Komentarz · serwis "Prawy.pl" (prawy.pl) · 2015-11-03 · 7821 wyświetleń Kiedy jednak pominiemy te stałe fragmenty demokratycznej gry, to zmiany, jakie się szykują, mogą przybrać rozmiary gigantycznej kuracji przeczyszczającej, jakiej już wkrótce zostanie poddany nasz nieszczęśliwy kraj, a zwłaszcza - niektóre jego segmenty.
Zdaniem Warsaw Enterprise Institute reklamowanie w wielu drogich mediach wsparcia z dotacji unijnych dla małych średnich przedsiębiorstw na lata 2014-20, a tym samym wprowadzenie przedsiębiorców w błąd wydaje się nie tylko niekompetentne, ale wręcz oszukańcze. Oferta wsparcia sektora MSP w latach 2014-2020 nie jest atrakcyjna dla małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności dlatego, iż nie […]
Najbardziej nie pokazywały nas – jeśli można kogoś najbardziej nie pokazywać – media związane z PiS-em.
Na nczas.com publikujemy wybrane teksty z tygodnika, teksty napisane przez naszych autorów specjalnie na potrzeby portalu oraz teksty osób, których publicystyka zwykle nie trafia na łamy gazety. Aby uzyskać dostęp do wszystkich artykułów z bieżącego numeru należy wykupić: ● pojedyncze e-wydanie (plik pdf, który prześlemy na Twój adres email - 4 zł za e-numer) ● […]
Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji z PO, zachęca władze samorządowe, aby obniżały opłaty za światłowody.
Nowosądeccy policjanci mają problemy z czytaniem, słuchaniem, kojarzeniem faktów i myśleniem 4 listopada 2015 roku o godzinie 10.45 w nowosądeckim Sądzie Okręgowym przy ulicy Pijarskiej 3, w Sali 205 odbędzie się kolejna rozprawa skierowana przez policjantów nowosądeckich przeciwko polskim patriotom, którzy doprowadzili do usunięcia z Nowego Sącza pseudo pomnika – symbolu sowieckiej okupacji Polski. Pisałam podobne zdania kilka miesięcy temu. Tocząca się przeciwko nam rozprawa zakończyła się w czerwcu 2015 roku uniewinnieniem nas, ale Komendant Policji w Nowym Sączu Marek Rudnik odwołał się od wyroku i pragnie nas jednak ukarać za patriotyczną postawę. Ten pozbawiony honoru, chory na brak refleksji, niechęć do czytania, słuchania i rozumienia ignorant już dawno powinien być zdjęty z tego stanowiska. Powinien iść w odstawkę razem z innymi szkodliwymi dla Polski ludźmi zatrudnionymi w polskiej policji państwowej i na innych urzędniczych stanowiskach jak np. kochający
Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na koncert utworów Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Mateusza Nagórskiego. Koncert składa się ze znanych utworów Jacka Kaczmarskiego, poruszających tematykę wolności oraz zachowań jednostki w sytuacji ograniczenia wolności. Szczególne miejsce w tematyce koncertu zajmują losy ludzkie w kontekście przemian demokratycznych w Polsce. Piosenki z programu stawiają pytania o to, co z odzyskaną wolnością można i należy robić – Jacek Kaczmarski przygląda się w nich również czasom po transformacji ustrojowej w 1989 roku, a także wpływom mechanizmów dziejowych na czasy współczesne. Operując często na konkretnych przykładach historycznych, przekazuje ponadczasowe prawdy o wielobarwności ludzkiej natury.
Mateusz Nagórski jest wykonawcą piosenek Jacka Kaczmarskiego, twórcą muzyki d
26 listopada 2015 r., o godz. 10.00, w auli im. A. Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się uroczystość zorganizowana dla uczczenia 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność" Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.
W programie:
- Otwarcie uroczystości
- Jarosław Makowski – omówienie paradygmatu „Solidarności"
- Debata międzypokoleniowa na temat: Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? pod kierunkiem prof. zw. dr. hab. Tadeusza Sławka
- Występ Teatru Domowego Stanu Wojennego na Górnym Śląsku w wykonaniu Zespołu Kawiarenki Literackiej Chorzowskiego Słowaka.
Serdecznie zapraszamy!
16 listopada 2015 r., o godz. 18.00, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie (al. Jagiellońska 67/71) odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Ostatnia wojenna stolica". Projekcji dokumentu towarzyszyć będą prelekcje: Roberta Sikorskiego z Archiwum Państwowego w Częstochowie o pomocy częstochowian dla powstańców oraz Bartosza Kapuściaka (IPN Katowice), który opowie o działalności Konspiracyjnego Wojska Polskiego w Częstochowie i okolicach, a także poruszy temat kwerend przeprowadzanych dla Samodzielnego Wydziału Poszukiwań IPN.
O filmie: Po upadku powstania warszawskiego, w październiku 1944 roku, wielu mieszkańców Warszawy znalazło schronienie w Częstochowie. Z leżącego w gruzach miasta pod Jasną Górę przenosiła się nie tylko ludność cywilna, ale i struktury Podziemnego Państwa Polskiego. To w Częstochowie mieściła się ostatnia siedziba Komendy Gł
Dziesiąta edycja cyklu wykładów „Z kamerą po PRL-u" kontynuuje próbę przybliżenia wybitnych polskich reżyserów filmowych i ich osiągnięć artystycznych na tle ówczesnej rzeczywistości politycznej, społecznej i kulturowej. Spróbujemy opowiedzieć o bardzo różnych zjawiskach charakterystycznych dla powojennego kina polskiego: zarówno tych, które wprost wynikały z polityki kulturalnej tamtego okresu, jak i tych niezależnych artystycznie. Oprócz arcydzieł polskiego kina pokazane zostaną także fragmenty filmów o jednoznacznie propagandowym zabarwieniu. Seminarium adresowane jest do nauczycieli historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, studentów kierunków humanistycznych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z możliwością wykorzystania podczas egzaminu maturalnego z języka polskiego w nowej formule, sprawdzającej umiejętność analizy i interpretacji różnorodnych tekstów kultury, np. filmu. Proponujemy sześć spotkań
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Sieradzu zapraszają na wykład dr. Dariusza Roguta, dyrektora Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, zatytułowany Oficerowie Armii Krajowej w obozie NKWD w Riazaniu 1944–1947.
Spotkanie odbędzie się 6 listopada 2015 r. (piątek), o godz. 11.30, w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, przy ul. Żwirki i Wigury 4.
Wstęp wolny.
Tego samego dnia, o godz. 9.30, dr Rogut przedstawi wykład osadzonym Zakładu Karnego w Sieradzu. Tego typu spotkania są elementem współpracy edukacyjnej Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz S
Olsztyńskie Stowarzyszenie Pro Patria, LO nr 4 oraz Delegatura IPN w Olsztynie zapraszają na uroczystości w 30. rocznicą śmierci Marcina Antonowicza, który zginął pobity bestialsko przez olszyńską milicję. Uroczystości w dniu 4 listopada 2015 r. rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą św. w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. Adama Mickiewicza 10. O godz. 12.00 w LO nr 4 (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego) odbędzie się dalsza część obchodów. Prezentowana będzie m.in. wystawa Delegatury IPN pt. „Marcin Antonowicz 1966–1985" oraz wystawa „Droga do wolności Polski lat 80. XX wieku". O Marcinie Antonowiczu mówić też będą dr Waldemar Brenda – naczelnik Delegatury IPN w Olsztynie oraz Renata Gieszczyńska.
Ofiara ZOMO Marcin Antonowicz
2 listopada 1985 roku w szpi
W dniach 4–20 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Ogrodniczych w Łasku (Ostrów 55) prezentowana będzie przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi wystawa „Zbrodnia Katyńska".
Jest to poszerzona wersja ekspozycji powstałej w 2010 r., przy okazji obchodów 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Nową wystawę poszerzono o wątki tylko zasygnalizowane lub nieuwzględnione w poprzedniej wersji: okoliczności odkrycia zbrodni, genezę kłamstwa katyńskiego i drogę do prawdy. Wystawa prezentuje widzom także sylwetki osób, które znalazły się w „cieniu Katynia", a więc nie tylko ofiar, ale i świadków oraz sprawców zbrodni. Autorami wystawy są: Milena Romanowska (projekt plastyczny) i Paweł Kowalski (scenariusz wystawy).
W dniu 4 listopada 2015 r. (środa), o godz. 10.00, osadzeni Zakładu Karnego w Łowiczu wysłuchają kolejnego wykładu zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Prelekcja, którą wygłosi Paweł Spodenkiewicz z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi, będzie nosiła tytuł Internowani z regionu łódzkiego 1981–1982.
Spotkanie ma charakter zamknięty.
Na spotkaniu Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Pabianicach, które odbyło się w dniu 14 października 2015 r., z wykładem pt. „Solidarność" – czas nadziei i czas walki wystąpił dr Grzegorz Majchrzak, kierownik Sekcji Dokumentacji, Opracowań i Zbiorów Bibliotecznych Biura Edukacji Publicznej IPN.
Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach.
Od 8 do 30 listopada 2015 r. w Domu Kultury „Sokół" w Strzyżowie eksponowana będzie część druga wystawy „Symbole naszej historii", przygotowanej przez pracowników rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
Wystawa jest swego rodzaju podróżą poprzez symbole, te mniej i bardziej znane. Szczególne miejsce poświęcone zostało symbolice państwowości – godłu, fladze, barwom, hymnowi i znakom z nimi powiązanymi. Na wystawie znalazły się też znaki, które stały się symbolami swoich czasów – godła, logotypy, odznaczenia, a nawet przedmioty…
Serdecznie zapraszamy.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim kinie „Zorza", zaprasza na pokaz filmu „300 mil do nieba" w reżyserii Macieja Dejczera. Film poprzedzony zostanie prelekcją historyka.
Pokaz odbędzie się 10 listopada 2015 r. w kinie „Zorza" w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28), o godzinie 18.00. Organizatorem pokazu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
Dostępność bezpłatnych biletów do sprawdzenia pod numerami telefonu 17 86 06 026. Odbiór wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18, od poniedziałku 2 listopada, od godziny 13.00.
Czas trwania seansu:105 minut. Film dozwolony od lat 16. Opis filmu za:
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie zaprasza na konferencję naukową „Porządek publiczny i bezpieczeństwo w okupacyjnej Warszawie".
Sesja odbędzie się w czwartek, 26 listopada br., w godz. 10.00–17.30, w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.
Polskie Państwo Podziemne przeciwstawiało się patologiom społecznym, stało na straży moralności społeczeństwa polskiego żyjącego pod okupacją. Powstał kompleksowy system ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego odwołujący się do prawa przedwojennego.
Referenci przedstawią, jak ten proces przebiegał w okupacyjnej Warszawie. Jak struktury podziemne radziły sobie z problemami przestępczości pospolitej, bandytyzmu, szmalcownictwa i współpracy zdrajców z okupantem. W j
Staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 22 października 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim odbył się wykład pt. Wojenne i powojenne losy żołnierzy gen. Władysława Andersa. Wygłosił go dr hab. Janusz Wróbel, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi.
Ten sam wykład prof. Wróbel przedstawił tego dnia w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w kaliskim Szczypiornie.
Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki w Sosnowcu oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza na pierwsze regionalne spotkania z kulturą i historią Żydów zagłębiowskich. Jest to cykl spotkań z literaturą żydowską związaną z Zagłębiem Dąbrowskim. Każde ze spotkań w sposób wszechstronny i wyczerpujący zaprezentuje wybraną postać lub ukaże wybrane zagadnienie. Nie zabraknie komentarza historycznego, społecznego i literaturoznawczego, ponieważ życie każdego człowieka osadzone jest w określonej czasoprzestrzeni. Analizie poddany zostanie trudny czas, jakim był wiek XX. Odzwierciedleniem tamtych lat, wydarzeń znajdziemy w dziełach literackich, dzięki którym nasza wiedza o przeszłości jest bogatsza.
PROGRA
- 9 listopada 2015 r., godz. 17.30 – wykład „Izabela Gelbard: ocalona i osmolona".&
4 listopada 2015 r. w budynku rzeszowskiego oddziału IPN (ul. Szopena 23) odbędą się warsztaty „Symbole naszej historii" dla dzieci z Prywatnego Przedszkola „Mały Ambasador". Warsztaty poprowadzi Maciej Rędziniak. Rozpoczęcie – godz. 11.30.
5 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Błażowej Dolnej odbędzie się XI Festiwal Piosenki Patriotycznej i Wojskowej, nad którym patronat honorowy sprawuje Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
Celem organizowanego od kilku lat konkursu jest popularyzacja pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie patriotyzmu w młodym pokoleniu, promowanie młodych talentów oraz poszukiwanie dawnych, zapomnianych pieśni i popularyzacja nowych utworów o wymowie patriotycznej.
10 listopada 2015 r., o godz. 10.00, w Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. Henryka Sławika „Przystanek Historia" (Katowice, ul. Św. Jana 10, III piętro) odbędzie się prezentacja gry „7. W obronie Lwowa" dla uczniów szkół podstawowych, połączona z miniturniejem gier edukacyjnych. Wydarzenie odbywa się w ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Gra rozgrywa się podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. Zadaniem 7. Eskadry Myśliwskiej jest powstrzymanie 1. Armii Konnej, która galopuje w kierunku Lwowa. Polscy i amerykańscy lotnicy starają się zatrzymać natarcie bolszewików na linii Bugu. Po raz pierwszy w historii piloci samolotów mają okazję zmierzyć się na polu bitwy z armią złożoną w przeważającej mierze z kawalerii. Gra zawiera dwa warianty: prosty dla dzieci od 8 roku życia i zaawansowany dla dorosłych. – gra dla dwóch osób
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza na prezentację wystawy „Cierpieniu – prawdę, zmarłym – modlitwę. Polskie miejsca pamięci w Rosji".
Wystawa poświęcona jest miejscom pamięci o ofiarach sowieckiego terroru – obywatelach polskich i obywatelach ZSRR narodowości polskiej – deportowanych, internowanych, jeńcach wojennych i więźniach łagrów. Przygotowało ją Naukowo-Badawcze Centrum „Memoriał" z Sankt Petersburga przy wsparciu finansowym polskiej ambasady w Moskwie i konsulatu w Sankt Petersburgu. Wersję polską zrealizował IPN.
Pierwsze otwarcie wystawy miało miejsce w kwietniu br. w Warszawie w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki
6 listopada 2015 r., o godz. 18.00, w Zespole Szkół Katolickich w Piszu (pl. Daszyńskiego 9a) dr Marcin Zwolski z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku wygłosi wykład „Techniki poszukiwań i ekshumacji ofiar zbrodni totalitarnych na przykładzie Podlasia". Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Przystanek Historia.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
W związku ze Świętem Niepodległości, białostocki oddział IPN prezentować będzie w listopadzie w kilku miastach przedwojenny film dokumentalny pt. „Sztandar Wolności – Józef Piłsudski" w reżyserii Jana Ordyńskiego. Prezentacje odbywać się będą w ramach projektu Przystanek Historia:
- 3 listopada, o godz. 16.30, w Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce (ul. Grodzieńska 1)
- 10 listopada, o godz. 17.00, w Muzeum Okręgowym w Suwałkach (ul. Kościuszki 81)
- 19 listopada, o godz. 17.00, w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora" w Łomży (ul. Krzywe Koło 1)
- 24 listopada, o godz. 16.30, w Siemiatyckim Ośrodku Kultury (ul. Zaszkolna 1).
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
5 listopada 2015 r., o godz. 11.00, w Starym Magistracie (pl. Wolności 1) odbędzie się IX Tyskie sympozjum historyczne „Tychy i Górny Śląsk podczas II wojny światowej – wybrane zagadnienia". Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Miejskie w Tychach. Jednym z prelegentów jest dr Grzegorz Bębnik (OBEP IPN Katowice), który wygłosi wykład zatytułowany „Panowanie w Rzeszy. Dzienniki bojowe tyskiej policji, 1939–1940".
Serdecznie zapraszamy!
Katarzyna Maćkowska z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia informuje, że projekt e-Zdrowie miał wejść w życie do końca 2015. Termin został przesunięty na listopad 2016. Według informatora Gazety Prawnej realizacja e-Zdrowia w tym czasie jest niemożliwa. Pacjenci z projektu wartego 716 mln złotych otrzymali wyłącznie reklamy na stronie Ministerstwa Zdrowia.
Read more...
W czwartek 5 listopada o godzinie 18:30, w Cafe Niespodzianka przy ul Marszałkowskiej 7 w Warszawie, odbędzie się dyskusja na temat państwa wyznaniowego, z udziałem biskupa i znanej feministki.
Read more...
Już w najbliższy czwartek 5 listopada o godzinie 18.00 w Ratuszu Miejskim w Legionowie odbędzie się wykład Stanisława Michalkiewicza dotyczący kulisów historii przemian ustrojowych w końcu lat 80 tych XX wieku.
Read more...
Jeszcze nie zakończyła się kadencja obecnego Sejmu (trwa do 8 listopada) i ciągle rządzi Platforma z PSL-em, a coraz częściej w mediach słychać, że już za chwilę będą protestowali jeżeli tylko Prawo i Sprawiedliwość przystąpi do realizacji swojego programu wyborczego.
Read more...
Zgodnie z prawem, małżonek, który wnosi pozew rozwodowy może, ale nie musi dochodzić, kto jest winny rozkładu pożycia małżeńskiego. Jaka jest różnica pomiędzy orzekaniem rozwodu o winie lub bez? Jakie konsekwencje niesie ze sobą określony rodzaj wyroku?
Read more...
Czy ministrem spraw zagranicznych w rządzie IV RP, kierowanym przez Kazimierza Marcinkiewicza powinien zostać Stefan Meller, człowiek ze szkoły Geremka?
Read more...
W poniedziałek, 9 listopada br., Krajowy Komitet Protestacyjno Strajkowy w PKP CARGO S.A. rozpocznie kroczący strajk generalny.
Read more...
To na pewno nie będzie zwyczajna impreza, jakich wiele, ponieważ już samo miejsce nie jest zwyczajne. I Bal Wszystkich Świętych to świetna okazja do dobrej zabawy, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ale również do przypomnienia sobie o tych, którzy przebywając blisko Pana Boga, stale orędują za nami.
Read more...
Johnie Moore, autor "Defying ISIS" porównuje sytuację chrześcijan z holocaustem. Ocenia, że jest to ostateczny czas do działania, bo teraz trwa "eliminacja ich wiary i kultury".
Read more...
Kolejna polska miejscowość została „uwolniona" z komunistycznych reliktów. Tym razem w świętokrzyskiej miejscowości Stępocice zdemontowano sierp i młot umieszczone na jednym z tamtejszych pomników. Obiekt znajdował się tuż przy tamtejszej szkole podstawowej.
Read more...
Jednym z dwóch najbardziej znanych polityków prawicy, którzy znaleźli się w sejmie z listy Kukiza jest Jacek Wilk, kandydat Kongresu Nowej Prawicy w ostatnich wyborach (dziś pokłócony z ta partią, która zdecydowała się na samobójczy samodzielny start w wyborach parlamentarnych).
Read more...
Izraelski parlament zaaprobował w poniedziałek zwiększenie wysokości kary minimalnej dla Palestyńczyków, którzy rzucają kamieniami w izraelskie służby mundurowe do trzech lat więzienia.
Read more...
Snapchat zmienił regulamin usługi. Od listopada udostępnionymi w serwisie materiałami serwis może dowolnie rozporządzać. Zastrzega sobie m. in. możliwość używania, modyfikacji, edycji, adaptacji, czy udostępniania w innych mediach. Zakres sposobów użycia serwis ustanowił na otwarty. Innymi słowy brak tutaj ograniczeń w dysponowaniu materiałami.
Read more...
Zapraszamy na cykl spotkań poświęconych nie do końca zbadanym obszarom dziejów Polski.
Read more...
Likwidacja gimnazjów wydaje się przesądzona. Co z tego wynika? Alfred Chandler, profesor zarządzania z Uniwersytetu Harvarda, mawiał, że „struktura podąża za strategią". Niestety wobec braku konkretów trzeba się zapytać, jaka strategia edukacyjna będzie realizowana w najbliższych latach. I czy w ogóle jest jakaś strategia.
Read more...
Szybkimi krokami zbliża się koniec okresu rozliczeń środków europejskich z wieloletniego unijnego budżetu na lata 2007-2013, bowiem ze względu na stosowanie tzw. zasady n+2, wydatki rozwojowe mogą być dokonywane do końca roku 2015.
Read more...
Kilka dni po wyborach ruszyli do boju rodzimi volksdeutche. Mowa o salonowych pismakach, którzy postanowili zaznajomić zachodnią opinię publiczną z nadchodzącą wielkimi krokami w Polsce falą nacjonalfaszyzmu.
Read more...
Mamy prawie 6500 podpisów. Prosimy o więcej – Wojciech Sumliński apeluje o podpisywanie listu-petycji ws. wyjaśnienia okoliczności śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.
Read more...
W czwartek, w Warszawie, o godzinie 18:00 w katedrze polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15) odprawiona zostanie uroczysta Msza święta w intencji Orląt Lwowskich.
Read more...
Jeżeli Sejm przyjmie ustawę o refundacji naprotechnologii, jaką zamierza złożyć nowo wybrana poseł PiS Agata Borowiec, to wkrótce ta najskuteczniejsza a zarazem najtańsza metoda leczenia niepłodności będzie dostępna dostępna dla wszystkich.
Read more...
W dniu Wszystkich Świętych weszła w życie ustawa o in vitro. Nakłada ona obowiązek otrzymania przez kliniki Certyfikatu z Ministerstwa Zdrowia. Bez niego nie jest możliwe przeprowadzania sztucznego zapłodnienia zgodnie z prawem. Uzyskanie certyfikatu może trwać nawet do dwóch miesięcy.
Read more...
Postępująca w Polsce ateizacja ograbia Polaków z dziedzictwa cywilizacji zachodniej, której fundamentem jest katolicyzm. Konsekwencją tego lewicowego barbarzyństwa jest kulturowe zdziczenie. By temu przeciwdziałać trzeba korzystać z dziedzictwa, którego owocem było bohaterstwo rotmistrza Witolda Pileckiego czy mądrość Jana Pawła II.
Read more...
Mam kolegę, który w czasie czerwcowego urlopu w Egipcie byskawicznie wyleczył się z poprawności politycznej i empatii wobec Arabów. A na widok lezących przez granicę serbsko-węgierską uchodźców i moją uwagę, że za chwilę my też będziemy ich przyjmować z kwiatami mruczał pod nosem "po moim trupie".
Read more...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz