Kiedyś p.Donald Tusk stwierdził, że kłamie każdy, kto zapowiada obniżenie podatków po wyborach i stwierdził, że Platforma Obywatelska w swoim programie zapowiada obniżkę podatków, dopiero gdy minie kryzys. Skomentowałem to wówczas tak: „JE Donald Tusk mówi bzdury. Jeśli należy obniżać … Czytaj dalej
Wyobrażacie sobie Państwo, że ktoś rysuje na murze przekreśloną swastykę – a policja odstawia go do prokuratury, która oskarża go o… propagowanie symboli hitlerowskich!? Coś podobnego trafiło się mnie. Powiedziałem w Parlamencie Europejskim, że jestem przeciwko zasadzie „Ein Reich, ein … Czytaj dalej
Felieton · tygodnik "Najwyższy Czas!" · 2015-07-17 · 1979 wyświetleń Ale nie chodzi o to, by się z Grecją licytować na wysokość długu, tylko o to, że jeszcze w kwietniu br. rząd grecki oświadczył, że Niemcy powinny oddać Grecji 279 mld euro tytułem odszkodowań za II wojnę światową. Wprawdzie Niemcy podnoszą, że w traktacie "dwa plus cztery", podpisanym w Moskwie 12 września 1990 roku nie ma ani słowa o reparacjach wojennych, ale Grecja na przykład zwraca uwagę, że ona nie jest stroną tego traktatu, więc jego postanowienia nie są dla niej wiążące, zatem sprawa reparacji jest otwarta.
Felieton · tygodnik "Polska Niepodległa" · 2015-07-16 · 7283 wyświetleń Otóż pan Grupiński skrytykował PiS, że na widok materiałów z podsłuchów reaguje, jak pijak na widok wódki. Tymczasem trzeba reagować inaczej - tak, jak na widok wódki reaguje pijak na odwyku.
Socjalistyczna minister ekologii zaapelowała do Francuzów o bojkot czekoladowo-orzechowego smarowidła.
Jesteśmy partią klasyczną; dla nas partia to program. Bez programu partia (nawet jeśli nazywa się »ruchem«) to niebezpieczny gang. Jeśli mam wsiąść do samochodu, muszę wiedzieć, dokąd ma on jechać!
W akcji propagandowej Sowa chce przekonać Polaków, by wycofali swoje pieniądze z jednego konkretnego banku, co powinno postawić go na krawędzi bankructwa.
Wojny, jak wiadomo, trwają dłużej niż działania wojenne – i właśnie przekonaliśmy się o tym przy okazji kryzysu finansowego w Grecji.
"Takie osobistości jak Kwaśniewski i Kalisz, którzy przez całe lata, a nawet dziesięciolecia oficjalnie zaprzeczali istnieniu wyższej władzy w Polsce, w prywatnych rozmowach to potwierdzają".
Jako remedium na obecne problemy Unii Europejskiej Martin Schulz, lewacki przewodniczący Unioparlamentu, wskazał na… konieczność dalszego zacieśnienia integracji europejskiej.
Gdy ma się bardzo lewicowy rząd – to lepiej jednak należeć do eurozony... Bo Unia Europejska jest jednak tylko centrolewicowa!
Według raportu NIK, staże, szkolenia, roboty publiczne czy prace interwencyjne w niewielkim stopniu przyczyniają się do aktywizacji osób bezrobotnych. Efekt wydawania pieniędzy podatników na te cele jest taki, że bezrobotni rejestrują się ponownie w urzędach pracy, które kierują ich na kolejne staże czy szkolenia. W ocenie NIK zbyt rzadko osiągany jest długookresowy cel aktywizacji bezrobotnych, […]
15 lipca 2015r w Nowym Targu, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Stonogą. Spotkanie dotyczyło programu wyborczego partii Stonoga Partia Polska.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Prezydent Miasta Rzeszowa, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Podkarpacki, Podkarpacka Rada ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych zapraszają na obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się w Rzeszowie w dniach 31 lipca – 1 sierpnia 2015 r.
PROGRAM
31 lipca 2015 r. godz. 17.00, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie (ul. Szopena 23)
Prezentacja książki Piotra Gursztyna „Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona"
1 sierpnia 2015 r. godz. 17.00
Uroczystość pod pomnikiem
W związku ze zbliżającą się 71. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi serdecznie zaprasza do udziału w łódzkich obchodach tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. Pragniemy ją uczcić, podobnie jak w ubiegłym roku, wywieszeniem w miejscach publicznych flag państwowych, włączeniem o godz. 17.00 syren upamiętniających godzinę „W" oraz apelem, by na tę krótką chwilę zatrzymać się i zastanowić się nad losem uczestników Powstania.
Uroczystości rozpoczną się 1 sierpnia, o godz. 17.00, chwilą zadumy w godz. „W", przy kaplicy cmentarnej na Starym Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Józefa, przy ul. Ogrodowej 39 w Łodzi, gdzie zaprezentujemy również wystawę edukacyjną
- 11 lipca br. odbył się w Gdańsku się ekstremalny bieg z przeszkodami – „Wyzwanie Orła"
- Wzięło w nim udział ponad 400 osób
- Wśród zawodników byli przedstawiciele gdańskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
11 lipca (w sobotę) w Gdańsku-Stogach odbyło się „Wyzwanie Orła". W biegu wzięło udział ponad 400 zawodników, rywalizujących na dwóch trasach: krótszej liczącej 6 km (Adept) oraz dłuższej liczącej 13 km (Wojak). Każda z nich najeżona została różnego rodzaju przeszkodami terenowymi, których pokonanie wymagało sprawności fizycznej oraz odpowiedniej motywacji psychicznej.
Trasa biegu przebiegała plażą i leśnymi ścieżkami. Po drodze zawodnicy mijali historyczne bunkry, znajdujące się na S
Na 19 lipca br. Telewizja Polska zapowiada dwukrotną emisję filmu dokumentalnego „Obława" w reżyserii Beaty Hyży-Czołpińskiej, zrealizowanego na zamówienie IPN. Po raz pierwszy film ma zostać wyemitowany o godzinie 21.40 w TVP Historia, zaś o godzinie 23.35 – w kanale TVP Regionalna. Film pokaże również w poniedziałek 20 lipca o godz. 20 TVP Białystok. O tej samej porze w programie II Polskiego Radia można będzie wysłuchać półgodzinnej audycji „Augustowski lipiec" autorstwa Bartosza Panka (program II PR) i Tomasza Piotrowskiego (OIPN w Białymstoku).
Zapraszamy do oglądania i słuchania!
Film „Obława" poświęcony jest największej zbrodni komunistycznej w powojennej Polsce – Obławie Augustowskiej. W lipcu 1945 r. oddziały NKWD, bezpieki i milicji aresztowały i wywiozły w nieznane do dziś miejsce co najmniej 592 osoby podejrze
Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie zaprasza na przegląd filmowy „Obława Augustowska. Lipiec 1945".
Program – Szczecin:
- 16.00 – wprowadzenie – dr Magdalena Semczyszyn
- 16.10 – A może tego nie wolno mówić… – reż. Jacek Petrycki. Polska/Wlk. Brytania 1988 r.
- 16.55 – Obława – reż. Beata Hyży-Czołpińska, Polska 2015 r.
Szczecin, 17 lipca 2015 r., godz. 16.00 siedziba OBEP IPN, ul. P. Skargi 14
Jeśli spędzasz wakacje nad morzem i korzystasz z uroków słońca i wody... Jeśli chciałbym zrobić sobie przerwę przy wciągającej grze planszowej i masz od 4 do 100 lat... Weź udział w akcji „IPN na plaży"!
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza do wspólnego spędzania wolnego czasu przy grach edukacyjnych IPN. Od 21 lipca do 15 sierpnia na plaży w Brzeźnie i Jelitkowie dostępne będą stanowiska w których będzie można:
- Zagrać w „Pamięć '39", „ZnajZnak", „Polak Mały", „111. Alarm dla Warszawy", „303. Bitwa o Anglię" i „7. W obronie Lwowa"
- Przejrzeć i wygrać w naszych konkursach materiały edukacyjne IPN, w tym najnowsze numery „Pamięci.pl
W 70. rocznicę Obławy Augustowskiej Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza na przegląd dwóch filmów dokumentalnych, który odbędzie się w Elblągu, Lipnie, Nowym Dworze Gdańskim, Kwidzynie, Pruszczu Gdańskim, Tczewie i Włocławku.
PROGRAM PRZEGLĄDU FILMOWEGO
A może tego nie wolno mówić... (reż. Jacek Petrycki, Polska/Wlk. Brytania 1988 r.)
Film poświęcony jest największej zbrodni komunistycznej w powojennej Polsce – Obławie Augustowskiej. W lipcu 1945 r. oddziały NKWD, bezpieki i milicji aresztowały i wywiozły w nieznane do dziś miejsce prawie sześćset osób podejrzewanych o współpracę z antykomunistycznym podziemiem. Prawdopodobnie wszyscy zostali zamordowani i pochowani w nieznanym miejscu. W latach 80. do r
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Muzeum – Zamek w Łańcucie zapraszają na otwarcie wystawy „Milcząc, wołają…" autorstwa Piotra Życieńskiego i Jolanty Czarskiej (projekt instalacji), poświęconej poszukiwaniom szczątków ofiar systemu komunistycznego, prowadzonym w kwaterze „Ł" Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach w latach 2012–2014 przez Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w ramach projektu „Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1944–1956". Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 27 lipca 2015 r., o godz. 18.00, w budynku Maneżu przy ulicy 3 Maja 10. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
22 lipca br. Asia Bibi stanie przed Sądem Najwyższym w Pakistanie. Przeciwko więzieniu katoliczki opowiedziało się już blisko 550 tys. osób. W dalszym ciągu można podpisać petycję w jej obronie.
Read More...
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz