„Dwa lata temu p. Donald Tusk – dawniej premier „rządu" sporego kraju, obecnie figurant w Brukseli – z dumą pokazywał mapę pogrążonej w deficytach Europy. Były na niej dwie zielone wyspy – Polska i Grecja. Grecję mamy już z głowy. … Czytaj dalej
Ten DEMOTYWATOR (z angielskim tekstem, of course…) wysłałem do wszystkich CEPów. Ciekaw jestem reakcji
Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-07-08 · 4569 wyświetleń III Rzeczpospolita przypomina normalne państwo tylko zewnętrznie, tak, jak orzeł wypchany orła żywego. Orzeł wypchany niby ma wszystko to, co i żywy: dziób, szpony, skrzydła i tak dalej - tyle, że nie lata. Z III Rzecząpospolitą jest podobnie - jako organizacja przestępcza o charakterze zbrojnym, może już tylko prześladować i rabować osoby pozostające w jej zasięgu, zwane nie wiedzieć czemu "obywatelami".
Komentarz · serwis "Prawy.pl" (prawy.pl) · 2015-07-07 · 8905 wyświetleń Grecja uniku nie wykonała, więc teraz ze sfer grandziarskich dobiegają odgłosy przygotowań do uniku w postaci łagodniejszego ultimatum. Ciekawe, co będzie, jeśli Grecja wzgardzi również tymi łagodniejszymi warunkami?
- Mamy w szczegółach przygotowany scenariusz Grexit – powiedział Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej, dodając, że on sam jest jednak przeciwko takiemu rozwiązaniu.
Propaganda żydowskiego lobby politycznego w Polsce w zakresie „polityki historycznej" łączy zatem w sobie dwa cele: cel roszczeniowy, ekonomiczny – z elementem ściśle politycznym, jakim jest zwiększenie swego wpływu na władzę.
William Hague, były brytyjski minister spraw zagranicznych z Partii Konserwatywnej, napisał w "The Daily Telegraph", że grecki kryzys nie dotyczy tylko jednego kraju, a problemy wykreowane przez wspólną walutę euro wystąpiły tam dlatego, że Grecja jest krajem bardzo zadłużonym i z mało konkurencyjną gospodarką. Hague dodał, że te same problemy wystąpią w innych krajach. - […]
Sąd Okręgowy w Toruniu nakazał Stowarzyszeniu na rzecz Lesbijek, Gejów, Osób Biseksulanych, Osób Transpłciowych oraz Osób Queer „Pracownia Różnorodności" oraz grupie aktywistów LGBT przeproszenie amerykańskiego psychologa dr Paula Camerona, prezesa Family Research Institute, byłego doradcy do spraw rodziny rządów USA i Kanady, za naruszenie jego dobrego imienia oraz renomy naukowej. Dr Paul Cameron, autor wielu […]
Od 13 lipca do 28 sierpnia br. w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie eksponowana będzie wystawa prac nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza".
Serdecznie zapraszamy.
Serdecznie zapraszamy na przegląd filmowy w rocznicę Obławy Augustowskiej (lipiec 1945).
29 lipca w sali konferencyjno-wystawienniczej IPN (ul. Staszica 22A) odbędą się projekcje dwóch filmów dotyczących akcji rozbicia i likwidacji oddziałów polskiego podziemia antykomunistycznego przez NKWD.
- godz. 18.00 – „A może tego nie wolno mówić...", reż. Jacek Petrycki, Polska/Wlk. Brytania 1988 r.
- godz. 18.45 – „Obława", reż. Beata Hyży-Czołpińska, Polska 2015 r.
Projekcje poprzedzone będą komentarzem historyka z Instytutu Pamięci Narodowej.
23 kwietnia 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie (ul. Mickiewicza 3) odbędzie się wykład Macieja Rędziniaka dla młodzieży, zatytułowany „Wybory czerwcowe 1989". Rozpoczęcie – godz. 10.30.
3 lipca 2015 r. dr Dawid Golik z Biura Edukacji Publicznej IPN w Krakowie oraz Grzegorz Olszewski otrzymali ex aequo Honorową Nagrodę „Sądecczyzna" im. Szczęsnego Morawskiego w VIII edycji konkursu na najlepsze prace historyczne o Sądecczyźnie wydane w 2014 roku.
Nagrodę wręczali członkowie Kapituły konkursu: Leszek Zakrzewski – prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Sączu, Bożena Mściwujewska-Kruk – redaktor naczelna „Almanachu Muszyny", Robert Ślusarek, – dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.
Grzegorz Olszewski został wyróżniony za pracę „Ziemia Sądecka. Monografia historyczna administracji lokalnej", a Dawid Golik za pracę zbiorową pod jego redakcją
22 lipca 2015 r., o godz. 12.00, w Muzeum Śląska Cieszyńskiego (ul. Tadeusza Regera 6) odbędzie się otwarcie wystawy „W cieniu jednostki. Kult Stalina na Górnym Śląsku (1945–1956)". Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.
Celem, który postawili przed sobą autorzy wystawy „W cieniu jednostki…", było ukazanie różnorodnych form oddziaływania na społeczeństwo regionu w celu zaszczepienia i ugruntowania powszechnego przekonania o roli i znaczeniu sowieckiego dyktatora. Kreacją jego wizerunku zajmowała się przede wszystkim zhierarchizowana partia, korzystająca z pomocy organizacji społecznych, administracji i środków masowego przekazu. Różnorodne formy bałwochwalczego kultu Stalina były propagowane od chwili wkroczenia na Górny Śląsk Armii Czerwonej. W następnych latach wkraczały one w kolejne
W dniach 4–5 lipca 2015 r. w ramach IX Polonijnych Spotkań z Historią Najnowszą, organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej, uczestnicy z dwunastu krajów świata przyjechali odwiedzić jedne z ważniejszych miejsc pamięci:
- Państwowe Muzeum Auschwitz–Birkenau
- Muzeum Izbę Pamięci Kopalni „Wujek" w Katowicach
- Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku
- oraz Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
Więcej na temat programu polonijnego IPN: http://pamiec.pl/…/projekty…/ogolnopolskie/program-polonijny
W dniach 2–31 lipca 2015 r. w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, przy placu Zamkowym 1, będzie prezentowana wystawa „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma".
Natomiast w Nysie, w bastionie św. Jadwigi przy ul. Piastowskiej 19, w dniach od 2 lipca do 31 sierpnia 2015 r. będzie prezentowana wystawa „Z Archiwum IPN".
Obie wystawy zostały przygotowane przy współpracy OBEP IPN Wrocław Delegatura w Opolu.
3 lipca 2015 r. dr Łukasz Kamiński, Prezes IPN, wraz z Markiem Drużką, dyrektorem łódzkiego oddziału IPN, wziął udział w uroczystej promocji oficerskiej absolwentów szkolenia zawodowego na pierwszy stopień oficerski Służby Więziennej, która odbyła się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 260 funkcjonariuszom nadano stopień podporucznika Służby Więziennej.
Piątkowa promocja miała bardzo uroczysty charakter. Ceremoniał obejmował takie elementy jak: wprowadzenie pododdziałów oraz kompanii reprezentacyjnej Służby Więziennej na plac apelowy, przyjęcie meldunku, przegląd pododdziałów, czynności pocztu sztandarowego i flagowego, okolicznościowe wystąpienia, występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji oraz defiladę nowo mianowanych oficerów Służby Więziennej.
W uroc
Kopacz oburzona! Część senatorów PO z Komisji Zdrowia nie przyszło na głosowanie. Komisja ostatecznie zarekomendowała Wysokiej Izbie, aby odrzucić w głosowaniach rządowy projekt ustawy zezwalającej na in vitro.
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz