Komentarz · serwis "Prawy.pl" (prawy.pl) · 2015-02-10 · 7202 wyświetleń Toteż, chociaż było wiadomo, że Wojskowe Służby Informacyjne w końcu zdecydują się na oficjalne wystawienie własnego kandydata na prezydenta, kiedy pan prezydent Bronisław Komorowski ogłosił, że się wystawia, zapanowało zrozumiałe poruszenie.
"Mamy tu do czynienia z logiką podobną do tej, której poddał się Janusz Palikot i jego współpracownicy".
"Wywiad miał prawie pewność, że pojawi się jakiś atak związany z osobami, które wróciły ze szkolenia i walk z Syrii"
Waśnie JE abp Hoser zauważył, że Kościół w Polsce „zdradził Jana Pawła II". Być może to prawda, chociaż wymagałoby uściślenia, kto konkretnie Jana Pawła II „zdradził".
Na Konwencji partii KORWIN rozpocząłem od przeprosin, że tyle na mnie czekano – i rozpocząłem serię cytatów.
W wyniku brutalnych starć z policją w Jastrzębiu Zdroju ponad 20 protestujących górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej zostało rannych lub poszkodowanych.
Tegoroczna kampania prezydencka zaczęła się od zbiorowych zapewnień wygłaszanych w mediach, że na pewno wygra Bronisław Komorowski. Prorządowi dziennikarze z rozlicznych mediów przeżyli jednak szok, gdy okazało się, że sobotnia konwencja PiS-owskiego kandydata Andrzeja Dudy okazała się spektakularnym sukcesem, co pokazuje, że kolejne zwycięstwo PO wcale nie jest przesądzone. Z kolei w niedzielę w warszawskim […]
● Na nczas.com publikujemy wybrane teksty z tygodnika, teksty napisane przez naszych autorów specjalnie na potrzeby portalu oraz teksty osób, których publicystyka zwykle nie trafia na łamy gazety. Aby uzyskać dostęp do wszystkich artykułów z bieżącego numeru należy wykupić: ● pojedyncze e-wydanie (plik pdf, który prześlemy na Twój adres email - 4 zł za e-numer) […]
Jak informuje portal twojezaglebie.pl, Kongres Nowej Prawicy chce likwidacji straży miejskiej w Dąbrowie Górniczej, ponieważ według przedstawicieli tej partii, działania strażników nie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.
– Nie jestem demokratą. Nie wierzę, by ścieżka procedury demokratycznej miała nas doprowadzić do Wielkiej Polski. Jestem monarchistą i uważam, że tylko podniesienie Korony Polskiej otworzy przed nami na powrót szeroką perspektywę dziejową – mówi w wywiadzie z Janem Bodakowskim Grzegorz Braun, znany antyestablishmentowy reżyser i kandydat na prezydenta Polski. – Demokracja z samej swej […]
27 września 2014 roku w Nowym Sączu pod obeliskiem postawionym jeszcze w czasie II Wojny Światowej przez sowieckich okupantów Polski, odbyła się manifestacja patriotyczna po to, by upomnieć urzędników miasta Nowego Sącza o konieczności usunięcia sowieckiego symbolu zniewolenia Naszego Narodu. Sowieci stawiali takie cudaki jako symbol swojej łapy rzuconej na Polskę, symbol opanowania kolejnego terytorium naszego Państwa. Nazywali to pomnikiem chwały sowieckiego oręża itp. Władze miasta Nowego Sącza już w 1992 roku zobowiązały się do usunięcia tego sowieckiego symbolu, śladu sowieckiej okupacji Polski. Minęło tyle lat, a urzędnicy żyjący z pieniędzy wypracowanych przez polski Naród przez tyle lat nie zrobili nic. Na spotkanie zorganizowane przez wiele organizacji patriotycznych przybyły grupy patriotów z różnych terenów Polski. Podczas manifestacji wypowiadali się specjaliści, którzy tłumaczyli co takie obeliski symbolizowały. Na koniec grupa patriotów oblała ten „
9 lutego 2015r. w Krakowskim Klubie Kamieniołom odbyło się spotkanie "Czy istnieje państwo światopoglądowo neutralne?". Gośćmi Klubu byli: dr Rafał Prostak, dr Sebastian Gałecki, Jan Maciejewski.
W ramach obchodów rocznicy śmierci gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca", organizowanych wraz z Łódzkim Stowarzyszeniem Miłośników Militariów „Kompania Brus", Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi zaprasza na wykład dr. Tomasza Toborka z łódzkiego oddziału IPN, zatytułowany „Konspiracyjne Wojsko Polskie". Wykład odbędzie się 19 lutego 2015 r., o godz. 16.30, w sali multimedialnej Bazyliki Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 265.
Pierwszą część spotkania poprowadzi dr Joanna Żelazko, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi.
W ramach obchodów zapraszamy również do obejrzenia wystawy
W dniu 20 marca 2015 roku w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia im. Janusza Kurtyki (Warszawa, ul. Marszałkowska 21/25) odbędzie się spotkanie uczestników projektu „Emigracja polityczna z krajów Europy Środkowo-Wschodniej w relacjach międzynarodowych czasu zimnej wojny." Projekt ten, prowadzony przez Annę Mazurkiewicz z Uniwersytetu Gdańskiego, stanowi część Centralnego Projektu Badawczego IPN „Emigracja polityczna z Polski 1939–1990", kierowanego przez Sławomira Łukasiewicza.
W oparciu o przeprowadzone kwerendy badacze z ośmiu krajów przedstawią w Warszawie wstępne ustalenia dotyczące stanu badań, a także lokalizacji najważniejszych kolekcji archiwalnych, niezbędnych do realizacji projektu. Ostateczny rezultat tego etapu prac zostanie zamieszczony w tomie zbiorowym, którego publikacja przewidywana jest na drugą połowę 2015 roku.
Pro
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz Katedra Historii i Historiografii Europy Wschodniej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na drugie w 2015 roku spotkanie w ramach cyklu wykładów „Seminaria otwarte z historii Polski XX wieku". Odbędzie się ono 23 lutego (poniedziałek) o godz. 12.00 w sali GG-110 w Gmachu Głównym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przy al. Racławickich 14 w Lublinie.
Gościem spotkania będzie dr hab. Grzegorz Motyka (Instytut Studiów Politycznych PAN, Przewodniczący Rady IPN), autor książki „Na Białych Polaków obława. Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 1944–1953". Książka jest próbą syntetycznego spojrzenia na walkę wojsk NKWD z polskim podziemiem, nie tylko na obszarze dzisiejszej Polski, ale i wschodnich ziemiach II RP.
„Seminaria otwarte z historii Polski
W ramach obchodów rocznicy strajków łódzkich z 1971 r. zapraszamy na wykład Magdaleny Zapolskiej-Downar z łódzkiego oddziału IPN, zatytułowany „Dwie idee emancypacji kobiet w zderzeniu z realnym socjalizmem. Casus łódzkich włókniarek".
Wykład odbędzie się 10 lutego 2015 r., o godz. 18.00, w świetlicy „Krytyki Politycznej" w Łodzi, przy Piotrkowskiej 101 (lewa oficyna, I piętro).
Warszawa, 9 lutego 2015
Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Dyrektor Biura Edukacji Publicznej
Mieszkańcy miejscowości Rudnica Mieszkańcy i władze samorządowe Gminy Krzeszyce Mieszkańcy i władze samorządowe Powiatu Sulęcińskiego Mieszkańcy i władze samorządowe Województwa Lubuskiego
Szanowni Państwo
Położona w malowniczych lubuskich lasach Rudnica jest ostatnią miejscowością w Polsce, w kt
W dniach 9 i 11 lutego 2015 w 4 Społecznej Szkole Podstawowej, przy ulicy Krowoderskiej 8 w Krakowie, odbędą się dwa wykłady dla uczniów klas szóstych. Tytuł wykładów: „Fenomen Polskiego Państwa Podziemnego".
12 lutego 2015 odbędą się w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, przy ul. Lubelskiej 23, warsztaty do konkursu „Opowieść o końcu świata … reforma rolna". Losy ziemiaństwa po wywłaszczeniu. Organizatorami konkursu są Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie i Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Krakowie, we współpracy z Małopolskim Kuratorium Oświatowym w Krakowie. Zajęcia przewidziane są dla uczniów szkół podstawowych (godz. 10.30) i dla uczniów szkół ponadpodstawowych (gimnazja i licea – o godz. 12.00)
W dniach 11–12 lutego 2015 r. w Targach Kielce SA, przy ul. Zakładowej 1 w Kielcach, odbędzie się jubileuszowa XX edycja Targów Edukacyjnych EDUKACJA. Gośćmi targów będą wydawcy, producenci i dystrybutorzy wyposażenia placówek edukacyjnych oraz szkoły i inne instytucje edukacyjne różnego szczebla z całej Polski. Ekspozycji towarzyszyć będzie bogaty program merytoryczny, poruszający kwestie dotyczące efektywnych metod nauczania, poprawy szkolnictwa oraz problematyki z zakresu wdrażania programów edukacyjnych.
Po raz pierwszy w czasie EDUKACJI odbędzie się Świętokrzyskie Forum Młodzieży. Będzie to spotkanie w gronie osób otwartych na dyskusję o pomysłach na życie zawodowe i społeczne, o sposobach na realizację pasji i marzeń. Organizację Forum wspierają liczne instytucje i organizacje pozarządowe.
Wśród wystaw
W dniach 19–20 lutego 2015 r. w auli parafialnej przy kościele pw. Narodzenia NMP w Krakowie-Bieżanowie (ul. ks. Jerzego Popiełuszki 35) odbędzie się konferencja naukowa „»Sen o wolności i głód nadziei«. Wokół 30 rocznicy protestu głodowego w Krakowie-Bieżanowie". Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Patriotyczne im. Księdza Adolfa Chojnackiego, a opiekę merytoryczną nad konferencją sprawuje Oddział Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie.
Celem konferencji jest przypomnienie 30. rocznicy głodówki rotacyjnej, trwającej od 19 lutego do 31 sierpnia 1985 r. w parafii pw. Narodzenia NMP w Krakowie-Bieżanowie, a podjętej przez przedstawicieli środowisk opozycyjnych i niepodległościowych. Głodówka ta była formą protestu przeciwko nasilonym represjom wobec działaczy „Solidarności" i szkalowaniu kapłanów związanych z opozycją. W
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach oraz Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach zapraszają na interdyscyplinarną konferencję pt.
High-Tech za „żelazną kurtyną". Elektronika, komputery i systemy sterowania w PRL
Obrady odbędą się w Katowicach w dniach 23–24 września (środa–czwartek) 2015 r.
Patronat naukowy na konferencją sprawuje Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk
Podobnie jak budowa sieci kolejowych i elektryfikacja miast stały się wiodącymi wyznacznikami postępu technologicznego w drugiej połowie XIX wieku, tak automatyzacja procesów produkcyjnych i komputeryzacja społeczeństw stanowiły o sile państw i narodów w drugiej połowie XX w. Kluczowym
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu zaprasza instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne do zgłaszania lokalnych kandydatów do VI edycji Nagrody Honorowej Prezesa IPN „Świadek Historii".
Nagroda jest przyznawana raz w roku polskim oraz zagranicznym stowarzyszeniom, instytucjom, organizacjom społecznym i osobom fizycznym za szczególnie aktywny udział w upamiętnianiu historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989 oraz wspierającym pion edukacyjny IPN w realizacji ustawowej działalności. Może być także przyznana pośmiertnie. Nagrodę przyznaje Kapituła, której przewodniczy Prezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Wniosek o przyznanie Nagrody powinien zawierać dane personalne kandydata, opis jego zasług i osiągnięć uzasadniających przyznanie Nagrody, dostępne wnioskodawcy kopie dokumentów poświadczających t
Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na promocję książki dr. Zbigniewa Stanucha „Walka o religię. Katechizacja szkolna i pozaszkolna na Pomorzu Zachodnim w latach 1945–1961".
Publikacja omawia problem nauczania religii na Pomorzu Zachodnim w latach 1945–1961. Ukazuje proces stopniowego eliminowania religii ze szkół i działania Kościoła katolickiego na rzecz przeciwdziałania zamierzeniom ówczesnych władz. Jest ona poszukiwaniem odpowiedzi na konkretne pytania: Jakie akty normatywne regulowały nauczanie religii w szkołach po zakończeniu wojny? W jaki sposób, przy zastosowaniu jakich metod, władze partyjno-rządowe realizowały plan laicyzacji oświaty? Jakie działania podejmowali rządcy Administracji Apostolsk
Read More...
Read More...
W artykule "Prezydent uczci na Ukrainie ofiary Majdanu" napisałam, że Bronisław Komorowski ani razu nie oddał hołdu ofiarom Rzezi Wołyńskiej, podczas gdy uczestniczył w obchodach 70 rocznicy "Krwawej Niedzieli". Za pomyłkę przepraszam i dziękuję uważnym Czytelnikom.
Anna Wiejak
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz