Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-07-29 · 8982 wyświetleń Wróćmy jednak do obławy suwalskiej. Dlaczegóż to bez dostępu do ruskich archiwów Instytut Pamięci narodowej nie jest w stanie kiwnąć palcem? Czyżby śledczy IPN nie mieli dostępu do "zbioru zastrzeżonego", w którym znajdują się dokumenty, jakie Wojskowe Służby Informacyjne zechciały tam przekazać? Jeśli tak, to śledztwo będzie prowadzone pewnie do końca świata, albo nawet i dłużej.
Dla ludzi wierzących, że Polskę można naprawić przez zmianę konstytucji, ciekawostka z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej: „Konstytucja zapewnia prawa obywatelskie i polityczne tj. wolność słowa, prawo udziału w wyborach, prawo do sprawiedliwego procesu i wolność wyznania. Ponadto gwarantuje każdemu obywatelowi prawo … Czytaj dalej
Felieton · tygodnik "Polska Niepodległa" · 2015-07-30 · 7481 wyświetleń 19 lipca przez nasz nieszczęśliwy kraj przetoczyły się gwałtowne burze z piorunami; porywisty wicher wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał dachy z domów, a jedna osoba poniosła nawet śmierć. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie te pożałowania godne wydarzenia miały miejsce w tym samym czasie, w którym pani premierzyca Ewa Kopacz przemierzała nasz nieszczęśliwy kraj, stręcząc mu się w charakterze Umiłowanej Przywódczyni, co to "słucha, rozumie i pomaga", słowem - bije rekordy bęcwalstwa.
Platforma Obywatelska przez część ośrodków władzy przestała być postrzegana, jak dotąd, jako jedyny możliwy gwarant ich interesów.
Dyskusja z fideistami przypomina polemikę z bolszewikami. Fideista i bolszewik mają inne źródło prawdy objawionej. Dla pierwszego to Biblia, dla drugiego to dzieła Marksa i Lenina.
Prawo i Sprawiedliwość ogłasza, że po dojściu do władzy zlikwiduje Narodowy Fundusz Zdrowia, ale nie po to, by wprowadzić rynkową konkurencję, lecz by pieniądze na służbę zdrowia były wydawane bezpośrednio z budżetu państwa.
Etatyzm był kamieniem węgielnym wmurowanym pod budowę gmachu odrodzonej Polski – II Rzeczypospolitej.
Jak poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, rząd PO-PSL przyjął nową ustawę o prowadzeniu działalności gospodarczej, która rozwiązaniami wraca do wolnościowej ustawy Mieczysława Wilczka z 1988 roku.
25 lipca 2015r. w Chełmku odbyło się spotkanie z Natalią Wojtanowską autorką książki "Aspekty prawne katastrofy smoleńskiej". Spotkanie prowadził Jan Lorek.
- Na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku jedenasty dzień kontynuowane są prace badawcze i ekshumacyjne
- Odnaleziono łącznie czterdzieści pochówków
- W miejscu grobu por. Adama Dedio odnaleziono szczątki mężczyzny pochowanego w mundurze
Na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku kontynuowane są prace badawcze i ekshumacyjne, prowadzone przez zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka.
Poszukiwania prowadzone są obecnie w czterech wykopach. W ciągu ostatnich dwóch dni odnaleziono kolejnych pięć pochówków (łącznie od początku badań czterdzieści). Wśród nich były pochówki z dawnego cmentarza działającego do 1945 r. (w tym trumienne) oraz pochówki sanitarne. Na tych ostatnich odnaleziono ślady wapna.
W miejscu grobu p
- Na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku kontynuowane są prace poszukiwawcze i ekshumacyjne
- Odnaleziono cztery kolejne pochówki ze śladami po kulach
- Badane jest jest miejsce pochowania por. Adama Dedio
Na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka drugi tydzień kontynuuje prace poszukiwawcze i ekshumacyjne.
Obecnie poszukiwania prowadzone są w trzech wykopach. W największym z nich (obecnie zasypywanym) odnaleziono szczątki pochodzące z dawnego cmentarza niemieckiego działającego do 1945 r.
W drugim wykopie odsłonięto cztery szkielety ze śladami po kulach. Trzy z nich pochowane zostały w półtrumnach, jedna w trumnie. Przy ciałach odnaleziono guziki wojskowe
1 sierpnia br. przypada 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Bydgoszczy, Dąbrównie, Gdańsku i Sopocie odbędą się uroczystości i wydarzenia z udziałem przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału w Gdańsku i Delegatury w Bydgoszczy.
PROGRAM
BYDGOSZCZ 1 sierpnia 2015 r. godz. 15.30, Kościół Garnizonowy pw. NMP Królowej Pokoju (ul. Bernardyńska 2)
Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z ceremoniałem wojskowym
godz. 17.00, pomnik Powstania Warszawskiego (u zbiegu ulic Gdańskiej i Czerkaskiej)
Uroczystości pod pomnikiem Powstania Warszawskiego z udziałem naczelnik Delegatury IPN w Bydgoszczy Edytą Cisewską
W niedzielę 2 sierpnia Stowarzyszenie Grupa Historyczna Zgrupowanie „Radosław" we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, organizuje grę miejską odnoszącą się do historii Powstania Warszawskiego.
Głównym miejscem, w którym warszawiacy oraz turyści będą mogli poczuć atmosferę dni z sierpnia 1944 roku, będzie pl. Zamkowym, na którym zbudowana zostanie makieta powstańczej barykady. To właśnie tam, w godzinach 10-17, będzie można zobaczyć między innymi sprzęt wojskowy i wspólnie z nami, zaśpiewać powstańcze piosenki.
Gra miejska łącznie składać będzie się z 7 punktów o różnej tematyce, w których będziemy opowiadać o historii, a uczestnicy będą musieli wykonać odpowiednie zadania, by zdobyć pieczątki umożliwiające ukończenie gry. Wszystkie punkty rozmieszczone będą na Starym Mieście, w odległościach umożliwiających swobodny s
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz