Felieton · Radio Maryja · 2015-04-30 · 5439 wyświetleń Ale ponieważ wszystko przychodzi w samą porę, to i na zastanawianie się nad tymi perspektywami przyjdzie czas po długim weekendzie, kiedy podczas grillowania zapadną decyzje co do pierwszej tury wyborów tubylczego prezydenta.
{Morituri te Salutant} napisał: „Ostatnie dni kampanii. P.Janusz zrobił już dużo: latał, jeździł, pływał – my musimy teraz przekonać bliskich, znajomych, dzwoniąc do nich – bo to jest najskuteczniejsza metoda wygrania tych wyborów. Nie dajcie się omamić propagandzie, przekonajcie kogo … Czytaj dalej
Krakowski oddział Jedynej Słusznej podał do informacji, że na wiecu Korwina-Mikke było 2 tysiące osób. Spotkało się to z oburzeniem uczestników według których liczba ta była zdecydowanie większa. Chcąc przekonać się o słuszności tezy postanowiłem porównać jej dwa artykuły, w … Czytaj dalej
Odrzucam politykę III wojny światowej -JKM Plan spotkań na najbliższe dni: MANIFESTACJA „POLSKA BEZ PIT" W GDAŃSKU / 30.04.2015, godz. 12:00 /: https://www.facebook.com/events/443711679119858 WIELKI WIEC W GDAŃSKU / 30.04.2015, godz. 12:45 /: https://www.facebook.com/events/443711679119858/ MALBORK / 30.04.2015, godz. 19:00 /: https://www.facebook.com/events/999910390020018/ … Czytaj dalej
Banki lobbują za obniżeniem progu rozliczeń w gotówce z 15 do 3 tysięcy euro, a Ministerstwo Finansów to popiera. Za fasadą różnych argumentów, kryje się nieokiełznana chciwość sektora bankowego, który chce zarabiać miliardy za pomocą ustaw.
Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Maciejowi Stasińskiemu i spółce Agora S.A. przeproszenie Grzegorza Brauna, niezależnego kandydata na prezydenta, za podanie nieprawdziwych informacji skutkujących naruszeniem jego dóbr osobistych w postaci czci i dobrego imienia.
Ponad 10 tysięcy osób zgromadziło się na wiecu prezydenckim Janusza Korwin-Mikkego na Rynku Głównym w Krakowie, by wyrazić swoje poparcie dla kandydata. Był to największy wiec prezydencki w Polsce!
Komisja Europejska pozwała Polskę i Słowenię do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i zawnioskowała zasądzenie grzywien za niewdrożenie unijnych przepisów w sprawie recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
29 kwietnia 2015, w Hotelu Europejskim w Krakowie nagraliśmy wywiad z Grzegorzem Braunem. Wywiad prowadzą Stanisław Papież i Ryszard Bachórz. W wywiadzie poruszane są między innymi kwestie spraw sądowych wytoczonych przez Grzegorza Brauna Gazecie Wyborczej i Gazecie Polskiej, stanowisko Andrzeja Dudy w sprawie in vitro. Grzegorz Braun prezentuje także swoje poglądy na "media publiczne".
29 kwietnia 2015r. w Krakowie gościł kandydat na Prezydenta Polski Grzegorz Braun. Na spotkaniu w Hotelu Europejskim Kandydat przedstawił bieżącą sytuację wyborczą, odpowiadał także na liczne pytania publiczności.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz I Liceum Ogólnokształcące w Chodzieży zapraszają do obejrzenia wystawy „Rozstrzelane miasta. Poznań – Budapeszt 1956" przygotowanej wspólnie przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, Węgierski Instytut Kultury w Warszawie i Instytut Historii Rewolucji Węgierskiej 1956 r.
Wystawa prezentuje tragiczne doświadczenia obu miast, które w 1956 r. przeciwstawiły się narzuconemu przez Moskwę systemowi komunistycznemu. Poprzez przypomnienie przebiegu zdarzeń sprzed 58 lat wystawa daje Polakom i Węgrom szanse na lepsze poznanie naszej wspólnej historii. Ponadto, dzięki zaprezentowaniu fotografii licznych miejsc pamięci wpisanych w krajobraz obu miast, uświadamia, jak bardzo wydarzenie sprzed półwiecza są obecne w zbiorowej świadomości obu narodów.
Na wysta
Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu oraz Gimnazjum w Raszkowie zapraszają do zwiedzenia ogólnopolskiego projektu wystawienniczego pt. „Polska Walcząca", przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.
Wystawa „Polska Walcząca" przypomina o fenomenie Polskiego Państwa Podziemnego – zjawisku wyjątkowym w okupowanej w latach II wojny światowej Europie. Opowiada o początkach polskiej konspiracji we wrześniu 1939 r., jej rozwoju i różnorodnych formach walki podziemnej przeciwko obu okupantom, zarówno Niemcom, jak i Sowietom. Poprzez archiwalne zdjęcia i dokumenty z epoki pokazuje kluczowe obszary aktywności wojskowych i cywilnych struktur konspiracji, m.in.: dywersję i partyzantkę, podziemny wymiar sprawiedliwości, tajne nauczanie. Pokazuje też przełomowe wydarzenia z 1944 r., w tym akcję „Burza" Armii Krajowej i Powstanie Warszawskie, których 70. rocznicę obecnie obchodzimy. Na wys
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz Zespół Szkół w Szczytnikach zapraszają na wystawę „Pielgrzym nadziei. Jan Paweł II na ziemi wielkopolskiej 1979 – 1983 – 1997 – 1999"
Na 12 planszach ekspozycji znaleźć można reminiscencje z czterech pielgrzymek papieskich do Wielkopolski, które były nie tylko ważnymi wydarzeniami religijnymi, ale także społeczno-politycznymi. Każda z tych wizyt apostolskich niosła też w sobie ogromny ładunek emocji. Zaprezentowane fotografie i dokumenty pochodzą między innymi z archiwum Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN w Poznaniu.
Miejsce: Szczytniki, Zespół Szkół, Popów 54 Termin: 7 – 29 maja 2015 r. Zwiedzanie: pon. – pt. w godz. 10 – 14
Wstęp wolny.
W sumie, jak dotąd, ekshumowano szczątki 198 osób. Materiał porównawczy pobrano od blisko 400 krewnych ofiar, co już pozwoliło przywrócić nazwiska 40 osobom z „Łączki". Mimo to apel do krewnych osób straconych w więzieniu mokotowskim w Warszawie o oddawanie materiału genetycznego jest ciągle aktualny. Ciągle go brakuje. Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów zbiera materiał także od krewnych ofiar terroru komunistycznego z całej Polski, nie tylko z „Łączki". W kanałach TVP można zobaczyć nowe spoty telewizyjne, które ich do tego zachęcają. Prośba o wyemitowanie spotów została skierowana także do innych telewizji.
Krewni osób, które już zostały zidentyfikowane, opowiadają, jakie było to dla nich wzruszające, kiedy dowiedzieli się o ich odnalezieniu. W spocie są także wypowiedzi tych, którzy nadal poszukują i nadal czekają.
29 kwietnia br. w IV LO im. S. Sempołowskiej w Lublinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Ślady kultury ziemiańskiej w mojej okolicy".
Laureaci konkursu:
KATEGORIA GIMNAZJUM
- I Patrycja Kwitek, ZS nr 5 im. Orląt Lwowskich Krasnystaw, opiekun: Tomasz Marczewski, „Pałac Smorczewskich Tarnogóra"
- II Aleksandra Czarny, Gimnazjum w ZS w Soli, opiekun Beata Koman, „Pałac Różnówka w Biłgoraju"
- II Aleksandra Bzdyra, Gimnazjum w ZS w Soli, opiekun Beata Koman, „Folwark w Kolonii Sól"
- III Justyna Kusiak, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Księżpolu, opiekun Bogumiła Rymarz, „Nagrobki ziemian na cmentarzu parafialnym w Tarnogrodzie"
Wyróżnienia&
29 kwietnia 2015 roku na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbyły się II Targi Praktyk i Staży dla studentów. Uczestniczyło w nich kilkanaście urzędów, służb mundurowych oraz mediów. W targach udział wzięli również pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu – Lucjan Moros i Bartosz Kochański.
Targi otworzył prof. Andrzej Stelmach – prodziekan ds. nauki. Następnie zaproszeni goście przedstawiali ofertę reprezentowanych przez siebie instytucji. Ofertę Instytutu Pamięci Narodowej omówił dyrektor oddziału poznańskiego dr Rafał Reczek. Po zakończeniu części oficjalnej studenci prowadzili indywidualne konsultacje przy poszczególnych stanowiskach, w tym przy cieszącym się olbrzymim zainteresowaniem stoisku Instytutu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz