Komentarz · tygodnik "Goniec" (Toronto) · 2015-02-08 · 7083 wyświetleń Jak dotychczas, w odróżnieniu od Ukrainy w roku 2013, w Polsce sytuacji rewolucyjnej nie ma. Żadne wpływowe państwo nie jest zainteresowane przeprowadzeniem przewrotu w naszym nieszczęśliwym kraju. Stany Zjednoczone, które zapaliły zielone światło dla przewrotu na Ukrainie, w Polsce radzą sobie znakomicie przy pomocy Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego, do którego należą, albo właśnie doszlusowują wszyscy, którzy nie należą ani do Stronnictwa Pruskiego, ani do Stronnictwa Ruskiego.
Ministrem finansów lewicowego rządu został akademicki wykładowca ekonomii i zdeklarowany przeciwnik polityki oszczędności – Janis Warufakis.
W obrębie Paryża będzie obowiązywał zakaz poruszania się aut pewnych kategorii. W kolejnych latach z ulic będą znikać samochody ciężarowe, starsze osobowe i napędzane silnikiem Diesla.
Na stronach internetowych „Super Expressu" znajduje się sonda dotycząca poparcia dla kandydatów w wyborach prezydenckich. Europoseł Janusz Korwin-Mikke jest jedynym kandydatem, na którego więcej osób zagłosowało na „tak" niż „przeciw"!
W hotelu Marriott w Warszawie odbyła się konwencja założycielska partii KORWiN, będąca jednocześnie inauguracją kampanii prezydenckiej Janusza Korwin-Mikkego.
Na spotkaniu pojawiło się przynajmniej 1000 osób (wszystkie 850 miejsc siedzących było zajętych; do tego tłum sympatyków pod ścianami, między rzędami oraz w kuluarach)
"Najstarsza Córa Kościoła" jest obecnie zdominowana przez ateistów, muzułmanów – i garść dobrze uplasowanych żydów. Czego efektem jest obecny chaos.
Chociaż Sergiusz Ławrow stoi na czele rosyjskiej dyplomacji już ponad dziesięć lat, daleko mu do rekordu Andrzeja Gromyki, który sowieckim ministrem spraw zagranicznych był blisko przez ćwierć wieku.
6 lutego 2015r w Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie gościł Wojciech Mucha autor książki Krew i Ziemia. Książka opowiada o rewolucji na Ukrainie. Spotkanie prowadził Witold Gadowski.
Ukraina, Wróg czy przyjaciel? Gośćmi Krakowskiego Klubu Myśl.pl byli Wojciech Mucha publicysta "Gazety Polskiej" i Tomasz Kwaśnicki redaktor naczelny portalu Kresy.pl. Spotkanie "Pod Gruszką" prowadził Rafał Łatka Krakowski Klub Myśl.pl Kraków, 19 stycznia 2015
STALINOWSKIE PRZEŚLADOWANIE KOŚCIOŁA W PRL-u prof. Filip Musiał Spotkanie prowadzi Ks. dr Ryszard Barański
GAZ ŁUPKOWY szansa czy przekleństwo? Gościem Klubu był: Grzegorz W. Makuch Spotkanie prowadził: Adam Kalita Krakowski Klub Wtorkowy Pub Róg Brackiej i Reformackiej, ul. Reformacka 3 w Krakowie przy współpracy z Niezależna Telewizja Internetowa Program7 - www.program7.pl wtorek, 20 stycznia 2015
19 stycznia 2015r. w Krakowskim Klubie Kamieniołom gościł pan Piotr Niziński, który przybliżył nam "Oblicza islamu w kontekście bieżących wydarzeń na Bliskim Wschodzie". Część II spotkania:
Prezentujemy czwarty odcinek „Studia Nadwiślańskiego", w którym gościem Jana Lorka jest Szymon Huptyś. Gość opowiada o nazwach miejscowych Małopolski Zachodniej.
12 stycznia 2015r, w Krakowskim Klubie Kamieniołom gościł Grzegorz Jeżowski - kustosz wystawy „Wyzwolenie czy ujarzmienie?", w Fabryce Oskara Schindlera, który opowiedział o "wyzwoleniu" Krakowa obalając kilka mitów nagromadzonych latami. Część II
Opowiadanie majora Jerzego Krusensterna o obronie Grodna przed sowietami w 1939 roku. Pan major był uczestnikiem walk o Grodno. Miał 15 lat, pojechał na rowerze do Grodna, by bronić miasta przed bolszewikami. Spotkanie z mjr Jerzym Krusensternem zorganizowali członkowie Młodzieży Wszechpolskiej z Krakowa. Jerzy Krusenstern ps. "Tom" urodził się 22 sierpnia 1924 r. w Druskiennikach. Jest potomkiem arystokratycznego rodu, praprawnuk rosyjskiego admirała Adama Johanna von Krusensterna. W chwili wybuchu wojny miał 16 lat. Jako harcerz pełnił służbę w punkcie obserwacyjnym usytuowanym na wieży ciśnień w Druskiennikach, w pobliżu granicy polsko-litewskiej. W ramach Harcerskiej Służby Pomocniczej przy Korpusie Ochrony Pogranicza obserwował niemieckie samoloty. Następnie, jako ochotnik, znalazł się w Grodnie, gdzie uczestniczył w obronie miasta przed sowietami we wrześniu 1939 r. Przygotowywał butelki z benzyną i dostarczał je do punktów obrony. Pod koniec 193
8 stycznia 2015 r. w Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie odbyło się spotkanie z Krzysztofem Czerwińskim z udziałem prof. Andrzeja Nowaka.
Prezentujemy trzeci odcinek „Studia Nadwiślańskiego", w którym gościem Jana Lorka jest Bogdan Wasztyl, współtwórca Stowarzyszenia Auschwitz Memento, producent filmu o Witoldzie Pileckim. Gość opowiada nie tylko o tym, ale też innych filmach produkowanych przez Stowarzyszenie.Program uzupełniony jest zdjęciami z planu filmowego.
Prezentujemy drugi odcinek programu „Studio Nadwiślańskie". Gościem, jak w pierwszej odsłonie, jest archeolog i muzealnik z Chrzanowa - Marek Szymaszkiewicz, który tym razem opowiada o tajemniczych tunelach odkrytych kilkadziesiąt lat temu w Libiążu w Małopolsce, wtedy w województwie Katowickim. Opowieść uzupełniona jest archiwalnymi fotografiami z miejsca, gdzie odkryto tunele. Druga połowa tego wydania poświęcona jest celtyckim monetom znalezionym w XIX w. na pograniczu Gorzowa i Bobrka w Gminie Chełmek.
19 grudnia 2014r. w Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie odbył się wieczór autorski Joanny i Jarosława Szarków. Tematem wieczoru była książka "NASZA WSPANIAŁA OJCZYZNA". Księgarnia Gazety Polskiej Kraków, Jagiellońska 11
14 grudnia 2014r w Krakowie, przy kościele Pana Jezusa Dobrego Pasterza odbyło się spotkanie z prof. Krzysztofem Szczerskim.Tematem spotkania "Czy wolność i demokracja są kłopotem dla Europy?". Spotkanie w ramach cyklu SPOTKANIA Z HISTORIĄ I KULTURĄ „DROGI DO NIEPODLEGŁEJ…" Gospodarzem i organizatorem Spotkań z Historią i Kulturą jest ks. dr Ryszard Barański.
12 grudnia 2014 w Krakowie, an Uniwersytecie Papieskim odbyła się dyskusja "O zdradzie i bohaterstwie. Porównanie postaw i czynów gen. Wojciecha Jaruzelskiego i płk. Ryszarda Kuklińskiego". W debacie udział wzięli: dr hab. Sławomir Cenckiewicz, dr Maciej Korkuć, dr Lech Kowalski. Organizatorzy: Studenci dla Rzeczypospolitej i Koło Naukowe "Phronesies" z UP JP II. Gen. Wojciecha Jaruzelskiego i płk. Ryszarda Kuklińskiego połączył mundur oficera Ludowego Wojska Polskiego, diametralnie różne okazały się ich postawy, motywacje i wpływ na losy Polski.
8 grudnia 2014 r. w Krakowskim Klubie Kamieniołom gościła pani dr Karolina Kotulewicz, która naświetliła sytuację wewnętrzną w Mołdawii.
We wtorek, 10 lutego 2015 o godzinie 11.00, w Klubie Inteligencji Katolickiej „Pod 4" we Wrocławiu (ul. Katedralna 4, sala nr 3), w ramach klubowego cyklu „Spotkanie z najnowszą historią Polski", pracownik wrocławskiego oddziału IPN Łukasz Sołtysik wygłosi wykład „Od sierpnia 1980 do grudnia 1981. Geneza i rozwój NSZZ »Solidarność« we Wrocławiu".
W rocznicę pierwszej deportacji ludności polskiej do ZSRR, 10 lutego 2015, o godz. 17:30, zapraszamy na wernisaż wystawy płaskorzeźb prof. Stanisława Kulona „Świadectwo 1939–1946". Gościem honorowym będzie autor wystawy – Stanisław Kulon, rzeźbiarz, wieloletni wykładowca Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Prof. Stanisław Kulon jako dziecko został wraz z rodziną wywieziony na Ural. Ciężkie warunki życia i praca ponad siły w sowieckich obozach pracy doprowadziły do śmierci rodziców i młodszego rodzeństwa Stanisława Kulona. Po latach spędzonych w sierocińcach w ZSRR przyszły rzeźbiarz wrócił do Polski w 1946 r. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1958–1966 był asystentem w pracowni prof. Ludwiki Nitschowej, w latach 1988–20
Read More...
- Usłyszałem w słuchawce głos: tu mówi papież Franciszek - mówił wyraźnie wzruszony ks. abp Zygmunt Zimowski. Niedawno przeszedł trzy poważne operacje. Wczoraj udzielił wywiadu dziennikarzom Radia Plus Radom oraz Gościa Niedzielnego, którym opowiadał o rozmowie z Franciszkiem.
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz