Felieton · tygodnik "Polska Niepodległa" · 2015-07-24 · 3874 wyświetleń Tymczasem część wyższego duchowieństwa w Polsce, jak np. nieboszczyk Ekscelencja, czyli abp. Józef Życiński i wielu innych, zwłaszcza po słynnej pielgrzymce do Brukseli, zaczęła stręczyć Polakom Unię Europejską - że to niby kiedy tam zostaniemy przyłączeni, to katolicka Polska będzie zlaicyzowaną Unię Europejską ewangelizowała. Widzimy jednak, że jest odwrotnie - że to zlaicyzowana Unia Europejska laicyzuje katolicką Polskę za pomocą Umiłowanych Przywódców.
Po „konwencji przemocowej", projektach refundacji in vitro, pomysłach legalizacji tzw. „związków partnerskich", wprowadzeniu tzw. „pigułki po" bez recepty Sejm przyjął ustawę o tzw. uzgodnieniu płci – informuje serwis pch24.pl.
Ustawa kominowa to wytwór polityków chcących pokazać wyborcom iluzję sprawiedliwości społecznej, której i tak nie ma.
Od roku 2010 znaczna większość greckich długów zmieniła właściciela – przeszła bowiem z instytucji i banków komercyjnych i prywatnych do instytucji i banków publicznych.
W ramach kiełbasy wyborczej (wybory parlamentarne odbędą się 25 października) po podwyżkach dla urzędników i emerytów przyszła pora na służby mundurowe.
Wykład prof. Mariusza Andrzejewskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, byłego wiceministra finansów na temat kredytów we frankach udzielanych przez banki w Polsce. Omówienie stanowiska rządu i banków w sprawie przewalutowania toksycznych kredytów.
- Na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku trwa piąty dzień pracy zespołu prof. Krzysztofa Szwagrzyka, wykonującego działania w ramach śledztwa prowadzonego przez prokuratora z OKŚZpNP w Gdańsku
- Odkryto łącznie dziewiętnaście pochówków
- Cztery z nich to ofiary Więzienia przy ul. Kurkowej w Gdańsku
W ramach prowadzonego przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku śledztwa zespół nadal poszukuje szczątków osób straconych z powodów politycznych w więzieniu przy ul. Kurkowej. W tym celu wykonane zostały kolejne wykopy sondażowe, a niektóre z istniejących pogłębiono. Rezultatem pracy było odkrycie kolejnych pochówków z tzw. kwatery sanitarnej, w której grzebano ofiary od 1946 r. Szcz
W środę, 29 lipca, o godz. 14:00 w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia" (ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa) z udziałem Prezesa IPN Łukasza Kamińskiego odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom opozycji antykomunistycznej.
Odznaczeni Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
- Danuta Czechmanowska
- Jarosław Jerzy Miszczak
- Zygmunt Marek Miszczak
Odznaczeni Krzyżem Wolności i Solidarności
- Andrzej Anusz
- Anna Anusz
Uprzejmie informujemy, że trójmiejska część Oddziału IPN w Gdańsku w związku z przeprowadzką z czterech dotychczasowych siedzib w Gdańsku i Gdyni pod jeden adres: ul. Grunwaldzka 216, 80–266 Gdańsk, od drugiej połowy września do drugiej połowy października będzie funkcjonować z bardzo poważnymi utrudnieniami, a w niektórych dniach będzie niedostępna.
Czytelnia Archiwum IPN będzie zamknięta od 21 września do 23 października 2015 r.
Przesyłki pocztowe prosimy kierować do 2 października na stare adresy, a od 3 października na nowy adres (ul. Grunwaldzka 216, 80–266 Gdańsk).
Numery telefonów stacjonarnych zostaną bez zmian przeniesione na nowy adres, ale przez kilka dni mogą
Na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku trwa czwarty dzień pracy zespołu prof. Krzysztofa Szwagrzyka.
Obecnie trwają czynności związane z otwarciem kolejnych wykopów. W jednym z wykopów sondażowych znaleziono trumnę, której pochodzenie będzie ustalane. Główny wykop został częściowo zasypany.
Szczątki odnalezione i odkryte w ciągu pierwszych trzech dni zostały podjęte. Trwają prace nad ich oczyszczeniem i zabezpieczeniem.
Prace na Cmentarzu Garnizonowym będą kontynuowane mimo niesprzyjającej pogody. Wykopy zostały osłonięte przed deszczem namiotami.
W dniach od 22 lipca do 30 września 2015 r. w Muzeum Śląska Cieszyńskiego (ul. Tadeusza Regera 6) prezentowana jest wystawa „W cieniu jednostki. Kult Stalina na Górnym Śląsku (1945–1956)". Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.
Celem, który postawili przed sobą autorzy wystawy „W cieniu jednostki…", było ukazanie różnorodnych form oddziaływania na społeczeństwo regionu w celu zaszczepienia i ugruntowania powszechnego przekonania o roli i znaczeniu sowieckiego dyktatora. Kreacją jego wizerunku zajmowała się przede wszystkim zhierarchizowana partia, korzystająca z pomocy organizacji społecznych, administracji i środków masowego przekazu. Różnorodne formy bałwochwalczego kultu Stalina były propagowane od chwili wkroczenia na Górny Śląsk Armii Czerwonej. W następnyc
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz