
Read more...
Sprawczyni zbrodni w San Bernardino złożyła przysięgę ISIS

Tashfeen Malik, która dokonała ataku terrorystycznego w San Bernardino w Kalifornii, w dzień zbrodni złożyła przysięgę wierności Abu Bakr Al-Baghdadiemu - samozwańczemu kalifowi Państwa Islamskiego.
Read more...
Atak terrorystyczny w Kairze, 16 zabitych

16 osób zginęło a sześć zostało rannych w ataku na klub nocny w centrum Kairu - stolicy Egiptu. Za atakami stało pradopodobnie Bractwo Muzułmańskie.
Read more...
Hakerzy ISIS grożą Rzymowi

Nie spoczniemy dopóki nie podbijemy Rzymu - grożą hakerzy państwa islamskiego, którzy włamali się na stronę jednej z australijskich parafii.
Read more...
Śmiertelna ofiara tablicy Ouija

22-letnia mieszkanka Belize zmarła po tym, jak poddała się egzorczymom. Młoda kobieta została opętana po tym, jak zaczęła korzystać z tablicy Oujia.
Read more...
Komuniści zanim zaczęli mordować Polaków, odebrali im broń. Czy UE zamierza uczynić to samo?

Pytanie to wybrzmiało podczas piątkowej konferencji ugrupowania Kukiz'15 oraz Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, którzy w ostrych, krytycznych słowach odnieśli się do pomysłów komisarz Elżbiety Bieńkowskiej ograniczenia i tak już mocno ograniczonego dostępu do broni w krajach UE.
Read more...
Student z Ukrainy zatrzymany za posiadanie broni w akademiku UMCS!

W czwartek około godziny 22.00 w akademiku UMCS Helios Policja zatrzymała studenta z Ukrainy, który przechowywał na terenie akademika wojskowe bagnety oraz kuszę. Oprócz broni znaleziono flagi UPA (banderowskie) oraz sprofanowaną flagę Polski.
Read more...
Irańscy hakerzy uderzają w bezrobotnych

Według Dicka O'Briena, badacza Symantec haktywiści używają LinkedIn do zbierania danych: „Większość z tych fałszywych kont była bardzo skuteczna w tworzeniu znacznych sieci – jedna miała 500 kontaktów. Niektórym nawet udało się uzyskać potwierdzenia z innych". Wśród nich znaleźli się szpiegujący USA hakerzy z Iranu.
Read more...
Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II

Po prawie całorocznej peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II po Polsce w Warszawie 9 grudnia odbędzie się uroczysta Msza św., zorganizowana przez warszawski oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana".
Read more...
Ciekawe spotkania patriotyczne na najbliższy tydzień

Manifestacja przeciw islamizacji, kongres młodych prawicowych katolików, otwarcie Instytutu Piłsudskiego, spotkania z autorami książek, pokazy filmów patriotycznych, spotkania z opozycjonistami z czasów PRL, uroczystość odznaczenia opozycjonistów, wykłady o zbrodniach komunistów w grudniu 1970, stanie wojennym, potrzebie katolickiej edukacji i szkodliwości Unii Europejskiej.
Read more...
Za miesiąc ruszą konsultacje społeczne ws likwidacji seksedukacji w szkołach

Od stycznia zaczynamy debatę, konsultacje społeczne w zakresie reformy edukacji. To właśnie rodzice mówią, że nie chcą terapii na zajęciach i takiej edukacji – mówiła minister oświaty Anna Zalewska podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.
Read more...
Krzywonos to oszustka – mówi przewodnicząca BIKK "Solidarności" z 1981 r.

To jest oszustka (…) Pani Krzywonos, o czym wszyscy wiedzą, chociażby z relacji Zenka Kwoki, który był autentycznym przedstawicielem tramwajarzy i autobusiarzy. Ta dziewczyna znalazła się przypadkowo w tramwaju, który nie został zatrzymany przez nią, ale przez jej kolegę – mówiła w 2010 r. Krystyna Wiśniewska, przewodnicząca Biura Interwencji Krajowej Komisji "Solidarności" z 1981 r. w rozmowie z Robertem Witem Wyrostkiewiczem.
Read more...
Z dniem 1 stycznia zniesiony zostanie obowiązek szkolny dla sześciolatków

A przynajmniej tak zapowiada Prawo i Sprawiedliwość. Dzisiaj wpłynie do Sejmu projekt ustawy zmieniający ustawę o systemie oświaty, który przywróci obowiązek szkolny dzieci do 7 roku życia.
Read more...
Budynek byłego Teatru Polskiego w Wilnie wróci do Polaków?

O to, by w tym historycznym miejscu znów rozbrzmiewał język polski walczy poseł Artur Górski, który w tej sprawie zwrócił się do wicepremiera a zarazem ministra kultury Piotra Glińskiego oraz szefa polskiego MSZ Witolda Waszczykowskiego.
Read more...
ZPP apeluje o przepisy wykonawcze dla branży tytoniowej

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak zaapelował do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła o pilne działanie ws. dyrektywy tytoniowej. Przepisy wykonawcze do dyrektywy potrzebne są natychmiast, by polscy producenci mogli normalnie funkcjonować.
Read more...
Hucpa Platformy Obywatelskiej

Politycy PO w żaden sposób nie mogą się pogodzić z przegraną w październikowych wyborach do Sejmu.
Read more...
Wstrząsający polski dokument o bezdomnych rosyjskich dzieciach

W lutym 2013 w Polsce było 30 700 osób bezdomnych (w tym 22 000 osób przebywało w placówkach instytucjonalnych, a 8 500 poza placówkami).
Read more...
Dania dała czerwone światło unijnej polityce migracyjnej – są wstępne wyniki referendum

Duńczycy odrzucili w czwartkowym referendum propozycję rządu pogłębienia udziału we współpracy państw UE w zakresie wspólnotowej polityki migracyjnej – wynika z danych zebranych w wyniku sondażu exit poll. Przeliczono 75 proc. głosów.
Read more...
Niemcy o wiceprezesie Młodzieży Wszechpolskiej: „Zginął jak bohater"

Dziś 75. rocznica śmierci Ryszarda Szczęsnego, wszechpolaka, dziennikarza, w czasie okupacji żołnierza Narodowej Organizacji Wojskowej. Zginął 4 grudnia 1940 r. z rąk gestapo, broniąc siedziby konspiracyjnej drukarni Stronnictwa Narodowego w Warszawie.
Read more...
Dzisiejszy wyrok TK nie wpłynie na skład sędziów Trybunału. Wybór sędziów przez obecny Sejm był pełnoprawny

Z Januszem Wojciechowskim, polskim prawnikiem, sędzią, byłym prezesem NIK, obecnie zaś eurodeputowanym rozmawia Anna Wiejak
Read more...
Orędzie Prezydenta ws Trybunału Konstytucyjnego: Wola narodu wyrażona przez Sejm jest decydująca

Prezydent podkreślił, iż wokół Trybunału Konstytucyjnego narosło wiele wątpliwości, które wywołały niepotrzebne spory i emocje. Dodał, iż Polacy oczekują od polityków wspólnej pracy na rzecz rozwoju państwa, nie zaś kłótni i awantur.
Read more...
Rosjanie chcą, aby Putin nadal rządził

Dwie trzecie Rosjan chce, aby w 2018 roku wybory prezydenckie wygrał Władimir Putin albo wskazany przez niego następca - podaje Russia Today.
Read more...
MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 4 grudnia 2015 r.

Piątek, Rok C, II, Pierwszy tydzień Adwentu - Mt 9, 27-31, Uzdrowienie niewidomych, którzy uwierzyli w Jezusa.
Read more...
Do więzienia za podróże, jeżeli zostaną uznane za terrorystyczne – oto nowe regulacje unijne

Komisja Europejska przyjęła w środę pakiet środków w celu walki z terroryzmem i nielegalnym handlem bronią, w którym znalazł się zapis o penalizowaniu "podróży w celach terrorystycznych".
Read more...
Obowiązek koncesyjny dla... imamów

Organizacja francuskich muzułmanów chce, aby rząd wprowadził obowiązek posiadania licencji przez każdego, kto chce nauczać pokojwego islamu.
Read more...
Państwa narodowe i chrześcijaństwo na celowniku NWO

W dzisiejszym świecie w największym niebezpieczeństwie i pod ciągłym atakiem znajdują się państwa narodowe, które wedle zamysłu strategów mają rozpłynąć się w szerszych regionalnych strukturach.
Read more...
Niemcy nie radzą sobie z milionem imigrantów

Prawie milion imigrantów przyjęli w tym roku Niemcy. Jednak nie są w stanie takiej ilości ludzi zapewnić zakwaterowania, wyżywienia i programów asymilacyjnych.
Read more...
Brutalny gwałt dżihadysty na 17-latce.

Kolejna, brutalna zbrodnia wojującego islamu. 27-letni Ramin Azimi zgwałcił o dziesięć lat młodszą dziewczynę, gdy ta nie chciała się z nim dłużej spotykać.


Read more...

Brak komentarzy:

Poparcie G. Busha (ojca) dla kandydatury W. Jaruzelskiego na prezydenta Polski w lipcu 1989 roku

Leszek Balcerowicz - portret doktrynera - Dla Polski - Informacje donosi ogólnopolska gazeta Nasz Dziennik: "Wpływowe zachodnie, a zwłaszcza amerykańskie, kręgi gospodarcze, a także MFW, gorąco popierały 'dogadanie się' z czołowymi komunistami w Polsce (i na Węgrzech) w oparciu o zabezpieczenie sobie nawzajem realizacji podstawowych celów na zasadzie wzajemności. Dla przywódców komunistycznych celem tym było utrzymanie w swych krajach centralnych pozycji, zwłaszcza w życiu gospodarczym, w okresie po rozpoczęciu transformacji systemowych. Dla przedstawicieli zaś Zachodu najważniejsze w Europie Środkowej było dalsze spłacanie odpowiednio oprocentowanego zadłużenia z czasów komunistycznych. Jak zwykle dla Zachodu pieniądz (money, money...) miał dużo większe znaczenie niż względy moralno-wolnościowe. Stąd na przykład wynikało ogromne poparcie prezydenta G. Busha (ojca obecnego prezydenta USA) dla kandydatury W. Jaruzelskiego na prezydenta Polski w lipcu 1989 roku. (Bush przebywał w Polsce na tydzień przed wyborem Jaruzelskiego i skutecznie naciskał na kierownictwo OKP w sprawie uratowania jego kandydatury). Balcerowicz nieprzypadkowo stał się głównym gwarantem spłaty polskiego zadłużenia wobec Zachodu. Jeszcze w 1989 r. stanowczo stwierdził w Sejmie, że trzeba jak najszybciej spłacać komunistyczne długi, aby nie wywołać zaniepokojenia zachodnich bankierów. Rzecz w tym, że właśnie w latach 1989-1990 istniała bezpowrotnie zmarnowana przez Balcerowicza szansa całkowitego anulowania polskich długów wobec Zachodu."

Suwerenność

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=139
"Traktat Reformujący, będący modyfikacją Traktatu Konstytucyjnego, zachowuje najistotniejsze postanowienia swego poprzednika, proklamujac w art. 1 utworzenie Unii Europejskiej, jako nowego podmiotu prawa międzynarodowego, który będzie następcą prawnym Wspólnoty Europejskiej. Podpisanie tego traktatu „przez Polskę”, a więc przez jakiegoś polskiego dygnitarza, dajmy na to, panią Fotygę, oznacza formalne zrzeczenie się w imieniu Polski jej suwerenności państwowej. Pozostaje to w oczywistej sprzeczności z treścią przysięgi, jaką składa prezydent, bo wspomina on tam, że będzie strzegł niepodległości państwa."

Tylko prawda jest ciekawa

Ostateczne zwycięstwo Ukrainy i Tuska Komentarz · tygodnik "Goniec" (Toronto) · 2022-06-05 · 3540 wyświetleń Wojna...

SZOK Ekspert potwierdza!!! Testowo dopisano głosy i zgłoszono burmistrza do drugiej tury..