W księgarni nowe lektury dla naszych sympatyków http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl George Gilder – Bogactwo czy nędza – nowe wydanie przygotowane z myślą o czytelnikach XXI wieku. Jamie Whyte – Oszuści, czy ignoranci, czyli o nadużywaniu nauki dla celów politycznych … Czytaj dalej
A Państwa zapraszam po najnowsze książki: W księgarni nowe lektury dla naszych sympatyków http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl Tomasz Cukiernik – 10 lat w Unii – bilans członkostwaMark Skousen – Logika Ekonomii, książka pomyślana jako nowy podręcznik ekonomiiGeorge Reisman – Kapitał i kapitalizm XXI wiekuJacek … Czytaj dalej
Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-05-20 · 3535 wyświetleń Zatem gwałtowny powrót Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego musiał doprowadzić do poważnego rozszczelnienia hermetycznego dotychczas układu na tubylczej politycznej scenie, w następstwie czego przez powstałą w ten sposób szczelinę wdarła się tam ze swoimi upodobaniami zmiana pokoleniowa, niczym "swąd szatana do Świątyni Pańskiej".
Komentarz · serwis "Prawy.pl" (prawy.pl) · 2015-05-19 · 10731 wyświetleń My nie ruszamy waszych - wy nie ruszacie naszych. Ta niepisana zasada, konstytuująca III Rzeczpospolitą, unosiła się nad debatą, jaka właśnie przeprowadzili obydwaj kandydaci do urzędu prezydenckiego. Obydwaj próbowali eksponować dzielące ich różnice, ale cóż z tego, kiedy charakteryzujące ich podobieństwa wyłaziły na każdym kroku, niczym słoma z butów.
Polityka prowadzona przez Wiktora Orbana, premiera Węgier z centroprawicowego Fideszu, okazała się na tyle skuteczna, że wyprowadzono finanse publiczne na prostą, dzięki czemu w przyszłorocznym budżecie Węgrów czekają obniżki podatków.
"Pan Boni jest pozbawiony honoru i ludzie, którzy p. Boniego przyjmują, rozmawiają z nim itp. - sami ustawiają się poza kręgiem ludzi honorowych"
Otóż jeśli wybiorę się w niedzielę na głosowanie, to wybiorę mimo wszystko Andrzeja Dudę. Choć mam świadomość jego proweniencji...
Na nczas.com publikujemy wybrane teksty z tygodnika, teksty napisane przez naszych autorów specjalnie na potrzeby portalu oraz teksty osób, których publicystyka zwykle nie trafia na łamy gazety. Aby uzyskać dostęp do wszystkich artykułów z bieżącego numeru należy wykupić: ● pojedyncze e-wydanie (plik pdf, który prześlemy na Twój adres email - 4 zł za e-numer) ● […]
Okazuje się, że zasoby kadrowe, jakimi dysponuje razwiedka, wcale nie są bogate. W przeciwnym razie nikt nie wyciągałby z naftaliny prof. Balcerowicza ani legendarnego Frasyniuka.
Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że ani Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ani Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych nie prowadzą oceny dotyczącej skuteczności i efektywności wykorzystania pieniędzy z PFRON.
Prezydent i kandydat na urząd prezydenta Bronisław Komorowski podpisał tzw. ustawę krajobrazową, która wprowadza nowy podatek lokalny – opłatę reklamową.
19 maja 2015r. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbył się wykład Leszka Żebrowskiego "Propaganda wokół Żołnierzy Wyklętych - wczoraj i dziś". Wystąpił także kpt. Konstanty Kopf żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych.
W dniach 18–20 maja br. w Kijowie przebywała delegacja Instytutu Pamięci Narodowej, w skład której wchodzili prezes IPN dr Łukasz Kamiński, zastępca prezesa dr Paweł Ukielski, członek Rady IPN dr hab. Grzegorz Motyka, dyrektor Biura Prezesa dr Krzysztof Persak, dyrektor Biura Edukacji Publicznej dr Andrzej Zawistowski oraz dyrektor Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów dr Rafał Leśkiewicz.
Wizyta polskiej delegacji związana była z przygotowywaną od kilku miesięcy prezentacją ukraińskiej wersji wystawy „Akcja AB – Katyń. Zagłada polskich elit". Jej uroczyste otwarcie miało miejsce w Narodowym Muzeum Historii Ukrainy. Podczas uroczystości prezes Kamiński zwrócił uwagę na wyjątkowe miejsce, jakie w polskiej pamięci zajmuje Zbrodnia Katyńska. Wyraził jednocześnie przekonanie, że prezentacja ukraińskiej wersji wystawy IPN stanowi ważny krok na drodze do wz
Uprzejmie informujemy, że w związku z udziałem pracowników pionu archiwalnego Delegatury IPN w Opolu w konferencji naukowej w dniu 21 maja b.r. (czwartek) czytelnia Delegatury IPN w Opolu będzie nieczynna.
Przepraszamy za powstałe z tego powodu utrudnienia.
Wystawa „Akcja AB – Katyń. Zagłada polskich elit", która trafiła do Narodowego Muzeum Historii Ukrainy dzięki zaproszeniu Ukraińskiego IPN, będzie prezentowana także w innych miastach Ukrainy. Otwarcie wystawy nastąpiło w trakcie wizyty prezesa IPN Łukasza Kamińskiego na Ukrainie. Ekspozycja w Kijowie jest 111. prezentacją wystawy, co czyni ją najpopularniejszą jak dotąd wśród wystaw Centrali IPN. Wielokrotnie pokazywana była także za granicą. Dostępna jest w polskiej, angielskiej, rumuńskiej, a teraz także ukraińskiej wersji językowej. Autorami scenariusza wystawy są: dr Witold Wasilewski, dr Paweł Kosiński, prof. Grzegorz Motyka i dr Paweł Rokicki.
* * *
Likwidację polskiego „elementu przywódczego" władze III Rzeszy planowały jeszcze przed wybuchem wojny. Sporządzono listy proskrypcyjne obejmujące
21 maja 2015 r. w Zespole Szkół w Malawie odbędzie się spotkanie dla uczniów zatytułowane „Historia herbu i flagi Polski". Zajęcia poprowadzi Zenon Fajger. Rozpoczęcie – godz. 11.00.
W dniach od 20 do 22 maja 2015 r. odbywa się XII Rajd Turystyczno-Historyczny „Gorce. Śladami partyzantów". Tematyka tegorocznego rajdu oscyluje wokół konspiracji niepodległościowej na terenie Gorców w latach 1939–1947. Uczestnicy zapoznają się m.in. z założeniami Konfederacji Tatrzańskiej, postaciami kpt. Juliana Zapały „Lamparta", Adama Stabrawy „Borowego" czy Józefa Kurasia „Ognia". Młodzież wraz z opiekunami odwiedzi również Gajówkę Mikołaja, legendarnego leśnika Mikołaja Kostkina, oraz muzeum 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Jednak najważniejszym punktem XII Rajdu będzie pobyt w Schronisku PTTK im. W. Orkana na Turbaczu, gdzie uczestnicy napiszą test z wiedzy na temat konspiracji niepodległościowej w Gorcach i sprawdą swoje umiejętności w pięciu konkurencjach sprawnościowych, przygotowanych przez harcerzy z Boguszowickiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Ślady".
2 czerwca, o godz. 10.30, lubelski oddział IPN oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, filia nr 35, w ramach cyklu „Podróż w przeszłość" zapraszają na spotkanie pt. „W mieszkaniu u dziadków". Pracownicy IPN opowiedzą m.in. o wystrojach PRL-owskich wnętrz, o kuchni w PRL. Będzie można obejrzeć elementy wyposażenia ówczesnych wnętrz. Spotkanie odbędzie się w bibliotece, ul. Bursztynowa 20.
Serdecznie zapraszamy!
Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej wraz z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zapraszają na wykład dr. Mirosława Sikory (IPN Katowice) „»Aktion Saybusch«. Wysiedlenia z Żywiecczyzny w czasie okupacji niemieckiej 1940–1944". Wykład odbędzie się 25 maja 2015 r., o godz. 17.00, w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej (ul. Słowackiego 17a) w ramach cyklu „Bielskie spotkania z historią najnowszą".
Mirosław Sikora – absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego, stypendysta programu Socrates-Erasmus na Uniwersytecie Fryderyka Wilhelma w Bonn (2004/2005) oraz grantu Niemieckiego Instytutu Historycznego i PAN (Berlin 2007), doktor nauk humanistycznych (IH UŚ 2010). Pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Katowicach. W przeszłości zajmował się zagadnieniami gospodarczymi i etnicznymi w kontekście narodowosocjalistycznych
18 maja br., o godzinie 10:00, na terenie Cmentarza Osobowickiego we Wrocławiu odbyła się lekcja historii „Pola pamięci – Osobowice 1945–1956". Zajęcia dla uczniów Wroclaw International School poprowadził dr Stanisław A. Bogaczewicz z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu. Lekcja odbyła się na obszarze pól 81A i 120, stanowiących kwatery ofiar terroru komunistycznego.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku – Delegatura w Bydgoszczy zaprasza na Bydgoski Festiwal Nauki. W tym roku IPN jest partnerem wydarzenia. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele ciekawych propozycji.
PROGRAM
21 maja, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (ul. Chodkiewicza 30):
- podziemna drukarnia (na stoisku będzie można poznać technikę drukarską stosowaną przez opozycję demokratyczną w latach 80. XX wieku i samodzielnie wykonać druk)
- zajęcia edukacyjne „Polak Mały" (na stoisku uczestnicy będą mieli możliwość ułożenia puzzli (hymn i godło) oraz zapoznania się z dodatkowym materiałem edukacyjnym w postaci książeczki)
- prezentacja gry edukacyjnej „Bydgoskie
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na Festiwal Nauki w dniach 21–23 maja br. w godzinach od godz. 10.00–16.00 do „Arteteki" – Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 12 (I piętro, wejście od ul. Szujskiego).
Podczas Festiwalu odbędą się spotkania z historykami, prezentacje książek, wystaw i materiałów edukacyjnych oraz projekcje filmów. Będzie można zobaczyć m.in.: niemieckie filmy propagandowe z lat 1938, 1939, materiały filmowe MO i SB, m.in. ćwiczenia z zakresu zwalczania niepodległościowego podziemia zbrojnego z lat 50., pokaz sprawności MO na stadionie GTS „Wisła" z udziałem gwiazd propagandowego serialu „Czterej pancerni i pies", tłumienie demonstracji przez MO w Krakowie w latach 1982, 1989, przesłuchania aresztowanych uczestników strajku 1988 oraz film o założeniu firmy przez funk
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi wraz z Centrum Dialogu im. M. Edelmana oraz Katedrą Socjologii Kultury UŁ zapraszają w dniu 19 maja 2015 r. (wtorek) o godz. 18.00 na spotkanie z prof. Szymonem Redlichem oraz na prezentację filmu „Powroty Szymona" w reżyserii Sławomira Grunberga i Katki Reszke w siedzibie Centrum Dialogu, przy ul. Wojska Polskiego 83 w Łodzi.
***
Prof. Shimon Redlich urodził się w 1935 roku. Dzieciństwo spędził w Brzeżanach. Tuż po wojnie zamieszkał w Łodzi. W 1950 roku wyjechał do Izraela. Przez wiele lat wykładał historię współczesnej Europy i historię Żydów Europy Wschodniej na Uniwersytecie Ben-Guriona w Izraelu. Autor licznych publikacji historycznych, m.in. „War, Holocaust and Stalinism: A Documented History of the Jewish Ant
W niedzielę 31 maja Instytut Pamięci Narodowej zaprasza wszystkich warszawiaków i nie tylko na rodzinny piknik edukacyjno-muzyczny „Polak Mały", który odbędzie się w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego na Woli. Okazją do świętowania jest Dzień Dziecka, ale także 15-lecie IPN. Bądźcie tego dnia z nami!
Podczas pikniku dzieci będą mogły uczestniczyć w zabawach historycznych, prezentacji edukacyjnych gier planszowych i materiałów edukacyjnych IPN, a także zapoznać się z działaniem naszych archiwów. Szczególnie polecamy nasz projekt edukacyjny skierowany do najmłodszych „Historia w kolorach", który ma zainteresować dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżyć im w atrakcyjnej formie polskie symbole narodowe – godło, flagę i hymn.
Głównym elementem pikniku będzie koncert projektu muzycznego
Read More...
W tym materiale pokażemy tylko nieliczny fragment naszej fotograficznej dokumentacji ostatniej Nocy Muzeów w Warszawie!
Read More...
Andrzej Duda zabrał zdecydowany głos ws. zapłodnienia pozaustrojowego. Uznał, że mrożenie zarodków jest niedopuszczalne.
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz