Felieton · tygodnik "Nasza Polska" · 2015-11-25 · 4896 wyświetleń Oto działająca w Stanach Zjednoczonych i będąca ważnym ogniwem żydowskiego lobby politycznego w Ameryce Liga Antydefamacyjna, zażądała odwołania złowrogiego posła Antoniego Macierewicza ze stanowiska ministra obrony narodowej.
Komentarz · serwis "Prawy.pl" (prawy.pl) · 2015-11-24 · 9193 wyświetleń Zatem kiedy tylko żydowska Liga Antydefamacyjna zażądała odwołania złowrogiego Antoniego Macierewicza, któremu pan redaktor Michnik najwyraźniej nie może darować, że też zajrzał za kulisy demokratycznej fasady, dzięki czemu mógł się przekonać, jak autorytetom moralnym III Rzeczypospolitej straszliwie śmierdzi z tyłków, więc ich patetyczne deklamacje nie robią na nim żadnego wrażenia - natychmiast odezwały się nożyce i w naszym nieszczęśliwym kraju jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zawiązał się płomienny Komitet Obrony Demokracji.
Tempo utworzenia rządu i określenie priorytetów programowych przez PiS zasługują na uznanie. Jedną z najwyższych wartości rynkowych jest przewidywalność otoczenia biznesowego i szybkie decyzje polityczne do minimum ograniczające niepewność. Szereg proponowanych przez rząd rozwiązań i decyzji personalnych należy uznać za udane. Do nich z pewnością zaliczamy język, jakim nowy rząd komunikuje się z biznesem, podkreślając […]
Mieszkańców Warszawy oraz Czytelników odwiedzających w najbliższych dniach stolicę zapraszamy na Targi Książki Historycznej.
Departament Bezpieczeństwa Krajowego wydał poprawiony przewodnik dla nowych imigrantów, w którym instruuje, jak składać wnioski o różnego rodzaju zapomogi.
W Rzymie wolnemu człowiekowi było wolno sprzedać się w niewolę. Powiedzmy, że mam 100 tys. długów i nie wiem, jak z tego wybrnąć...
Czy na skutek ułaskawienia z niewinności obywatel traci niewinność, czy przeciwnie – nie tylko jej nie traci, ale nawet uodpornia się na utratę niewinności w przyszłości, analogicznie jak w przypadku zaszczepienia ospy prawdziwej?
Trzeba kibicować PiS w czyszczeniu lewackich złogów, jednocześnie krytykując tę partię za tak otwartą statolatrię, która do niczego dobrego nie doprowadzi, bo po prostu doprowadzić nie może.
Na nczas.com publikujemy wybrane teksty z tygodnika, teksty napisane przez naszych autorów specjalnie na potrzeby portalu oraz teksty osób, których publicystyka zwykle nie trafia na łamy gazety. Aby uzyskać dostęp do wszystkich artykułów z bieżącego numeru należy wykupić: ● pojedyncze e-wydanie (plik pdf, który prześlemy na Twój adres email - 4 zł za e-numer) ● […]
Skoro nowożytny suwerenny monarcha państwa narodowego jest analogią do wszechmocnego Boga, to analogią do jakiego teologicznego czy religijnego twierdzenia jest UE?
Należy jej zapobiec. Najpierw jednak należy uporać się z plagą fałszywej tolerancji, paraliżującej zdrowy rozsądek.
Partia KORWiN zaczyna Wielką Zbiórkę Podpisów pod czterema projektami ustaw: o wycofaniu się z Konwencji Dublińskiej (chodzi o ograniczenie przyjmowania „uchodźców"), o przywróceniu kary śmierci, o poszerzeniu dostępu do broni oraz o zakazie finansowania partii politycznych z budżetu. Jak zaznacza europoseł Janusz Korwin-Mikke, „w sprawie dostępu do broni szybka akcja jest wskazana, bo Komisja Europejska […]
Z okazji przypadającej w tym roku rocznicy Grudnia '70 Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku zaprasza nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na seminarium pt. „Rewolta grudniowa 1970 na Wybrzeżu". Jest to kolejne spotkanie z cyklu seminariów z najnowszej historii Polski, jakie w roku szkolnym 2015/2016 przygotował dla nauczycieli gdański oddział IPN. W programie wystąpienie Piotra Brzezińskiego, historyka pionu naukowego IPN w Gdańsku, autora m.in. książki Zbrodnia bez kary. Grudzień 1970 w Gdyni, pokaz filmu dokumentalnego Gdynia '70. Dlaczego? oraz zajęcia warsztatowe, które poprowadzi nauczyciel dyplomowany i edukator IPN, Alina Wiej. Uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatnie materiały edukacyjne poświęcone tematyce Gr
W dniach 10–12 grudnia 2015 w Gdańsku, w ramach podsumowania 15-letniej działalności Instytutu Pamięci Narodowej, odbędą się w przestrzeni publicznej różnorodne wydarzenia naukowe i edukacyjne.
PROGRAM OBCHODÓW
10 grudnia 2015 (czwartek) DZIEŃ DLA NAUKI
Miejsce: Sala BHP Stoczni Gdańskiej (ul. Doki 1), wstęp wolny Konferencja naukowa Nadzieja, apatia i zwycięstwo? Wokół NSZZ „Solidarność"
9.00 – otwarcie konferencji przez dyrektora IPN Gdańsk prof. Mirosława Golona
Sesja 1 (prowadzący dr Daniel Wicenty)&am
W dniu 30 listopada Czytelnia Akt Jawnych OBUiAD w Warszawie, zlokalizowana przy ul. Kłobuckiej 21, będzie zamknięta.
W tym czasie będzie czynna czytelnia w siedzibie OBUiAD na pl. Krasińskich 2/4/6.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
Pozostałości komunistycznej propagandy znikają z papieskich Wadowic.
Pracownicy techniczni krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zdemontowali tablicę gloryfikującą system totalitarny, usytuowaną obok głównego wejścia do budynku byłych przedwojennych koszar 12 pułku piechoty w Wadowicach, przy ul. Lwowskiej 40. Demontażu dokonano za zgodą obecnych prywatnych właścicieli budynku, przy akceptacji Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, władz wojewódzkich oraz wojewódzkiego konserwatora zabytków (w związku z umieszczeniem budynku w indeksie zabytków województwa małopolskiego).
W okresie przedwojennym przed budynkiem koszar 12 pp został wybudowany pomnik ku czci żołnierzy walczących o niepodległość Ojczyzny. Pomnik został częściow
2 grudnia 2015 r., o godz.17.00, w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przy ul. Jordana 18, odbędzie się wykład prof. Krzysztofa Szwagrzyka pt. „Żołnierze Polski Niezłomnej wyklęci – pomordowani – poniżeni".
Dr hab. Krzysztof Szwagrzyk jest historykiem. W pracy naukowej zajmuje się badaniem komunistycznych struktur aparatu represji w Polsce. Tematem jego dysertacji doktorskiej były konspiracyjne organizacje niepodległościowe działające na Dolnym Śląsku w latach 1945–1956 w świetle akt sądowych byłego Wojskowego Sądu Rejonowego we Wrocławiu, zaś habilitacyjnej w 2007 r. – sędziowie i prokuratorzy wojskowi w Polsce w latach 1944–1956. Jest profesorem Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, przez wiele lat był naczelnikiem Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu, obecnie pełni funkcję pełnomocnika Prezesa
Historie oraz wspomnienia osób, które podczas drugiej wojny światowej służyły w armii niemieckiej, a dziś żyją na terenie Polski, stały się inspiracją i kanwą wyjątkowej wystawy przedstawiającej losy byłych żołnierzy Wehrmachtu. Zapraszamy na wernisaż połączony z dyskusją już 3 grudnia 2015 r., o godz. 17.00, do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia" w Katowicach im. Henryka Sławika, przy ul. Św. Jana 10 (III piętro).
Z przyjemnością informujemy, że wystawie „Dziadek z Wehrmachtu. Doświadczenie zapisane w pamięci" będzie towarzyszyć panel dyskusyjny. W dyskusji wezmą udział: świadek historii Jerzy Dudek, Grzegorz Bębnik (IPN Katowice), współautorka wystawy Magdalena Lapshin, oraz Mirosław Węcki z Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego. Moderacja: Zbigniew Gołasz z IPN.
Więcej:
27 listopada 2015 r., o godz. 17.00, w Filii nr 22 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach-Bogucicach, przy ul. Słowiańskiej 1, odbędzie spotkanie z dr. Dariuszem Węgrzynem i Sebastianem Rosenbaumem z katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, połączone z promocją publikacji poświęconych deportacjom z Górnego Śląska do ZSRR w 1945 r. Wydarzeniem towarzyszącym będzie pokaz filmu krótkometrażowego „Internowanie" (2015 r.) w reżyserii Aleksandry Fudali.
Serdecznie zapraszamy!
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza na wieczór poświęcony Henrykowi Sławikowi, który odbędzie się 26 listopada 2015 r., o godz. 16.00, w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia" w Katowicach im. Henryka Sławika, ul. Świętego Jana 10, III piętro.
W programie:
- Prezentacja filmu „Henryk Sławik. Zapomniany bohater".
- Rozmowa dr. Tomasza Kurpierza (IPN Katowice) z Michałem Lutym, członkiem Stowarzyszenia Henryk Sławik – Pamięć i Dzieło oraz Katowickiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej im. Henryka Sławika i Józsefa Antalla.
Wstęp wolny!
W dniu 26 listopada 2015 r. (czwartek) w godz. 10.00-14.30 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15 odbędzie się finał ogólnopolskiego konkursu historycznego „Jan Paweł II i Kościół katolicki w PRL". Weźmie w nim udział siedemnaście drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski. Zespoły rywalizować będą w turnieju sprawdzającym wiedzę o życiu i działalności Jana Pawła II oraz historii Kościoła katolickiego w PRL. Konkurs zorganizował łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej w związku z uchwałą Sejmu z 5 grudnia 2014 r. ustanawiającą rok 2015 Rokiem Jana Pawła.
Dla przybyłych spoza Łodzi uczestników drugiego etapu konkursu przygotowano dodatkową atrakcję – w dwóch grupach, o godz. 9.00 i 9.20, zwiedzać będą Muzeum Kanału „Dętka".
13 listopada 2015 w siedzibie Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN w Warszawie z okazji 15-lecia Instytutu prezes IPN Łukasz Kamiński wręczył pracownikom i byłym członkom kierownictwa Instytutu, którzy działali w antykomunistycznej opozycji, Krzyże Wolności i Solidarności.
Odznaczenia otrzymali:
- Bogusław Michał Bek
- Wojciech Aleksander Czaplicki
- Krzysztof Jerzy Dawidowicz
- Maria Dmochowska
- Roman Graczyk
- Kinga Kamińska
- Dorota Anna Koczwańska-Kalita
- Jan Witold Kołodziejski
- Anna Samolińska
- Maciej Sobieraj
- Paweł Spodenkiewicz
- Dariusz Śpiewak
- Józef Śreniowski
- Jacek Mieczysław Wierzbicki
- Piotr
28 listopada 2015 r. na Rynku w Birczy, o godz. 17.30, odbędzie się prelekcja Artura Brożyniaka „Trzeci napad UPA na Birczę 6/7 stycznia 1946 r." w związku z uroczystościami 70. rocznicy obrony Birczy przez mieszkańców i żołnierzy IX Dywizji Piechoty przed UPA.
serdecznie zapraszamy.
25 listopada 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Przybosia w Przeworsku (ul. Piłsudskiego 8) odbędzie się prezentacja wydawnictw rzeszowskiego oddziału IPN, dotyczących Przeworska i powiatu przeworskiego.
W programie przewidziano spotkanie z Tomaszem Berezą – autorem książki „Wokół Piskorowic. Przyczynek do dziejów konfliktu polsko-ukraińskiego na Zasaniu w latach 1939–1945". Rozpoczęcie spotkania – godz. 16.00.
Serdecznie zapraszamy.
Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki oraz Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN zapraszają na warsztaty z cyklu Laboratorium_archiwalne 1.0. Zajęcia odbędą się 30 listopada (poniedziałek), o godz. 17:30, w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.
Listopadowe spotkanie, zatytułowane Działacze „Solidarności" w pajęczynie bezpieki. Ewidencja operacyjna…, ukaże mechanizmy inwigilacji opozycji antykomunistycznej przez Służbę Bezpieczeństwa. Bohaterem spotkania będzie śp. senator Zbigniew Romaszewski i prowadzone w jego sprawie dokumenty operacyjne: karty rejestracyjne i teczki rozpracowania. Na warsztatach zostanie uwypuklony wątek tajnych współpracowników mieszkających na tej
26 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarnobrzegu (ul. Kopernika 49) odbędą się warsztaty „Stan wojenny" dla uczniów tej szkoły, które poprowadzi Maciej Rędziniak. Rozpoczęcie – godz. 9.30. Spotkanie ma charakter zamknięty.
Trzy książki wydane przez Instytut Pamięci Narodowej zostały nominowane do tegorocznej nagrody historycznej KLIO.
Jury pod przewodnictwem prof. Tomasza Szaroty, z udziałem profesorów: Tomasza Kizwaltera, Jana Kieniewicza, Henryka Samsonowicza, Janusza Tazbira i redaktorów: Mariana Turskiego i Tomasza Łubieńskiego wybrało i nominowało do nagrody KLIO poniższe publikacje Instytutu Pamięci Narodowej.
W kategorii monografia naukowa:
W dniach 16-17 listopada 2015 r. odbyła się w Łodzi III ogólnopolska konferencja szkoleniowo-metodyczna „Archiwa – Historia – Pamięć. Bilans 15 lat działalności archiwalnej Instytutu Pamięci Narodowej". Przygotował ją Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN w Warszawie.
Program:
16 listopada 2015 r.
9.30-10.00 – inauguracja konferencji
10.00 – I SESJA: FUNKCJE PUBLICZNE ARCHIWUM
1. Paweł Zielony (BUiAD) Archiwum otwarte dla społeczeństwa. Popularyzacja zasobu oraz działalności archiwalnej Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów w Warszawie
2. Marzena Kruk (OBUiAD w Gdańsku) Działania arc
W dniach 20-22 listopada 2015 r. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi już po raz czwarty prezentował swoje wydawnictwa w Salonie Ciekawej Książki, organizowanym we wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
W tym roku wydarzeniem szczególnym była prezentacja publikacji zatytułowanej „Otoczone drutem państwo". Struktura i funkcjonowanie administracji żydowskiej getta łódzkiego. Jej autorem jest dr Adam Sitarek, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi. Książka będzie dostępna w sprzedaży w drugiej połowie grudnia 2015 r.
Przez wszystkie trzy dni Salonu Ciekawej Książki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi prezentował zainteresowanym specjalne
Staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz łódzkich radnych w dniu 12 listopada 2015 r. odbyło się uroczyste złożenie kwiatów, połączone z zapaleniem zniczy na zlokalizowanej na cmentarzu komunalnym „Doły", przy ul. Smutnej w Łodzi, mogile przedstawicieli łódzkiej inteligencji, zamordowanych przez niemieckiego okupanta 12 listopada 1939 r., ekshumowanych z terenu byłego poligonu wojskowego Łódź-Brus.
Wstęp historyczny przedstawił Artur Ossowski, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi. W uroczystości wziął udział Poseł na Sejm Waldemar Buda. W imieniu Wojewody Łódzkiego przybyli Ewa Bonusiak i Andrzej Cewiński, sekretarz Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Obecny był radny Sejmiku Województwa Piotr Adamczyk oraz łódzcy radni: Marek Michalik, Radosław Marzec oraz Marcin Zalewski, który poprowadził uroczysto
W dniu 27 listopada 2015 r. (piątek), o godz. 9.00, w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Łodzi (ul. Pomorska 105) odbędzie się spotkanie nowo
powstałego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej. Gościem spotkania będzie dr Tomasz Toborek, kierownik Referatu Badań Naukowych OBEP IPN w Łodzi. Przedstawi wykład pt. Okręg łódzki Armii Krajowej „Barka".
W dniu 26 listopada 2015 r., o godz. 11.00, osadzeni Zakładu Karnego w Płocku wysłuchają wykładu dr. Sebastiana Pilarskiego, pracownika Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Wystąpienie będzie nosiło tytuł Ucieczki piłkarzy w czasie PRL-u.
***
Tego rodzaju działanie edukacyjne możliwe jest dzięki porozumieniu o współpracy, zawartym w styczniu 2013 r. pomiędzy Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi a Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Łodzi.
Istotą współpracy jest organizacja zajęć kulturalno-oświatowych, mających na celu wspieranie procesu resocjalizacji osadzonych. Zajęcia realizowane są przy udziale m.in. pracowników Instytutu Pamięci Narodowej w rama
22 listopada 2015 zmarł Tadeusz Kazimierz Żabczyński, działacz Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, osoba zasłużona dla powstania i działalności opozycji demokratycznej.
***
Tadeusz Kazimierz Żabczyński urodził 30 marca 1954 w Gdańsku, zmarł 22 listopada 2015 w Gdańsku.
W latach 1979–1980 działacz Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, należał do grupy Lecha Wałęsy (z Leonem Stobieckim, Sylwestrem Niezgodą); drukarz i kolporter wydawnictw niezależnych. Po strajkach sierpniowych 1980 roku drukarz w drukarni Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ
Historia mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej…
Dramatyczne wydarzenia związane z zamachem na Jana Pawła II w maju 1981 powróciły raz jeszcze podczas środowego spotkania promującego wydaną przez IPN i „Gościa Niedzielnego" książkę Michała Skwary i Andrzeja Grajewskiego „Ali Agca nie był sam. Wokół udziału komunistycznych służb specjalnych w zamachu na Jana Pawła II". – Gdyby kula przeszła o kilka milimetrów w bok i papież by zginął, historia potoczyłaby się zupełnie inaczej – powiedział podczas spotkania Skwara.
Książka składa się z dwóch uzupełniających się części. Pierwsza to wielostronicowe postanowienie o umorzeniu postępowania, autorstwa prokuratora IPN Michała Skwary. Drugą część stanowi analiza historyczna autorstwa red. Andrzeja Grajews
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie w dniach 26–29 listopada 2015 r. zaprezentuje swoje publikacje podczas XXIV Targów Książki Historycznej. Zapraszamy na stoisko nr 114, gdzie wystawione będą m.in. najnowsze komiksy, albumy, monografie i serie wydawnicze.
W sobotę, 28 listopada, nowe książki będą podpisywać autorzy:
- 13.00–14.30 Tomasz Robaczewski i Hubert Ronek – cztery komiksy z serii „Wojenna Odyseja Antka Srebrnego": zeszyt 1 „Obrona Grodna 1939 r." zeszyt 2 „Ucieczka z nieludzkiej ziemi 1940 r." zeszyt 3 „Szczury Tobruku 1941 r." zeszyt 4 „Bitwa pod Monte Cassino 1944 r."
- 15.00 – 16.00 Patryk Pleskot – „Miasto Śmierci. Pytania o morderstwa polityczne popełnione w
To niestety nie jest żart, ale kolejny z „genialnych" pomysłów eurokratów. I to tuż przed Bożym Narodzeniem.
Read more...
O rozgrywaniu Polaków przez różne siły zewnętrzne, polskim pochodzeniu wielu członków UPA, generale Kiszczaku i STASI oraz innych ciekawostkach - z prof. Czesławem Partaczem, jednym z najwybitniejszych ekspertów d.s. nazizmu ukraińskiego i niemieckiego, historykiem i członkiem Międzynarodowej Asocjacji Ukrainistów rozmawia Aleksander Szycht
Read more...
- Kukła została spalona przez osobę nie związaną z żadną z ww. organizacji – napisał w liście do Prawy.pl Łukasz M. Walczak, rzecznik prasowy MW, zaniepokojony tytułem artykułu na naszym portalu, mówiącym o sprawstwie przedstawicieli organizacji narodowych. Czy jednak ONR i MW jednoznacznie odcinają się od tego aktu? Publikujemy całość nadesłanego oświadczenia.
Read more...
W Iraku muzułmanie gwałcą żony i córki na oczach mężów i ojców, ćwiartują chrześcijańskie dzieci. A tu dziennikarze zakładają KOD…
Read more...
Kto bardziej niezawisły: sędzia, czy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej? Sędzia, czy Naród? Kto tu kogo wybiera? Kto tu kogo mianuje? Kto tu komu ślubuje? Zawisły, czy niezawisły?
Read more...
W związku z tym z apelem do posłów o uczestniczenie w tym wydarzeniu na własny koszt zwrócił się do członków sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa minister Jan Szyszko, przedkładający informację resortu na temat planowanego szczytu klimatycznego COP 21.
Read more...
Jaki jest stan polskiej służby zdrowia każdy z nas widzi.
Read more...
Forum użytkowników AdBlock poinformowało, że część użytkowników Yahoo ma zablokowane konto mejlowe. Dopóki nie wyłączą programu do usuwania reklam nie mają możliwości sprawdzania poczty.
Read more...
„Zagraniczne media odnotowały brak flagi UE na konferencji Szydło" – straszą nas różne Onety za agencjami AP i AFP oraz internetową wrzutką na stronie internetowej gazety „Financial Times". - Jeszcze trzeba oczyścić salę plenarną Sejmu i plac przed jego głównym gmachem – mówi z kolei poseł Anna Siarkowska z Kukiz'15 idąc krok dalej niż premier polskiego rządu.
Read more...
Od 26 do 29 listopada, w godzinach 10:00-18:00, w Arkadach Kubickiego, w Zamku Królewskim odbywać się będą Targi Książki Historycznej. Doskonała okazja do spotkań z autorami książek, poznania oferty wydawców patriotycznych i delektowania się niezwykłą atmosferą zainteresowania losami naszej ojczyzny.
Read more...
Premier Węgier Viktor Orban stwierdził, że „rzecz jasna nie jest akceptowanym, jednakże prawdziwym fakt, iż terroryści to przede wszystkim imigranci". - Kwestią otwartą pozostaje, kiedy wyemigrowali do Unii Europejskiej – dodał w wywiadzie dla Politico.eu. Wywiad ten został przez media przemilczany.
Read more...
Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat oświadczenia Komisji Europejskiej w sprawie stanu prac dotyczącego projektu Unii Energetycznej, który w wiosną 2013 roku zaproponował ówczesny premier naszego kraju Donald Tusk.
Read more...
Były sekretarz obrony Lord Browne donosi, że system broni jądrowej z okretów podwodnych Trydent jest podatny na cyberataki. Wraz z ujawnieniem, że od września 2015 wzrosła rola kodowania treści wśród terrorystów rząd brytyjski bierze pod uwagę zagrożenie ze strony haktywistów.
Read more...
Na największym cmentarzu wojennym Europy spoczywa ponad 100 tys. ofiar powstania warszawskiego, głównie cywilnych mieszkańców. Otwarta w listopadzie 1945 r. na warszawskiej Woli nekropolia niemal od początku swego istnienia była solą w oku komunistycznych władz, które z niechęcią patrzyły na jakiekolwiek formy upamiętnienia powstania.
Read more...
Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik złożył rezygnację ze stanowiska – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Wydano specjalny komunikat.
Read more...
W swoich telewizyjnych spotach Platforma Obywatelska przekonywała, że Polska rozwinęła się w czasie ich rządów jak nigdy. Powstały drogi, kupiono Pendolino... Okazało się to jednym wielkim bublem.
Read more...
Rząd Beaty Szydło nie będzie prezentował swoich prac na konferencjach prasowych, podczas których w tle pojawią się unijne flagi.
Read more...
Jedna z największych polskich grup detalicznych - Polska Grupa Supermarketów (PGS), sieć skupiająca polskie sklepy Top Market, Delica, Minuta8 - uważa, że w miejsce jednego progu (2%), rząd powinien wprowadzić skalę progresywną zależną od wysokości obrotu podmiotów gospodarczych (a nie obiektów handlowych).
Read more...
Eurodeputowanej Jadwidze Wiśniewskiej prowadzący obrady w PE uniemożliwił dokończenie myśli po tym, jak w zdecydowanych słowach zaprotestowała przeciwko dekarbonizacji i poparciu przez KE Nord Stream II.
Read more...
Anne Longfield, odpowiednik polskiego rzecznika praw dziecka, podaje, że w Zjednoczonym Królestwie było molestowanych od 400 do 450 tys. dzieci. Oficjalne zgłoszenia obejmują co ósmy przypadek. Dane dotyczą okresu między kwietniem 2012 a marcem 2014.
Read more...
Wysokie podatki w Polsce skutecznie niszczą polską gospodarkę, zmuszają miliony Polaków do emigracji za granice, odpowiadają za zapaść demograficzną i niechybne bankructwo systemu emerytalnego. Pieniądze przymusem odebrane podatnikom przez państwo (w procesie, który między dwoma osobami prywatnymi nazywany jest rabunkiem lub kradzieżą) marnowane są między innymi na sztukę nowoczesną, w tym też i na spektakl „Śmierć i dziewczyna" w Teatrze Polskim we Wrocławiu, gdzie za pieniądze ukradzione podatnikom kopuluje dwoje „aktorów" porno.
Read more...
Tempo utworzenia Rządu i określenie priorytetów programowych przez PiS zasługują na uznanie. Jedną z najwyższych wartości rynkowych jest przewidywalność otoczenia biznesowego i szybkie decyzje polityczne do minimum ograniczające niepewność.
Read more...
Niespodziewanie w ostatnią sobotę Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zawiesiła działalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie i zapowiedziała wystąpienie do sądu gospodarczego z wnioskiem o jego upadłość.
Read more...
Międzynarodowa żydowska organizacja z siedzibą w USA potępiła kandydata na prezydenta z ramienia Republikanów Donalda Trumpa za obwinianie syjonistów o zamach na WTC. Tymczasem, jak wskazują śledczy, to agenci Mossadu, nie muzułmanie, świętowali zwycięstwo 9/11.
Read more...
Obecnie każdy większy magazyn wyposażony jest w nowoczesne technologie ułatwiające przyjmowanie i wydawanie dużych partii towarów na raz. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że kluczową kwestią pracy w magazynie jest czas i szybkość z jaką wykonywane są prace.
Read more...
Zdecydowanie potępiamy raniące uczucia Braci Żydów zachowania osób zaślepionych ideologią szowinizmu i rasizmu – napisał przewodniczący Komitetu Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem bp Mieczysław Cisło do polskich rabinów w związku ze spaleniem kukły Żyda podczas manifestacji zorganizowanej 18 listopada we Wrocławiu przez Obóz Narodowo – Radykalny i Młodzież Wszechpolską.
Read more...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz