Komentarz · tygodnik "Goniec" (Toronto) · 2015-03-29 · 7301 wyświetleń Jakby nie wystarczała wojna na górze między rządzącymi Polską stronnictwami: Pruskim, Ruskim i Amerykańsko-Żydowskim, to jeszcze nakłada się na nią kampania wyborcza. Najwyraźniej nie jest jasne, czy niepisana zasada: "my nie ruszamy waszych - wy nie ruszacie naszych", ma nadal obowiązywać, czy nie, bo sporze o różnicę łajdactwa w związku z aferą w SKOK-ach, zainteresowane strony kopia się już nie tylko po kostkach, ale coraz wyżej i wyżej.
Felieton · tygodnik "Najwyższy Czas!" · 2015-03-28 · 9844 wyświetleń Wydawca "murem" stanął za panem redaktorem Lisem, uznając oskarżanie go o antysemityzm za "absurdalne". I słuszna jego racja, bo to, czy oskarżenie jest absurdalne, czy karygodne, zależy od tego, kto o czyimś żydowskim pochodzeniu informuje i z jakich pozycji. Raz na zawsze wyjaśnił to Herman Goering oznajmiając, że "o tym, kto jest Żydem - ja decyduję".
Na lotnisku Warszawa-Modlin odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: europoseł Janusz Korwin-Mikke, kandydat Partii KORWiN na Prezydenta RP, poseł Przemysław Wipler, szef Sztabu Wyborczego oraz Konrad Berkowicz, rzecznik prasowy kampanii prezydenckiej. Janusz Korwin-Mikke oficjalnie zakończył w ten sposób swoją trasę po Polsce samolotem Air Korwin One. Po konferencji wyleciał do Dublina, gdzie spotka […]
"Gdyby nie przerwano naturalnego rozwoju firmy Optimus, prawdopodobnie znajdowalibyśmy się dziś pod siedzibą czołowego światowego koncernu informatycznego"
Czy Polska jest bezpieczna? Spotkanie w Saloniku Dziennikarskim z Bogusławem Sonikiem prowadzi Artur Dmochowski Organizator Centrum Kultury "Ruczaj" Kraków, ul. Rostworowskiego 13 Kraków, 28 marca 2015
Wydarzenia miesiąca Komentują: Ewa Łosińska Cezary Gmyz Wojciech Mucha Spotkanie prowadzi: Adam Kalita Krakowski Klub Wtorkowy Klub Pod Gruszką Sala Fontany, ul. Szczepańska 1 w Krakowie Kraków, 27 marca 2015
26 marca 2015r. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie miała miejsce promocja książki Kajetana Rajskiego "WILCZĘTA 2 Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych". Gośćmi honorowymi byli bohaterowie I i II części "Wilcząt". Gościem był także prof. Krzysztof Szwagrzyk.
Nie mamy zaufania do systemu wyborczego i dlatego musimy jako obywatele przypilnować wyborów na każdym etapie oddawania i liczenia głosów! Wybory w naszym Kraju są fałszowane ale położymy temu kres! Przed nami stoi zadanie stworzenia struktur powiatowych i przygotowanie ludzi do uniemożliwienia fałszerstw w komisjach okręgowych – mówił dr Jerzy Targalski, jeden z inicjatorów Ruchu Kontroli Wyborów, podczas II Konferencji Ruchu w Niepokalanowie. Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic i chcesz pomóc wypełnij ten formularz. Poniżej publikujemy listę koordynatorów okręgowych Ruchu Kontroli Wyborów. Koordynatorzy Okręgowi i ich pomocnicy - koordynatorzy powiatowi (dane stale uzupełniane) KONTAKTY W WOJEWÓDZTWACH i OKRĘGACH KOORDYNARTORZY OKREGOWI Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 1 we Wrocławiu Tomasz Małek 504239470 tomasz.malek@solidarni2010.pl Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 4 w Wałbrzychu Ernest Nosko 501708345 rkwwalbrzych@gmail.com Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 7 we Włocławku M
W dniach 30 marca – 17 kwietnia 2015 r. w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży (ul. Akademicka 14) prezentowana jest wystawa IPN „Milcząc, wołają". Ekspozycja jest poświęcona poszukiwaniom szczątków ofiar systemu komunistycznego, prowadzonym przez IPN w kwaterze „Ł" Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach w latach 2012–2014. Autorem koncepcji wystawy i wszystkich współczesnych fotografii jest Piotr Życieński, natomiast jej forma plastyczna powstała dzięki talentowi artystki plastyk Jolanty Czarskiej.
Ekspozycja jest zaprojektowana w formie dwustronnej ściany obrazującej „życie" i „śmierć" – poszukiwania, ekshumacje szczątków. Oś wystawy stanowią drzwi do jednego z pomieszczeń w mokotowskim więzieniu, w którym dokonywano mordów na polskich patriotach skazywanych w zbrodniczych farsach zwanych przez komunistów s
Biuro Edukacji Publicznej IPN zaprasza na wystawę, która będzie prezentowana w dniach 13–30 kwietnia 2015 w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia.
Wystawa została przygotowana przez Naukowo-Badawcze Centrum „Memoriał" z Sankt Petersburga, przy wsparciu finansowym Ambasady RP w Moskwie oraz Konsulatu Generalnego RP w Sankt Petersburgu.
Wystawa poświęcona jest miejscom pamięci o ofiarach sowieckiego terroru państwowego – obywatelach polskich oraz obywatelach ZSRS narodowości polskiej – deportowanych, internowanych, jeńcach wojennych, więźniach łagrów sowieckich.
Wersja polska została przygotowana staraniem Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
Uroczyste otw
Na spotkaniu Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Łodzi, które odbędzie się 14 kwietnia 2015 r. (wtorek), z wykładem pt. „Ludobójstwo – kłamstwo i walka o prawdę" wystąpi dr Wasilewski z IPN w Warszawie.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy ul. Gdańskiej 100/102 w Łodzi.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Klub Historyczny im gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Opolu zaprasza na spotkanie z cyklu „Dziewczyny wojenne". Angelika Gulczewska oraz Karolina Bieniek przedstawią temat „Stanisława Leszczyńska – kobieta wojenna".
Spotkanie odbędzie się we wtorek, 31 marca 2015 r., o godz.17.00, przy ul. Żeromskiego 3, I piętro (naprzeciw kina „Helios").
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!
10 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Soninie odbędzie się prelekcja Katarzyny Kyc „Zbrodnia katyńska i kłamstwo katyńskie". Rozpoczęcie – godz. 10.00.
21 kwietnia 2015 r. w Domu Kultury w Pilźnie (ul. Węgierska 30) odbędzie się prelekcja Katarzyny Kyc „Zbrodnia katyńska i kłamstwo katyńskie". Rozpoczęcie godz. 10.00.Serdecznie zapraszamy.
14 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli (ul. 1 Sierpnia 26) odbędzie się prelekcja Katarzyny Kyc „Zbrodnia katyńska i kłamstwo katyńskie". Rozpoczęcie – godz. 10.00.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Starostwo Powiatowe w Łańcucie, I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie, Zespół Szkół Technicznych – Technikum nr 3 im. Jana Inglota w Łańcucie, Zespół Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie zapraszają na wystawę „Żołnierze Wyklęci. Antykomunistyczne podziemie na Rzeszowszczyźnie po 1944 r.", która eksponowana będzie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie (ul. Adama Mickiewicza 3) w terminie od 1 do 17 kwietnia 2015 r.
Wystawę przygotował rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Ukazuje ona struktury Zrzeszenia WiN, które powstały na bazie rozwiązanej Armii Krajowej oraz struktury Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (NZW). Wyeksponowane zostały sylwetki członków IV Zarządu Głównego WiN, ja
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Miejsko-Gminny Dom Kultury w Baranowie Sandomierskim i Środowiskowy Dom Kultury w Skopaniu zapraszają na wystawę „Żołnierze Wyklęci. Antykomunistyczne podziemie na Rzeszowszczyźnie po 1944 r.", która eksponowana będzie w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu w terminie od 2 do 20 kwietnia 2015 r.
Wystawę przygotował rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Ukazuje ona struktury Zrzeszenia WiN, które powstały na bazie rozwiązanej Armii Krajowej oraz struktury Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (NZW). Wyeksponowane zostały sylwetki członków IV Zarządu Głównego WiN, jak również działaczy terenowych Zrzeszenia. Ponadto na wystawie zaprezentowano fotografie oddziałów NZW: Józefa Zadzierskiego „Wołyniaka", Adama Kusza „Garbatego", Stanisława Pelczara „Majki". Kilkaset fotografii i fotokopii dokumentów udostępniły Instytuto
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim kinie „Zorza", zaprasza na pokaz filmu „Katyń" w reż. Andrzeja Wajdy. Film poprzedzony zostanie prelekcją historyka. Pokaz odbędzie się 14 kwietnia 2015 r. w kinie „Zorza" w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28) o godzinie 18.00. Organizatorem pokazu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
Dostępność bezpłatnych biletów do sprawdzenia pod numerami telefonu 17 86 06 026. Odbiór wejściówek w siedzibie IPN, przy ul. Słowackiego 18, od poniedziałku 6 kwietnia od godziny 13.00.
Film dozwolony od lat 15. Czas trwania seansu: 117 minut.
Serdecznie zapraszamy.
Opis filmu za:
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz