Komentarz · tygodnik "Goniec" (Toronto) · 2015-03-08 · 7222 wyświetleń W związku z pogrzebem Borysa Niemcowa nasz nieszczęśliwy kraj został straszliwie upokorzony. Ruscy szachiści odmówili wpuszczenia na pogrzeb legendarnego pana marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, który swoim zwyczajem, z pewnością wygłosiłby tam wzruszające przemówienie. Najwyraźniej zimny ruski czekista Putin wystraszył się piorunującego efektu, jaki na uczestnikach pogrzebu mogłaby zrobić płomienna mowa legendarnego pana marszałka Borusewicza i na wszelki wypadek go nie wpuścił. Afront potworny, tym większy, że - powiedzmy sobie szczerze - w tej sytuacji cały pogrzeb na nic!
8 marca w Krakowie gościł kandydat na prezydenta Bronisław Komorowski. Krakowianie przywitali Prezydenta okrzykami "zdrajca", "gdzie jest szogun","hańba". Bronisław Komorowski wraz ze swoim sztabem został wielokrotnie wygwizdany. Milicja zatrzymała działacza UPR Marka Mareckiego za przyniesienie krzesła. Oficjalny powód zatrzymania to obraźliwe okrzyki wznoszone pod adresem Prezydenta. Krzesło również zostało aresztowane. fot. Jan Lorek
W imieniu organizatorów: Stowarzyszenia Civitas Christiana Oddział Okręgowy w Białymstoku oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku serdecznie zapraszamy na wykład dr. Marcina Zwolskiego „Odnajdywanie potajemnych miejsc pochówków ofiar komunistycznego terroru w woj. białostockim", który odbędzie się 9 marca (poniedziałek), o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału Civitas Christiana w Białymstoku (ul. Przygodna 14 lok. U4).
W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" Biuro Edukacji Publicznej IPN zaprasza 13 marca br. na otwarcie wystawy „Milcząc, wołają", przygotowanej do prezentacji we wnętrzach Muzeum Archeologicznego w Krakowie przez Piotra Życieńskiego, w oparciu o jego ubiegłoroczną wystawę „Cum tacent, clamant".
Ekspozycja opowiada o pracach poszukiwawczych prowadzonych przez IPN w latach 2012–2014 w kwaterze „Ł" Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie, w ramach ogólnopolskiego projektu badawczego „Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego 1944–1956".
Wystawa koncentruje się na dwóch głównych tematach, którym odpowiadają dwie strony ekspozycji. Jedna strona opowiada o ekshumacjach w kwaterze „Ł", a druga o odnalezionych oraz nadal poszukiwanych bohatera
9 marca 2015 r., o godz. 11.45, w Zespole Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie (ul. Grodzka 19) odbędzie się prelekcja: „Munus et meritum. Karolina Lanckorońska (1898–2002)" oraz prezentacja filmu: „Portret Damy. Karolina Lanckorońska". Prelekcję wygłosi dr Stanisław A. Bogaczewicz z OBEP IPN Wrocław.
3 marca br. na Powązkach Wojskowych w Warszawie odbyły się warsztaty z cyklu „Pogrzebana pamięć". Uczestniczyła w nich grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Bytowa. Zajęcia terenowe związane były z bohaterami „Kamieni na szaniec", ofiarami represji systemu komunistycznego i Żołnierzami Wyklętymi. Kolejna już grupa uczniów szukała wybranych grobów, wysłuchała prelekcji o pomniku katyńskim i zwiedzała teren „Łączki". Wizyta na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach zwyczajowo zakończyła się przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej. Warsztaty poprowadzili pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie: Marcin Łaszczyński i Urszula Martyńska.
Zapraszamy do udziału.
Informacje i zgłoszenia:
Dr Dariusz Gałaszewski, tel.(22) 860-70-51 e-mail:
Read More...
Read More...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz