Felieton · Radio Maryja · 2015-05-21 · 9511 wyświetleń Miejmy jednak nadzieję, że po niedzieli emocje opadną tym bardziej, że według wszelkiego prawdopodobieństwa kandydat przegrany złoży gratulacje wygranemu, a obydwaj szczęśliwie zapomną o większości obietnic złożonych podczas podlizywania się wyborcom. Szczęśliwie - bo realizacja chociaż połowy z nich doprowadziłaby do skokowego wzrostu wydatków państwowych, co musiałby się przełożyć na zwiększenie fiskalnego rabunku obywateli, no i oczywiście - zwiększenie tempa przyrostu długu publicznego, z którym i tak nikt nie wie, co zrobić.
Felieton · tygodnik "Najwyższy Czas!" · 2015-05-22 · 2582 wyświetleń Okazuje się przy tym, że zasoby kadrowe, jakimi dysponuje razwiedka, wcale nie są bogate. W przeciwnym razie nikt nie wyciągałby z naftaliny pana prof. Leszka Balcerowicza, ani legendarnego pana Władysława Frasyniuka. Tymczasem to właśnie oni zostali wyznaczeni na jasnych idolów, w których ma wpatrzyć się naród, a partia, na której czele maja stanąć, jeszcze niczego nie zaproponowała, a już zyskała 11 procent popularności.
Ponieważ Państwo często prosicie o wskazówki – krótka wypowiedź, będąca powtórzeniem tego, co powiedziałem w programie z p.Magdaleną Ogórek… i trochę więcej. 1.Im mniej ludzi głosuje – tym lepiej. Proszę więc, by głosowali tylko ci, którzy mają mocne przekonanie, że … Czytaj dalej
Rzadko się wściekam – ale trochę mnie ruszyło. Otóż pewien młody niewątpliwie gentleman poradził mi, bym sobie przeczytał książkę p.Wojciecha Sumlińskiego, powiedział o niej w jakiejś telewizji – a wtedy niewątpliwie skończy się moje brylowanie w TV, ale wyjdę na … Czytaj dalej
– Na pewno nie zagłosuję na Bronisława Komorowskiego – powiedział w wywiadzie z „Super Expressem" Przemysław Wipler poseł partii KORWiN, dodając, że „z ust Andrzeja Dudy chciałbym usłyszeć kilka deklaracji: że nigdy nie pozwoli na jeszcze większe podwyższenie podatków, że nie pozwoli na zwiększanie liczby urzędników i zawetuje ustawy proponujące tego typu rozwiązania, że przywróci […]
Sztab wyborczy Andrzeja Dudy, kandydata PiS na prezydenta, przyjął postulaty programu „Wizja dla Młodego Pokolenia", przygotowanego przez wolnorynkowe Stowarzyszenie KoLiber, Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej i Stowarzyszenie Młodzi dla Polski. Program, który został zaakceptowany przez Radę Programową sztabu Dudy, a następnie przyjęty przez sztab i samego kandydata, zakłada m.in. podwyższenie kwoty wolnej od podatku, wprowadzenie bonu […]
Wkrótce dzięki liberalnej polityce imigracyjnej o wyborze prezydenta i całej klasy politycznej Ameryki decydować będą ludzie urodzeni poza granicami USA
Elżbieta Bieńkowska, wicepremier w rządzie Donalda Tuska i minister rozwoju regionalnego z PO, a obecnie unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług, w rozmowie z Pawłem Wojtunikiem, szefem CBA, dziwiła się, że ktokolwiek mógłby chcieć pracować za 6 tysięcy złotych. Bieńkowska opowiada w opublikowanym przez tygodnik „Do Rzeczy" nagraniu o swojej znajomej, która musi utrzymywać […]
Oglądając wczorajszą debatę prezydencką odchodzący prezydent stwierdzić raczył, komentując problem osób, które zaciągnęły kredyty denominowane lub indeksowane do franka szwajcarskiego, że każdy zaciąga kredyt na własne ryzyko. Gdybym wcześniej już nie opisał fenomenu banków w Polsce (http://wdolnymslasku.pl/blogi/blog-pro-futuris/145-bankowe-kasyno), które bardziej przypominają kasyna, niż instytucje zarządzające ryzykiem i chroniące przed nim i siebie i klientów (kredytobiorców i depozytariuszy), wówczas takie oświadczenie zdumiałoby mnie niepomiernie. Pan prezydent odpowiadając bowiem na potrzebę milionów młodych (i nie tylko młodych) ludzi w Polsce proponuje im zamiast głoszonego wszem i wobec „bezpieczeństwa" i „pewności" – ryzyko i niepewność. Ryzyko mierzone apetytem akcjonariuszy wielkich i mniejszych banków. Ryzyko wpisane w każdą umowę kredytową i zabezpieczone po stronie banku stronami zapisów i klauzul, których jedynym celem jest całkowit
Policja i urzędnicy przeciwko Polskiej Sprawie – Nowy Sącz 22 maja w piątek o godzinie 9.30 Sąd Rejonowy II Wydział Karny, ul. Strzelecka 1a, sala 2-02 Poniżej relacja z rozprawy, która odbyła się 24 kwietnia 2015 roku. Co mówią eksperci na temat posowieckich śmieci w Polsce – Apel o pilną edukację policjantów (i innych urzędników) z zakresu historii Polski i rozumienia patriotyzmu – przesłuchanie świadków ciąg dalszy. W piątek 22 maja 2015 roku w nowosądeckim sądzie będą przesłuchiwani funkcjonariusze policji , m.in. ci, którzy bardzo brutalnie zaatakowali Zygmunta Miernika oraz ci, którzy za przyzwoleniem swojego przełożonego Górowskiego mieli przyjemność zastraszania aresztowanego 16-letniego chłopca oraz dokładania uczestnikom pokojowej manifestacji wyssanych z palca zarzutów. Już 19 marca rozpoczęły się przesłuchania policjantów, którzy udowodnili, że nie rozumieją jaka powinna być rola policji w Polsce. Udowodnili, że nie znają historii Polski, nie
29 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Jarosławiu (os. Słoneczne 7) odbędzie się wykład Macieja Rędziniaka „Zbrodnia Kkatyńska – kłamstwo katyńskie" dla uczniów tej szkoły. Rozpoczęcie wykładu – godz. 10.00.
Za nami pierwszy dzień obchodów 15-lecia IPN w Płocku. W czwartek, 21 maja br., odbywały się warsztaty edukacyjne, wykłady i dyskusje.
Wczesnym rankiem Urszula Martyńska z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie przeprowadziła zajęcia dla uczniów o Baśce Murmańskiej – pierwszym misiu służącym w Wojsku Polskim" (w szkole podstawowej nr 5) i o dowódcach Armii Krajowej (w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II).
Również rano w Książnicy Płockiej można było wysłuchać wykładu dr. Pawła Kosińskiego pt. „Maj 1945 – wyzwolenie?".
Niemal równolegle odbywały się spotkania i wykłady w dwóch płockich liceach.
W LO im. Władysława Jagiełły (tzw. Jagiellonce) młodzież wysłuchała wykładów historyków z warszawskiego oddzia
28 maja 2015 r. w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku (ul. Mickiewicza 67) odbędzie się wykład Macieja Rędziniaka „Deportacje obywateli polskich na wschód w latach 1940–1941" dla uczniów tej szkoły. Rozpoczęcie wykładu – godz. 10.00.
W Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w Pałacu Krzysztofory w Krakowie odbyło się 15 maja 2015 roku uroczyste zakończenie całorocznego konkursu „Walka Polaków o niepodległość i granice w latach 1914–1921. Wielkie bitwy i bohaterowie wydarzeń". Konkurs zorganizował krakowski oddział IPN na zlecenie Małopolskiego Kuratorium Oświaty wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, Instytutem Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacją Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego w Krakowie.
W uroczystości udział wzięło 25 laureatów spośród blisko 500 uczniów gimnazjów województwa małopolskiego, którzy przystąpili jesienią 2014 roku do pierwszego, szkolnego etapu, oraz ich opiekunowie, a także przedstawiciele organizatorów: Grzegorz Baran – Małopolski Wicekurator Oświaty; dr Maciej Korkuć – naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Nar
27 maja 2015 r. w budynku rzeszowskiego oddziału IPN (ul. Szopena 23) odbędą się warsztaty „Symbole naszej historii" dla uczniów Gimnazjum nr 5 z Rzeszowa. Warsztaty poprowadzi Maciej Rędziniak. Rozpoczęcie – godz. 9.00.
25 maja 2015 r. w Szkole Przyszpitalnej w Łańcucie (ul. Paderewskiego 5) odbędą się warsztaty „Symbole naszej historii" dla uczniów tej szkoły. Warsztaty poprowadzi Maciej Rędziniak. Rozpoczęcie – godz. 12.00.
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu zaprasza nauczycieli powiatu leszczyńskiego do udziału w szkoleniu zatytułowanym „Poznański Czerwiec 1956".
Spotkanie rozpocznie się 27 maja 2015 r., o godz. 15.00, w siedzibie Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Bolesława Chrobrego 15 w Lesznie.
Nauczyciele uczestniczący w zajęciach otrzymają bezpłatnie materiały dydaktyczne do zajęć o Poznańskim Czerwcu 1956 roku oraz zaświadczenie o udziale w doskonaleniu zawodowym.
Szkolenie poprowadzi dr Katarzyna Florczyk z poznańskiego oddziału IPN.
Zapisy na szkolenie przyjmuje Zofia Szabel-Zakrzewska z CDN.
Zapraszamy.
21 maja 2015 w Opolu, w sali konferencyjnej Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu odbyła się Konferencja naukowa „Koniec wojny na Śląsku 1945 r.", zorganizowana przez Delegaturę IPN w Opolu oraz Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.
Głównym celem konferencji była debata nad miejscem dokonujących się na Śląsku w końcowych miesiącach II wojny światowej wydarzeń, we współczesnej świadomości historycznej: zarówno z perspektywy ogólnopolskiej, jak i regionalnej. Organizatorzy chcieli ukazać wydarzenia pierwszego półrocza 1945 r. we wszystkich istotnych kontekstach, poczynając od militarnych, poprzez polityczne i społeczno-ekonomiczne.
Konferencja miała również na celu włączenie się do odbywającej się współcześnie na Śląs
21 maja (czwartek), o godz. 8.30, lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wraz z III LO im. Unii Lubelskiej zorganizował spacer edukacyjny połączony z debatą pt. „Trudne świętowanie. Między pamięcią a rzeczywistością. Polska 1944–1989". Celem przedsięwzięcia było pokazanie młodzieży podwójnej natury rzeczywistości Polski Ludowej i PRL na przykładzie obchodzenia świąt. Obywatel PRL funkcjonował w dwóch światach: tym pierwszym, zewnętrznym, obejmującym zespół oficjalnych rytuałów, i tym drugim, wewnętrznym, gdzie mógł być sobą. Tę dychotomię historycy z lubelskiego IPN próbowali pokazać młodemu pokoleniu, zastanawiając się jednocześnie nad tym, jak dzisiaj badać, opisywać i przekazywać historię tamtej epoki.
Spacer rozpoczął się przy pomniku Marii Curie-Skłodowskiej (pl. M. Curie-Skłodowskiej 4), następnie młodzież udała się na pl. Litewski, pod siedz
22 maja 2015 r. w Zespole Szkół w Krzeszowie (ul. Ulanowska 7) odbędzie się prelekcja Zenona Fajgera „Młodzież w powstaniu Warszawskim, Zośka i inni - dalsze losy bohaterów »Kamieni na szaniec«" dla uczniów tej szkoły. Rozpoczęcie – godz. 9.30.
22 maja 2015 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu (ul. Św. Ducha 1) w godzinach od 9.00 do 13.00 odbędzie się piknik naukowy, na którym pracownicy rzeszowskiego oddziału IPN dr Marcin Krzanicki oraz Tomasz Kowalski zaprezentują grę edukacyjną „111" oraz poprowadzą warsztaty z sitodruku.
Serdecznie zapraszamy.
29 maja 2015 r. (piątek) o godz. 13.00 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej przy ul. Narutowicza 13 odbędzie się wykład dr. Witolda Bagieńskiego z Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN w Warszawie pt. „Wywiad cywilny Polski Ludowej w latach 1945–1950".
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi oraz Zarząd Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Łodzi zapraszają na wykład dr. Roberta Spałka z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie pt. „Komuniści przeciwko komunistom"
Spotkanie odbędzie się 26 maja 2015 r. (wtorek) w godz. 13.00-14.30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy ul. Gdańskiej 100/102 w Łodzi, sala konferencyjna, II piętro.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
„My nie błagamy o wolność. My o nią walczymy".
- 16 maja gdański Oddział IPN uczestniczył w Nocy Muzeów
- Zaprezentowaliśmy warsztat podziemnego drukarza oraz pokaz gier edukacyjnych
- Odwiedziło na około 300 osób
W nocy z 16 na 17 maja odbyła się Europejska Noc Muzeów. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku kolejny rok był obecny na Głównym Mieście, w pobliżu historycznego Żurawia. W formie gry i zabawy (zgodnie z naszym hasłem przewodnim) pokazaliśmy, jak Polacy w okresie II wojny światowej oraz w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych walczyli o wolność. Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy pokaz gier edukacyjnych wydanych przez IPN:
W poniedziałek, 1 czerwca 2015, Instytut Pamięci Narodowej zaprasza uczniów i nauczycieli szkół podstawowych na piknik edukacyjno-muzyczny „Polak Mały", który odbędzie się w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego na Woli. Okazją do świętowania jest Dzień Dziecka, ale także 15-lecie IPN.
Podczas pikniku uczniowie będą mogli uczestniczyć w zabawach historycznych, prezentacji edukacyjnych gier planszowych i materiałów edukacyjnych IPN. Szczególnie polecamy nasz projekt edukacyjny skierowany do najmłodszych – „Historia w kolorach", który ma zainteresować dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżyć im w atrakcyjnej formie polskie symbole narodowe – godło, flagę i hymn.
Głównym elementem pikniku będzie koncert projektu muzycznego „Kto ty jesteś?" autorstwa Fundacji Niepodległości. W
W dniach 12–14 czerwca 2015 r. odbędzie się VI edycja rajdu edukacyjnego „Szlakami Żołnierzy 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK". Głównymi organizatorami rajdu są Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „1. Pułk Strzelców Podhalańskich AK" oraz Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Bolesław Żaba – Wójt Gminy Mszana Dolna oraz Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego.
Rajd jest adresowany przede wszystkim do młodzieży szkolnej, ale mogą w nim wziąć udział także zainteresowani najnowszą historią Małopolski uczestnicy indywidualni, którzy zostaną podzieleni na samodzielne patrole wykonujące wyznaczone przez organizatorów zadania.
Tegoroczna edycja rajdu odbędzie się w Beskidz
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza na dostępne bezpłatnie wystawy. W maju i czerwcu br. będzie można oglądać:
- „Tajna Organizacja Wojskowa »Gryf Pomorski«" – Muzeum Kaszubskie w Kartuzach (ul. Kościerska 1). Wystawa otwarta do 30 maja 2015
- „Wygnańcy" – wystawa prezentowana w pobliżu pomnika „Tym, co za polskość Gdańska" (ul. Podwale Przedmiejskie) w terminie 8-25 maja 2015. Premiera wystawy „Wygnańcy" miała miejsce 4 marca 2008 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli; następnie pokazywana była także we F
Publikujemy znaleziony na stronie Demotywatorów manifest wkurzonego wyborcy. Warto przeczytać. SZOK!
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz