Komentarz · serwis "Prawy.pl" (prawy.pl) · 2015-04-07 · 4110 wyświetleń Toteż kiedy pewnego razu asystent resortowej "Stokrotki" zadzwonił do mnie z zaproszeniem do programu w TVN, odpowiedziałem, że oczywiście stawię się na przesłuchanie, jednak pod warunkiem otrzymania pisemnego wezwania z numerem sprawy oraz zaznaczeniem w jakim charakterze "Stokrotka" będzie mnie przesłuchiwała: świadka, czy podejrzanego. - "Razwiedka, nie razwiedka - porządek musi być!" - dodałem na koniec i od tej pory mam od resortowej "Stokrotki" całkowity spokój.
Komentarz · tygodnik "Goniec" (Toronto) · 2015-04-05 · 10948 wyświetleń Tymczasem w dniach ostatnich pani premierzyca Ewa Kopacz zabrała się za uprawianie propagandy sukcesu osobiście, chociaż przecież ma do dyspozycji niezależną rządową telewizję, a nawet niezależne telewizje prywatne. Ale wiadomo, że cudze ręce wprawdzie lekkie, jednak niepożyteczne, toteż i pani premierzyca postanowiła ująć kreowanie pozytywnego wizerunku swego rządu i siebie samej we własne ręce i tymi ręcamy go kształtować.
Życzenia · specjalnie dla www.michalkiewicz.pl · 2015-04-04 · 6826 wyświetleń Życzenia Wielkanocne 2015
Księgowi i właściciele biur rachunkowych zasypują listami ministra finansów, gdyż ustawa deregulacyjna zamiast ułatwić prowadzenie zawodu spowodowała tylko problemy i dodatkowe koszty.
W przeciwieństwie do polskich emerytów, których dekadami wpłacane przymusowo pieniądze na system emerytalny, nie są ich, lecz państwa, emeryci w Wielkiej Brytanii będą mogli wypłacić całość jednorazowo i zrobić z tymi pieniędzmi co im się podoba.
Wszystkim Czytelnikom nczas.com oraz „NCz!" życzymy radosnych i rodzinnych świąt Wielkiej Nocy!
Ventanas to niewielkie miasteczko w drugiej co do kolejności najniebezpieczniejszej oraz najbiedniejszej prowincji Ekwadoru. Dość powszechnie mówi się o nim, że jest d**ą świata, na której nikt by nawet nie chciał usiąść.
Największym beneficjentem niskich cen jest paradoksalnie Arabia Saudyjska. Utrzymanie cen na obecnych poziomach pozwala na wyeliminowanie konkurencji związanej z wydobyciem ropy z łupków oraz piasków roponośnych.
Zdaniem publicysty Rafała Ziemkiewicza, dotacje unijne zaszkodziły Polsce także w tym wymiarze, że przez dostępność środków z Brukseli zabrakło zachęt do reform i zwiększenia efektywności polskiej administracji publicznej, co spowodowało, że urzędy nadal działają uznaniowo i nieefektywnie. ‒ Pomoc unijna, z której tak bardzo się w oficjalnym dyskursie wszyscy cieszą, wyrządziła nam więcej szkody niż […]
Od roku 2000 Drużyna Wojów Wiślańskich „Krak", Dom Kultury „Podgórze" i Rada Dzielnicy XIII organizują w pierwszy dzień po świętach Wielkanocnych Rękawkę wracając do jej słowiańskich korzeni. Na zaproszenie organizatorów pod Kopiec Krakusa przybywają grupy rekonstrukcji historycznej, rzemieślnicy, wiedźmy z całej Polski. Dzięki nim można zobaczyć jak wyglądało życie we wczesnośredniowiecznych osadach, rekonstrukcje obrzędów związanych z tradycją Rękawki (rozpalenie świętego ognia, rzucanie jaj i kołaczy z Kopca Krakusa, bieg wojów dookoła Kopca), scenki rodzajowe przybliżające życie w średniowiecznej Małopolsce, pokazy rzemiosła historycznego ( kowalstwo, tkactwo, powroźnictwo, warzenie soli, zielarstwo), koncerty muzyki dawnej, pokazy sprawności siłowych i szermierczych, spektakularne bitwy. fot. Renata Czapla
W związku ze zbliżającą się 75. rocznicą Zbrodni Katyńskiej Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli na 6. przegląd filmowy „Echa Katynia".
W ramach tegorocznej edycji przeglądu zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego zaprezentowane zostaną 3 filmy:
- 17 dni września, reż. Józef Gębski, Polska 1997
- Czaszka z Katynia (Kraniet fra Katyn), reż. Lisbeth Jessen, Dania 2006
- W poszukiwaniu pamięci… Monte Cassino, real. Przemysław Skrzek, Polska 2015
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zwracamy się z prośbą o wcześniejsze zgłoszenia grup:
- Szczecin – Grzegorz Czapski, tel. 91
9 kwietnia 2015 r., o godz. 17.00, w Muzeum Saturn w Czeladzi, przy ul. Dehnelów 10, odbędzie się wernisaż wystawy „Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń", wypożyczonej z centrali Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.
Wprowadzenia do niezwykle ważkiej, ale i bardzo trudnej tematyki ekspozycji dokona Zbigniew Gołasz z katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, wygłaszając wykład „Katyń – dzieje zbrodni".
Więcej informacji o wydarzeniu:
15 kwietnia 2015 r., o godz. 11.00, pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Katowicach (pl. Andrzeja) rozpocznie się „Katyński marsz pamięci służb mundurowych województwa śląskiego", w 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Na uroczystość zapraszają organizatorzy: Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r." w Katowicach, Śląski Komendant Wojewódzki Policji oraz Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.
PROGRAM
godz. 11.00 pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Katowicach (pl. Andrzeja):
- przemówienia: prezes OSRP 1939, dyrektor Oddziału IPN w Katowicach
- modlitwa za zamordowanych, poległych i zaginionych oficerów i żołnierzy WP II RP
- złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem
10 kwietnia 2015 r., o godz. 10.00, w Parku Zdrojowym przy ul. Witczaka w Jastrzębiu Zdroju odbędzie się szósta edycja Biegu Katyńskiego. Organizatorzy: Inicjatywa Społeczna „Pamięć Jastrzębska", Klub Rekreacyjno-Sportowy „Morsy.pl" TKKF Jastrzębie-Zdrój, Stowarzyszenie Pokolenie. Bieg odbędzie się pod patronatem honorowym katowickiego oddziału IPN. Wezmą w nim udział pracownicy Instytutu.
W dniach od 8 do 15 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej, przy ul. Filarowej 52, prezentowana jest wystawa „Rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz". Ekspozycja została przygotowana przez Jacka Jaśkiewicza ze Stowarzyszenia Solidarność Walcząca. Organizatorem prezentacji wystawy jest OBEP IPN w Katowicach.
Wystawa prezentuje osobę Witolda Pileckiego – uczestnika akcji rozbrajania Niemców w 1918, żołnierza w wojnie z bolszewikami w 1920, w kampanii wrześniowej 1939, potem w powstaniu warszawskim. W 1940 r. świadomie pozwolił się złapać i dostał się do Auschwitz jako więzień nr 4859, by zbierać informacje (m.in. o zagładzie Żydów) oraz utworzyć tam ruch oporu. Po wojnie aresztowany przez UB i skazany na śmierć w 1948 r.
Polecamy portal edukacyjny IPN:
8 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 w „Księgarni Antykwariacie Aleksandra Tracz"w Gliwicach, przy ul. Plebańskiej 10, odbędzie się promocja „CzasyPisma", periodyku wydawanego przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. W ramach spotkania odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący historii regionu z udziałem historyków publikujących w periodyku.
Najnowszy numer „CzasyPisma" otwiera blok artykułów poświęconych wyborom w czerwcu 1989 r. i rozkładowi komunistycznego systemu władzy. O okolicznościach tworzenia komitetów obywatelskich „Solidarności" i przebiegu kampanii wyborczej opowiedzieli działacze opozycji demokratycznej z Bytomia, Tarnowskich Gór i Pyskowic. Dopełnieniem wspomnień uczestników tamtych wydarzeń jest tekst o próbach wykorzystania przez partię komunistyczną ekologicznego
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza 13 kwietnia 2015 r. (poniedziałek) na 6. Przegląd Filmowy „Echa Katynia". Seanse odbywać będą się w kinie Kinematograf (Muzeum Kinematografii) w Łodzi, przy pl. Zwycięstwa 1, w godz. 9.00–12.00 (seans dla młodzieży), godz. 14.00–17.00 (seans dla dorosłych). Filmy opatrzone będą wprowadzeniem pracowników Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi.
***
13 kwietnia, w związku z 75. rocznicą Zbrodni Katyńskiej, w ponad 20 miastach Polski (łącznie 30 miejsc emisji) Instytut Pamięci Narodowej organizuje 6. przegląd filmowy „Echa Katynia". W jego ramach pokazane zostaną filmy dotyczące Zbrodni Katyńskiej i innych represji komunistycznych.
W tym rok
Gościem spotkania Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Piotrkowie Trybunalskim, które nastąpi 16 kwietnia 2015 r., będzie dr Tomasz Domański, pracownik kieleckiej delegatury Oddziału IPN w Krakowie. Przedstawi wykład „Proces biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka i jego współpracowników".
Spotkanie odbędzie się o godz. 11.30 w Instytucie Historii UJK Filia w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Słowackiego 114/118.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Łódzki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej wraz z Muzeum Regionalnym w Radomsku zapraszają do obejrzenia wystawy fotografii zatytułowanej „Milcząc, wołają".
Wystawa będzie prezentowana od 17 kwietnia do 24 maja 2015 r. w Muzeum Regionalnym w Radomsku, przy ul. ul. Narutowicza 1.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
***
Wystawa „Milcząc, wołają" autorstwa Piotra Życieńskiego poświęcona jest poszukiwaniom szczątków ofiar systemu komunistycznego, prowadzonym w kwaterze Ł Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach w latach 2012–2014 przez Instytut Pamięci Narodowej i Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w ramach projektu „Poszuk
Read More...
Pracownik nie jest własnością kierownika, kierownik nie jest własnością dyrektora, dyrektor nie jest własnością właściciela firmy. Żaden człowiek nie jest własnością innego człowieka. Czasy niewolnictwa w Europie minęły. By nie wróciły powinnyśmy stale walczyć o zachowywanie zasad, na których zbudowana jest nasza cywilizacja. Jedną z nich jest prawda o godności człowieka jako osoby wolnej.
Read More...
Nakładem warszawskiego oddziału IPN ukazał się album „Fotografie bez cenzury 1976–1989. Nieoficjalny portret PRL" opracowany przez Pawła Sasankę, Sławomira Stępnia, Tomasza Gleba.
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz