Pierwsze przemówienie Ojca Świętego Franciszka I

Neomarksizm - o co chodzi ?

Grzegorz Braun o obłędzie wojennym i durniach którzy nie uczą się na własnych błędach

2014-08-08, Grzegorz Braun

Manipulacja w mediach.. (1/2) - ks. dr Marek Dziewiecki

BRUTALNA PRAWDA - dlaczego nie pokazano tego w żadnych wiadomościach ?

Kryzys finansowy wyjasniony w 3 minuty

12.11.2015

Tylko prawda jest ciekawa

Ten tylko się dowie, kto cię stracił
Felieton · Radio Maryja · 2015-11-12 · 6184 wyświetleń Świętej pamięci ksiądz Bronisław Bozowski mawiał, że nie ma przypadków, są tylko znaki. Nie jest tedy rzeczą przypadku, że pierwszy Marsz Niepodległości odbył się 11 listopada 2009 roku - w miesiąc po ratyfikowaniu przez pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego traktatu lizbońskiego. Wszedł on w życie 1 grudnia 2009 roku, zaś najważniejszym jego postanowieniem było proklamowanie nowego podmiotu prawa międzynarodowego pod nazwą "Unia Europejska".
Anatomia "godności"
Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-11-11 · 8740 wyświetleń Ciekawsze są spostrzeżenia, jakie pani profesor poczyniła w trakcie tych "ponad 20 lat" zajmowania się imigrantami. W rozmowie z panem Grzegorzem Żabińskim stwierdza, że "uchodźcy z Bliskiego Wschodu szukają w Europie godności. Nie nowego samochodu" i na dodatek informuje, że "nikt nie rzuca domu tylko po to, żeby płynąć morzem, narażając się na utonięcie i szukać sobie nowego domu wśród obcych".
Wyobraźmy sobie, że władzę w Polsce zdobyła autentyczna prawica…
Kontrrewolucja integralna jest w tej chwili w Polsce fantazją, ale ewentualny sojusznik Polski kontrrewolucyjnej jest oczywisty – to Putin.
Carson, Trump. Republikańscy kandydaci na prezydenta USA
Kim jest ten cieszący się coraz większą sympatią polityk? W Polsce słyszeli o nim głównie lekarze. Czarnoskóry neurochirurg zasłynął bowiem w środowisku lekarskim z przeprowadzenia w 1987 roku pierwszej na świecie operacji rozdzielenia bliźniąt syjamskich złączonych głowami.
Ziemkiewicz: PiS może rozgrywać Nowoczesną i/lub PO
"Kaczyński, jako zręczny strateg, wysyła sygnał typu: Wy w Platformie nie wszyscy musicie mieć przerąbane. Jeżeli wybierzecie Schetynę (...) to nie wszystkich wykończymy"
Ziemkiewicz: Szkoda, że zabrakło sojuszu JKM i Kukiza. Kukizowi będzie bardzo trudno okrzepnąć
"Niestety partie bez pieniędzy rozpadają się dużo łatwiej. Tym bardziej że właściwie ruch Kukiza nigdy nie był siłą jednolitą. M.in. dlatego KORWIN nie powinien mieć skrupułów biorąc dotację"
Francuzi sprzedali Egiptowi Mistrale. Egipt zapłaci pieniędzmi USA
Paryżowi udało się odsprzedać przeznaczone pierwotnie dla Rosji okręty desantowe dzięki... Amerykanom.
Mobilizacja Polaków pójdzie niczym przysłowiowa para w gwizdek
Ci, którzy wierzą, że PiS przeprowadzi rzeczywiste reformy, nadmiernie słuchają retoryki, a za mało przyglądają się faktom.
Cameron chce więcej rynku w UE
Dawid Cameron, premier Wielkiej Brytanii, wysłał do Donalda Tuska, przewodniczącego Rady Europejskiej, oficjalny list rozpoczynający renegocjację brytyjskiego członkostwa w Unii Europejskiej.
Skompromituje idee wolnorynkowe?
Premier Beata Szydło przedstawiła skład rządu PiS. Ministrem finansów został Paweł Szałamacha. W wywiadzie z „Rzeczpospolitą" z jednej strony przedstawił sensowne rozwiązania, a z drugiej – okazało się, że opowiada się za centralnym planowaniem. - Staramy się zbudować model gospodarki, w którym maksymalnie łatwo jest rozpocząć działalność gospodarczą, ale później – dzięki odpowiednim regulacjom, np. […]
Korwin-Mikke: Macierewicz nie da sobie rady w MON
Wojskowi nie będą Go słuchać; co jednak oznacza, że nie wykonają rozkazu zbombardowania Moskwy albo choćby Królewca
Co byśmy zrobili bez Trybunału Konstytucyjnego?
Jak trzeba, to i Trybunał staje na wysokości zadania, co pokazał w lipcu 1992 roku, kiedy to badał sprawę legalności uchwały lustracyjnej.
Marsz Wolnej Polski - kilka tysięcy osób na ulicach Krakowa
11 listopada kilka tysięcy głownie młodych ludzi przeszło ulicami Krakowa w Marszu Wolnej Polski. Marsz Wolnej Polski organizowali: Trzecia Droga i Małopolscy Patrioci.
Dyskusja z cyklu „Historia z Piotrem Skwiecińskim" – 13 listopada 2015

Listopadowa dyskusja, zatytułowana „Społeczeństwo 44–47 – ile oporu, ile rezygnacji, ile akceptacji?", poświęcona będzie sytuacji w Polsce po II wojnie światowej. Gośćmi Piotra Skwiecińskiego będą dr hab. Marcin Zaremba (Uniwersytet Warszawski), autor książki Wielka trwoga. Polska 1944–1947. Ludowa reakcja na kryzys, i dr hab. Adam Dziurok (IPN Katowice), redaktor naczelny półrocznika „CzasyPismo".

Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki  Warszawa, ul. Marszałkowska 21/25  13 listopada (piątek), godz. 17:30

Warsztaty edukacyjne „Ku Polsce idziemy przez krwawe stygmaty…"– Warszawa, 12–13 listopada 2015

W dniach 12 i 13 listopada br., od godz. 9.30, Marcin Łaszczyński z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie przeprowadzi dwudniowe warsztaty edukacyjne „Ku Polsce idziemy przez krwawe stygmaty…" dla uczniów Gimnazjum nr 15 im. gen. Stefana Roweckiego w Warszawie. Zajęcia połączone będą z występem artystycznym, podczas którego młodzież m.in. odśpiewa pieśni patriotyczne.

Spotkanie odbędzie się w związku  97. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości

Dyskusja wokół książki Piotra Bojarskiego „Ściema" i Patryka Pleskota „Miasto śmierci. Pytania o morderstwa polityczne popełnion

Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia" w Bibliotece Raczyńskich zaprasza 17 grudnia, o godz. 18.00, na spotkanie dyskusyjne wokół książek: Piotra Bojarskiego „Ściema" i Patryka Pleskota „Miasto śmierci. Pytania o morderstwa polityczne popełnione w Warszawie (1956–1989)", połączone z pokazem filmu dokumentalnego w reżyserii Anny Piasek-Bosackiej pt. „Pod opieką operacyjną".

„Ściema" Piotra Bojarskiego to trzymająca w napięciu powieść sensacyjna pełna nawiązań do nieodległej jeszcze rzeczywistości stanu wojennego w Polsce. Dziennikarz śledczy na tropie mrocznej zagadki z przeszłości. Na własną rękę próbuje ustalić sprawców niewyjaśnionej śmierci studenta, brutalnie pobitego podczas pacyfikacji przez ZOMO antywojennej demonstracji. Mimo

Spotkanie Klubu Historycznego Armii Krajowej im. Cichociemnych – Łódź, 13 listopada 2015

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klub Historyczny Armii Krajowej im. Cichociemnych, działający przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łodzi zapraszają w dniu 13 listopada 2015 r. (piątek)  o godz. 11.55 na wykład Magdaleny Zapolskiej-Downar, pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi, zatytułowany Pierwsze lata powojenne Polski – granice, migracja, ustrój. Prelekcji towarzyszyć będzie pokaz filmu Janusza Majewskiego pt. Mała matura 1947 (2010).

Prelekcja odbędzie się w III LO w Łodzi, przy ul. Sienkiewicza 46.

 

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie Klubu Historycznego im. gen. „Grota" – Ostrów Wielkopolski, 10 listopada 2015

Staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 10 listopada 2015 r. (wtorek) o godz. 11.50 w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Poznańskiej 43 w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się wykład pt. Ostatni leśni na polskich Kresach. Wygłosi go dr Kazimierz Krajewski, kierownik Referatu Badań Naukowych Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie.

W Klubie im. gen. „Grota" nt. poznańskiego Czerwca 1956 – Kalisz, 9 listopada 2015

W dniu 9 listopada 2015 r. w III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu odbyło się spotkanie miejscowego Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota". Z wykładem i prezentacją multimedialną pt. Poznański czerwiec 1956 wystąpiła dr Karolina Bittner, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Historycznej IPN w Poznaniu. Prelekcji towarzyszył pokaz filmu Krzysztofa Magowskiego pt. Poznańskie Powstanie 1956 (2006).

Tego samego dnia dr Bittner przedstawiła swój wykład studentom Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu-Szczypiornie.

Wręczenie odznaczeń Krzyż Wolności i Solidarności działaczom małopolskiej opozycji niepodległościowej z lat 1981–1989 – Kraków,

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński wręczy 10 listopada 2015 r., o godz. 11.00, w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa (pl. Wszystkich Świętych 3-4) odznaczenia państwowe – Krzyż Wolności i Solidarności – działaczom opozycji niepodległościowej z lat 1981–1989.
Lista z informacjami o osobach odznaczonych znajduje się w załączniku.

Krzyż Wolności i Solidarności to polskie państwowe odznaczenie cywilne, nadawane działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej w PRL. Zostało ustanowione ustawą z dnia 5 sierpnia 2010. Po raz pierwszy Krzyż został nadany w czerwcu 2011 przy okazji obchodów 35. rocznicy Wydarzeń Radomskich. Krzyż Wolności i Solidarności jest nagrodą dla działaczy opozycji wobec dyktatury komunistycznej, którzy w okresie od 1 stycznia 1956 r. do 4 czerwca 1989 r

Listopadowe spotkanie z historią - Rzeszów, 11 listopada 2015

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zapraszają na „Listopadowe spotkanie z historią", które odbędzie się 11 listopada 2015 r. w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie (ul. 3 Maja 19). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

PROGRAM
14.00 Prezentacja książki Jana Czopa „BARWA ARMII KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO ORAZ FORMACJI POLSKICH W SŁUŻBIE CESARZA 1807-1814" 14.15 Jan Czop „SZWOLEŻEROWOIE GRAWRDII CESARZA NAPOLEONA" 15.00 Tomasz Idzikowski „WALKI O TWIERDZĘ PRZEMYŚL W 1915 R." 16.00 Michał Kalisz „WINCENTY WITOS 1874-1945" 17.00 „WOJSKO POLSKIE W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM" – prezentacja archiwalnych materiałów filmowych
Kiermasz publikacji Wydawnictwa „LIBRA" oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu – 12 listopada 2015

– Razem jesteśmy ważniejsi niż każdy z osobna, bo nad nami są wartości: dobro i prawda, wolność i sprawiedliwość – powiedział marszałek senior Kornel Morawiecki w wystąpieniu inaugurującym VIII kadencję Sejmu. W inauguracyjnych posiedzeniach Sejmu i Senatu wziął udział prezes IPN Łukasz Kamiński.

Rozpoczynając obrady, Sejm chwilą ciszy uczcił pamięć zmarłych, którzy służyli Ojczyźnie.

Marszałek senior w swoim wystąpieniu przypominał, że Polacy nie raz, przydając się sobie, przydawali się innym – w 1920 roku, w czasie II wojny światowej czy w czasach Solidarności. – Przydaliśmy się Europie, przyczyniliśmy się do pokonania totalitaryzmu – powiedział. 

Z drugiej strony, jak zauważył: – Po okrągłym stole zabrakło nam odwa

Warsztaty dla studentów „Co kryją archiwa IPN?" – Katowice, 12 listopada 2015

12 listopada 2015 r. w Oddziałowym Biurze Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN w Katowicach, przy ul. Józefowskiej 102, odbyły się warsztaty „Co kryją archiwa IPN?". Tym razem w zajęciach prowadzonych przez Tomasza Marszałka (OBUiAD IPN Katowice) i dr Kornelię Banaś (OBEP IPN Katowice) wzięli udział studenci kierunku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W programie: zwiedzanie magazynu akt jawnych, poznanie struktury, zasobu i charakteru pracy w OBUiAD, a także analiza dokumentów wytworzonych przez aparat bezpieczeństwa w latach 70.

Oferta edukacyjna Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku na rok szkolny 2015–2016

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku przygotowało na rok szkolny 2015–2016 ofertę edukacyjną skierowaną nie tylko do młodzieży szkolnej, lecz także do innych osób zainteresowanych najnowszą historią Polski. Oprócz kontynuacji działań rozpoczętych w poprzednich latach proponujemy zapoznanie się z nowymi wystawami, grami, publikacjami itp., które, mamy nadzieję, dają możliwość poszerzenia płaszczyzny współpracy z Instytutem.

Prelekcje „Żołnierze Wykleci" – Krosno, 20 listopada 2015

20 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. I. Łukasiewicza w Krośnie odbędą się prelekcje dla uczniów na temat „Żołnierzy Wyklętych". Zajęcia poprowadzi Zenon Fajger.
Spotkanie edukacyjne w Markowej poświęcone rodzinie Ulmów – Markowa, 14 listopada 2015

14 listopada 2015 r. w Markowej odbędzie się spotkanie edukacyjne poświęcone rodzinie Ulmów. 

W programie przewidziano wykład dr Mateusza Szpytmy dotyczący rodziny Ulmów oraz prezentację powstającego w Markowej Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów. 

Spotkanie ma charakter zamknięty.

„Dominikanie: obiekt inwigilacji permanentnej" – spotkanie z cyklu „Krakowska Loża Historii Współczesnej" – Kraków, 18 listopad

Instytut Pamięci Narodowej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na spotkanie w Krakowskiej Loży Historii Współczesnej, zatytułowane „Dominikanie: obiekt inwigilacji permanentnej". W dyskusji udział wezmą dr Łucja Marek oraz o. prof. Józef Puciłowski (OP), a rozmowę poprowadzi jak zawsze Roman Graczyk.

O stopniu zainteresowania Służby Bezpieczeństwa zakonem dominikanów decydował jego wpływ na świadomość społeczną – a szczególnie na świadomość polskiej inteligencji. Komuniści – całkiem słusznie – oceniali, że synowie duchowi św. Dominika stanowią dla ich ideologii duże zagrożenie. I stosownie do tej konstatacji zbudowali odpowiedni system operacyjnego rozpracowania.

SB interesowała się wszystkim w życiu polskich wspólnot dominikańskich: od małego seminarium

Wręczenie nagród „Świadek Historii" osobom i organizacjom spoza Polski – Warszawa, 12 listopada 2015

W Łazienkach Królewskich wiceprezes IPN Paweł Ukielski wręczył tegoroczne nagrody „Świadek Historii" dla osób i organizacji spoza Polski

Dziś w Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach Królewskich wiceprezes Instytutu Paweł Ukielski wręczył dyplomy i odznaczenia tegorocznym laureatom nagród „Świadek Historii". Odznaczonych zostało siedmioro laureatów szczególnie zasłużonych dla promowania polskiej historii. Patronat nad nagrodą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Na uroczystość osobiście przybyli wszyscy laureaci. Gościliśmy Ewę Banasikowską i Hannę Stankiewicz, nauczycielki w Polskiej Sobotniej Szkole im. Adama Mickiewicza w Minneapolis (USA), działaczki polonijne, inicjatorki zasadzenia pierwszego Dębu Katyńskiego na pół

Warsztaty dla uczestników Turnieju Debat Oksfordzkich – Białystok, 1–2 grudnia 2015

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować, iż do udziału w pierwszej edycji regionalnego Turnieju Debat Oksfordzkich w Białymstoku zostały zakwalifikowane następujące szkoły: 1. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku 2. II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku 3. II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku (2 drużyna) 4. IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Białymstoku 5. V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku 6. Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku 7. Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku 8. II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego I. Gałczyńskiego w Olsztynie

Bieg Niepodległości – 11 listopada 2015

Tegoroczna 27. edycja Biegu poświęcona była pamięci Danuty Siedzikówny „Inki". 11 listopada na starcie, dokładnie o godz. 11:11, ubrani w białe i czerwone koszulki zawodnicy, biegnąc, ułożyli „żywą" flagę narodową. Instytut Pamięci Narodowej jest patronem honorowym Biegu.

Danuta Siedzikówna „Inka" była sanitariuszką 5. Wileńskiej Brygady AK, podkomendną mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki". 20 lipca 1946 roku została aresztowana przez UB w Gdańsku. W trakcie śledztwa była bita i poniżana, mimo to odmówiła składania zeznań. Skazana na śmierć, została rozstrzelana 28 sierpnia 1946 roku, na 6 dni przed swoimi 18-tymi urodzinami. Miejsce pochówku „Inki" przez wiele lat nie było znane. Jej szczątki zostały odnalezione dopiero na jesieni ubiegłego roku na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku podczas prac Samodzielnego Wydziału Poszukiwań IPN, kierowanego przez prof. Krzyszt

Prezentacja książki „Agca nie był sam. Wokół udziału komunistycznych służb specjalnych w zamachu na Jana Pawła II" – Kraków, 16

Kuria Metropolitarna Archidiecezji Krakowskiej, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach, Instytut Gość Media w Katowicach oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zapraszają na prezentację książki „Agca nie był sam. Wokół udziału komunistycznych służb specjalnych w zamachu na Jana Pawła II" autorstwa Michała Skwary i Andrzeja Grajewskiego. Prezentacja odbędzie się w poniedziałek 16 listopada, o godz. 12.00, w sali okna papieskiego w budynku Kurii Metropolitarnej, przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

Publikacja jest już drugą, po książce „Papież musiał zginąć. Wyjaśnienia Ali Agcy", wydanej wspólnie przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach oraz tygodnik „Gość Niedzielny", próbą przybliżenia kulis, przygotowań, przebiegu i konsekwencji zamachu na papieża Jana Pawła II z 13 maja 1981 roku.

Warsztaty dla dzieci „Dzieciństwo w PRL" – Rzeszów, 28 listopada 2015

28 listopada 2015 r. w budynku rzeszowskiego oddziału IPN (ul. Szopena 23) odbędą się warsztaty dla dzieci „Dzieciństwo w PRL", które poprowadzi Katarzyna Kyc. Rozpoczęcie – godz. 9.00. Spotkanie ma charakter zamknięty.
Wieniec od IPN na grobie Wojciecha Halczyna – Lendak (Słowacja), 11 listopada 2015

Z  upoważnienia prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego Jacek Wygoda, były szef Biura Lustracyjnego IPN, złożył we wsi Lendak (Wysokie Tatry – Słowacja) wieniec na grobie Wojciecha Halczyna – zapomnianego działacza walczącego o polskość Spisza i Orawy, uczestnika Konferencji Pokojowej w Paryżu w 1918 roku.
Wojciech Halczyn, zwany „Polskim Prezydentem", szerzył na Spiszu kulturę polską i patriotyzm. Zmarł w 1932 roku.
Referat Artura Brożyniaka „Rzeź wołyńska" – Jarosław, 13 listopada 2015

13 listopada 2015 r. w Jarosławiu (Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza, ul. Czarnieckiego 16) na konferencji naukowej „Ludobójstwo Polaków na Wołyniu w czasie II wojny światowej i jego następstwa" Artur Brożyniak wygłosi referat „Rzeź wołyńska". Rozpoczęcie referatu – godz. 10.00. 
Serdecznie zapraszamy.

Inauguracja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Utracone dziedzictwo – losy ziemian w XX wieku" – Gdańsk, 18 listopada 2015

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN zaprasza na konferencję inaugurującą ogólnopolski projekt edukacyjny pt. „Utracone dziedzictwo – losy ziemian w XX wieku", która odbędzie się 18 listopada 2015 r. (środa), w godz. 12.00–14.30 w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku (al. Grunwaldzka 216)

W programie:

  • Pochodzenie warstwy ziemiańskiej, jej znaczenie i likwidacja po II wojnie światowej (dr Michał Sempołowicz)
  • System wartości i życie codzienne ziemian (Barbara Męczykowska)
  • Notacja – fragment nagrania świadka historii
  • Prezentacja projektu (dr Marcin Chorązki)

Polecany dojazd: tramwaj i autobus

Wykład Piotra Łapińskiego „»Rok pierwszy« na Białostocczyźnie" – Białystok, 12 listopada 2015

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku oraz Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku zapraszają na spotkanie w ramach Akademii Przewodnika. W najbliższy czwartek, 12 listopada, o godz. 18.00, w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, przy ul. Kościelnej 1A, Piotr Łapiński z białostockiego oddziału IPN wygłosi wykład pt. „»Rok pierwszy« na Białostocczyźnie". Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią najnowszą naszego regionu.

Prezentacja filmu „Wujowie i inni" – Gdańsk, 18 listopada 2015

Polskie Towarzystwo Ziemiańskie, Związek Szlachty Polskiej we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej – Oddziałem w Gdańsku i Stowarzyszeniem Civitas Christiana zapraszają na prezentację filmu w reż. Jana Ledóchowskiego „Wujowie i inni".

Film poświęcony został losom rodziny ziemiańskiej po zakończeniu II wojny światowej.

Zwiastun filmu

Po spotkaniu odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem dr. Michała Sempołowicza, reprezentującego pion edukacyjny gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

 Biblioteka Główna Uniwer
Seminarium dla nauczycieli „Pomorze Gdańskie i obóz Stutthof 1939–1945" – Gdańsk, 5 listopada 2015

5 listopada 2015 r. w sali konferencyjnej Biblioteki Gdańskiej PAN odbyło się seminarium dla nauczycieli pt. Pomorze Gdańskie i obóz Stutthof 1939–1945. W ramach spotkania prelekcje wygłosili dr hab. Grzegorz Berendt (OBEP IPN Gdańsk, UG) oraz dr Marcin Owsiński (Muzeum Stutthof w Sztutowie). Część warsztatową z wykorzystaniem przekazanych nauczycielom materiałów edukacyjnych poprowadziła Anna Krajnowska z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Ofertę regionalnych konkursów i projektów edukacyjnych IPN przedstawiła Barbara Męczykowska (OBEP IPN Gdańsk).

W seminarium uczestniczyli nauczyciele reprezentujący placówki oświatowe w Gdańsku, Gdyni, Przodkowie, Stężycy, Kamienicy Szlacheckiej, Kościerzynie, Jantarze, Nowym Dworze Gdańskim, Sztumie, Kosak

Obchody Święta Niepodległości w całym kraju – 11 listopada 2015

Instytut Pamięci Narodowej, jako patron honorowy, zaprasza na 27. Bieg Niepodległości w Warszawie. 11 listopada na starcie, dokładnie o godz. 11:11, ubrani w białe i czerwone koszulki zawodnicy, biegnąc, ułożą „żywą" flagę narodową. Tegoroczna edycja Biegu poświęcona będzie pamięci Danuty Siedzikówny „Inki".

Na obchody Święta Niepodległości Instytut zaprasza w całym kraju.

11 listopada, o godz.16.30, w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim, przy ul. Piaskowej 21, zostanie otwarta wystawa „Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948". Otwarciu ekspozycji towarzyszyć będzie wystąpienie dr. Dariusza Gałaszewskiego  z  Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Przed wernisażem (o godzinie 16.00) zapraszamy do wspó

Promocja książki „Federacja Młodzieży Walczącej 1984–1990" – Gdańsk, 19 listopada 2015

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza na promocję wydanej przez IPN książki „Federacja Młodzieży Walczącej 1984–1990" (2015), pod red. prof. Marka Wierzbickiego. Gośćmi i prelegentami spotkania będą działacze FMW: ks. Jarosław Wąsowicz (salezjanin, historyk i publicysta), Robert Kwiatek (fotoreporter) i Dariusz Krawczyk, poprowadzi je dr Karol Nawrocki (naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku).

Spotkanie autorskie odbędzie się po raz pierwszy w nowej siedzibie gdańskiego oddziału IPN przy al. Grunwaldzkiej 216 w Gdańsku (prosimy gości o rejestrację przy pomocy dokumentu tożsamości w okienku ochrony przy wejściu). 

Ostra odpowiedź Macierewicza na oskarżenia o... aprobowanie „Protokołów mędrców Syjonu"

Bartłomiej Misiewicz wydał dziś w imieniu Antoniego Macierewicza oświadczenie w związku z opublikowanym dziś w "Gazecie Wyborczej" tekstem pt. „Macierewicz, spiski i protokoły mędrców Syjonu - niepochlebna sylwetka nowego szefa MON w brytyjskim dzienniku". Publikujemy jego pełną treść.
Read more...
Prezydent Duda: To Naród jest suwerenem

Andrzej Duda w prezydenckim orędziu z okazji pierwszego posiedzenia Sejmu VIII kadencji przypomniał politykom, kto ich wybrał i komu mają obowiązek służyć.
Read more...
Marsz Niepodległości przeszedł spokojnie. Media zawiedzione

W wieczornych Faktach TVN Marszowi Niepodległości poświęcono bardzo krótki czas. Nie było awantur, chuliganów, zamieszek, nie latały kosze na śmieci - nie ma czego pokazywać?
Read more...
Nie było policji nie było dymu [ZDJĘCIA]

Już godzinę przed planowanym rozpoczęciem Marszu Niepodległości, tysiące ludzi zbierało się w okolicach Ronda Dmowskiego, skąd Marsz miał wyruszyć. Z minuty na minutę pojawiało się coraz więcej zorganizowanych grup z całej Polski.
Read more...
„Królowie" obciachu

Wybory parlamentarne i towarzyszące im ekscesy przyćmiły wybryk, którego dopuścili się „królowie" obciachu. Chodzi oczywiście o udział Lecha Wałęsy i Bronisława Komorowskiego w promocji kantoru internetowego cinkciarz.pl w Chicago.
Read more...
Ewangelia a nie Koran – porywające przemówienie księdza na Marszu Niepodległości [WIDEO]

Wrogowie Ojczyzny i wrogowie Kościoła dzisiaj dostają szału, bo widzą wielką, ogromną armię patriotów, armię narodowców i armię kibiców, którzy mają Boga, Honor i Ojczyznę w sercu i są gotowi oddać za nią życie – tymi słowami zwrócił się do zgromadzonych na błoniach przed Stadionem Narodowym ks. Jacek Międlar.
Read more...
Dramatyczna sytuacja chrześcijan w syryjskim Aleppo

Pozostające drobne zapasy nie pozwalają nam na zaspokojenie ogromnych potrzeb naszych wiernych – alarmuje abp Denys Antoine Chahda, syrokatolicki ordynariusz Aleppo.
Read more...
Ten szczyt przyniesie wreszcie konkretne rozwiązania ws. imigrantów?

Wspólna strategia przezwyciężania kryzysu migracyjnego to wiodący temat rozpoczętego w środę w Valettcie (Malta) szczytu UE-Afryka. Szczyt – jak podkreślają jego uczestnicy – ma zapewnić narzędzia do opanowania napływu migrantów do Europy.
Read more...
Muzułmanie przejęli polskie miasto

Hamtramck w Michigan (USA) dominowała wcześniej Polonia. Dziś radę miasta przejęli muzułmanie. Przedstawiciel jemeńskiej wspólnoty Ibrahim Algahim powiedział w nagraniu opublikowanym na Facebook: "Dziś pokażemy Polakom i wszystkim innym, że jesteśmy zjednoczeni". Film usunięto.
Read more...
Bądź dumny Polaku!

Polska ocaliła Europę. Jan III Sobieski 12 września 1683 powstrzymał pod Wiedniem islam. W 1920 Polacy przerwali pochód komunizmu na Zachód Europy podczas Bitwy Warszawskiej. To zaś dopiero początek.
Read more...
Wyborcza broni „dobrego prawicowca"

Kiedyś mieliśmy „księży-patriotów", którym bliżej było do władz komunistycznych, niż duchownych. Dziś Gazeta Wyborcza nie po raz pierwszy poświęca swoje łamy, by pomagać człowiekowi, który przynajmniej teoretycznie reprezentuje poglądy prawicowe.
Read more...
Prezydent złożył kwiaty przy pomniku Dmowskiego i Paderewskiego [WIDEO]

W 97. rocznicę odzyskania niepodległości, prezydent Andrzej Duda złożył wieniec pod pomnikiem Romana Dmowskiego w Warszawie.
Read more...
Mikołaj szuka gotówki - za co kupić wymarzony prezent dla dziecka?

Kto czeka na święta najbardziej? Oczywiście – dzieci. Góra prezentów, rodzice cały czas w domu i pełno smakołyków – o czym więcej mogą marzyć? Po wigilijnej kolacji pociechy kręcą się niecierpliwie i zerkają w stronę stosu paczuszek ułożonych pod choinką.

Read more...
Czy chwilówki online są rzeczywiście takie złe?

Firmy pozabankowe, które udzielają pożyczek, zwłaszcza tzw. chwilówek, są od pewnego czasu stałym, gorącym tematem w mediach. Zwykle słyszy się o nich w negatywnym kontekście – że ktoś utracił przez nie majątek, że są drogie i mniej bezpieczne niż banki. Media bardzo szybko podchwytują negatywne tematy, ale czy to znaczy, że wszystkie chwilówki należy z góry skreślić? Przyjrzeliśmy się temu zagadnieniu bliżej by pozbyć się uprzedzeń i poznać prawdę.
Read more...
Złamane obietnice prezydenta Dudy

Po hucznych obchodach narodzin "najzdrowszego dziecka świata", czytam w pociągu artykuł lewicowego dziennikarza - niech imię jego nie będzie powielane - że Prezydent Andrzej Duda, go zawiódł.
Read more...
Prezydent wystosował list do uczestników Marszu Niepodległości

Prezydent Andrzej Duda, który nie mógł wziąć udziału w Marszu Niepodległości, przesłał list do organizatorów i uczestników tego zgromadzenia.
Read more...
Ruszył Marsz Niepodległości!

O godz. 14.00 z Ronda Dmowskiego w Warszawie ruszył największy w Polsce marsz, Marsz Niepodległości.
Read more...
Polacy powinni być dumni ze swojej historii

Przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, prosto z serca i w prostych, aczkolwiek niezwykle mocnych słowach przypomniało Polakom, że powinni być dumni ze swojej historii, niezależnie od tego, czy mowa o okresie wiktorii, czy klęsk i oczekiwania na odzyskanie niepodległości.
Read more...
Abp Henryk Hoser odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski

Podczas uroczystości w Belwederze pan Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła, za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej.
Read more...
Izraelskie wojsko szturmowało szpital w poszukiwaniu chłopca rzucającego kamieniami

Siły izraelskie przeprowadziły szturm na szpital al-Makassed w Jerozolimie, w poszukiwaniu... chłopca, który rzucał w żołnierzy kamieniami.
Read more...
Nuty i słowa pieśni patriotycznych do pobrania

Ze strony internetowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy można pobrać śpiewnik pieśni patriotycznych. Towarzyszy mu list głowy państwa polskiego do internautów, który publikujemy.
Read more...
MSW ostrzegało: ekstremiści z Marszu Niepodległości

Według raportu MSW z 26 października 2015 w Polsce rozwija się ekstremizm związany m. in. z Marszem Niepodległości. Wedle dokumentu problem dotyczy także innych świąt narodowych, w tym 3 Maja.
Read more...
Kopacz zadarła kieckę

Niegdyś na wsi co bardziej krewka gospodyni, kiedy zabrakło jej argumentów w kłótni ze znienawidzoną sąsiadką, zadzierała kieckę i pokazywała... no właśnie to, co tak mocno wybrzmiało na „taśmach prawdy" obok „ch..." i „kamieni kupy".
Read more...
Wpadka Hołowni atakującego ks. Międlara

Wstydliwe wpadki zdarzyć się mogą każdemu. Jednak Szymon Hołownia mający ambicję pouczać księdza przemawiającego na marszu, chciał się koniecznie wykazać znajomością właściwych interpretacji Ewangelii. Tym samym kompletnie podkopał swój - już i tak mocno nadszarpnięty – autorytet.
Read more...
Marek Kuchciński drugą osobą w Polsce!

W sejmowym głosowaniu, Marek Kuchciński (PiS) został wybrany Marszałkiem Sejmu VIII kadencji.
Read more...
Nie ma cudu demograficznego, ale po wydłużeniu urlopu macierzyńskiego współczynnik dzietności nieznacznie wzrósł

W opublikowanym w poniedziałek w „Rzeczpospolitej" artykule „Nie ma cudu demograficznego" podano informację, że zaledwie połowa rodziców korzysta w całości z płatnego urlopu rodzicielskiego, a jego wprowadzenie w 2013 r. w ogóle nie wpłynęło na sytuację demograficzną. Obie te wiadomości są niezgodne z prawdą i opierają się na zaskakujących błędach metodologicznych.
Read more...
Das Volkswagen. Das Kłamstwo

Dobrze się stało, że nowe pokolenie Polaków weszło do polityki. Symbolem i najważniejszym przedstawicielem tego pokolenia stał się w sposób naturalny Prezydent Andrzej Duda.
Read more...
Pilne! Ewa Kopacz złożyła dymisję

Premier Ewa Kopacz już nie jest premierem – w czwartek popołudniu podała swój rząd do dymisji.
Read more...
Nowy minister: Trzeba przyjąć imigrantów!

Decyzję przyjęcia islamskich uchodźców z Afryki i Syrii honoruje przyszły minister Konrad Szymański. Wielu wyborców PiS czuje się zbulwersowanych, internauci nie zostawiają na przyszłym ministrze suchej nitki. Zdołał on bowiem strzelić nowemu rządowi samobójczego gola, jeszcze przed formalnym ukonstytuowaniem i dymisją Ewy Kopacz.
Read more...
Orban: Islamska imigracja to spisek lewaków, sprowadzających sobie wyborców

Napływ imigrantów do Europy, przybywających z Bliskiego Wschodu i Afryki może być częścią lewackiego spisku, polegającego na zapełnianiu kontynentu ludźmi, którzy będą oddawać na niego swoje głosy w wyborach – powiedział premier Węgier Viktor Orban w rozmowie ze szwajcarskim magazynem „Die Weltwoche".
Read more...

Brak komentarzy:

Poparcie G. Busha (ojca) dla kandydatury W. Jaruzelskiego na prezydenta Polski w lipcu 1989 roku

Leszek Balcerowicz - portret doktrynera - Dla Polski - Informacje donosi ogólnopolska gazeta Nasz Dziennik: "Wpływowe zachodnie, a zwłaszcza amerykańskie, kręgi gospodarcze, a także MFW, gorąco popierały 'dogadanie się' z czołowymi komunistami w Polsce (i na Węgrzech) w oparciu o zabezpieczenie sobie nawzajem realizacji podstawowych celów na zasadzie wzajemności. Dla przywódców komunistycznych celem tym było utrzymanie w swych krajach centralnych pozycji, zwłaszcza w życiu gospodarczym, w okresie po rozpoczęciu transformacji systemowych. Dla przedstawicieli zaś Zachodu najważniejsze w Europie Środkowej było dalsze spłacanie odpowiednio oprocentowanego zadłużenia z czasów komunistycznych. Jak zwykle dla Zachodu pieniądz (money, money...) miał dużo większe znaczenie niż względy moralno-wolnościowe. Stąd na przykład wynikało ogromne poparcie prezydenta G. Busha (ojca obecnego prezydenta USA) dla kandydatury W. Jaruzelskiego na prezydenta Polski w lipcu 1989 roku. (Bush przebywał w Polsce na tydzień przed wyborem Jaruzelskiego i skutecznie naciskał na kierownictwo OKP w sprawie uratowania jego kandydatury). Balcerowicz nieprzypadkowo stał się głównym gwarantem spłaty polskiego zadłużenia wobec Zachodu. Jeszcze w 1989 r. stanowczo stwierdził w Sejmie, że trzeba jak najszybciej spłacać komunistyczne długi, aby nie wywołać zaniepokojenia zachodnich bankierów. Rzecz w tym, że właśnie w latach 1989-1990 istniała bezpowrotnie zmarnowana przez Balcerowicza szansa całkowitego anulowania polskich długów wobec Zachodu."

Suwerenność

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=139
"Traktat Reformujący, będący modyfikacją Traktatu Konstytucyjnego, zachowuje najistotniejsze postanowienia swego poprzednika, proklamujac w art. 1 utworzenie Unii Europejskiej, jako nowego podmiotu prawa międzynarodowego, który będzie następcą prawnym Wspólnoty Europejskiej. Podpisanie tego traktatu „przez Polskę”, a więc przez jakiegoś polskiego dygnitarza, dajmy na to, panią Fotygę, oznacza formalne zrzeczenie się w imieniu Polski jej suwerenności państwowej. Pozostaje to w oczywistej sprzeczności z treścią przysięgi, jaką składa prezydent, bo wspomina on tam, że będzie strzegł niepodległości państwa."

Tylko prawda jest ciekawa

Ostateczne zwycięstwo Ukrainy i Tuska Komentarz · tygodnik "Goniec" (Toronto) · 2022-06-05 · 3540 wyświetleń Wojna...

SZOK Ekspert potwierdza!!! Testowo dopisano głosy i zgłoszono burmistrza do drugiej tury..