A tak wyglądała sala na spotkaniu w Ostródzie gdy kol.Wipler zadał pytanie: „Kto z Was ma w rodzinie kogoś, kto wyjechał za chlebem za granicę?", Przerażające, zaiste.
Kolejny z serii oficjalnych spotów wyborczych. Tym razem poruszamy tematy konfliktu na Ukrainie, możliwości wybuchu wojny oraz bezpieczeństwa Polaków. Nie chcemy, żeby Polacy żyli w strachu. Nie chcemy, żeby Polska służyła za prowokatora w rękach Brukseli i Waszyngtonu. Nie chcemy, … Czytaj dalej
Oto kolejna wersja billboardów wielkoformatowych. Więcej szczegółów na ten temat tutaj: http://www.fakt.pl/…/korwin-mikke-szykuje-ostre-plakaty-gro…
Przypominam, że Konstytucja 3.go Maja (NB. dzieło masonerii!!) likwidowała I Rzeczpospolitą, przywracając Królestwo Polskie z dziedzicznym monarchą – i odbierała prawo głosu szlachcie nie posiadającej nieruchomości (a nadawała je posiadającym nieruchomości mieszczanom). Tekst projektu Konstytucji nowego Państwa Polskiego dostępny tutaj … Czytaj dalej
30 kwietnia był ostatnim dniem składania deklaracji podatkowych. Z tej okazji Partia KORWiN przygotowała taką ulotkę informacyjną. Zachęcam do udostępniania na swoich profilach! Tutaj ulotka w wersji pionowej: http://i.imgur.com/WWACfUv.png a tak było w Gdańsku: Tutaj obszerniejsza relacja i więcej zdjęć: … Czytaj dalej
Komentarz · tygodnik "Goniec" (Toronto) · 2015-05-03 · 5553 wyświetleń Pan Jakub Bierzyński, "wizjoner, badacz i aktywny komentator rynku mediów", nie wchodzi w żadne szczegóły, tylko na łamach "Wirtualnej Polski" idzie na całość, stwierdzając bez ceregieli, że "cały świat" ma na rękach krew ofiar holokaustu, a "Polacy nie są wyjątkiem". Że "Polacy nie są wyjątkiem", to już wiemy choćby z deklaracji pana dyrektora Comeya. Taki los wypadł nam w tej rozgrywce. Ale tu proszę - "cały świat!". W tej sytuacji tylko patrzeć, jak Światowy Kongres Żydów zwróci się do Eskimosów, by w ramach ekspiacji dostarczyli gdzie trzeba wyznaczoną ilość baryłek tranu z wieloryba, a do Indian z Amazonii - by pod tym samym pretekstem zaczęli zbierać orzechy i dostarczać je do wskazanych punkt
Felieton · tygodnik "Najwyższy Czas!" · 2015-05-01 · 9890 wyświetleń Niestety zmiana etapu będąca następstwem zresetowania resetu przez prezydenta Obamę doprowadziła może nie do unieważnienia tamtejszych wcześniejszych ustaleń, co do pojawienia się nowych, a właściwie nie tyle może "nowych" założycieli starych rodzin, co ojców-założycieli związanych z gwałtownie reaktywowanym Stronnictwem Amerykańsko-Żydowskim. Wychodząc z założenia, że nie tylko dla grzeszników Pan Bóg stworzył rzeczy smaczne, oni też postanowili podłączyć się do spółdzielni "Róbmy Sobie Na Rękę", wskutek czego przy stołach negocjacyjnych zapanował chaos, niczym podczas "Balu w Operze".
Na Wałach Chrobrego w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa Janusza Korwin-Mikkego, w której udział wzięli rolnicy z województwa zachodniopomorskiego, chcący wyrazić swoje poparcie dla kandydatury Korwin-Mikkego na urząd Prezydenta RP. Konferencja dotyczyła programu dla polskiego rolnictwa. - Obłuda i niekompetencja urzędników powoduje, że nasza przedsiębiorczość i rolnictwo są krępowane. W resorcie rolnictwa z roku na […]
Weź udział w zbieraniu wyników głosowania przez kurierów Ruchu Kontroli Wyborów Zapraszam do współpracy wszystkich chętnych do fotografowania protokołów z głosowania z Obwodowych Komisji Wyborczych w Okręgu Wyborczym Nr 18 w Krakowie (9 powiatów podkrakowskich bez miasta Krakowa). Zgłoszenia, które już napłynęły, nie zapewniają dostarczenia fotografii protokołów ze wszystkich komisji okręgu. Zadanie, które jest do wykonania, będzie polegało na dostarczeniu RKW zdjęć protokołów z głosowania z obwodowych komisji wyborczych spoza Krakowa (w Krakowie uczyni to inna grupa). Do obsłużenia są powiaty: chrzanowski, krakowski, miechowski, myślenicki, olkuski, oświęcimski, proszowicki, wadowicki, wielicki. Trzeba będzie pojechać do siedziby wskazanej obwodowej komisji wyborczej, wykonać zdjęcie wywieszonego przez komisję na widok publiczny protokołu z głosowania (cyfrowym aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym), a następnie przesłać to zdjęcie pod wskazany adr
O swoich losach podczas II Wojny Światowej opowiada Romuald Drohomirecki. Dokument zawiera szereg historycznych faktów, przedstawia opisy rzezi na Wołyniu. Opowiada o tułaczce, którą musieli odbyć uciekając spod rąk bandytów z UPA ludzie mieszkający na Kresach. Film stanowi doskonały materiał edukacyjny. Mamy do czynienia z żywą historią, opowiadaną przez uczestnika tych wydarzeń.
29 kwietnia 2015r. w Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie odbyło się spotkanie "SKARGA KATYŃSKA". Gośćmi Księgarni byli: PROF. IRENEUSZ C. KAMIŃSKI i EWA ŁOSIŃSKA. Spotkanie prowadził PROF. ANDRZEJ NOWAK.
O swoich losach podczas II Wojny Światowej opowiadają: Michał Kochanowaicz, Jerzy Krusenstern, Kazimierz Kemmer, Stanisława Ignaczak. Dokument jest relacją osób, które w wieku kilku lub kilkunastu lat musiały się odnaleźć w wojennej rzeczywistości. Swoje historię opowiedzieli żołnierze Armii Krajowej oraz osoby cywilne. Dokument zawiera szereg historycznych faktów, przedstawia opisy bitew, ukazuje życie harcerzy i młodziutkich żołnierzy którzy przelewali krew za swoją ojczyznę. Żołnierskie losy splatane są z losami osób cywilnych. Z tułaczką którą musieli odbyć uciekając spod rąk oprawców. Film stanowi doskonały materiał edukacyjny. Mamy do czynienia z żywą historią, opowiadaną przez osoby które w niej uczestniczyły.
29 kwietnia 2015r. w Krakowie odbyło się szkolenie dla osób zasiadających w komisjach wyborczych oraz dla innych osób zbierających dane dla Ruchu Kontroli Wyborów z zakresu fotografowania dokumentów w trudnych warunkach oświetleniowych. Szkolenie prowadził Stanisław Markowski.
Na spotkaniu Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Łodzi, które odbędzie się 11 maja 2015 r. (poniedziałek), z wykładem pt. „Major Henryk Sucharski – od Westerplatte do Westerplatte" wystąpi dr Piotr Stanek, kierownik Działu Naukowego Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w sali 221 Domu – Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ŁDK) przy ul. R. Traugutta 18.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu i Zespół Szkół w Pobiedziskach zapraszają do obejrzenia wystawy „Zaplute karły reakcji. Polskie podziemie niepodległościowe w latach 1944–1956". Jest to kopia wystawy przygotowanej przez lubelski oddział IPN.
Wystawa przedstawia wiele aspektów dziejów podziemia niepodległościowego w latach 1944–1956. Użyte w tytule sformułowanie „zaplute karły reakcji" to pogardliwe określenie ludzi powojennego podziemia, upowszechniane przez propagandę komunistyczną, mające doprowadzić do zohydzenia ich pamięci. Zderzenie tego propagandowego hasła z prezentowanym na panelach wystawienniczych materiałem dodatkowo podkreśla dramat ludzi, którzy podjęli decyzję dalszej walki podziemnej. Widzimy w pigułce całą historię podziemia niepodległościowego, od jego dramatycznego początku, związanego jeszcze z okresem wyzwalania spod okupacji n
Pobiegliśmy w XXV Biegu Konstytucji 3 Maja. Biegaczom sprzyjała słoneczna pogoda. Partnerami honorowymi biegu, oprócz Instytutu Pamięci Narodowej, były ambasady krajów europejskich, które kolejno, po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja w 1791 roku, podobne nowoczesne ustawy zasadnicze wprowadzały u siebie, a więc Francja (3 września 1791 r.), Belgia (7 lutego 1831 r.), Włochy (Statuto Albertino z 4 marca 1848 r.) i Hiszpania (15 stycznia 1869 r.).
W Biegu Konstytucji 3 Maja wzięła udział liczna, 40-osobowa reprezentacja IPN. Instytut patronuje całej Warszawskiej Triadzie Biegowej „Zabiegaj o pamięć", która obejmuje także biegi Powstania Warszawskiego (25 lipca) oraz Niepodległości (11 listopada). Organizatorem biegów jest Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa".
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1 w Poznaniu zapraszają na wystawę „Akcja AB – Katyń. Zagłada wielkopolskich elit 1939–1941", przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu.
Wystawa pokazuje genezę sojuszu III Rzeszy Niemieckiej i Związku Sowieckiego przeciw Polsce oraz przeprowadzoną przez okupantów eksterminację elit społeczeństwa Wielkopolski. Na planszach znajdziemy również sylwetki Wielkopolan pomordowanych przez Sowietów na Wschodzie.
Miejsce: Poznań, Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1, ul. św. Floriana 3 Termin: 8 – 15 maja 2015 r. Zwiedzanie: pon. – pt. w godz. 10 – 14
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz Szkoła Podstawowa nr 13 w Poznaniu zapraszają na wystawę „Wolności! Chleba! Poznański Czerwiec 1956 w fotografii".
Wystawa przedstawia uporządkowane chronologicznie wydarzenia z 28 czerwca 1956 roku, pacyfikację miasta, osoby zatrzymane w związku z Poznańskim Czerwcem, a także śledztwo i procesy.
Miejsce: Poznań, Szkoła Podstawowa nr 13, al. Niepodległości 32 Termin: 7 – 23 maja 2015 r. Zwiedzanie: pon. – pt. w godz. 10 – 14.
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Zapraszamy na atrakcje, które 16 maja z okazji Europejskiej Nocy Muzeów przygotował w tym roku Instytut Pamięci Narodowej. W Warszawie będzie można po raz pierwszy na własne oczy zobaczyć od środka nowy kompleks Archiwum IPN przy ul. Kłobuckiej 21. W Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia" przy ul. Marszałkowskiej 21/25 odbędzie się natomiast V Nocny Festiwal Planszowych Gier Historycznych. Oba punkty połączy kursujący wahadłowo zabytkowy autobus. Atrakcje na Noc Muzeów Instytut przygotował w większości największych miast.
Archiwa IPN można było zwiedzać w ramach Nocy Muzeów, dopóki Instytut miał swoją siedzibę przy ul. Towarowej.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu zapraszają na wystawę „Sowieckie piekło 1939–1956".
Wystawa „Sowieckie piekło 1939–1956" stanowi zwieńczenie dwuletniego projektu edukacyjnego Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu poświęconego tematyce sybirackiej. Dotyczy jednej z wielu „białych plam" naszych najnowszych dziejów – tragedii Polaków, którzy znaleźli się pod okupacją sowiecką w 1939 r. Przedstawia losy setek tysięcy obywateli więzionych, deportowanych i zamordowanych przez machinę systemu komunistycznego.
Ekspozycja ma niejako dwie warstwy. Na pierwszą składają się ogólne komentarze historyków, na drugą – wstrząsające relacje osób przeżywających sowieckie piekło. Materiały prezentowa
Read More...
Japońskie ministerstwo edukacji opublikowało wytyczne dla szkół, dotyczące postępowania placówek oświatowych wobec osób transseksualnych.
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz