Komentarz · serwis "Prawy.pl" (prawy.pl) · 2015-05-05 · 7778 wyświetleń Jeśli kandydat na prezydenta w sposób nie budzący wątpliwości nie odrzuci żydowskich roszczeń majątkowych wobec Polski, to nie ma żadnego powodu, by na niego głosować. Jeśli kandydat na posła lub senatora, zwłaszcza taki, który już piastuje mandat poselski lub senatorski na pytanie, czy coś wie o "złożonych obietnicach i podpisanych umowach" o których wspominał izraelski prezydent, odpowiedziałby, że nic nie wie, to znaczy, że to dureń, więc nie ma żadnego powodu, by na takiego kandydata głosować.
Przeczytałem dziś pełen emocji wpis p.Pawła Kukiza. W związku z tym oświadczam: 1) Pawła Kukiza bardzo cenię i szanuję, a w sprawach oceny sytuacji w Polsce i planu naprawy naszego państwa zgadzam się z nim w 90%. Dlatego zawarłem z … Czytaj dalej
Ułaskawienia, a więzienia dla prawdziwych bandytów!
TVN i Gazeta Wyborcza nieustannie próbują wbić Polakom do głowy, że ja gardzę kobietami, a kobiety mnie nienawidzą. Proszę obejrzeć to nagranie i ocenić samemu! https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke
Wczoraj: Bielsko-Biała – Knurów – Jastrzębie – Wodzisław – Rybnik – Oświęcim – Chrzanów – Katowice – Warszawa; dziś już wywiad w Radio Dla Ciebie, zaraz dwa inne… Proszę o wyrozumienie, że nie wstawiam tu Głębokich Rozważań Ekonomicznych ani politycznych… … Czytaj dalej
W kolejnym spocie odpowiadamy na problem polskiego bezrobocia, które zmusza młodych Polaków do emigracji zarobkowej. A recepta na nie jest prosta: niech państwo wreszcie przestanie przeszkadzać nam w pracy! Podobają Wam się nasze spoty? Pomóżcie sfinansować ich emisję w paśmie … Czytaj dalej
Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-05-06 · 4048 wyświetleń Nie dość, że charakteryzuje się niestabilnymi poglądami, zataczając się od ściany do ściany w zależności od aktualnych urojeń na temat politycznych korzyści z takiego bądź innego emploi, to w dodatku do tego stopnia utracił poczucie rzeczywistości, że nie zdaje sobie sprawy, iż jego czas też się skończył, że właśnie wkroczył w okres życia po życiu. Władysław Bartoszewski w takiej sytuacji natychmiast umarł, podczas gdy biłgorajski filozof nie tylko kontynuuje swoją beznadziejną egzystencję, ale nawet się odgraża, że "zrobi porządek" i tak dalej.
Podczas debaty kandydatów na prezydenta w TVP1 europoseł Janusz Korwin-Mikke, kandydat partii KORWiN, uderzył w czuły punkt programu wyborczego Pawła Kukiza – jednomandatowe okręgi wyborcze. W odpowiedzi Kukiz ostro skrytykował Korwina na Facebooku. Korwin-Mikke stwierdził, że jednomandatowe okręgi wyborcze, wbrew opinii Kukiza, umacniają role wielkich partii. Jednocześnie nieoczekiwanie zadeklarował, że wycofa się z walki o […]
Na całym świecie trwa zaciekła ofensywa przeciwko gotówce. Szczególnie jest to widoczne w USA oraz UE.
O ile działania pp. Brauna, Kowalskiego i Wilka są dla mnie bardzo korzystnym zjawiskiem o tyle pojawienie się p. Pawła Kukiza mocno mi zaszkodziło.
Jak informuje serwis infonowadeba.pl, za 3 metalowe słupki wstawione na parkingu przy domu kultury w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) wykonawca zainkasował w sumie ponad 25 tysięcy zł brutto!
Już ze dwadzieścia lat temu obiecałem, że poprę wprowadzenie JOW-ów – po prostu dlatego, że obecny system wyborczy jest znacznie głupszy.
12 maja 2015 r., o godz. 10.00, w Sukowie, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej odbędzie się lekcja i pokaz multimedialny pracownika Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach Marka Jończyka pt. „Armia Krajowa i Kielecki Korpus AK".
Zajęcia odbędą się w ramach IX Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Śladami II wojny światowej i jej bohaterów", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Szkół im. Bohaterów Armii Krajowej z Kielc i powiatu kieleckiego.
12 maja 2015 r., o godz. 13.00, w Szkole Podstawowej nr 18 im. Zbigniewa Kruszelnickiego „Wilka" w Kielcach, przy ul. Bolesława Chrobrego 105, odbędzie się lekcja i pokaz multimedialny pracownika Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach Marka Jończyka pt. „Armia Krajowa – geneza, struktura, działalność".
Zajęcia odbędą się w ramach IX Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Śladami II wojny światowej i jej bohaterów", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Szkół im. Bohaterów Armii Krajowej z Kielc i powiatu kieleckiego.
13 maja 2015 r., o godz. 9.00, w Zespole Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im „Armii Krajowej" w Kajetanowie odbędzie się lekcja i pokaz multimedialny pracownika Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach Marka Jończyka pt. „Armia Krajowa i Kielecki Korpus AK".
Zajęcia odbędą się w ramach IX Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Śladami II wojny światowej i jej bohaterów", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Szkół im. Bohaterów Armii Krajowej z Kielc i powiatu kieleckiego.
Na spotkaniu Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Pabianicach, które odbędzie się 13 maja 2015 r. (środa), z wykładem „Generał Władysław Anders – w 45. rocznicę śmierci" wystąpi dr hab. Jacek Pietrzak z Instytutu Historii UŁ.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. św. Jana 10 w Pabianicach.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Zapraszamy na atrakcje, które w dniach 16/17 maja z okazji Europejskiej Nocy Muzeów przygotował w tym roku Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.
W swojej siedzibie przy ul. Elizy Orzeszkowej 31/35, w godz. 18.00–1.00, łódzki IPN zaprezentuje trzy wystawy poświęcone tematyce II wojny światowej:
- „Zbrodnie niemieckie na ziemi łódzkiej w latach II wojny światowej", która ukazuje zbrodniczą politykę okupanta niemieckiego, realizowaną w trakcie wojny na obszarze województwa łódzkiego w granicach z sierpnia 1939 r.
- „Kalendarium Łodzi 1939–1989. Od czterech kultur do monokultury" (fragment 1939–1945), wystawa składa się z paneli, z których każdy opowiada o tym, co wydarzyło się w ciągu roku
Już po raz siódmy – 16 maja 2015 roku – zapraszamy na pełną atrakcji Noc Muzeów w poznańskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Tegoroczna odsłona akcji będzie przebiegać pod hasłem „Kobieta w PRL-u". W programie między innymi wystawy i filmy o kobietach, pokaz mody kobiecej doby PRL-u oraz prezentacja materiałów archiwalnych dokumentujących represje wobec kobiet w okresie Polski Ludowej.
Wstęp wolny od godziny 17.00 do 01.00.
PROGRAM
- ekspozycja wystawy zewnętrznej „Anna Walentynowicz. Legenda »Solidarności« 1929–2010"
- ekspozycja wystawy wewnętrznej „Kobiety internowane. Gołdap 1982"
- ekspozycja wystawy o udziale Stanisławy Sobańskiej, Heleny
Przystanek Historia zaprasza na wernisaż wystawy „Wojna się skończyła, nie dla wszystkich", prezentującej prace profesorów i studentów Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. To artystyczna wizja wydarzeń sprzed 70 lat – zakończenia II wojny światowej, które wielu narodom, w tym Polakom, nie przyniosło wyzwolenia. Wystawę będzie można oglądać do 31 maja. Jej kuratorem jest prof. Gabriel Kołat, prowadzący Pracownię Rysunku, Ilustracji i Komiksu na Wydziale Grafiki i Malarstwa w ASP w Łodzi.
II wojna światowa była największym konfliktem zbrojnym w historii. Spowodowała niewyobrażalne cierpienia wielu narodów, śmierć kilkudziesięciu milionów ludzi oraz ogromne straty materialne. Nie było chyba rodziny, która nie straciłaby kogoś bliskiego. Europa wychodziła z wojny okaleczona, naznaczona zbrodniami, których dopuściły się obydwa total
W dziale prac naukowych i popularnonaukowych nominację otrzymali:
Mirosław Szumiło za książkę „Roman Zambrowski 1909–1977. Studium z dziejów elity komunistycznej w Polsce", Warszawa 2014
Bogusław Tracz, autor publikacji „Hippiesi, kudłacze, chwasty. Hipisi w Polsce w latach 1967–1975", wydanej przez Oddział IPN w Katowicach & Wydawnictwo LIBRON, Katowice-Kraków 2014.
Z okazji 70. Rocznicy zakończenia II wojny światowej Fundacja Funtasto – Fantastyczny Internet oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu przygotowały Konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Już 8 maja na portalu fundacji rozpoczną się eliminacje do Wielkiego Finału Konkursu. Eliminacje mają charakter quizu i trwać będą przez 30 dni. Najlepsza dziesiątka z każdej kategorii wiekowej zostanie zaproszona na Wielki Finał do Wrocławia, gdzie poza wyłonieniem zwycięzców czekać będą nie lada atrakcje!
Organizatorzy:
Fundacja Funtasto – Fantastyczny Internet, administrator bezpiecznego portalu dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia. Głównym celem Fundacji jest upowszechnianie edukacji, tolerancji oraz bezpiecznego&
Poland in the Heart of European History is open to professionally active history teachers and educators working at schools and other education institutions.
All costs are covered by the Institute of National Remembrance (travel expenses up to 400 EURO)
7 maja 2015 r. w Zespole Szkół w Birczy (ul. Parkowa 1) odbędzie się prelekcja Artura Brożyniaka „Znaczenie bitwy pod Birczą". Rozpoczęcie – godz. 11.30.
Serdecznie zapraszamy.
Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza na Policyjną Noc Muzeów w IPN 16 maja 2015 r., w godz. 17.00–24.00 w siedzibie IPN w Kielcach, przy al. Na Stadion 1.
W programie m.in.:
- 17.00–24.00 – zwiedzanie archiwum i podziemi, prezentacja wystawy „Oczy i uszy bezpieki..." oraz materiałów archiwalnych związanych z Milicją Obywatelską i Służbą Bezpieczeństwa, prezentacja gier edukacyjnych: „Awans", „303", „Kolejka", „Polak Mały", „Wroniec", „ZnajZnak"
- 18.00–23.00 – projekcja filmów dokumentalnych
- 18.00–22.00 – prezentacje współorganizatora i partnerów Policyjnej Nocy Muzeów w IPN
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku – Delegatura w Bydgoszczy zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Bydgoszczy. Gościem spotkania będzie dr hab. Sławomir Cenckiewicz, który przedstawi wykład pt. „Geneza Magdalenki i Okrągłego Stołu".
Dr hab. Sławomir Cenckiewicz specjalizuje się w dziejach polskiej emigracji politycznej, Polonii amerykańskiej, aparatu bezpieczeństwa i opozycji antykomunistycznej w PRL. W latach 2001–2008 był pracownikiem Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Jest autorem ponad dwustu publikacji naukowych, popularnonaukowych i źródłowych. Opublikował 19 książek, m.in. „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii", „Anna Solidarność. Życie i działalność Anny Walentynowicz na tle epoki (1929–2010)",
9 maja zapraszamy na kolejny Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tegorocznym hasłem jest „Światło". Instytut Pamięci Narodowej będzie w dwóch miejscach: na pierścieniu Stadionu – stoisko A41 oraz w strefie zaciemnionej – stoisko F23. Hasło przewodnie – „Światło" – zostało przez nas zinterpretowane jako „Wydobyć na światło dzienne".
IPN przygotował dla zwiedzających szereg atrakcji. Będzie można m.in. własnoręcznie wydrukować czasopismo podziemne na powielaczu, zdjąć klauzulę ze ściśle tajnych dokumentów, rozpoznać ingerencje cenzury w powojennych wydaniach „Koziołka Matołka", dowiedzieć się, jakie lektury były w czasie PRL zakazane. Każdy będzie mógł zobaczyć, jak działa videokomparator – tajemnicza maszyna używana w naszym Archiwum do o
Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Wielkopolski oraz Związkiem Miast Polskich zaprasza nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konferencji edukacyjnej na temat wysiedleń obywateli polskich z ziem wcielonych do III Rzeszy. Konferencja dla pierwszej grupy nauczycieli odbędzie się 26 maja 2015 roku.
Konferencja wpisuje się w ogólnopolski projekt „Upamiętnienia deportacji obywateli polskich z ziem wcielonych do III Rzeszy", finansowany między innymi przez Muzeum Historii Polski w Warszawie i Klub Wielkopolan w Brukseli w ramach projektu Europa dla Obywateli.
Cele:
- inauguracja projektu „Jasnowłosa prowincja"
- przypomnienie niemal zapomnianych wydarzeń historii &l
„My nie błagamy o wolność. My o nią walczymy".
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku podczas Nocy Muzeów będzie obecny na Głównym Mieście, w pobliżu historycznego Żurawia (ul. Szeroka 67/68). W formie gry i zabawy pokażemy, jak Polacy w okresie II wojny światowej oraz w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych walczyli o wolność. Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy pokaz gier edukacyjnych wydanych przez IPN: „303" i „111". W trakcie rozgrywek będzie można stanąć w szeregach pilotów broniących polskiego nieba oraz pilotów słynnego Dywizjonu 303 w czasie bitwy o Anglię. Wszystkich pozostałych uczestników zaprosimy do odtworzonego warsztatu podziemnego drukarza. Nasi pracownicy pokażą – na maszynach wzorowanych na tych z epoki – jak powstawał
7 maja 2015 r., o godz. 18.00, w kinie Fenomen – Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, ul. ks. P. Ściegiennego 2, odbędzie się kolejny pokaz w ramach II edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie", traktującego o najnowszej historii Polski. Widzom zostanie zaprezentowany film „Giuseppe w Warszawie" w reż. Stanisława Lenartowicza. Słowo wstępne wygłosi Marek Jończyk, pracownik Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach.
Organizatorami przeglądu są Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Delegatura w Kielcach oraz Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach we współpracy z Cyfrowym Repozytorium Filmowym i Studiem Filmowym „Kadr". Na filmowe spotkania zapraszamy raz w miesiącu, od marca do grudnia 2015 r. Patronat Honorowy nad przeglądem objął Regio
W okresie wiosennym (kwiecień-maj) Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza na wystawy:
- „Nie jesteśmy żadną bandą. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. 5 Wileńska Brygada Armii Krajowej na Pomorzu" – Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie (ul. Rynek 9). Wystawa otwarta do 28 kwietnia 2015
- „Tajna Organizacja Wojskowa »Gryf Pomorski«" – Muzeum Kaszubskie w Kartuzach (ul. Kościerska 1). Wystawa otwarta do 30 maja 2015; osobna prezentacja wystawy dostępna jest na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej w Słupsku (ul. Arciszewskiego 22) w terminie 22 kwietnia – 14 maja 2015
- „Król Kaszubów – kapłan Gdyni. Ksiądz prałat Hilary Jastak (1914–2000)" – Klub Marynarki Wojennej Riwiera w Gdyni
Miejsce: Wyższa Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
Termin prezentacji wystawy: 17 kwietnia – 6 maja 2015
Dostępność: wystawa przeznaczona jest dla studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Dla pozostałych gości wystawa będzie dostępna po wcześniejszym umówieniu się.
17 kwietnia br. w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się otwarcie wystawy „Milcząc wołają". Ze strony Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku - Delegatura w Bydgoszczy okolicznościowe przemówienie wygłosił dr Przemysław Wójtowicz (pracownik pionu naukowego IPN w Bydgoszczy). Władze uczelni reprezentowali prorektor dr Maria Laska oraz dziekan Paweł Pasio
15 kwietnia br. odbyła się uroczystość nadania imienia Danuty Siedzikówny „Inki" dwóm szkołom w Sopocie: Technikum nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1, które wchodzą w skład Zespołu Szkół Handlowych.
W uroczystości udział wzięli: abp metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, posłowie Arkadiusz Czartoryski, Andrzej Jaworski i Kazimierz Smoliński, przedstawiciele kombatantów, m.in. Jerzy Grzywacz, prezes Pomorskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz wielu gości z samorządu, organizacji społecznych i kulturalnych.
***
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza pod przewodnictwem abp. metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia. W czasie mszy poświęc
Oddział gdański Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na wydarzenia związane z postacią rotmistrza Witolda Pileckiego „Druha" (13 V 1901 – 25 V 1948).
We wtorek, 12 maja, Stowarzyszenie KoLiber zaprasza na pokaz filmu „Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego". Gościem specjalnym będzie Kazimierz Piechowski, który w 1942 roku – podobnie jak Witold Pilecki – brawurowo uciekł z Auschwitz-Birkenau. Po wojnie był prześladowany przez aparat bezpieczeństwa PRL.
Miejsce: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Bażyńskiego 6), audytorium C Termin: 12 maja 2015 (wtorek), godz. 17.00 Wstęp: wolny
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim kinie „Zorza", zaprasza na pokaz filmu „Niepokonani" w reżyserii Petera Weira. Film poprzedzony zostanie prelekcją historyka. Pokaz odbędzie się we wtorek, 12 maja 2015 r., w kinie „Zorza" w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28), o godzinie 18.00. Organizatorem pokazu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
Dostępność bezpłatnych biletów do sprawdzenia pod numerami telefonu 17 86 06 026. Odbiór wejściówek w siedzibie IPN, przy ul. Słowackiego 18, od poniedziałku 4 maja, od godziny 13.00. Film dozwolony od lat 15. Czas trwania seansu: 133 minuty.
Janusz (Jim Sturgess), główny bohater „Niepokonanych", to przykład człowieka o żelaznej woli przetrwania. Znalazłszy się w beznadziejnej sytuac
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza na NOCNĄ STRONĘ IPN, która odbędzie się w nocy z 16 na 17 maja 2015 r. w siedzibie IPN-u w Rzeszowie – przy ul. Słowackiego 18.
PROGRAM 19.00 do 1.00
- Zwiedzanie archiwum IPN (wejścia o: 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00)
- Projekcje filmów szkoleniowych SB poprzedzone prelekcją historyka (projekcja ok. 40 min., wejścia o godzinie: 20.00, 21.00, 22.00, 23.00)
- „Skrzydlate" zajęcia – pokaz modeli redukcyjnych oraz warsztaty „plastyczne" dla dzieci i dorosłych
- Prezentacja gier edukacyjnych przygotowanych przez IPN – „303", „111", „ZnajZnak", „Pamięć '39", „Awans"
Read More...
W telewizorze mówili o kobiecie, która umarła zanim ZUS zdążył przyznać jej rentę. Zmarła pracowała jako pielęgniarka i z powodu choroby nie mogła wykonywać tego zawodu. W ostatnich miesiącach życia utrzymywał ją syn. W telewizorze pojawiło się pytanie, jak tak może być, że przez opieszałość ZUS-u chora kobieta została bez środków do życia?
Read More...
Read More...
Katolik głosować powinien na katolika. Tak oczywisty fakt przeszkadza jednak piewcom wolności słowa i myśli, powodując spazmy u fanatyków demokratury. Wśród oburzonych są, o zgrozo, ludzie podobno wierzący!
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz