Felieton · tygodnik "Najwyższy Czas!" · 2015-11-06 · 2904 wyświetleń Gdyby jednak taki zagrożony niedostatkiem obywatel zwrócił się bezpośrednio do obywatela zamożniejszego, by tamten podzielił się z nim swoim bogactwem pod rygorem natychmiastowego zastosowania przemocy, to niezawisły sąd pewnie uznałby to przynajmniej za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Jeśli jednak obywatel taki skorzysta z pośrednictwa urzędnika państwowego, to ten czyn przestaje być odmianą kradzieży zuchwałej, a staje się "urzeczywistnieniem zasady sprawiedliwości społecznej".
Felieton · Radio Maryja · 2015-11-05 · 10390 wyświetleń Radykalne programy równościowe można streścić następująco: małych naciągać, dużych obcinać, grubych uciskać, a chudych nadymać. Problem jednakże polega na tym, że duzi nie pozwalają nikomu się obcinać, podobnie jak grubi nie pozwalają się uciskać. Na nadymanie chudych grubym szkoda pieniędzy, więc jedynym praktycznym rezultatem wdrażania programów równościowych jest naciąganie małych.
Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-11-04 · 10854 wyświetleń Teraz, 25 lat po sławnej transformacji ustrojowej, nie ma już Komitetu Centralnego PZPR Naszej Partii, ale - podobnie jak inne sławne nieobecności - również ta nieobecność okazuje się wyższą formą obecności. Komitet Centralny PZPR Naszej Partiinie przestał istnieć, a tylko zmienił położenie i wygląda na to, że teraz zagnieździł się w państwowej telewizji. Jeśli nawet nie cały, to w każdym razie dawny Wydział Ceremoniału i Obrzędowości Świeckiej.
Jak informuje Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu, kolejne spotkanie z cyklu „Back to School" odbędzie się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej.
Trybunał Konstytucyjny, badając na wniosek rzecznika praw obywatelskich m.in. zgodność z Konstytucją przekazania do ZUS 51,5 procent aktywów zgromadzonych w OFE orzekł, że wszystko jest zgodne z prawem.
Podczas konferencji prasowej w Sejmie politycy partii KORWiN skomentowali wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie Otwartych Funduszy Emerytalnych. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nacjonalizacja środków z OFE jest zgodna z ustawą zasadniczą. - Trybunał Konstytucyjny najwyraźniej naprawia jakiś błąd w naszej konstytucji. Brakuje jakiegoś instrumentu, np. dobrze umocowanego prezydenta, który podejmowałby decyzje. Trybunał Konstytucyjny najwyraźniej ustawia się […]
Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał wyrok uniewinniający, od którego odwołała się policja. Sprawa dotyczy uczestników zeszłorocznej manifestacji pod nieistniejącym już pomnikiem Armii Czerwonej w Nowym Sączu Więcej informacji: http://www.program7.pl/czego-brakuje-nowosadeckim-policjantom/
11 listopada 2015 ulicami Gdańska przejdzie po raz trzynasty Parada Niepodległości. Ponownie w grodzie nad Motławą zamierzamy Narodowe Święto Niepodległości spędzić w radosny sposób, świętując rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dla każdego, kto przyjdzie na Paradę, będzie to niepowtarzalna możliwość zaprezentowania swojej obecności, działalności, dokonań i zamierzeń. Oraz – mówiąc najprościej – swojego patriotyzmu.
Organizatorem Parady Niepodległości jest Stowarzyszenie SUM. Wydarzenie dofinansowano ze środków Miasta Gdańska. Patronat nad XIII Paradą Niepodległości objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.
XIII Parada Niepodległości zacznie się o godzinie 9.00 przy ulicy Podwale Staromiejskie. O godzinie 10:00 rozpocznie się przejście
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza na finał projektu „Młodzi patrioci o Niepodległej".
Spektakl powstał w wyniku trwających od września warsztatów ruchowych i wokalnych zorganizowanych dla dzieci ze szkół podstawowych dzielnicy Gdańsk-Siedlce. Spektakl powstał z inicjatywy IPN za sprawą animatorek Magdaleny Ałaszewskiej i Stanisławy Berenthal. Na koniec wydarzenia zaplanowane jest wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Organizatorzy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Stowarzyszenie „Dla Siedlec", Gdański Archipelag Kultury, Scena Muzyczna Gdańsk, Fundacja Świat Wrażliwy.
Więcej informacji na stronie scenamuzyczna.pl
W czwartek, 12 listopada br., o godzinie 17.00, na Zamku w Gostyninie dr Paweł Kosiński z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie wygłosi prelekcję „Pierwsza wojna światowa na ziemiach polskich i odzyskanie niepodległości przez Polskę".
Wykład odbędzie się w związku 97. rocznicą odzyskania niepodległości.
Wstęp bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy.
13 listopada br., o godz. 17.00, w siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu (ul. Minorytów 3) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu „Przystanek Historia".
Listopadowa odsłona projektu będzie nawiązywała do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prof. dr hab. Krzysztof Kawalec (naczelnik Delegatury IPN w Opolu) przedstawi wykład „Drogi do Niepodległej".
Zapraszamy!
11 listopada br. w Nysie odbędą się uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. W programie obchodów przewidziano mi.in.:
- uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej św. Jakuba i św. Agnieszki z udziałem pocztów sztandarowych (godz. 9.30)
- oficjalne uroczystości pod pomnikiem „Patriotom Polskim"– plac Kopernika (godz. 10.45)
- spotkanie okolicznościowe połączone z prelekcją Andrzeja Koziara (OBEP IPN Delegatura w Opolu) „Trudne drogi do Niepodległej Ojczyzny" oraz projekcją filmu dokumentalnego „Józef Piłsudski" – Bastion św. Jadwigi, Piastowska 19 (godz. 12.00)
Oddział Instytutu Pamięci w Krakowie ma siedziby w trzech miejscach: w Krakowie, przy ul. Reformackiej 3, gdzie mieści się Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie oraz administracja oddziału, przy ul. Dunajewskiego 8 znajdują się Biuro Edukacji Publicznej oraz Biuro Lustracyjne, natomiast w Wieliczce ma siedzibę Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów.
Dyrektorami oddziału byli kolejno śp. prof. Janusz Kurtyka, prof. dr hab. Ryszard Terlecki, a aktualnie funkcję tę pełni dr Marek Lasota.
Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie
Działalnością naukową i edukacyjną zajmuje się Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie. Jego naczelnikami byli kolejno prof. dr hab. Ry
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na krakowskie obchody 15-lecia Instytutu Pamięci Narodowej, które odbędą się w dniach 9–20 listopada 2015 r. Z tej okazji przygotowano dla Krakowian ciekawe i zróżnicowane propozycje wspólnego świętowania jubileuszu Instytutu.
W dniach od 9 do 11 listopada zapraszamy na Rynek Główny (obok kościoła św. Wojciecha) do namiotu IPN na spotkania z historykami, archiwistami i prokuratorami, do udziału w wielkoplanszowych grach historycznych i do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną i wydawniczą oraz na pokazy filmów dokumentalnych.
Zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu 11 listopada, aby pod hasłem „Świętuj Niepodległość z IPN" wspólnie obchodzić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Specjalnie na ten dzień zostały przyg
13 listopada 2015 r., o godz. 11.00, w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (ul. Jurija Gagarina 13) dr Łukasz Lubicz-Łapiński z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku wygłosi wykład „Walka czy współpraca? Tragizm losów ziemian woj. białostockiego na przykładzie rodziny Jaruzelskich i Ramotowskich". Wykład poprzedzi otwarcie wystawy białostockiego OBEP pt. „Zagłada dworów w woj. białostockim po 1939 r." oraz seminarium naukowe. Słowo wstępne „Dwór jako ośrodek tradycji patriotycznych" wygłosi prof. dr hab. Wojciech Polak. Organizatorami spotkania są: Biblioteka Główna UMK, Oddział IPN w Białymstoku oraz Związek Szlachty Polskiej.
11 listopada br., o godz. 11.00, ze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu wystartuje „Bieg Niepodległości... z wąsem". Na dystansie 10 km zmierzy się 1000 zawodników, którzy w ten nietypowy sposób uczczą rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie objął patronatem Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.
4 listopada br. w restauracji Akropol we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca bieg. Wzięli w niej udział: Jacek Jackowiak oraz Jacek Urbanowicz ze Stowarzyszenia Pro-Run, Jacek Wojciechowski reprezentujący Oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Adam Wójcik – legenda polskiej koszykówki i wielki propagator sportu. Konferencję poprowadził Jacek Antczak.
Organizatorem „Biegu Niepodległości... z wąsem" jest Stowarzyszenie Pro-Run. Oddział IPN we Wrocławiu, w ramach patronatu, ufun
7 listopada 2015 r., o godz. 15.00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach (pl. Kościuszki 15) zaprezentowana zostanie wystawa Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku pt. „Nowe zniewolenie. Obława Augustowska. Lipiec 1945 r." oraz film „Obława Augustowska" w reż. B. Hyży-Czołpińskiej, zrealizowany na zlecenie Instytutu.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
Poznański Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza w miesiącu listopadzie do zwiedzenia następujących wystaw:
- wystawa „Życie codzienne w okupowanej Wielkopolsce 1939–1945" – Poznań, 4–30 listopada 2015 Poznań, IX Liceum Ogólnokształcące, ul. Warzywna 24 Zwiedzanie od poniedziałku – do piątku w godz. 10–14
- wystawa „Wielkopolska w cieniu WRON-y" – Konin, 5–30 listopada 2015 Konin, II Liceum Ogólnokształcące, ul. 11 listopada 7a Zwiedzanie od poniedziałku – do piątku w godz. 10–14
Po siedmioletniej przerwie Instytut Pamięci Narodowej i Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej wznowiły dialog historyczny. Inauguracyjne posiedzenie Polsko-Ukraińskiego Forum Historyków odbyło się w Kijowie w dniach 2–4 listopada 2015 roku. Podczas spotkania omówiono kwestie organizacyjne dotyczące pracy Forum, wyznaczono główne kierunki oraz skonkretyzowano tematy pracy Forum na 2016 rok. Historycy uzgodnili liczbę uczestników Forum (12 osób), zatwierdzili przewodniczących grupy polskiej i ukraińskiej, którymi zostali profesor Jurij Szapował i profesor Waldemar Rezmer oraz ustalili daty następnych posiedzeń Forum. Przyjęto, że zasadniczy zakres chronologiczny prac Forum obejmuje lata 1939–1947.
Ze strony polskiej w obradach uczestniczyli: prof. Grzegorz Hryciuk, prof. Grzegorz Mazur, prof. Grzegorz Motyka, prof. Jan Pisuliński, prof. Waldemar Rezmer, dr Mariusz Zajączkowski o
Dziesiąta edycja wykładów prezentujących różnorodność stylistyczną architektury Warszawy w XIX i XX w. W obecnej edycji przedstawione zostaną założenia architektoniczne i urbanistyczne oraz ich stylistyka (gmachy użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe, architektura sportowa i rekreacyjna, architektura mieszkaniowa, obiekty kultu), a także ich wpływ na kształt miasta i życie mieszkańców – na tle historycznym, społecznym i ideologicznym. Seminarium adresowane jest do przewodników miejskich, nauczycieli historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, studentów kierunków humanistycznych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z możliwością wykorzystania podczas egzaminu maturalnego z języka polskiego w nowej formule, sprawdzającej umiejętność analizy i interpretacji różnorodnych tekstów kultury, np. z architektury.
Proponujemy sześć spotkań w cyklu miesięcznym, odb
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi i Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Wieluniu serdecznie zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w dniu 6 listopada 2015 r. (piątek) o godz. 13.00. Gospodarzem klubowego spotkania będzie tym razem II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu (ul. Piłsudskiego 6), a gościć na nim będzie dr Marek Białokur, adiunkt na Wydziale Historyczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Opolskiego, wicedyrektor III LO w Opolu, który przedstawi wykład Akcja „Wisła". Trudne karty relacji polsko-ukraińskiej w XX w.
Tegoroczna 27. edycja Biegu poświęcona będzie pamięci Danuty Siedzikówny „Inki". 11 listopada na starcie, dokładnie o godz. 11:11, ubrani w białe i czerwone koszulki zawodnicy, biegnąc, ułożą „żywą" flagę narodową. Instytut Pamięci Narodowej jest patronem honorowym Biegu.
Danuta Siedzikówna „Inka" była sanitariuszką 5. Wileńskiej Brygady AK, podkomendną mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki". 20 lipca 1946 roku została aresztowana przez UB w Gdańsku. W trakcie śledztwa była bita i poniżana, mimo to odmówiła składania zeznań. Skazana na śmierć, została rozstrzelana 28 sierpnia 1946 roku, na 6 dni przed swoimi 18-tymi urodzinami. Miejsce pochówku „Inki" przez wiele lat nie było znane. Jej szczątki zostały odnalezione dopiero na jesieni ubiegłego roku na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku podczas prac Samodzielnego Wydziału Poszukiwań IPN, kierowanego przez prof. Krzysz
Zapraszamy na projekcję filmu Ryszarda Ordyńskiego „Józef Piłsudski". Zrealizowany w 1935 r. obraz, znany również pod tytułem „Sztandar wolności", składający się z materiałów archiwalnych i fragmentów fabularyzowanych, ukazuje życie i działalność marszałka Piłsudskiego. Komentarz historyczny do filmu wygłosi Maciej Żuczkowski z Biura Edukacji Publicznej IPN. Prowadzenie: Andrzej Brzozowski, redaktor naczelny miesięcznika „Pamięć.pl".
Pokaz odbędzie się w ramach spotkania filmowego Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota". Wstęp wolny.
Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki Warszawa, ul. Marszałkowska 21/25 9 listopada 2015 (poniedziałek), godz. 17:00
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Koło Naukowe Historyków Studentów UJ zapraszają na pokaz filmu „Auschwitz-Birkenau – anatomia zbrodni" w dniu 12 listopada br., o godz. 18.30, do Auli ks. J. Tischnera, Collegium Witkowskiego UJ, ul. Gołębia 13.
Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem prokuratorów Oddziału IPN w Krakowie – Waldemara Szwieca i Łukasza Gramzy, zajmujących się prowadzeniem śledztwa w sprawie zbrodni dokonanych przez Niemców w obozie Auschwitz-Birkenau, a także innych zbrodni popełnionych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Ich rozmówcą będzie Marek Szczepanek, Sekretarz Programowy TVP Kraków, pomysłodawca powstania prezentowanego filmu. Rozmowę poprowadzi Justyna Gałuszka, Prezes Koła Naukowego Historyków Studentów UJ.
W związku z przypadającą w 20
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie zapraszają na spotkanie „Zapomniane miejsce kaźni", dyskusję o przewodniku historycznym Ryszarda Kotarby „Niemiecki obóz w Płaszowie 1942–1945", z udziałem Autora, Romy ligockiej, prof. Jacka Chrobaczyńskiego, dr. Mateusza Szpytmy i Michała Zajdy. Rozmowę poprowadzi Roman Graczyk.
9 listopada 2015 r. godz. 17.00, Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24.
Zamierzeniem tej publikacji jest przybliżenie wiedzy o dawnym niemieckim obozie pracy, a potem obozie koncentracyjnym w Płaszowie. Choć powstał on głównie na gruntach dawnej gminy Wola Duchacka, to do historii przeszedł pod nazwą: Konzentrationslager Plaszow bei Krakau. Obóz ten, leżący tak blisko centrum Krakowa, miejsce śmierci tysięcy Żydów i Pola
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza na listopadowe spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Trójmieście. Gościem spotkania będzie Kajetan Rajski, który przedstawi wykład pt. „Represje wobec Żołnierzy Wyklętych w czasach PRL". Gościem specjalnym spotkania będzie Janusz Niemiec.
***
Okres stalinizmu w Polsce był czasem intensywnej walki komunistów z polskim podziemiem niepodległościowym i innymi ludźmi, którzy marzyli o Polsce wolnej i niezależnej od Związku Sowieckiego. Trwała nie tylko walka z Żołnierzami Wyklętymi, represje dotyczyły także członków ich rodzin.
Dopiero od niedawna historycy badają losy dzieci żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy pr
W czwartek, 12 listopada br., o godzinie 14.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Płocku, przy ul. 3 Maja 4, odbędą się drugie w tym roku szkolnym zajęcia dla maturzystów. Tematem seminarium będzie „Koalicja antyniemiecka okresu II wojny światowej". Zajęcia poprowadzą pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie: dr Paweł Kosiński (wykład) i Magdalena Duber (warsztaty).
Tematy kolejnych zajęć:
- Państwo Polskie i obywatele RP w latach 1939–1945 – 19.11.2015 (wykład – dr Paweł Kosiński, warsztaty – Magdalena Duber)
- Pierwsze lata Polski Ludowej (1944–1956) – 10.12.2015 (wykład – dr Tomasz Łabuszewski, warsztaty – Magdalena Duber)
Wizytę Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Bukareszcie należy rozpatrywać przede wszystkim w kontekście powrotu do promowanej przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego koncepcji stworzenia silnego bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej.
Read more...
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, dr Lucyna Kulińska oraz wielu innych patriotów zaangażowanych w pielęgnowanie pamięci o Kresach otrzymuje pogróżki. Jednego z polskich dziennikarzy usiłowano zabić. Policja rozkłada ręce.
Read more...
Już w piątek do kin wchodzi nowy film Pablo Moreno – „Zakazany Bóg". Produkcja opowiadająca o prześladowaniach Kościoła w XX-wiecznej Hiszpanii z pewnością przypadnie do gustu kinomanom, którzy docenili „Cristiadę".
Read more...
Nie żyje 20-letnia Sonia Bibi z Multanu, polana benzyną i podpalona przed tygodniem za to, że nie chciała przejść na islam.
Read more...
Parlament Irlandii Północnej ponownie odrzucił wniosek o legalizację tak zwanych małżeństw homoseksualnych. W tej sprawie głosowano już pięć razy.
Read more...
Jeżeli Niemcy chcą wpuścić na swoje terytorium imigrantów, uszanujemy ich decyzję, jednakże nie oznacza to, że uczynimy tak samo – oświadczył szef kancelarii premiera Węgier János Lázár.
Read more...
30 tysięcy istot ludzkich – to ofiary dwóch pierwszych lat funkcjonowania programu finansowania in vitro z budżetu państwa, przedłużonego niedawno do 2019 roku.
Read more...
Zgliszcza w budżecie zwykłych Polaków. Zrujnowany budżet państwa polskiego. Katastrofalny dług publiczny przekraczający 3 biliony złotych, który będą spłacać nasze dzieci i wnuki. Ruina finansów publicznych. Poraniona rodzina i małżeństwo rozumiane, jako związek kobiety i mężczyzny.
Read more...
Profesor Chodakiewicz i naukowcy Jolanta i Wojciech Muszyńscy postulują by narodowcy odrzucili antyżydowskie postawy, oraz przestali nosić ubrania z demobilu, dresy i w kolorze czarnym i zapuścili długie włosy.
Read more...
Ciała zabitych w wyniku starć z izraelskimi żołnierzami zwracane są stronie palestyńskiej bez organów. Te ostatnie są pobierane i sprzedawane.
Read more...
Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, iż gen. w st. spocz. Czesław Kiszczak nie spocznie na terenie Wojskowego Cmentarza na warszawskich Powązkach.
Read more...
W piątek o godzinie 18.00 w Domu Pielgrzyma Amicus (ul. Stanisława Hozjusza 2, na Żoliborzu), odbędzie się promocja książki „Tragarze śmierci", w której Witold Gadowski i Przemysław Wojciechowski opisują związki komunistycznych wojskowych służb specjalnych działających w III RP pod szyldem WSI z islamskim terroryzmem.
Read more...
Miało być o egoizmie. Z nadmiaru smutnych obserwacji. O kierowaniu się priorytetem „moje dobro", „mój spokój" , „mój interes".
Read more...
Katolicy i prawosławni, kibice i harcerze, PiS i PO, uczcili razem pamięć 25.000 Polaków wymordowanych przez Rosjan podczas Rzezi Pragi.
Read more...
Od kiedy dowiedziałam się, że w niemal czterdziestomilionowym narodzie znalazł się odważny, by przyjrzeć się koncernowi małżeństwa Owsiaków, obracających setkami milionów złotych, Matka Kurka znalazł moje uznanie.
Read more...
Tysiące kobiet i dzieci zginęło z rąk snajperów islamistów z ISIS. Dżihadyści zimną krwią celowali i zabijali, aby zastraszyć ludność i odebrać jej nadzieję – relacjonował przebywający z wizytą w Polsce patriarcha Grzegorz III Laham, zwierzchnik grecko-katolickiego Kościoła melchickiego w Syrii.
Read more...
Siedmioro dzieci Moniki i Marka Olejarzy z Pruchnika (województwo podkarpackie) powróciło do rodzinnego domu. W rodzinie zastępczej pozostaje najmłodsza – 2-letnia Julka. Urzędniczych absurdów nie ma końca.
Read more...
Jak dowiedział się portal prawy.pl posłowie wybrani z listy KUKIZ'15, po długiej dyskusji i głosowaniach przedstawili liderowi ruchu listę kandydatów na wicemarszałka Sejmu. Największą szansę na wskazanie przez Pawła Kukiza ma wybrany w okręgu podwarszawskim dr Stanisław Tyszka.
Read more...
Meczet w Warszawie powstał całkiem niedawno, sponsorowany przez radykalne nurty islamskie. Najwyraźniej twórcy facebookowej strony „Tak dla kalifatu w Polsce" chcą pójść krok naprzód, promując ludobójców jako rozwiązanie na środowiska „LGTB, gender, ateizm", czy „żydokomunę".
Read more...
Linda Gibbons, niestrudzona kanadyjska obrończyni życia, nie wyjdzie w tym roku na wolność. Sąd w Toronto ustalił kolejną datę rozprawy, która odbędzie się dopiero 13 stycznia 2016 roku. Oczekując na proces, Kanadyjka spędzi czas w więziennej celi.
Read more...
Komunistyczny zbrodniarz, "morderca zza biurka" zmarł dziś w wieku 90 lat. Sądy tzw. "wolnej Polski" nie zdążyły poprowadzić do odpowiedzialności, choć wyrok wydano.
Read more...
Iranian Revolutionary Guard prowadzą ataki na administrację Białego Domu. Hakerzy są związani z irańskim wojskiem.
Read more...
Szwecja wystosowała oficjalną prośbę do Komisji Europejskiej, aby przesiedliła mieszkających na jej terenie islamskich imigrantów do innych krajów Unii Europejskiej.
Read more...
W związku ze śmiercią generała Czesława Kiszczaka zabrało głos Ministerstwo Obrony Narodowej informując, że generał Kiszczak – po pierwsze – nie zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, a po drugie – na pogrzebie nie będzie żadnych honorów wojskowych.
Read more...
Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła kampanię "Mama, tata, tablet". Jej celem jest uświadomienia wpływu gadżetów na rozwój dziecka. Rodzice ignorują konsekwencje, a te są poważne: nerwowość, bezsenność, problemy z nauką i koncentracją.
Read more...
Z listy Kukiz'15 w polskim parlamencie znalazło się 9 posłów znanych z swojej działalności na rzecz wolnego rynku i 4 znanych z swej działalności w organizacjach narodowych. Sześcioro nowych parlamentarzystów należy do stowarzyszenia Koliber.
Read more...
Ledwo napisałem o "spisku Kiszczak-Ragache", a gen.Czesław Kiszczak rozstał się z tym światem. Myślę, że te fakty nie są powiązane; chociaż: kto wie? Jedno jest pewne: wielu agentów bezpieki - tych z najwyższego szczebla - odetchnęło z ulgą.
Read more...
Sprzedaż w aptekach preparatów homeopatycznych jest jednym z najbardziej szokujących przejawów niewywiązywania się ze swoich obowiązków państwa polskiego.
Read more...
Doug Olenick donosi, że Pentagon zapłacił 13 milionów dolarów za wynajęcie rosyjskich programistów - tworzyli oprogramowanie używane do komunikacji w Departamencie Obrony.
Read more...
Domagamy się przyspieszonych wyborów samorządowych. Przypominamy, że poprzednie wybory w sposób oczywisty zostały zmanipulowane, celowo, czy nie celowo. Ich wynik w absolutnie nie odzwierciedla sytuacji politycznej. W tej chwili trwa układ, który trwać nie powinien – stwierdził Janusz Korwin-Mikke podczas zwołanej w Sejmie konferencji prasowej.
Read more...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz