Komentarz · tygodnik "Goniec" (Toronto) · 2015-11-15 · 11629 wyświetleń Gołym okiem widać, że rząd pani Szydło jest efektem kompromisu wewnątrz nie tyle PiS-u, co między PiS-em, a niedawnymi renegatami z Solidarnej Polski pana Zbigniewa Ziobry oraz z Polski Razem pobożnego Jarosława Gowina.
Felieton · tygodnik "Polska Niepodległa" · 2015-11-14 · 12497 wyświetleń Rzecz w tym, że Agencja Praw Podstawowych z siedzibą w Wiedniu, która kiedyś nazywała się Europejskim Centrum Monitorowania Rasizmu, Antysemityzmu i Ksenofobii, a gdy rozszerzyła zakres swoich zainteresowań na "homofobię", czyli każdą formę sprzeciwu wobec sodomitów i gomorytów, zmieniła nazwę na "Agencja Praw Podstawowych", sugerującą, jakoby broniła jakichś podstawowych ludzkich praw - ale to tylko podstęp, bo tak naprawdę celem tej Agencji jest monitorowanie mniej wartościowych narodów europejskich, czy przypadkiem nie wyłamują się z tresury zaplanowanej i prowadzonej przez żydokomunę w ramach drugiej fazy komunistycznej rewolucji
Komentarz · serwis "Prawy.pl" (prawy.pl) · 2015-11-13 · 13399 wyświetleń W związku ze śmiercią generała Czesława Kiszczaka zabrało głos Ministerstwo Obrony Narodowej informując, że generał Kiszczak - po pierwsze - nie zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, a po drugie - na pogrzebie nie będzie żadnych honorów wojskowych.
IV Walne Zebranie członków stowarzyszenia OBURZENI, które odbyło się w Warszawie, podjęło uchwałę, domagającą się natychmiastowej dymisji unijnej komisarz Elżbiety Bieńkowskiej z PO.
W wyniku sześciu zamachów terrorystycznych w Paryżu zginęło co najmniej 127 osób, a co najmniej 200 jest rannych, w tym 99 w stanie krytycznym. W odpowiedzi Franciszek Hollande, lewicowy prezydent Francji, wprowadził stany wyjątkowy i zamknął granice kraju. Prezydent poinformował, że za serię zamachów odpowiadają dżihadyści z Państwa Islamskiego. Hollande zaznaczył, że zostały one zaplanowane […]
Jak informuje Tomasz Sadlik ze Stowarzysenia Pro Futuris, dziś kancelaria mec. Broniewicz złoży w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew zbiorowy frankowiczów przeciwko Raiffeisen. To pierwszy taki pozew w Polsce, kiedy organizacja konsumencka występuje w imieniu frankowiczów.
Spotkanie z Waldemarem Domańskim, twórcą Biblioteki Polskiej Piosenki i Lekcji Śpiewania, społecznikiem, krakowskim "miotaczem idei" i "pogromcą bazgrołów". Waldemar Domański to pomysłodawca i inicjator Biblioteki Polskiej Piosenki, pomysłodawca „Lekcji Śpiewania", założyciel i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Polskiej Piosenki „Refren", organizator wielu krakowskich akcji społecznych i kulturalnych, aktywny radny Dzielnicy X Miasta Krakowa, pomysłodawca akcji społecznych: Pogromców Bazgrołów, Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka oraz Lokomotywy – Koalicji Kolei Galicyjskiej. Z inicjatywy Waldemara Domańskiego nagrane zostały płyty CD: „Usłysz ojców śpiew", „Płyta legionowa", „Kolędy do śpiewania po domach", „Droga Niepodległości – Kraków - Warszawa - Gdańsk" oraz „Wyśpiewaj Kraków" i „Radosna Niepodległości". Wymieniona na końcu rozeszła się za sprawa kilku gaze
Za projektem muzycznym „W hołdzie wolności" stoi jeden z najwybitniejszych i znanych w świecie pianistów jazzowych, kompozytor, aranżer i pedagog Andrzej Jagodziński. To on dokonał wyboru utworów od czasów Legionów Piłsudskiego do nam współczesnych, które wyrażają tęsknotę za wolnością i walkę o niepodległość. Płyta jest zapisem koncertu, który odbył się 25 czerwca 2015 roku w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego z okazji 15-lecia Instytutu Pamięci Narodowej.
Andrzej Jagodziński po mistrzowsku połączył podniosły i niełatwy temat utworów z interpretacją jazzową. Znane większości słuchaczy oryginalne brzmienia poszczególnych utworów nabrały zupełnie nowego charakteru w warstwie muzycznej, w żaden sposób nie ujmując powagi warstwie tekstowej.
W programie konce
Zapraszamy na XV edycję Przeglądu Filmowego „Kino w PRL – PRL w kinie".
W obecnej edycji proponujemy przyjrzeć się współczesnemu filmowi historycznemu. Wcześniej koncentrowaliśmy się na filmach powstałych przede wszystkim w okresie PRL-u, będących specyficznym świadectwem tamtej rzeczywistości: odzwierciedleniem autentycznego życia, przetworzonego jednak przez ideologiczne i polityczne widzenie świata. Teraz chcielibyśmy pokazać, jak współczesne kino historyczne – polskie, ale także i światowe – podejmuje interpretację takich tematów, jak np. postawy i zachowania człowieka w warunkach ekstremalnych, stosunek społeczeństw w państwach okupowanych przez Trzecią Rzeszę do Zagłady Żydów, realia życia w państwach bloku komunistycznego w okresie zimnej wojny czy rozrachunek z nazistowską i komunistyczną przeszłością. Oprócz produkcji fabularnych pokażemy tak
19 listopada 2015 r., o godz. 10.00, w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Jana Karskiego 26 w Kielcach odbędzie się prelekcja z historii najnowszej „Drogi Polaków do niepodległości". Zajęcia poprowadzi Marek Jończyk, pracownik Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach. Spotkanie odbędzie się w ramach Święta Niepodległości, przypadającego na dzień 11 listopada.
20 listopada 2015 r., o godz. 10.00, w Areszcie Śledczym w Kielcach przy ul. Zagnańskiej 155, Marek Jończyk, pracownik Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach. wygłosi prelekcję „Polskie cmentarze wojenne z czasów II wojny światowej".
Wykład kierowany jest do osadzonych w Areszcie Śledczym w Kielcach i jest częścią szeroko pojętego programu resocjalizacji więźniów.
12 listopada 2015 r., o godz. 20.00, w Radio eM Kielce – 107.9 FM wyemitowana została audycja z cyklu „A to historia" z udziałem Edyty Krężołek i Marka Jończyka, historyków z Biura Edukacji Publicznej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.
Podczas audycji zatytułowanej „Polskie święta państwowe" poruszone zostały kwestie związane ze świętami państwowymi obchodzonymi w II Rzeczpospolitej oraz zmianami wprowadzonymi przez władze komunistyczne po zakończeniu II wojny światowej. Omówione zostały również kwestie związane z determinacją i walką polskiego społeczeństwa w czasach PRL o przywrócenie polskich świąt narodowych i powrót do tradycji niepodległościowej.
Kapituła Nagrody „Świadek Historii", której przewodniczy Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński, uchwałą z dnia 4 lutego 2015 roku przyznała nagrodę „Świadek Historii" w 2015 r. następującym osobom:
- Bolesław Karandyszowski
- Roman Paweł Kotzbach
- Mirosław Myśliński
- Czesław Rzadkosz
- Eugeniusz Siemaszko
- Józef Żernicki
Wyróżnienie zostanie wręczone przez prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego.
***
„Świadek Historii" to wyróżnienie honorowe przyznawane instytucjom, organizacjom i osobom fizycznym szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego w poszczególnych r
Kazimierz Krajewski, Igor Janke, Maciej Gawlikowski, Mirosław Lewandowski i Agata Mirek zostali laureatami 8. edycji konkursu „Książka Historyczna Roku" o Nagrodę im. Oskara Haleckiego. Jego organizatorami są Telewizja Polska, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej. Nagrody zostały wręczone podczas gali 13 listopada w siedzibie TVP w Warszawie. Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
Zgodnie z regulaminem konkursu jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach. Otrzymali je autorzy, których książki zostały wydane w języku polskim po raz pierwszy pomiędzy 1 stycznia 2014 r. a 30 czerwca 2015 r. Konkursowi towarzyszyło głosowanie internetowe, w ramach którego czytelnicy wybrali swoje „Książki Historyczne Roku". Od 1 do 31 października 2015 r. na stronie
10 listopada br. w Zamościu dyrektor lubelskiego oddziału IPN Jacek Welter oraz dyrektor Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał – Oddział Muzeum Zamoyskiego w Zamościu Andrzej Urbański podpisali porozumienie o współpracy między instytucjami oraz utworzeniu „Przystanku Historia IPN - Zamość Arsenał".
Dyrektor Oddziału IPN we Wrocławiu – dr Robert Żurek oraz naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN – dr Bartosz Kuświk 9 listopada br. wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu w związku z I rocznicą odsłonięcia tablicy pamiątkowej „Ku czci pomordowanych policjantów" oraz Narodowym Świętem Niepodległości.
Tablica epitafijna, która znajduje się w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, upamiętnia funkcjonariuszy Policji II RP, jak i współczesnej Policji. Podczas uroczystości oddano hołd policjantom, których prochy spoczywają na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje, a którzy zostali zamordowani przez NKWD w Twerze, oraz tym, którzy polegli w ostatnich kilkunastu latach, strzegąc bezpieczeństwa i porządku publicznego. Inicjatorem powstania tablicy było Ogólnopolskie Stowarzyszeni Rodzina Pol
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu oraz Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność" zapraszają na prezentację publikacji „Zapiski internowanego" – z udziałem autora Ryszarda Buksy, która odbędzie się 26 listopada 2015 w Czytelni Biblioteki Naukowej w Przemyślu (ul. Tadeusza Kościuszki 7). Rozpoczęcie – godz. 18.00.
Serdecznie zapraszamy.
Staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 18 listopada 2015 r. (środa) odbędzie się wykład dr. hab. Janusza Wróbla, pracownika naukowego Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi, zatytułowany Generał Anders i jego żołnierze.
Klubowicze spotkają się o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Jerozolimska 29).
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Tego samego dnia dr Wróbel przedstawi wykład osadzonym piotrkowskiego Aresztu Śledczego. Tego rodzaju działanie jest efektem współpracy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodz
W dniu 17 listopada 2015 r. (wtorek) o godz. 14.00 staraniem Muzeum Miasta Zgierza, Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Zgierzu oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi odbędzie się wykład prof. dr. hab. Andrzeja Paczkowskiego z Instytutu Studiów Politycznych PAN, członka Rady IPN, zatytułowany Przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego.
Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Muzeum Miasta Zgierza (ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 21).
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
24 listopada 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie (ul. Szkolna 2) odbędzie się lekcja dla młodzieży „Historie żołnierzy z wyrokiem – polskie podziemie niepodległościowe po 1945 r.", którą poprowadzi Zenon Fajger. Rozpoczęcie – godz. 12.35. Spotkanie ma charakter zamknięty.
25 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 24 im. Rudolfa Aurigi w Rzeszowie (ul. Czajkowskiego 11) odbędzie się prelekcja dla uczniów „Symbole naszej historii", którą poprowadzi Zenon Fajger. Rozpoczęcie – godz. 8.20. Spotkanie ma charakter zamknięty.
24 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Orzechowej (ul Szkolna 1) odbędzie się lekcja dla uczniów „»A więc wojna...« – polski wrzesień 1939 r.", którą poprowadzi Zenon Fajger. Rozpoczęcie – godz. 9.40. Spotkanie ma charakter zamknięty.
24 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Orzechowej (ul Szkolna 1) odbędzie się lekcja dla uczniów „Z flaga narodową przez najnowszą historię Polski", którą poprowadzi Zenon Fajger. Rozpoczęcie – godz. 8.45. Spotkanie ma charakter zamknięty.
19 listopada 2015 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Rzeszowie (ul. Budziwojska 154) odbędzie się prelekcja „Symbole naszej historii", którą poprowadzi Zenon Fajger. Rozpoczęcie – godz. 9.45. Spotkanie ma charakter zamknięty.
18 listopada 2015 r. w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM" w Katowicach, przy ul. Wyszyńskiego 7, odbędzie się pierwsza odsłona turnieju „Oblicza przeszłości. Turniej debat historycznych", zorganizowanego przez oddział IPN w Katowicach. Uczestnikami przedsięwzięcia są uczniowie i nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zwycięstwo w turnieju regionalnym gwarantuje udział w ogólnopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.
Gościć będziemy pracowników IPN prawie z całego kraju, jak i przedstawicieli największych turniejów debatanckich w Polsce. Wśród ekspertów m.in.: dr Andrzej Sznajder (dyrektor O/IPN Katowice), dr hab. Adam Dziurok (naczelnik OBEP IPN Katowice), Karolina Kolbuszewska (kierownik Sekcji Edukacji BEP IPN), dr Bartosz Kuświk (naczelnik OBEP IPN Wrocław), Marcin Lewandowski
18 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Matysówce odbędzie się prelekcja dla uczniów „Symbole naszej historii", którą poprowadzi Zenon Fajger. Rozpoczęcie – godz. 9.40. Spotkanie ma charakter zamknięty.
18 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Matysówce odbędzie się prelekcja dla uczniów „Współtwórcy niepodległości Polski (Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Haller)", którą poprowadzi Zenon Fajger. Rozpoczęcie – godz. 8.45. Spotkanie ma charakter zamknięty.
Od 21 do 30 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Przecławiu (ul. Rynek 2) eksponowana będzie wystawa „Stan wojenny", którą przygotował Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
Na panelach prezentowane są fotografie, ulotki, afisze, plakaty i „bibuła" z tamtych czasów. Ukazana została sytuacja osób internowanych w Załężu, Uhercach i Nowym Łupkowie, w Nisku i Gołdapi (gdzie umieszczano kobiety). Przedstawiono funkcjonowanie podziemnych struktur „Solidarności", także w środowiskach rolniczych, oraz formy ich działalności – przede wszystkim organizowanie strajków w zakładach pracy, manifestacji z okazji ważnych rocznic narodowych, nielegalną działalność wydawniczą i kolportażową, o której na wystawie przypomniano dzięki podziemnym pismom i ulotkom. Warto zwrócić uwagę na zdjęcia wykonane 31 sierpnia 1982 r. w Rzeszowie i Stalowej Woli, podcz
25 listopada 2015 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie (ul. Grodzka 45 B) odbędą się warsztaty dla młodzieży „Dzieci i młodzież w PRL", które poprowadzi Katarzyna Kyc. Rozpoczęcie – godz. 10.00.
Podczas państwowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości prezes IPN dr Łukasz Kamiński złożył wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. Towarzyszyła mu kapitan Weronika Sebastianowicz, żołnierz AK i łagierniczka, działaczka Związku Polaków na Białorusi i prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi.
Zaangażowana w edukację młodzieży i opiekę nad cmentarzami i miejscami polskiej pamięci narodowej na Białorusi Weronika Sebastianowicz należy do grona laureatów tegorocznej nagrody „Świadek Historii", przyznanej przez IPN osobom i organizacjom spoza Polski.
Fot. Marek Borawski/„Nasz Dziennik"
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klub Historyczny Armii Krajowej im. Cichociemnych, działający przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łodzi zapraszają w dniu 20 listopada 2015 r. (piątek) o godz. 11.55 na wykład Magdaleny Zapolskiej-Downar, pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi, zatytułowany Pierwsze lata powojenne Polski – granice, migracja, ustrój. Prelekcji towarzyszyć będzie pokaz filmu Janusza Majewskiego pt. Mała matura 1947 (2010).
Prelekcja odbędzie się w III LO w Łodzi, przy ul. Sienkiewicza 46.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 23 listopada 2015 r. (poniedziałek) o godz. 11.50 w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Poznańskiej 43 w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się wykład pt. Ostatni leśni na polskich Kresach. Wygłosi go dr Kazimierz Krajewski, kierownik Referatu Badań Naukowych Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie.
„Jedynym grzechem, który jest przekazywany z pokolenia na pokolenie jest grzech pierworodny", który jest usuwany na chrzcie świętym – czytamy w opinii teologicznej przedstawionej przez Komisję Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.
Read more...
2 sierpnia 2012 roku, przed wejściem na Przystanek Woodstock, policjanci dowodzeni przez Tomasza F., bezprawnie zatrzymali Mariusza Dzierżawskiego, działacza Fundacji Pro – prawo do życia, przewodniczącego prawidłowo zgłoszonego zgromadzenia publicznego.
Read more...
Państwo Islamskie opublikowało w poniedziałek nowe nagrania, w których dżihadyści ostrzegają, że kolejne zamachy zostaną zorganizowane w samym Waszyngtonie.
Read more...
Wbrew nadziejom pacyfistów i wbrew opiniom osób i środowisk nie potrafiących zauważyć słonia w menażerii, mamy trzecią wojnę światową w pełnym rozkwicie, a jeśli wydaje nam się, że tak nie jest, to tylko dlatego, że konflikt ten toczy się według innej strategii, niż wojny dotychczasowe.
Read more...
Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z ostatnią reformą podjęło starania, aby zmienić skostniały system oceniania. W pierwszej kolejności postanowiło zabrać się za nauczanie początkowe. Ci, którzy mają dzieci w wieku wczesnoszkolnym, wiedzą, że brak ocen w najmłodszych klasach jest mitem. Owszem, na świadectwach końcowych pojawiają się oceny opisowe, jednak są szkoły, w których praktykowane jest stawianie dzieciom stopni.
Read more...
Telewizja Polska prezentuje wątek ukraiński za pomocą reportaży i filmów fabularnych.
Read more...
Wszystko wskazuje na to, że po piątkowym powołaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę Beaty Szydło na premiera proces powołania nowego rządu wraz z uzyskaniem przez niego wotum zaufania, nie będzie trwał dłużej niż 3 tygodnie.
Read more...
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker broni unijnego planu kwotowego rozlokowania islamskich imigrantów w Europie mimo że dla Francji polityka przyjmowania islamistów zakończyła się tragicznie oraz mimo apeli z Polski, aby w obecnej sytuacji zrezygnować ze sprowadzania tych ludzi do UE.
Read more...
To że Niemcy z jakiś powodów sprowadzili sobie kilka tysiecy terrorystów - to ich sprawa i ich problem. Nie pytali nas o to. Nie mamy w zwiazku z tym zadnych zobowiązań i nie powinniśmy dać sie zastraszyć.
Read more...
16 listopada 1943 r. banderowcy napadli wieś Huta Stara w powiecie kostopolskim województwa wołyńskiego. Dzięki zorganizowanej we wsi samoobronie wspieranej przez partyzantów z Armii Krajowej atak został odparty. Napastnicy ponieśli klęskę, tracąc około 100 zabitych.
Read more...
– Czy wyobrażamy sobie sytuację, że wyślemy wojsko, aby biło się za Syrię, a kilkaset tysięcy Syryjczyków na Unter den Linden czy rynku starego miasta w Berlinie będzie piło kawę i obserwowało, jak my walczymy o ich bezpieczeństwo? – pytał w TVP Info Witold Waszczykowski.
Read more...
- Naszym ostatecznym celem jest spotkanie ze zmartwychwstałym Panem. Chciałbym was zapytać: Ilu z was o tym myśli? - zapytał Ojciec Święty podczas południowej modlitwy Anioł Pański.
Read more...
Wiemy, jak będzie wyglądała okładka grudniowego wydania amerykańskiej edycji National Geographic. Postać na niej zamieszczona okazuje się być, wbrew obiegowym opiniom, wywiera największy wpływ na losy świata.
Read more...
- Droga przemocy i nienawiści nie rozwiąże problemów ludzkości! Wykorzystywanie imienia Bożego dla usprawiedliwienia takich czynów jest bluźnierstwem! - w ten sposób Ojciec Święty Franciszek zareagował na piątkowe zamachy we Francji.
Read more...
Gdzie w odzież zaopatrują się terroryści? W jednym ze sklepów internetowych, ostatnio bardzo popularnym w Polsce.
Read more...
By nie dopuścić do debaty publicznej Frontu Narodowego, lewica i pseudoprawica gaullistowska wprowadziły we Francji ordynację większościową.
Read more...
W sobotę 14 listopada odbył się w Warszawie Ogólnopolski Kongres Klubu Jagiellońskiego. Celem kongresu było ''wytyczenie mapy drogowej prowadzącej do upodmiotowienia polskiego społeczeństwa i zbudowania silnego państwa", w dziedzinach takich jak edukacja, obieg informacji, modernizacja techniczna, rozwój kultury i gospodarki.
Read more...
Kilka dni temu gościem kalifornijskiej Polonii, rejonu San Francisco był krajowy historyk i publicysta Leszek Żebrowski. W sobotę wieczorem ok. pół setki tutejszych Polek i Polaków zjechało się z okolicznych miast aby wysłuchać wykładu: "Wymiana elit w Polsce Ludowej po 1944 r."
Read more...
18 listopada, w środę o godz. 18:00 na Rynku Głównym w Krakowie pod pomnikiem Adama Mickiewicza Młodzież Wszechpolska organizuje kolejną antyimigrancką demonstrację.
Read more...
W Warszawie przed ambasadą francuską stanęło kilkudziesięciu działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego, którzy trzymając w rękach czarne flagi z przekreślonym meczetem, oddawali w ciszy hołd ofiarom zamachów.
Read more...
Pisarz i publicysta Michał Pawlikowski to jedna z zapomnianych dziś postaci ruchu narodowego. Od młodości związany z endecją, należał do Ligi Narodowej i Obozu Wielkiej Polski. W czasie okupacji stał na czele Prymasowskiego Komitetu Pomocy Uchodźcom na Węgrzech i w Rumunii. Po wojnie osiadł w Londynie, gdzie założył Instytut Kultury Polskiej.
Read more...
Pacyfka stała się symbolem jedności z pograżoną w bólu Francją. Promują ją nie tylko lewacy ale i media na całym świecie. Także w Polsce.
Read more...
Ks. Ryszard Halwa SAC w najbliższą niedzielę odwiedzi parafię pw. św. Kazimierza w Białymstoku.
Read more...
Cele polityczne Rosji w Europie są jasne: doprowadzenie do rozpadu Unii Europejskiej lub przekształecenie jej strukturę fasadową (w dużej mierze ta druga opcja się materializuje, niestety). I "koncert mocarstw" w Europie - w zależności od sprawy - z wybranymi krajami europejskimi, choć głównie z Niemcami i Francją. W tej grze my nie gramy - nami się gra.
Read more...
- Aby nie trwożyły się serca Fracuzów, aby nie dali się zastraszyć i zwyciężyć złu, lecz by potrafili zło dobrem zwyciężać – takie życzenia zawarł w liście wystosowanym na ręce ks. kard. Vingt-Trois Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Read more...
Jak podają francuskie media, po 16.00 w okolicach Strasburga we Francji doszło do powaznej katastrofy kolejowej. Nie żyje pięć osób.
Read more...
Oprócz zamachów w Paryżu i Bejrucie, islamskie bojówki uderzyły również na Dalekim Wschodzie.
Read more...
Według przyszłego ministra ds europejskich w rządzie Beaty Szydło, Konrada Szymańskiego,"w obecnej sytuacji", po zamachach w Paryżu, "nie ma politycznych możliwości wykonania zobowiązania Polski - przyjętego przez E. Kopacz - do przyjęcia islamskich uchodżców do naszego kraju".
Read more...
Takie sprawy trudno pojąć - mówi papież w pełnej bólu rozmowie telefonicznej szefem jednej ze stacji telewizyjnych.
Read more...
Dzisiaj o godzinie 15:30 przed budynkiem ambasady francuskiej (ulica Piękna 1, koło sejmu), narodowcy z ONR oddadzą hołd Francuzom pomordowanym przez islamskich terrorystów.
Read more...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz